Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2013., 19:47   #41
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Ma što to i kako uopće može bilo što imati neke uzroke i posljedice??!!

Koncepti uzrok i koncept posljedica su mentalne projekcije=iluzija zamišljenog intelekta/ega/uma/osobe(maske)/sjenke ili bilo kako netko to već etiketira!
Zato se to nešto "znano" kao uzrok i posljedica SAMO PRIVIDNO pojavljuje. dodatak: a opet to nije negiranje "toga" !

Samo življenje i sve to što se događa kako se događa.
Samo "pogledaj" u to direktno. Ali negledanjem ! jer Već tako gledaš i uvijek si tako gledadao i vječno češ tako gledati.
Koncepti uzroka nemaju veze ni sa kim, oni jesu takvi i bez našeg angažovanja u pravljenju koncepata ili našeg bitisanja uopšte, stoga, uzrok i posledica jesu važni, oni su celina, proizilaze jedno iz drugog, sagledavanje te celine dovodi do odvajanja od iste, bez tog znanja džaba krečite.
Uopšte se ne pojavljuju prividno već su skriveni toliko duboko da je potreban razvoj da se razotkrije to što treba, oni "očigledni" koncepti su ništa, i tu se slažemo pretpostavljam, ništa su naspram pravog istinskog sagledavanja i viđenja pojedinačnih pojava i celine, naročito problematike, jer onaj koji sagledava problematiku - samo on je može rešavati, inače je pasivan i njegovo Znanje je neupotrebjlivo - on sam je neupotrebljiv i time čini pravo nasilje i nad sobom i nad onim kojem bi mogao doprineti.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 21:01   #42
filozofije su nepotrebne.

sve što veseli čovjeka, opušta ga, potiče na pozitivnu aktivnost ne može biti gubitak vremena.

sve ovisi o kriterijima pojedinca za samog sebe.

i nitko nema prava nametati svoj stav drugome, pa ni mnoštvom argumenata.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 01:49   #43
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
filozofije su nepotrebne.

sve što veseli čovjeka, opušta ga, potiče na pozitivnu aktivnost ne može biti gubitak vremena.

sve ovisi o kriterijima pojedinca za samog sebe.

i nitko nema prava nametati svoj stav drugome, pa ni mnoštvom argumenata.
dosla -vidla -procitala -rekla -i to je to -bravo
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 12:33   #44
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
filozofije su nepotrebne.

sve što veseli čovjeka, opušta ga, potiče na pozitivnu aktivnost ne može biti gubitak vremena.

sve ovisi o kriterijima pojedinca za samog sebe.

i nitko nema prava nametati svoj stav drugome, pa ni mnoštvom argumenata.
Tako je veni vidi vici!

Filozofija bilo koje vrste je totalno nepotrebna!
To život samo bespotrbno komplicira i usputno stvara "filozofsku" patnju.

Totalno si u pravu! Zašto bilo koja osoba ne bi radila, "prakticirala" ono što je veseli pa bilo to i potpuno trošenje vremena!?
Makar je to bespotrebno trošenje vremena ali to je ipak veselo i opuštajuće trošenje vremena.

Samo ukazujem na ovo:
Npr. : Ako odemo na jako dugo željeno ljetovanje na egzotičnom mjestu, te se lijepo smjestimo u predivnu hacijendu, sjednemo na lijepu udobnu fotelju koja još i vibrira, uzmemo prospekt o tom preljepom mjestu na kojem jeste i sa uzbuđenjem, veseljem gledamo te predivne fotke, čitamo o uzbudljivim sadržajima što to mjesto pruža, itd...

