Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2013., 00:26   #41
Quote:
VanessaG kaže: Pogledaj post
Da, ništa od toga. Ona druga, o kojoj sam pričala gore, jako mi je bliska osoba, rastali su se službeno, i dalje je u braku do kraja života s njim, sa gledišta crkve, što je njoj još teže, JER, je inače malo veći vjernik, i iako je sad živi s novim partnerom, ona je u očima crkve isto grešnica, jer živi u grijehu, s njim se može jednog dana vjenčat samo kod matičara, a iako nije tražila da je suprug prevari, ona isto tako nakon svega nema više prava ni ispovijedit se u crkvi, on joj je tim činom to oduzeo... Malo joj je to sve smetalo, ali nakon svega što je žena prošla, shvatila je da je to u biti samo papir koji nažalost ne garantira ništa, a kamoli tek sreću itd..Znači jedino riješenje je da ex krepa, al to ona ipak ne želi,razumna ženska
To mogu razumjeti.



Quote:
Draga, ako nisi vjernik i ako se volite, i ako je odabrao tebe, i koliko vidim dosta brzo, čemu sekiranje?
A druge strane, ako ti se ne ženi, nemoj to raditi.

Mi smo se vjenčali u crkvi, i osobno bi mi bilo teško jednog dana da se rastanemo, i da zbog njegovog recimo preljuba ja više ne mogu na ispovijed, ne mogu nikome biti kuma, igdje, i da se ne mogu udati za nekog drugog partnera s kojim bi našla sreću , posebno ako bi to njemu kao vjerniku mnogo značilo ( a to su obično tipovi koji nisu nikad bili u braku, dakle slobodni i vjernici), pritisak roditelja, bližnjih i sl.
Ali vjeruj mi, da se volimo, i da ne možemo u crkvi nego samo kod matičara, nebi mi bio problem, i nebi se opterećivala s tim. Posebno, ako nisam zagriženi vjernik, kao što i nisam.
Sve je to meni jasno, i iracionalna sam po tom pitanju.
I ja to smatram papirom koji ne jamči nikakvu sreću pa mi je zato još manje jasno kako je to brak i važan i nije važan. Ako ti je važan - onda jebemu, ne ulaziš s bilo kim i bilo kako. A eto, meni nije važan pa isto ne ulazim s bilo kim i bilo kako, odnosno, jako mi je bitno kad se odlučim na to, da sam sigurna da je to - to. Kontradiktorna sam, znam - teško mi objasniti.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 14.07.2013., 00:28   #42
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Sve je to meni jasno, i iracionalna sam po tom pitanju.
I ja to smatram papirom koji ne jamči nikakvu sreću pa mi je zato još manje jasno kako je to brak i važan i nije važan. Ako ti je važan - onda jebemu, ne ulaziš s bilo kim i bilo kako. A eto, meni nije važan pa isto ne ulazim s bilo kim i bilo kako, odnosno, jako mi je bitno kad se odlučim na to, da sam sigurna da je to - to. Kontradiktorna sam, znam - teško mi objasniti.
U prijevodu, ne znači ti papir, ali ti znači brak, kao brak, zajednica vas dvoje?
Pa ako se već ideš bakćat sa svime time što smatraš nepotrebnim i pristaješ na kompromis onda želiš da to bude to, čisto, bez prevelikih zavrzlama i na ispravan način u svim pogledima?
__________________
I can resist everything except temptation.

Zadnje uređivanje Lela O. : 14.07.2013. at 00:34.
Lela O. is offline  
Old 14.07.2013., 00:30   #43
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ja ne podržavam apsolutno niti jedan brak.

