Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2013., 10:20   #1
Alien: Covenant (2017)

pripreme za prometheusov sequel su u tijeku.
informacije cure na kapaljku.


evo i odličan site koji je u fazi svojevrsnog mirovanja
www.p r o m e t h e u s 2-movie.com/p a r a d i s e/coming soon

postoji i odličan fan site na kojem možete pregledno pratiti najnovije vijesti vezane za franšizu.
www.prometheus2-movie.com

radujem se unaprijed konstruktivnim raspravama.

samo naprijed, raspirite svoju maštu...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 11:24   #2
Prometej 2 i avatar 2.
2 najiscekivanija filma u iduće 2 godine.
2.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 11:57   #3
Mene zanima ovo- što će ona jesti na putu do tamo, kada je već magijom uspijela upravljati brodom?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:02   #4
Umri Ridley Scotte, umri u mukama.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:10   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mene zanima ovo- što će ona jesti na putu do tamo, kada je već magijom uspijela upravljati brodom?
mislim da je pobrala sve namirnice i medikamente iz onog Lifeboat-a.
a david pilotira, on se kuži u sve, u njenim je rukama
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:15   #6
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
samo naprijed, raspirite svoju maštu...
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Umri Ridley Scotte, umri u mukama.
toleriram
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:34   #7
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
a david pilotira, on se kuži u sve, u njenim je rukama
Eto, David je dobar deus ex machina mehanizam za krpanje rupa u priči, kao i ona crna tekućina.

Već vidim kako jadnu Noomi napadaju deseci tisuća ksenomorfa na nekom dalekom planetu, različitih oblika i veličina, a neki imaju i penis na čelu (da su svi isti bilo bi dosadno i preveć nalik na Aliens), a David si umjesto ruku instalira ne jedan, nego dva ručna topa (da ipak bude luđe i maštovitije od Predatora i Terminatora 2) te ih sve pokosi citirajući mudrosti raznih likova iz filmske povijesti. Gase se svjetla u kinu, skidaju se 3DD naočale, čuje se cika djece, nekima kane i suzica u oku dok stoječki hipnotizirano plješću fiksirani na odjavnu špicu. Kraj.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:35   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mene zanima ovo- što će ona jesti na putu do tamo, kada je već magijom uspijela upravljati brodom?
Evo ga na.
Pa tko je upalio brod u prometeju?
Ili nisi primijetio da je shaw ponijela Davida sa sobom?

Sve mi se čini da ćemo imat dvije paralelne kultne teme o prometeju.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:39   #9
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Eto, David je dobar deus ex machina mehanizam za krpanje rupa u priči, kao i ona crna tekućina.

Već vidim kako jadnu Noomi napadaju deseci tisuća ksenomorfa na nekom dalekom planetu, različitih oblika i veličina, a neki imaju i penis na čelu (da su svi isti bilo bi dosadno i preveć nalik na Aliens), a David si umjesto ruku instalira ne jedan, nego dva ručna topa (da ipak bude luđe i maštovitije od Predatora i Terminatora 2) te ih sve pokosi citirajući mudrosti raznih likova iz filmske povijesti. Gase se svjetla u kinu skidaju se 3DD naočale, čuje se cika djece, nekima kane i suzica u oku dok stoječki mahnito plješću hipnotički fiksirani na odjavnu špicu.
Jao, molim te prouči značenje pojma deus ex machina.
David je ključni lik u priči i otpocetka je u filmu, ima jasnu progresiju u fabuli.
Kako on moze biti deus ex?

Ah, ta moderna fejsbukovska djeca.

I weep for humanity.
__________________
Stop jednoumlju.

Zadnje uređivanje facersplaca : 11.06.2013. at 13:23.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:47   #10
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Jao, molim te prouči značenje pojma deus ex machina.
David je ključni lik u priči i otpocetka je u filmu, ima jasnu progresiju u fabuli.
Kako on moze biti deus ex?

Ah, ta moderna fejsbukovska djeca.

I weap for humanity.
Saberi se i čitaj pažljivije, ali s obzirom da se doimaš kao fan Avatara tvoja kognitivna površnost zapravo i ne začuđuje. David je dobar deus ex machina mehanizam. Prisutan je kao važan lik u priči, a po potrebi će pokazivati nevjerojatne sposobnosti koji će tjerati priču kad zapne, tako da se njegova karta može odigrati kad zatreba.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 13:13   #11
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Umri Ridley Scotte, umri u mukama.
to ništa nebi rješilo, samo bi našli drugog da režira nastavak

recimo... neko tipa nispel, on bi zasigurno od prometheusa 2 napravio spektakl za pamčenje, ili bolje rimejk samog prometheusa, ili bolje, prequel
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 13:30   #12
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Saberi se i čitaj pažljivije, ali s obzirom da se doimaš kao fan Avatara tvoja kognitivna površnost zapravo i ne začuđuje. David je dobar deus ex machina mehanizam. Prisutan je kao važan lik u priči, a po potrebi će pokazivati nevjerojatne sposobnosti koji će tjerati priču kad zapne, tako da se njegova karta može odigrati kad zatreba.
Da, meni kao priglupom ljubitelju avatara gospodin će mi svakako morati objasniti razliku između deusa ex machine i mehanizma deusa ex machine. Ako takvo sto, dakako, uopće postoji.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 13:43   #13
paradise? zbilja? nije da su inzinjeri htjeli ubit cijelu zemlju i onda ona ide u potragu za odgovorima (pretpostavljam na njihov planet)
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 13:47   #14
Tema je ziva ! :flap: Facer je krstio

Prometheus 2 (2014)

Na MW-u pise 2014-ta god. Bilo bi lepo da nastavak i treci deoizlaze u ne duzem razmaku od 2 god.

Ne postoje reci kojima mogu opisati koliko zeljno iscekujem drugi deo, s jednakim uzbudjenjem kao prvi naravno ali to sto osecam ne mogu opisati recima.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 15:10   #15
Nadam se da će biti bolji od prvog dijela.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 15:23   #16
Ljubitelj sam SF-a pa cu pogledati kad izadje ali prvi dio mi nije ostavio dojam kao nesto sto je pocetak jedne velike trilogije.

Jako sam se veselio Prometeju pa me nije odusevio tako da me nije briga kad ce izaci nastavak.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 15:24   #17
Inžinjeri imaju skoro pa istu DNK kao i ljudi tako da nema problema oko hrane.
Valjda imaju neke alien konzerve.
Svidjela bi mi se ideja da na brodu uopće nema hrane, ali ima Inžinjera u krio snu, pa da Shaw mora ubiti Inžinjere, odlediti ih, ispeći i klopati.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 15:59   #18
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Da, meni kao priglupom ljubitelju avatara gospodin će mi svakako morati objasniti razliku između deusa ex machine i mehanizma deusa ex machine. Ako takvo sto, dakako, uopće postoji.
Kognitivna površnost ne implicira nužno i glupost ili priglupost, ali naravno možda znaš više o tom pitanju od mene.

Danas nije neuobičajeno ili ne bi trebalo biti korištenje deus ex machina termina u širem kontekstu od njegovog prvotnog korištenja u doba drevne grčke i rimske drame.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 16:57   #19
Vidim da će tema Prometheus 2 imat više postova od prve teme čak i prije nek film izađe
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 20:24   #20
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Danas nije neuobičajeno ili ne bi trebalo biti korištenje deus ex machina termina u širem kontekstu od njegovog prvotnog korištenja u doba drevne grčke i rimske drame.
koja crna deus ex machina? david?

umjetna inteligencija. 2093. very possible.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.