Poanta: Pa izađite iz te divne prekrasne hacijende i direktno doživite to sve!!! Izaite iz prakticiranja ne u "neprakticiranje" nego u direktno Življenje!
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 17:44   #45
sad ga več natežeš
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 19:56   #46
meditacija, tko ima sreće da tom prilikom dođe u dodir s tihim i mirnim središtem unutar sebe, ne sjedenje, planiranje i bavljenje mislima, već promatrnje, nikako ne može biti gubitak vremena! te minute (ili sekunde) provedene u mentalnoj neaktivnosti gdje dolazimo u doticaj sa samim sobom mogu biti samo od koristi jer kompletno djeluju opuštajuće, osvježavajuće i regenerirajuće na duh i tijelo! na razini bez aktivnosti, tijelo, duh, um sjedinjuju se u jednu cjelinu, bez ikakvih suprotnosti.

znači ako kroz meditaciju dotičemo i doživljavamo svoju bezvremenu bit, ono što stvarno jesmo, po čemu to onda može biti gubljenje vremena ?
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 10:15   #47
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Meditacija ili bilo koja tehnika, sistem, "formula" sve je to priča u "nečemu" koja bi trebala voditi do nekog cilja. Riješiti nešto, promijeniti nešto, postići prosvijetljenje ili UUUuu dobiti raznorazne moći.
Iluzija je da netko sjedi i meditira. To se događa samo prividno i prividno kao da vodi prema nečemu. Ali da li se to zaista, ZAISTA događa???
Tko meditira? Zbog čega? Što će se postići a što nije postignuto??
Sve je već Tu, Sada, Sve To = SVETO!
To je samo život, i on je samo za živjeti, okusiti ga kakav god da je!
Da li se možda Život može kontrolirati meditacijom, nekim znanjem, tehnikom, biti moćniji od života pa ga oblikovati po želji???
Sve se događa samo od sebe i spontano pa čak i ta iluzija da netko meditira.

Svi smo mi djeca Života i jedno sa Životom. Opusti se bez tehnike opuštanja i živi život bez neke tehnike življenja. "Uživaj" - Budi u Životu, budi življen bez straha ionako ne možeš ništa protiv života jer Jedno si sa Životom.
Sve je već postignuto i struji tamo kamo treba strujati bez intervencije bilo čega.

Bajke su bajke a Život je Život.
--------> https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...8&postcount=40
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 16:35   #48
Nema vremena!

Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
meditacija, tko ima sreće da tom prilikom dođe u dodir s tihim i mirnim središtem unutar sebe, ne sjedenje, planiranje i bavljenje mislima, već promatrnje, nikako ne može biti gubitak vremena! te minute (ili sekunde) provedene u mentalnoj neaktivnosti gdje dolazimo u doticaj sa samim sobom mogu biti samo od koristi jer kompletno djeluju opuštajuće, osvježavajuće i regenerirajuće na duh i tijelo! na razini bez aktivnosti, tijelo, duh, um sjedinjuju se u jednu cjelinu, bez ikakvih suprotnosti.

znači ako kroz meditaciju dotičemo i doživljavamo svoju bezvremenu bit, ono što stvarno jesmo, po čemu to onda može biti gubljenje vremena ?
Osoba vjeruje da gubi ili ne gubi vrijeme, a neosoba "zna" da nema vremena.


Napomena:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...8&postcount=40

Javljeno mi je da gornji link ne radi?! Upućujem na jedan post: Tema: Tehnike čišćenja (smirivanja) uma #40

Zadnje uređivanje Happyning : 01.07.2013. at 16:43.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 19:00   #49
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Osoba vjeruje da gubi ili ne gubi vrijeme, a neosoba "zna" da nema vremena.
pa kamo joj se žuri da nema vremena . (šala)

jednostavno pitanje, tko si pravi ti? jesji li osoban ili neosoban "aspekt" života? onako kako ti vidiš sebe od kad si svjesno "ušao" u "novo" postojanje.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 16:16   #50
Sve u svemu čitanje ovih postova je bilo jedno od većih gubljenja vremena za mene!!
Lipa Kaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 19:16   #51
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zvuci malo kao Prosvetljeni Majstori (PM), Ivan & Co, ali oni su bili malo zabavniji.
Zna li netko sta bi sa njima ?
Majstor Ivan se je ove godine okušao u politici, započeo je predizbornu kampanju za gradonačelnika Splita ispred njegove Liste Spasa, pa odustao.

Šteta, taman smo se počeli navikavati na živopisne gradonačelnike...
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 19:52   #52
ja sam vjerovatno bio vec 1000 puta u stanju meditacije iako to nisam ni znao.