A moj status definitivno mi nije popravio mišljenje
i ja sam imala takav stav dok nisam srela njega, šta ću se ja udavati, da me netko tamo zafrkava, pije krv, maltretira, oduzima slobodu. Al kad se zacopaš, sve to nekako kod nekih ljudi ispari. Iako brak ne doživljavam kao nešto, ajd, mora se, da i to obavimo itd, mogu samo reći da je bilo bolje prije.
I da sam bila u pravu!
Žene, nemojte izgubiti sebe i svoja uvjerenja, intuicija je zakon!
__________________
<3<3<3
VanessaG is offline  
Old 14.07.2013., 00:32   #44
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
U prijevodu, ne znači ti papir, ali ti znači brak, kao brak, zajednica vas dvoje?
Pa ako se već ideš bakčat sa svime time što smatraš nepotrebnim i pristaješ na kompromis onda želiš da to bude to, čisto, bez prevelikih zavrzlama i na ispravan način u svim pogledima?
Dobro rečeno, bingo!

Iskreno, ne vidim razliku između braka i veze, no da - u braku kakti daješ nekakve zavjete nekome, zato sam prije bježala od oženjenih kao vrag od tamjana (no dobro, i uvezanih, ali pričamo ovdje o tim zavjetima i obećanjima pred svjedocima, s pečatom i potpisom). Dok nisam upoznala njega i pogazila principe. Meni iskreno ne treba pečat i potpis na papiru, no očito ne gledamo svi jednako na to. Pa onda kad je nekome bitan brak kao takav, da, i meni je da bude "čisto u svakom pogledu". Jesam li luda zbog toga?
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 14.07.2013., 00:33   #45
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
To mogu razumjeti.




Sve je to meni jasno, i iracionalna sam po tom pitanju.
I ja to smatram papirom koji ne jamči nikakvu sreću pa mi je zato još manje jasno kako je to brak i važan i nije važan. Ako ti je važan - onda jebemu, ne ulaziš s bilo kim i bilo kako. A eto, meni nije važan pa isto ne ulazim s bilo kim i bilo kako, odnosno, jako mi je bitno kad se odlučim na to, da sam sigurna da je to - to. Kontradiktorna sam, znam - teško mi objasniti.
Draga, ti bi možda htjela čistu situaciju ,bez repova iz prošlosti, al to u vezi s rastavljenim ne postoji. Nažalost, pogotovo onda ako ima klince s ex ženom.
I dalje smatram da se opterećuješ bezveze, prihvati to kako je i gotovo.
__________________
<3<3<3
VanessaG is offline  
Old 14.07.2013., 00:34   #46
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ja ne podržavam apsolutno niti jedan brak.
Mislim, svaka čast onima kojima je uspjelo, i koji mogu poslužiti kao rijetki primjeri dobrih, kvalitetnih brakova... Ali takvi se nažalost ne viđaju često.
Pa samim time i nemam neko dobro mišljenje. Oduvjek.
A moj status definitivno mi nije popravio mišljenje
Sad tek vidim kad je Vanessa quotala.
Dijelimo mišljenje, ja podržavam samo da svi imaju slobodu izbora.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 14.07.2013., 00:37   #47
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Pa onda kad je nekome bitan brak kao takav, da, i meni je da bude "čisto u svakom pogledu". Jesam li luda zbog toga?
A gle, nisi luda

Samo eto, drugačije se ne može i morat ćeš se pomirit s time kako je
Pa sad, oćeš li se prije toga pojest od živaca radi neke "greške" koju je on napravio pred dosta vremena, na tebi je...
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 14.07.2013., 00:37   #48
Quote:
VanessaG kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na tvog, nego na druge koji seru istovremeno i ž i lj...ima i toga, znaš!
Naravno, mislila sam i ja da sere dok mi nije jednu večer došao i ostao prespavati. I od tada svaku večer.

Quote:
VanessaG kaže: Pogledaj post
i ja sam imala takav stav dok nisam srela njega, šta ću se ja udavati, da me netko tamo zafrkava, pije krv, maltretira, oduzima slobodu. Al kad se zacopaš, sve to nekako kod nekih ljudi ispari. Iako brak ne doživljavam kao nešto, ajd, mora se, da i to obavimo itd, mogu samo reći da je bilo bolje prije.
I da sam bila u pravu!
Žene, nemojte izgubiti sebe i svoja uvjerenja, intuicija je zakon!
Hvala na savjetu!

