Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2004., 00:28   #61
Quote:
walter kaže:
A sto njemu ostane? Na koji ce se on nacin osjecati korisno? Gle, on je beskrostian, mozda je u tome problem. Mozda bi se on osjecao korisnije ako bi ti izmasirao stopala. Zasto ne probas na taj nacin? Da dodjes s posla i privuces mu se kao sto zena od 58 kg/178 cm zna? (znam dimenzije jer su slicne mojoj) kad si zadnji put prela (ono sto macke rade prrrrrrrrr prrrrrrrrrrrrrrrr na njegovom ramenu?) ne znam, nagadjam samo, ali eto... posto je prva godina braka...
Ovo sam probala, i ne pali ga to....
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 00:33   #62
Quote:
Cro-cutie kaže:
Ovo sam probala, i ne pali ga to....
Znqci bezvoljan je? Jel barem ide na tecaj, sto je bio prije, sto je sad, gdje moze radit itd? Sto je htio bit, jel imao nekih ciljeva?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 01:13   #63
Quote:
walter kaže:
Znqci bezvoljan je? Jel barem ide na tecaj, sto je bio prije, sto je sad, gdje moze radit itd? Sto je htio bit, jel imao nekih ciljeva?
Nije da je bezvoljan. Dapače, uvijek traži nešto radit, ali ništa po kući.

Sad je malo teža situacija, jer trenutno čeka Canadske papire (to traje 6 mjeseci) tak da nemože radit itd.

Valjda mu je bio cilj da igra PS2 danju i noću. Kaj ja znam.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 01:23   #64
Quote:
Cro-cutie kaže:
Valjda mu je bio cilj da igra PS2 danju i noću.
Ovo je depresija u muskarca. Ozbiljno ti govorim. Muz ti je depresivan. Kako se to lijeci, ne znam. Ali eto, on boluje od onog sto doktori zovu depresija. Na zalost.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 01:24   #65
Quote:
walter kaže:
Ovo je depresija u muskarca. Ozbiljno ti govorim. Muz ti je depresivan. Kako se to lijeci, ne znam. Ali eto, on boluje od onog sto doktori zovu depresija. Na zalost.
Ma nije - veseljak je - al kaj ima u tom jebenom (da prostite) PS2-u????
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 01:45   #66
1 godina - najgora! Istina??

Ne. 12. godina je gora.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 01:45   #67
Quote:
Mort kaže:
1 godina - najgora! Istina??

Ne. 12. godina je gora.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 01:56   #68
Re: 1 godina - najgora! Istina??

Quote:
Cro-cutie kaže:
Ja i dragi smo u braku cca. 4 mjeseca.

Jako se volimo (normalno) al otkad živimo zajedno, stalno se svađamo. Nije normalno koliko se svađamo, pa se pomirimo, pa opet svađa. Zbog glupe stvari.

Sve moje udate frendice kažu da je normalno, da je prva godina najgora i da su se one mogle rastat 100 puta u toj prvoj godini. Normalno da se nečemo rastat ali zanima me kako je vama bilo.

Ja nemogu vjerovati koliko se svađamo zbog najmanje sitnice, ali ponekad mi je strah jer fakat se svađamo pa se opet pomirimo nakon 10-15 minuta.

Samo mi recite ak je normalno.....pliz....
Evo da ti kaze iskusni dijasporas.

Ovako.

On je sada dosao tebi, sve se vrti oko tebe. On mora da se prilagodjava tebi i tvojoj okolini. Posto je nov i neiskusan on nema mogucnosti da odlucuje ili da ga se pita bilo sto. Sve je to prilicno frustrirajuce za njega. Ono sto bi i zamislio da uradi najcesce nemoze "zbog toga i toga jer se u Kanadi stvari rade ovako ili onako". Predpostavljam da je i finansijski ovisan.
Nema se kome pozaliti niti svoje frustracije pokazati nego tebi.
Svi mu kuci ocekuju da kaze kako mu je u Kanadi super. I jeste super samo sta ga se nista ne pita.

Proci ce to. Samo budi strpljiva to je jedna od faza prilagodjavanja. I nemoj se cuditi sto pljuje po Kanadi (ako ne sada poce ce za koji mjesec) to je normalna reakcija i nema veze sa nezahvalnoscu i slicnim glupostima o kojima se pisalo na Dijaspori ili se prica medju starim dijasporasima.

Trenutno ti si mu sve pa i osoba na kojoj moze da istrese svoje frustracije. Proci ce i to.

Najbolji lijek je da mu se brze bolje nadje posao, bilo kakav, moze poslije da mijenja. Ipak stvari se mijenjaju kada se pocne svoj dolar donositi u kucu.

Da i jos nesto.

Mijenjaj svoje navike koje si imala u Kanadi dok si bila sama. Stvarajte zajednicke navike.
Pa i ako to ukljucuje tvoje skidanje sa Foruma ili vase zajednicko surfanje po forumu.