Dakako moja meditacija se ne svodi na to da ukrizim noge i sjednem s ukrizenim prstima ispred sebe jer me bole koljena, kičma, i ramena
S toga mi najbolje ide kad zapalim joint i samo sjednem na neko ugodno mjesto gdje mi je atmosfera taman.

Preporucujem neiskusnima da uopce ne slusaju savjete s youtube-a, jer njihovi pojmovi i verbalizacije nekih stvari kao što su "blagostanje" "Viša dimenzija" "viša svijest" ce vam zazvucati kao nesto astronomski nedostizno i tko zna kakva fantazija.
Dok je vecina vas to u zivotu sigurno iskusila i dozivila a da ni sami niste znali. (i kao i ja u djetinjstvu, mnogi od vas su zivjeli u zadrtoj krscanskoj okolini gdje bi se svo to alternativno i jako "cudno" iskazivanje emocija i isto tako jako cudno i neuobicajeno za urbaniziran primitivan narod ucinilo totalno bolesno i freaky, pa vjerovatno iz straha niste htjeli nastaviti s onim što vas ugađa vec ste usli u kolotecinu "užurbanosti, obaveza i robotskog zivota te strogo kontroliranog suzdrzavaja od iskazivanja emocija i duhovnih vrijednosti).

I kada ljudi kazu da su prelijeni za meditirati to je nesto najgluplje sto sam ikada cuo
Pa ne postoji veca ljenost od meditacije, zar netko moze bit lijeniji od toga da samo sjedi na jednom mjestu sa zatvorenim ocima i fokusira se na prvu najpozitivniju pomisao sto mu stvara srecu i osjecaj ugode, nakon toga samo slijedi val sve jacih i jacih imaginacija, vizija i maštolikosti.

Kad sam napušen ja isto tako vrlo lako padam u transcendalnu meditaciju, u kojoj provodim po 2-3 sata dnevno, imam drugaciji karakter, stavim se u poziciju o kakvoj u realnosti sanjam nedostizno, i onda se uzivim u ulogu imaginarnoga sebe, tj. samoga sebe kakav bi želio biti.
Svaki dan zelim biti nesto drugo, jucer sam imao transcendalnu meditaciju da vozim ulicne utrke po cesti, bio totalno projektiran u tu situaciju, cak bi znao trznuti glavom lijevo/desno jer bi u toj meditaciji zamislio kako izbjegavam auta na cesti.

dok bi ubiti cilo to vrijeme sjedio na skalama u zgradi s nedovršenim jointom u ruci...i onda uglavnom bude..........."uuu jebote vec je 01:30, jebote ja ovdje sjedim vec 2 sata, idem dovršit ovi joint i idem ca doma"

Ali u ta 2-3 sata ja se osjecam bogovski, nadmocno iznad svega i svih, kao covjek svih ljudi, kao bog svih bogova, kao gospodar svih znanja svemira.
Niti jedan problem, niti jedan kompleks, niti jedna mana, ništa apsolutno ništa negativno ni kriticno me tada ne zaustavlja i ne mjenja mi svjest.



Bogovski osjecaj, nekako me nije cak ni previse briga što mi neke stvari u dnevnom redu ne idu po planu i što ajmo rec fizicki stagniram u zivotu, jer su mi tih par sati meditacije i transcendalne projekcije postale najbitniji krucialni događaji radi kojih živim svaki dan.


Dakako, neke puteve duhovnosti, smjernice i poruke raznih prosvjetljenih učitelja nalazim na internetu koji me inspiriraju.

Ali poceti od takvih je zbunjujuce i totalno nemotivirajuce za pocetnike, tek kada sami budete mogli pronaci pravilnu verbalizaciju za svoje osjecaje, emocije i svoj duhovni indentitet, mozete se pokusati pronaci u porukama raznih prosvjetljenih ucitelja, (Ascended masters, starseed council itd...)

Koje ja redovno pratim i cije mi poruke u jednom 15-minutnom videu na youtube-u znace više nego zadnjih 10 godina citavog mog školovanja i boravka u obrazovnim ustanovama.
ShadowBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:29   #53
Slazem se sa tobom ShadowBroker..