Quote:
VanessaG kaže: Pogledaj post
Draga, ti bi možda htjela čistu situaciju ,bez repova iz prošlosti, al to u vezi s rastavljenim ne postoji. Nažalost, pogotovo onda ako ima klince s ex ženom.
I dalje smatram da se opterećuješ bezveze, prihvati to kako je i gotovo.
Prihvatit ću, naravno, samo sam već u kratkom vremenu pojela poveću količinu govana, ne samo vezano za ljubavnički odnos, da mi sad i svaki novi brabonjak izaziva žgaravicu. Pardon MY French now.

EDIT: isti odgovor i Leli. U pravu ste, samo eto, žgaravica...
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 14.07.2013., 00:38   #49
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
. Meni iskreno ne treba pečat i potpis na papiru, no očito ne gledamo svi jednako na to. Pa onda kad je nekome bitan brak kao takav, da, i meni je da bude "čisto u svakom pogledu". Jesam li luda zbog toga?
Nisi luda, ali to je nemoguća misija, ako se ne razvede crkveno, a tebe to smeta.

Ja bi ti rekla, ni nemoj se udavat, jer bit će samo gore, a ionako nakon ne znam koliko godina života s nevjenčanim partnerom ( neš sitno) imaš u slučaju bilokakvih problema prava kao i da si bila udana , stoga...
Zašto se odreći svojih principa? Ako možda možeš birati
__________________
<3<3<3
VanessaG is offline  
Old 14.07.2013., 00:41   #50
Quote:
VanessaG kaže: Pogledaj post
Nisi luda, ali to je nemoguća misija, ako se ne razvede crkveno, a tebe to smeta.

Ja bi ti rekla, ni nemoj se udavat, jer bit će samo gore, a ionako nakon ne znam koliko godina života s nevjenčanim partnerom ( neš sitno) imaš u slučaju bilokakvih problema prava kao i da si bila udana , stoga...
Zašto se odreći svojih principa? Ako možda možeš birati
Znam, svjesna sam svega. Samo me eto iznenadilo, znajući njegove stavove nisam očekivala i začudila sam se. I to još dan-dva nakon rasprave o razvrgavanju, tj. poništenju crkvenog braka.

No hvala vam na odgovorima, morala sam se negdje "ispuvat".
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 14.07.2013., 00:44   #51
Quote:
VanessaG kaže: Pogledaj post
i ja sam imala takav stav dok nisam srela njega, šta ću se ja udavati, da me netko tamo zafrkava, pije krv, maltretira, oduzima slobodu. Al kad se zacopaš, sve to nekako kod nekih ljudi ispari. Iako brak ne doživljavam kao nešto, ajd, mora se, da i to obavimo itd, mogu samo reći da je bilo bolje prije.
I da sam bila u pravu!
Žene, nemojte izgubiti sebe i svoja uvjerenja, intuicija je zakon!
Ma realno gledajuć, onoliko koliko se poznajem ja se i sutra mogu udat.
Meni to ne predstavlja baš ništa posebno.

Samo eto smatram da bi to ljudi trebali obvaljat kasnije, kad malo sazriju.
U 20ima se većini uglavnom živo fućka, a po mišljenju mnogih i dan danas je bolje gurnuti glavu u pećnicu nego u 30oj bit solo ili bez statusa... Nakraju sve ispadne povuci- potegni, a do 30e, 40e ionako opet završe solo.

Mislim da sam pročitala neki članak, u kojem piše da neke kvazi studije pokazuju da se nevjenčani parovi razilaze prije djetetetovog 16og rođendana.

