Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2013., 12:35   #21
Quote:
Petra369 kaže: Pogledaj post
Ne znam za takav slučaj.
Ali nije za isključiti mogućnost da je osoba s vremenom postala vjernik i promijenila stav.

Bokte.. viš.. takvu opciju ću kod sebe staviti na listu never tu du.
Ni ja...ali zasigurno znam da se neću NIKAD vjenčati u Crkvi
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 12:36   #22
Smatram da svaka rastava ima svoju težinu, kao i brak. Problem je jedino ako se ljudi žene zbog krivog razloga ili ako se rastaju jer se ne mogu dogovoriti kakve će pločice staviti u kupaonicu.

Svatko neka traži sreću po stoti put u braku, al mi je nezamislivo kada se par nakon milijun godina šta su proveli zajedno, bilo u vezi ili braku, rastanu na tako ružan i odvratan način da se za godinu dana ne mogu na ulici ni pozdravit.

To mi je nezamislivo da si s nekim spavao u istom krevetu, živio u istoj kući pa se tako rastanete. Meni to puno govori o pojedincima.

Uz iznimku zlostavljanja u obitelji i sl. naravno
__________________
Journey of thousand miles begins with one step :D
kety29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 12:38   #23
Quote:
kety29 kaže: Pogledaj post
, al mi je nezamislivo kada se par nakon milijun godina šta su proveli zajedno, bilo u vezi ili braku, rastanu na tako ružan i odvratan način da se za godinu dana ne mogu na ulici ni pozdravit.
Kakve veze ovo ima sa temom?
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post

I moja prva pomisao nakon što sam pročitala tu rečenicu je bila koji kuki se uopće udavala ako je znala da to nije to?

..
Neznam o čem vi sada pišete ali kako raste broj razvoda tako je isto pitanje koji kuki se netko ženi a onda razvodi. Tko može biti siguran da će mu brak uspjeti? Ako je netko siguran onda njemu svaka čast.
Ali to isto nema veze sa ovom temom.
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Meni je sasvim očekivano da će se netko iznenadit ako kažem da sam konzervativna, da sam veliki katolik a udavala sam se triput.

.
Opet moram ponoviti da sam u uvodu navela primjer moje susjede kojoj je prvi muž poginuo u ratu a drugi umro. Zašto ti misliš da ona nije katolik? Dali bi trebala čitav život biti sama zato jer je sa 18 godina imala tragediju?
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post

Mislim da su nam meteropatski uvjeti jako nepogodni danas
Da, valda ćeš početi vjerovati u tu znanost

Zadnje uređivanje tajci-sok : 07.06.2013. at 12:46.
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 12:41   #24
Quote:
tajci-sok kaže: Pogledaj post
Kakve veze ovo ima sa temom?
Htjela sam reć da se nikoga ne bi smjelo suditi ljude po broju rastava, brakova, i načina sklapanja brakova.

Al ponašanje u razvodu, pa i pričanje o mužu (muževima) tokom braka može puno reći o toj osobi.
__________________
Journey of thousand miles begins with one step :D
kety29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 12:48   #25
Quote:
kety29 kaže: Pogledaj post
Htjela sam reć da se nikoga ne bi smjelo suditi ljude po broju rastava, brakova, i načina sklapanja brakova.

Al ponašanje u razvodu, pa i pričanje o mužu (muževima) tokom braka može puno reći o toj osobi.
Koje pričanje? Ja o mom braku nemam šta za dodati osim da bolje da ga nije bilo. Tko si ti da donosiš sud o tome kakva sam ja osoba ako sam pisala da me muž varao i ostavio zbog ljubavnice?
To je isto predrasuda da sam sigurno ja kriva kada me je ostavio. Da sam bila dobra ženica sigurno da ne bi. Fuj!

Inače sam na Forumu (ako si mislila ovdje) jako puno lipih riči na račun bivših vidjela tako da šta god da je netko rekao sigurno ima svoj razlog.
Možda bih ja trebala veličati moga razvratnika koji me je ostavio zbog ljubavnice i još mi ostavio X za uspomenu? Šta bi to jako puno govorilo o meni?

Zadnje uređivanje tajci-sok : 07.06.2013. at 12:57.
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:03   #26
Quote:
tajci-sok kaže: Pogledaj post
Kako netko može ući u brak kao u vezu? Brak se sklapa nakon veze kada se ljudi zaljube i zavole. Šta je tu neozbiljno po tebi? Dali misliš da postoji neki vremenski period koji mora proći od upoznavanja do sklapanja braka?
moje osobno misljenje je da svi ovi brakici koji nastanu od upoznavanja do prstena u periodu do godinu (pa i dvije...) su jednostavno.... neozbiljni.


znalo mi se desiti da sjedim na kavi sa (solo!) frendom/frendicom, za 6 mjeseci dobivam pozivnicu za vjencanje. dafuq?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:03   #27
Quote:
tajci-sok kaže: Pogledaj post
To je dovoljno da ne shvaćaš. Ali zašto onda osuđuješ? To mene zanima.
Ne osuđujem, ako je njoj "život u vjeri" serijski se građanski udavat prije nego nađe pravog, nek se uda šesnaest puta i u svakom braku ima još četiri ljubavnika, puca mi kurac.