Nema pravila, osim ono da slijedmo intuiciju. To nam dode prirodno tako da ne predstavlja napor.
Moj nacin su duge setnje uz glazbu, hodanje smiruje um, a ponekad ga cak i ubrzava, slike sam teku. Ako zelim razmisljati o necem, voditi iluzorne razgovore, svade zas nebih to radio?
Ponekad samo sjedim u tisini promatram tijelo, slusam otkucaje srca.. sve to je meditacija

Nadite "tehniku" koja vam odgovara i radite to. Ali ako pristupamo meditaciji kao spravi u teretani sa ciljem da cemo ojacati i time moci pretuci nekog ili pobuditi htjenje u nekoj curi .. mislim da je to krivo. Svi zelimo iskusiti promijenjena stanja svjesti, letjeti okolo, prziti laserima iz ociju neprijatelje covjecanstva.. ali od kud ta zelja dolazi?

Necu poreci da nebi bilo lijepo vinuti se iznad nocnih oblaka obasjanim mjesecinom, ali to nije moj cilj..
Sazivjeti sa vremenom tako da vise nema tjeskobe i depresije, biti otvoren za prilike, dopustiti iskrenosti i polaganoj, mekoj energiji da ude u mene ... nadam se.
Dayvan Cowboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:29   #54
Quote:
ShadowBroker kaže: Pogledaj post
ja sam vjerovatno bio vec 1000 puta u stanju meditacije iako to nisam ni znao.

Dakako moja meditacija se ne svodi na to da ukrizim noge i sjednem s ukrizenim prstima ispred sebe jer me bole koljena, kičma, i ramena
S toga mi najbolje ide kad zapalim joint i samo sjednem na neko ugodno mjesto gdje mi je atmosfera taman.

Preporucujem neiskusnima da uopce ne slusaju savjete s youtube-a, jer njihovi pojmovi i verbalizacije nekih stvari kao što su "blagostanje" "Viša dimenzija" "viša svijest" ce vam zazvucati kao nesto astronomski nedostizno i tko zna kakva fantazija.
Dok je vecina vas to u zivotu sigurno iskusila i dozivila a da ni sami niste znali. (i kao i ja u djetinjstvu, mnogi od vas su zivjeli u zadrtoj krscanskoj okolini gdje bi se svo to alternativno i jako "cudno" iskazivanje emocija i isto tako jako cudno i neuobicajeno za urbaniziran primitivan narod ucinilo totalno bolesno i freaky, pa vjerovatno iz straha niste htjeli nastaviti s onim što vas ugađa vec ste usli u kolotecinu "užurbanosti, obaveza i robotskog zivota te strogo kontroliranog suzdrzavaja od iskazivanja emocija i duhovnih vrijednosti).

I kada ljudi kazu da su prelijeni za meditirati to je nesto najgluplje sto sam ikada cuo
Pa ne postoji veca ljenost od meditacije, zar netko moze bit lijeniji od toga da samo sjedi na jednom mjestu sa zatvorenim ocima i fokusira se na prvu najpozitivniju pomisao sto mu stvara srecu i osjecaj ugode, nakon toga samo slijedi val sve jacih i jacih imaginacija, vizija i maštolikosti.

Kad sam napušen ja isto tako vrlo lako padam u transcendalnu meditaciju, u kojoj provodim po 2-3 sata dnevno, imam drugaciji karakter, stavim se u poziciju o kakvoj u realnosti sanjam nedostizno, i onda se uzivim u ulogu imaginarnoga sebe, tj. samoga sebe kakav bi želio biti.
Svaki dan zelim biti nesto drugo, jucer sam imao transcendalnu meditaciju da vozim ulicne utrke po cesti, bio totalno projektiran u tu situaciju, cak bi znao trznuti glavom lijevo/desno jer bi u toj meditaciji zamislio kako izbjegavam auta na cesti.

dok bi ubiti cilo to vrijeme sjedio na skalama u zgradi s nedovršenim jointom u ruci...i onda uglavnom bude..........."uuu jebote vec je 01:30, jebote ja ovdje sjedim vec 2 sata, idem dovršit ovi joint i idem ca doma"

Ali u ta 2-3 sata ja se osjecam bogovski, nadmocno iznad svega i svih, kao covjek svih ljudi, kao bog svih bogova, kao gospodar svih znanja svemira.
Niti jedan problem, niti jedan kompleks, niti jedna mana, ništa apsolutno ništa negativno ni kriticno me tada ne zaustavlja i ne mjenja mi svjest.