Ja sam definitivno mišljenja da ne želim nikog zadržavat kraj sebe nekim papirom ili obećanjem koje ne vrijedi

Oću li se ikad odlučit na to, ne znam... I trenutno me to uopće ne brine.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 14.07.2013., 00:51   #52
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ja sam definitivno mišljenja da ne želim nikog zadržavat kraj sebe nekim papirom ili obećanjem koje ne vrijedi
Baš, a onda i zafrkancije s papirologijom i plaćanjem taksi, em za vjenčanje, em razvod, još ako imaš svatove, plaćaj to (i moli se bogu da zaradiš od kuverti ), mijenjaš prezime, plaćaj promjenu svih dokumenata...
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 14.07.2013., 00:52   #53
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post

No hvala vam na odgovorima, morala sam se negdje "ispuvat".
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 14.07.2013., 00:53   #54
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Baš, a onda i zafrkancije s papirologijom i plaćanjem taksi, em za vjenčanje, em razvod, još ako imaš svatove, plaćaj to (i moli se bogu da zaradiš od kuverti ), mijenjaš prezime, plaćaj promjenu svih dokumenata...
Skuplje dođe razvod nego vjenčanje

Ja vas lagano pozdravljam, odoh
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 14.07.2013., 00:56   #55
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Skuplje dođe razvod nego vjenčanje
250 kn.

Quote:
Ja vas lagano pozdravljam, odoh
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 14.07.2013., 10:10   #56
Crkva je inače poznata kao moćna institucija koja ide po kućama i provjerava i kažnjava tko nije crkveno razveden
Glupo je što nemaš hrabrosti reći mu da je tebi to bitno i da tebe to muči.
A još gluplje je što nemate hrabrosti razgovarati oči u oči, nego otvaraš teme po forumu pa on tebi šalje linkove na rasprave pa ti njemu što babe na forumu kažu.
Ako se ikad i oženite, mislim da nećete dugo. Ljudi koji nemaju hrabrosti direktno komunicirati nego za to moraju koristiti SMS poruke ili internet neće dugo.

Žena koja nije vjernik, a bitno joj je što joj ljubavnik nije crkveno razveden, laže. Sebe. A ta je laž najgora. Sretno!

p.s.
Sad me strah crkvenih inkvizitora koji će mi pokucat na vrata jer su "moćni". A ja još nevjernica!!! Strah me crkve!!! Pomagajte dobri ljudi! :-)
chaterica40 is offline  
Old 14.07.2013., 10:16   #57
Quote:
chaterica40 kaže: Pogledaj post
Žena koja nije vjernik, a bitno joj je što joj ljubavnik nije crkveno razveden, laže. Sebe. A ta je laž najgora. Sretno!

p.s.
Sad me strah crkvenih inkvizitora koji će mi pokucat na vrata jer su "moćni". A ja još nevjernica!!! Strah me crkve!!! Pomagajte dobri ljudi! :-)

Baš tako.

I nije prvi put da se srećem s time da je nevjernicima važnije što crkva kaže nego vjernicima. Nikad si to nisam uspjela objasniti.

On nikad neće biti razveden, nikad. Jer vjenčan je u Crkvi. I nikad neće taj novi civilni brak koji sklopi, ako ga sklopi, s tobom bit valjan. Jer ga Crkva neće priznati.

Plači.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Old 14.07.2013., 11:08   #58
Ma nije stvar uopće u crkvi nego u tome da nju muči što on ne želi rado s njom uopće u brak. Kad se ženio nije mu bilo bitno što se vjenčava u crkvi, a sad mu je odjenom bitno što nije crkveno razveden. Zar ti to ne zvuči kao jebeno dobar izgovor kojeg se naknadno dosjetio, jer to prije nije ni spominjao? Kad je vidio da mu ženska baš ne paše?
Daj molim te, tip sere ko grlica, a ona podsvjesno to osjeća i sad priča da je njoj nevjernici odjednom problem što on nije crkveno razveden. Tip joj je već dobro isprao mozak, jer je odličan manipulator, a ona nema hrabrosti suočit se s činjenicama.