Al da mi je zanimljivo kad netko s takvom bračnom prošlošću jako brije na kršćanstvo i sav je je usklađen s njime i pozvan baciti onaj slavni prvi kamen, pa jest.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:08   #28
Zanimljiva ti je tema i shvaćam što te muči. Razmišljaš zdravo i normalno, ali bojim se da tako ne razmišlja 90 posto hrvatskog pučanstva i tvoje i moje okoline. Ljudi su u Hrvatskoj nevjerojatno, ali stvarno mi se čini više nego drugdje, LICEMJERNI. Svi glume djevice i djevce, a to na što im sliče životi i brakovi nije za pričati. Čak i kad se ožene/udaju samo jednom.

Za njih su samohrane majke kurve, a one koje su napravile po pet obortusa uzorite majke i supruge. Mislim da je najbolje ne zamarati se, jer kad kreneš razmišljati samo se naživciraš i možda usmjeriš svoj život u pogrešnom pravcu, a ti si jedina koja živi svoj život. I živi ga kako god hoćeš i možeš i želiš. A ako nekome bude smetalo što si bila u braku, taj čovjek i onako nije za tebe.
chaterica40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:10   #29
Quote:
chaterica40 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva ti je tema i shvaćam što te muči. Razmišljaš zdravo i normalno, ali bojim se da tako ne razmišlja 90 posto hrvatskog pučanstva i tvoje i moje okoline. Ljudi su u Hrvatskoj nevjerojatno, ali stvarno mi se čini više nego drugdje, LICEMJERNI. Svi glume djevice i djevce, a to na što im sliče životi i brakovi nije za pričati. Čak i kad se ožene/udaju samo jednom.
A kako ti to znas? Kako si to saznala?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:11   #30
Quote:
chaterica40 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva ti je tema i shvaćam što te muči.
Mislim da ne shvaćaš. Ono što nju muči je otkud ikome pravo za licemjera leć da je licemjeran. OTKUD?!

__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:12   #31
Quote:
tajci-sok kaže: Pogledaj post
Ono šta meni nije jasno je zašto se to osuđuje
osuđivanje počinje onog trenutka kad te osobe počnu osuđivati tuđe bračne, ljubavne i seksualne statuse i preferencije

dakle, ako osuđuješ druge (da ne žive, primjerice, u skladu s tradicijom i vjerom i čuvanjem obiteljskih vrijednosti bla bla), a sam imaš putra na glavi (a tri braka nisu u skladu ni s tradicijom ni vjerom ni čuvanjem obiteljskih vrijednosti), nemoj se čuditi ako i sam budeš prosuđivan i proglašen licemjerom
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:16   #32
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
osuđivanje počinje onog trenutka kad te osobe počnu osuđivati tuđe bračne, ljubavne i seksualne statuse i preferencije

dakle, ako osuđuješ druge (da ne žive, primjerice, u skladu s tradicijom i vjerom i čuvanjem obiteljskih vrijednosti bla bla), a sam imaš putra na glavi (a tri braka nisu u skladu ni s tradicijom ni vjerom ni čuvanjem obiteljskih vrijednosti), nemoj se čuditi ako i sam budeš prosuđivan i proglašen licemjerom
Yes.
U potpunosti si u pravu, samo sto bih dodala da osudjivanje pocinje onog trenutka kada se netko pocne cuditi - a zasto ovi ne zive, misle, disu onako kako ja mislim da bi trebali i pocne to javno iznositi
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:18   #33
Quote:
chaterica40 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva ti je tema i shvaćam što te muči. Razmišljaš zdravo i normalno, ali bojim se da tako ne razmišlja 90 posto hrvatskog pučanstva i tvoje i moje okoline. Ljudi su u Hrvatskoj nevjerojatno, ali stvarno mi se čini više nego drugdje, LICEMJERNI. Svi glume djevice i djevce, a to na što im sliče životi i brakovi nije za pričati. Čak i kad se ožene/udaju samo jednom.

Za njih su samohrane majke kurve, a one koje su napravile po pet obortusa uzorite majke i supruge. Mislim da je najbolje ne zamarati se, jer kad kreneš razmišljati samo se naživciraš i možda usmjeriš svoj život u pogrešnom pravcu, a ti si jedina koja živi svoj život. I živi ga kako god hoćeš i možeš i želiš. A ako nekome bude smetalo što si bila u braku, taj čovjek i onako nije za tebe.
Hvala ti za ovaj komentar
Ovo podebljano si tako u pravu da ću se odlogirati pokraj tolike količine negativne energije koju osjećam od nepoznatih ljudi.
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:28   #34
Quote:
chaterica40 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva ti je tema i shvaćam što te muči. Razmišljaš zdravo i normalno, ali bojim se da tako ne razmišlja 90 posto hrvatskog pučanstva i tvoje i moje okoline. Ljudi su u Hrvatskoj nevjerojatno, ali stvarno mi se čini više nego drugdje, LICEMJERNI. Svi glume djevice i djevce, a to na što im sliče životi i brakovi nije za pričati. Čak i kad se ožene/udaju samo jednom.