Prijatelji se ne stjecu za par mjeseci za to treba mnogo vise vremena.
Stvarajte i vase zajednicke prijatelje a ne da se on ukljucuje tvoje staro drustvo.

Uh... imao bih toga pisati..
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 01:57   #69
Quote:
Cro-cutie kaže:
Ma nije - veseljak je - al kaj ima u tom jebenom (da prostite) PS2-u????
A kaj ima u tom jebenom forumu?
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 03:38   #70
Cutie,

Prva godina je i meni bila neobicna i stalno sam se ljutila na sitnice iako nije postojala nikakva slicnost sa tvojim brakom vezano za muza i navikavanje na novu sredinu, tebi samim postojanjem toga pogorsava stanje ali kao sto su vec napisali ranije kada se on na neki nacin situira bit ce mnogo jednostavnije.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 03:55   #71
Quote:
Cro-cutie kaže:
al kaj ima u tom jebenom (da prostite) PS2-u????
zabava, bijeg od stvarnosti, kako se to danas popularno naziva.?
omexochitl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 04:30   #72
Quote:
omexochitl kaže:
zabava, bijeg od stvarnosti, kako se to danas popularno naziva.?
Ili jebeni sedmi nivo koji nikako nemogu da prodjem.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 04:50   #73
Re: Re: 1 godina - najgora! Istina??

Quote:
hobbit kaže:
Evo da ti kaze iskusni dijasporas.

Ovako.

On je sada dosao tebi, sve se vrti oko tebe. On mora da se prilagodjava tebi i tvojoj okolini. Posto je nov i neiskusan on nema mogucnosti da odlucuje ili da ga se pita bilo sto. Sve je to prilicno frustrirajuce za njega. Ono sto bi i zamislio da uradi najcesce nemoze "zbog toga i toga jer se u Kanadi stvari rade ovako ili onako". Predpostavljam da je i finansijski ovisan.
Nema se kome pozaliti niti svoje frustracije pokazati nego tebi.
Svi mu kuci ocekuju da kaze kako mu je u Kanadi super. I jeste super samo sta ga se nista ne pita.

Proci ce to. Samo budi strpljiva to je jedna od faza prilagodjavanja. I nemoj se cuditi sto pljuje po Kanadi (ako ne sada poce ce za koji mjesec) to je normalna reakcija i nema veze sa nezahvalnoscu i slicnim glupostima o kojima se pisalo na Dijaspori ili se prica medju starim dijasporasima.

Trenutno ti si mu sve pa i osoba na kojoj moze da istrese svoje frustracije. Proci ce i to.

Najbolji lijek je da mu se brze bolje nadje posao, bilo kakav, moze poslije da mijenja. Ipak stvari se mijenjaju kada se pocne svoj dolar donositi u kucu.

Da i jos nesto.

Mijenjaj svoje navike koje si imala u Kanadi dok si bila sama. Stvarajte zajednicke navike.
Pa i ako to ukljucuje tvoje skidanje sa Foruma ili vase zajednicko surfanje po forumu.

Prijatelji se ne stjecu za par mjeseci za to treba mnogo vise vremena.
Stvarajte i vase zajednicke prijatelje a ne da se on ukljucuje tvoje staro drustvo.

Uh... imao bih toga pisati..
totalna istina
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 06:25   #74
Re: Re: 1 godina - najgora! Istina??

Quote:
hobbit kaže:


On je sada dosao tebi, sve se vrti oko tebe. On mora da se prilagodjava tebi i tvojoj okolini. Posto je nov i neiskusan on nema mogucnosti da odlucuje ili da ga se pita bilo sto. Sve je to prilicno frustrirajuce za njega. Ono sto bi i zamislio da uradi najcesce nemoze "zbog toga i toga jer se u Kanadi stvari rade ovako ili onako". Predpostavljam da je i finansijski ovisan.
Nema se kome pozaliti niti svoje frustracije pokazati nego tebi.
Svi mu kuci ocekuju da kaze kako mu je u Kanadi super. I jeste super samo sta ga se nista ne pita.


Najbolji lijek je da mu se brze bolje nadje posao, bilo kakav, moze poslije da mijenja. Ipak stvari se mijenjaju kada se pocne svoj dolar donositi u kucu.

Hvala na savjetu!

Upravo mi nekada zbog ovoga dođe da se samo isplačem jer u tome je stvar. Koliko god njegova plaća bila u HR (kaj je bilo ok hrvatskim standardima) on nije bio ovisan na nikome. Imao je svoj stan, svoju plaću, svoju slobodu itd. Ja se osječam kao da je ovo MOJA kuća (a ne zajednička) jer on se tako ponaša. On je mene jutros pitao ako on može otvorit neki prozor (npr) ili ako smije se okupat u jacuzzi itd. To me iritira. Jer ova kuća je njegova koliko je i moja.