Priča se već razvija tako da je on nju nevjernicu uvjerio da je njoj bitno što on nije crkveno razveden i zato se oni nikad neće vjenčati, jer ustvari ONA neće htjeti, a on ostaje čist u cijeloj priči, jer je vrhunski manipulator. A kad se snadje i nadje drugu koja će mu biti bolja i pružati bolji smještaj onda će lakše odlepršati od ove, jer neće biti vjenčani. Ziher sam da kad nadje onu koja mu bude pasala da će ju oženiti, makar bio tri puta crkveno vjenčan

I da, oni ne komuniciraju licem u lice, nego ona otvara teme na forumu o tome što ju muči, jer mu ne može reći u lice. A on šalje linkove na to što babe na forumu pišu. Daj molim te. A o tome kad je datum vjenčanja će se dogovorit pretpostavljam SMS-porukom, umjesto licem u lice. Ili će joj on javit da odlazi s trećom, jer jebiga, nije crkveno razveden i ne moze zivjet s njom nevjernicom koju to jako muči u grijehu. Ali tu novu to neće mučit pa će s njom moći živjet

Zadnje uređivanje chaterica40 : 14.07.2013. at 11:14.
chaterica40 is offline  
Old 14.07.2013., 11:29   #59
baš si mislim, jadan čovjek. i prva i druga žena ga jebu s crkvom, a on ateist. koja je to životna ironija

nisam neko cvijeće po pitanju morala, ali stvarno mi nije jasna dilema. želiš blagoslov crkve za ćistoću vaše veze, a sama si samim upuštanjem u vezu s njim obezvrijedila crkvena pravila. nemreš tražiti odobravanje ili neutalnost institucije koju ne poštuješ svojim načinom života.

sori, nikad mi nisu bile jasne babe koje tračaju pred crkvom, a onda uđu unutra i pobožno sklapaju ruke. kao ni mladenke s trbuhom do zuba. ni mafijaši koji daju velike milodare...

jednostavno nije važna romantika samog čina u lijepoj crkvi, nego crkvena pravila (koliko god bila neprimjerena današnjem dobu).


nisi po crkvenim postulatima. i nemreš to promjeniti. imaš svoje postulate, svoju ljubav, svoj život. nemoj sad tražiti problem gdje ga nema. ako si sigurna u to, ne treba ti potvrda crkve, suda, pošte... glavno da e to jasno tebi, njemu i njegovoj bivšoj. za druge ti se baš jebe, uživaj.

p.s. ateista sam, imam svakakvog putra na glavi, vjerujem da ljubav pobjeđuje sve probleme
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 14.07.2013., 11:44   #60


Ja ne vjerujem kakve konstrukcije sam ovdje pročitala, točno se vidi gdje vas svrbi pa čitate ono što želite, a ne ono što je napisano. I to žene od 40+ godina. Kako to da je Lela, 2x mlađa od vas skužila o čemu se radi, kao i VanessaG?

1. razgovaramo o tome, no njemu nije jasno zašto meni to smeta jer njega boli k. za crkveni brak, nego da ga država razvede pa se možemo vjenčati - pred državom, a ja se došla eto tu ispuhati, i našla sugovornice koje me razumiju

2. NJEMU je mnogo bitnije da se mi vjenčamo, a ne meni, to bi bio kompromis s moje strane i voljela bih da je u svakom smislu slobodan, no morat ću prihvatiti da ne može biti u nekoj tamo instituciji isto "razvezan", neće moći - pa neću ga valjda ostaviti zbog toga

3. ateistica sam i ne podnosim crkvu, utoliko gore što je vjenčan tamo - po meni je "okaljan" tim činom , meni ne bi palo na pamet vjenčati se u crkvi IKAD

4. nije mu bitan crkveni brak, po deseti put - njemu je bitno da se razvede da se može vjenčati sa mnom i boli ga neka stvar za crkvu, tamo se vjenčao jer je bivša htjela, njemu je bilo svejedno

5. gore sve lijepo piše u prepisci između Lele, Vanesse i mene

6. on NE čita forum, forum mu je bezveze

7. a sad nastavite drvit po svome jer vama tako bolje odgovara, valjda da umirite svoje frustracije
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija

Zadnje uređivanje Beta ženka : 14.07.2013. at 11:50.
Beta ženka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.