Za njih su samohrane majke kurve, a one koje su napravile po pet obortusa uzorite majke i supruge. Mislim da je najbolje ne zamarati se, jer kad kreneš razmišljati samo se naživciraš i možda usmjeriš svoj život u pogrešnom pravcu, a ti si jedina koja živi svoj život. I živi ga kako god hoćeš i možeš i želiš. A ako nekome bude smetalo što si bila u braku, taj čovjek i onako nije za tebe.
Uputno bi bilo za zapitati se tko te je postavio u takvu okolinu.

A brijem da ti statistika ne štima. Prema njoj, devetero ljudi oko mene bi trebalo razmišljati po tvojoj špranci.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:56   #35
Ne znam koja je tema, ali dat ću svoje mišljenje
Mene nerviraju dušebrižnici sa pitanjima zašto se nisi JOŠ udala i zašto pobogu nemaš bar već 2-3 djece
ne znam zašto ih to toliko brine
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 14:53   #36
Ajmo stati na loptu i prestati s offtopicom.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 16:19   #37
Quote:
kety29 kaže: Pogledaj post
Ajmo onda malo elaborirati temu
Psi laju, a karavane prolaze!

A sad elaboriranje: osobno sam u duuugom braku (svaka mi čast!), ali (hipotetski - mužu moj, oprosti!) kad bih se razvela ili ostala udovica, ne bih se žurila u drugi.
Ali ne iz tradicijskih, katoličanskih razloga, već zato što znam funkcionirati i u samostalnom životu. I bit će i ono da bih se malo htjela odmoriti od brakovanja.

Istovremeno, boli me đon, je li netko u drugom ili petom braku. Ja, a niti itko drugi nemam(o) išta s tim.
Ma stvarno smo još uvijek jedna retardirana sredina u kojoj nas je briga što i kako radi onaj preko plota.

Tako se vraćam na one pse s početka.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:13   #38
to je li neko vjenčan 2, 3 puta, ili samac, ili u vanbračnoj zajednici, ili ne želi uopće obitelj, ili je poševio nekog, i sve te varijacije, mi apsolutno ne daju nikakve informacije o toj osobi.sasvim sam neutralan.
dakle, znat samo to o nekome kao izdvojenu komponentu iz cjeline, doista mi ništa ne znači, jer tu mogu utjecat brojni životni faktori ili stanja itd. itd.
ali taj info ukomponiran u poznavanje nečije osobnosti može govorit ovo il ono.
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:28   #39
Quote:
tajci-sok kaže: Pogledaj post
Moje je razmišljanje da je konzervativnoj osobi stalo do braka a ako se on zbog nečega ne može održati da ona nije zato manje konzervativna.
Najviše bih voljela da ovu temu komentiraju one osobe koje to ne razumiju (one koje su se juče iščuđavale pa i vrjeđale te osobe) ali isto tako i one osobe koje su razumne i znaju da život nosi sa sobom razne sitvacije i da se ne može sve predvidjeti.
Prva rečenica je pretpostavljam napisana kao dodatak dodatku,da je post duži.
Tvoje stajalište tog tzv.konzervatizma možda nema blage veze sa,nazovimo ih,objektivnim stavovima.
Ja sam u onoj drugoj skupini grla,koja razumiju,nažalost.
Da,život nosi sa sobom okolnosti koje naravno da ne možemo znati,možemo pojedine stvari očekivati više ili manje a cilj-predvidjeti,ionako nam nije potreban.
Iz prošlih iskustava i intuicije stvaramo manje neugodnih događaja koje su pred nama,ako su.
Budučnost si stvaraš sama slagajući kockice mozaika,sudbini stvaraš strukturu,ne očekuješ čuda i pokušavaš se što manje razočarati.Kad sve zbrojiš i oduzmeš,brak živi.
Vjerojatnost da će jednoj ženi 13 muževa umrijeti od oandemije nečega je neznatna.
Češće je to dijete u odraslom tijelu.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 20:32   #40
Mene, za početak, zanima tko i na koji način određuje koliko je tko konzervativan?

Zar zaista postoje stupnjevi konzervativnosti i razvodom braka se dobivaju negativni bodovi i prelazi na niži stupanj?

Konzervativna osoba bi bila osoba koja se oslanja na tradicionalne vrijednosti i institucije.

Ako se osoba u jako puno situacija (sasvim nebitno kojih) poziva na tradicionalne vrijednosti i na vjerska pravila ili štogod, meni je osobno pomalo licemjerno ako ih u nekim situacijama (koje se tiču njih osobno) odluče zanemariti.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.