Bogovski osjecaj, nekako me nije cak ni previse briga što mi neke stvari u dnevnom redu ne idu po planu i što ajmo rec fizicki stagniram u zivotu, jer su mi tih par sati meditacije i transcendalne projekcije postale najbitniji krucialni događaji radi kojih živim svaki dan.


Dakako, neke puteve duhovnosti, smjernice i poruke raznih prosvjetljenih učitelja nalazim na internetu koji me inspiriraju.

Ali poceti od takvih je zbunjujuce i totalno nemotivirajuce za pocetnike, tek kada sami budete mogli pronaci pravilnu verbalizaciju za svoje osjecaje, emocije i svoj duhovni
indentitet, mozete se pokusati pronaci u porukama raznih prosvjetljenih ucitelja, (Ascended masters, starseed council itd...)

Koje ja redovno pratim i cije mi poruke u jednom 15-minutnom videu na youtube-u znace više nego zadnjih 10 godina citavog mog školovanja i boravka u obrazovnim ustanovama.
Nemoj se samozavaravat. To što ti radiš ja bi nazvao nabrijavanje snova uz pomoć stimulansa a ne meditacija. Nije cilj meditacije da se zatvorimo u svoj imaginarni svijet gdje nam je lijepo i gdje misliš da si bog. Upravo obratno - buđenje iz tih snova i sagledavanje stvarnosti bez utjecaja sanjača, a taj sanjač je tvoj ego. Ti radiš upravo obrnutu stvar - pojačavaš ego.
Vjerujem da ti je ugodno to što radiš, samo je problem u tome što tako potencirajući tog sanjača u sebi pojačavaš i iluziju i to može biti lijepo neko vrijeme ali vjeruj mi da što više odeš u krajnost, otrežnjenje će biti teže.
Nemam nikakvih predrasuda prema marihuani. Itekako mi je poznato kako ona može stvoriti najljepše snove. Isto tako može izbaciti i najgore strahove. I jedno i drugo je dobro ako to prihvaćaš kroz upoznavanje samog sebe . I zato tvrdim da marihuana može biti moćno pomagalo u procesu buđenja, ali isto tako može baciti spavača u još dublji san.
Pa sad, kako želiš.
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:59   #55
Quote:
ubačeni element kaže: Pogledaj post
Nemoj se samozavaravat. To što ti radiš ja bi nazvao nabrijavanje snova uz pomoć stimulansa a ne meditacija. Nije cilj meditacije da se zatvorimo u svoj imaginarni svijet gdje nam je lijepo i gdje misliš da si bog. Upravo obratno - buđenje iz tih snova i sagledavanje stvarnosti bez utjecaja sanjača, a taj sanjač je tvoj ego. Ti radiš upravo obrnutu stvar - pojačavaš ego.
Vjerujem da ti je ugodno to što radiš, samo je problem u tome što tako potencirajući tog sanjača u sebi pojačavaš i iluziju i to može biti lijepo neko vrijeme ali vjeruj mi da što više odeš u krajnost, otrežnjenje će biti teže.
Nemam nikakvih predrasuda prema marihuani. Itekako mi je poznato kako ona može stvoriti najljepše snove. Isto tako može izbaciti i najgore strahove. I jedno i drugo je dobro ako to prihvaćaš kroz upoznavanje samog sebe . I zato tvrdim da marihuana može biti moćno pomagalo u procesu buđenja, ali isto tako može baciti spavača u još dublji san.
Pa sad, kako želiš.