Iznajmila sam mu auto jedno mjesec dana, jer ipak bi bilo glupo da me ON mora pitat da ga odvezem negdje.

Nije ovisan na moje novce, jer sredila sam u banci da što prije ima dostupa bankovnom računu i nabavila mu karticu. I to bi mu još falilo - da treba pitat ženu za pare.

Ja se nadam da će se promjenit, kad se uklopi u društvo, kad nađe svoj posao i pronađe svoj ritam u kanadski način života. Problem je u tome kaj još nije državljanin kanade, i još čeka papire. Tak da sada niš nemože.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 06:30   #75
Quote:
LaPerla kaže:
Cutie,

Prva godina je i meni bila neobicna i stalno sam se ljutila na sitnice iako nije postojala nikakva slicnost sa tvojim brakom vezano za muza i navikavanje na novu sredinu, tebi samim postojanjem toga pogorsava stanje ali kao sto su vec napisali ranije kada se on na neki nacin situira bit ce mnogo jednostavnije.
I ja se nadam.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 06:37   #76
Re: Re: Re: 1 godina - najgora! Istina??

Quote:
Cro-cutie kaže:
Hvala na savjetu!

Upravo mi nekada zbog ovoga dođe da se samo isplačem jer u tome je stvar. Koliko god njegova plaća bila u HR (kaj je bilo ok hrvatskim standardima) on nije bio ovisan na nikome. Imao je svoj stan, svoju plaću, svoju slobodu itd. Ja se osječam kao da je ovo MOJA kuća (a ne zajednička) jer on se tako ponaša. On je mene jutros pitao ako on može otvorit neki prozor (npr) ili ako smije se okupat u jacuzzi itd. To me iritira. Jer ova kuća je njegova koliko je i moja.

Iznajmila sam mu auto jedno mjesec dana, jer ipak bi bilo glupo da me ON mora pitat da ga odvezem negdje.

Nije ovisan na moje novce, jer sredila sam u banci da što prije ima dostupa bankovnom računu i nabavila mu karticu. I to bi mu još falilo - da treba pitat ženu za pare.

Ja se nadam da će se promjenit, kad se uklopi u društvo, kad nađe svoj posao i pronađe svoj ritam u kanadski način života. Problem je u tome kaj još nije državljanin kanade, i još čeka papire. Tak da sada niš nemože.
Nema to veze sto nije kanadski drzavljanin. Neka radi na crno, znam ja njih dosta sto su prvo vrijeme cekicali dok nisu dosli do svojih poslova.

Daj mu da napravi novi raspored u kuci ili neka nesto popravlja ili sta ti ja znam.... Neka oznaci svoju teritoriju.
Neka on ide sredjivati bilo papire ili iznajljivanje auta, nema veze sto ce zajebati stvari, drugi put ce sam bolje uraditi. Samo da nema nikoga ko ce mu govoriti sta da radi.

Ozbiljno, ja sam pola drustva svoje supruge kada sam bio dosao razjebao. Jer ono sto tebi pase nemora znaciti da i meni pase.

Sve u svemu jos je jako nesiguran u sebe.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 07:02   #77
Znam da je nesiguran u sebe. Rekla sam mu da uzme auto jedan dan i da se vozi po gradu dok ne poznaje gdje ide. Dajem mu male projekte da se zabavi, al nije dosta da se zabavlja cijeli dan.

Sutra ga moja frendica vodi u kino. Sad mi javila!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 07:05   #78
Quote:
Cro-cutie kaže:
Ma znali smo se mi dugo prije braka. Čak smo imali dijete skupa.

Ja mislim da je stvar u tome kaj on je živio u zagrebu cijeli život, a ja u canadi, i sad on je došao k meni (njegova odluka) i sad mu je malo dosadno, jel? Nema nikoga ovdje (osim moje obitelji i prijatelje) i treba se uklopit u društvo ovdje i u canadski način života (jer je puno drugačiji ovdje).

Trenutno ne radi, pa mislim da ga to malo ubija u pojam (jel - žena radi, on kod kuće) iako meni to nije problem, al muški se osječaju jadni kad niš ne rade. (bar tako mislim)

Ja mislim da će ovo proč....molim boga.....

Samo sam htjela znati ako je svakome ovako!
... ako ocesh sachuvat brak na avion pa u cro zivit - nema ti druge
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 07:08   #79
Quote:
kosta vujic kaže:
... ako ocesh sachuvat brak na avion pa u cro zivit - nema ti druge
To za sad nije u planu. Uostalom, ja sam htjela u HR, on je htio ovdje. I konačno je odluka pala na Kanadu, i sad moram prihvatiti tu odluka. Nije lako mjenjati gradove, a kamoli zemlje preko oceana.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 07:43   #80
Quote:
Cro-cutie kaže:
Nije lako mjenjati gradove, a kamoli zemlje preko oceana.
znam da nije lako ali ni brak nije lako sachuvat
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.