Ne ,ne nisu iluzije, i to dobro znam, jer sam cili pubertet zivio u iluzijama i glupostima i sad pokušavam naci svoj centar i svoje JA. Vec u tim ajmo rec "snovima" se nekako i zalim nad prozivljenim zivotom, tek u tom stanju shvacam koliko sam pogriješio, koliko sam ubiti pogrešno živio citav svoj život.
Svakom tom prilikom sve vise i vise shvacam koliko se mjenjam, i to ovaj put onako kako, ne da zelim, nego onako kako se sam od sebe mjenjam, kako me instinkt mjenja.
U ta 2 sata niti malo mi nije bitna ni glad, ni žeđ, ni obaveze prema školi, ni obaveze one, ni ništa ništa apsolutno ništa osim samoga sebe, i mog cilja.

Žao mi je svakog nedužnog bica koje sam udario, kome god sam nesto ukrao, Žao mi je divnih ljudi koji su mi mogli biti prijatelji, koje sam ignorirao cisto radi svog iluzornog ega koji mi je govorio da su ti ljudi "nezanimljivi i jadni". Kao covjek koji je mrzio i kojeg su mrzili, kao covjek koji je imao predrasude i prema kojemu su imali predrasude, zao mi je svakoga tko mora prolaziti kroz takve iluzije, takvo razmisljanje, i znam da nikada vise necu imati negativnu tenziju i osjecaj prema iti jednom zivom bicu jer znam da nije nitko kriv za svoje pogreske i svoj zivotu u iluziji, vec bi takvima i pomogao da nađu svoje ja, svoj centar i svoj mir i da zive u ljubavi.

Meni jedino fale grupni duhovni razgovori i meditacije, buduci da se u zadnje vrijeme osjecam nekako previse usamljen u nekim svojim mislima.

I jos nesto, skoro svaki put kad meditiram, imam neke trzavice, fragmente nekih osjecaja (ponajvise slike iz ranog ranog djetinjstva i ne samo slike, vec i na sekund se doslovno i osjecam kao sto sam se tada osjecao.


Ovo sto govorim nisu imaginarne iluzije da cu postati ne znam ni ja što ili da sebe uvjeravam u nešto, to je cisto prepustanje osjecajima
Npr ja znam da nikada (vjerovatno nikada) necu postati vrhunski prvak svijeta u Muay Tai-u i u kung-fu

Ali zbog cega zato nebi bar 2 sata upao u neko transcendalno stanje i u sebi izvodio fizicki neizvedive poteze i u tome uzivao.
isto tako, imam mot bubnjarenja (iako mi se fizicki nikada nije dalo niti sam imao motivacije za sviranjem glazbenih instrumenata) ali ujednom prilikom sam u glavi formirao tako dobar ples.........flowerdance, (ne razumim se baš u to ali mislim da je to neka opustauca drevna plemska glazba...indijanci, maye, neka ta kultura)
I od tog dana shvacam zbog cega oni dok plesu izvode ono s rukama, izvijaju se i pzoizvode one zvukove. Meni je isto instinktivno-ugodno došlo da isto napravim u sred meditacije.

I osim trave, najbolje meditiram u svojoj zgradi na zadnjem katu, zato jer cijelo vrijeme se cuje titranje frekvencije od elektricnog postrojenja na krovu zgrade (motori od liftova)

tako da iza 11 ipo -. ponoci, nista ama bas nista se u zgradi ne cuje osim tog titranja struje, i normalno kad zapalim, to titranje me totalno utupi da se zagledam u jednu tocku, i nakon mozda par min prestanem totalno bit svjestan okoline i da sam u zgradi.

I stvorim se kao drevni martial arts kung fu, muay thai, aikido master ispred nekog Hrama u Kini/Indiji, (100 puta sam imao snove i vizije da sam u drevnom gradu, cak me i vuce da se bavim volontiranjem i eksavacijama na bosanskim piramidama.
Jer do puberteta sam imao snaznu privlacnost ka povjesnim građevinama, osjecao bi se ugodno u muzejima, starim građevinama, uvik sam bio senzitivniji i volio bi biti u meditativnim stanjima.
U pubertetu me obuzeo malo alkohol, rock n roll, divljaštvo i ignoriranje svojih osjecaja, pumpanje Ega i ponašanje onako kako bi se drugima svidilo i kako bi ispao "faca"

sve do prije god dana otkako se nisam totalno izolirao od takvog socijalnog (primitivnog) okruzenja, itekako, i sad imam društvo, ali ni blizu inteligentno da mogu dokuciti realm onoga sto se meni mota po glavi kada sam sam sa sobom.
Ja nemam specificni cilj glorificiranja samoga sebe i pumpanje vlastitog ega kroz meditaciju.

Samo svakog dana jedva cekam 11 ipo - ponoc, i kazem sebi "idem zapalit, sjest, pa da vidimo sto mi kozmicki vjetrovi veceras donose.........koju lekciju, koji film cu danas u sebi u svom umu vizualizirati, i osjetiti.

Zadnje uređivanje ShadowBroker : 11.07.2013. at 14:06.
ShadowBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 16:47   #56
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Meditacija ili bilo koja tehnika, sistem, "formula" sve je to priča u "nečemu" koja bi trebala voditi do nekog cilja. Riješiti nešto, promijeniti nešto, postići prosvijetljenje ili UUUuu dobiti raznorazne moći.
Iluzija je da netko sjedi i meditira. To se događa samo prividno i prividno kao da vodi prema nečemu. Ali da li se to zaista, ZAISTA događa???
Tko meditira? Zbog čega? Što će se postići a što nije postignuto??
Sve je već Tu, Sada, Sve To = SVETO!
To je samo život, i on je samo za živjeti, okusiti ga kakav god da je!
Da li se možda Život može kontrolirati meditacijom, nekim znanjem, tehnikom, biti moćniji od života pa ga oblikovati po želji???
Sve se događa samo od sebe i spontano pa čak i ta iluzija da netko meditira.

Svi smo mi djeca Života i jedno sa Životom. Opusti se bez tehnike opuštanja i živi život bez neke tehnike življenja. "Uživaj" - Budi u Životu, budi življen bez straha ionako ne možeš ništa protiv života jer Jedno si sa Životom.
Sve je već postignuto i struji tamo kamo treba strujati bez intervencije bilo čega.

Bajke su bajke a Život je Život.
Misljenje je kao supak....svatko ga ima

Takoder, svaki covijek je duhovno bice! Nadam se da ces ti svoju pronaci.
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 16:47   #57
To što ti radiš je čisto bježanje od stvarnosti i od sebe.

Quote:
ShadowBroker kaže: Pogledaj post
....
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:15   #58
Quote:
Dea Ex Machina kaže: Pogledaj post
To što ti radiš je čisto bježanje od stvarnosti i od sebe.
Nemoj tako grubo. Dečko je usamljen i prolazi kroz svoje faze ali ima potencijala
Sorry Shadow što te ovako analiziramo, ali moraš biti spreman i na to kad pišeš po forumu
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:17   #59
Meditacija ima svrhu ali ne điđu miđu duhovno sranje nego ima fiziološko objašnjenje. Naime naš mozak je isprogramiran da može izazvati stanje introspekcije korištenjem napona iz vizualnog centra, to se koristi pri takvim pokušajima.
__________________
'Grown adults refusing to take medicine in favour of prayer is my favourite form of natural selection.' - Ricky Gervais.
Atronach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:27   #60
Quote:
Atronach kaže: Pogledaj post
Meditacija ima svrhu ali ne điđu miđu duhovno sranje nego ima fiziološko objašnjenje. Naime naš mozak je isprogramiran da može izazvati stanje introspekcije korištenjem napona iz vizualnog centra, to se koristi pri takvim pokušajima.
Nema razlike izmedu tijela i duha..
Ovako .. postanes depresivan i tijelo slijedi. Propada izvana isto kao sto i ti propadas iznutra.. obrnuto.. zdrav duh- zdravo tijelo.

Isto kao sto djelujes iznutra prema van, tako djelujes izvana prema nutra.
Nema razlike niti mozes djelovati samo na odredene djelove.. tijelo, um , ego, svijest, dusa, razne energetske manifestacije svijesti od stralne do mentalne.. sve to si ti; bez obzira u sto vjerujes.
Svaki dodir i misao djeluje na tebe u svim sferama .. meditacija ne sluzi samo da bi balansirala ili potaknula proizvodnju odredenih kemijskih molekula u tvom mozgu.

Svaka akcija ima reakciju bez obzira dal smo ju mi sposobni percipirati..
Dayvan Cowboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.