Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2013., 12:56   #61
Opcenito mi je neshvatljiv i neprihvatljiv taj kult zrtve u Hrvata, ali nazvati roditeljstvo zrtvovanjem mi je . Tko god tako razmislja, nije spreman biti roditelj.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 13:18   #62
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Opcenito mi je neshvatljiv i neprihvatljiv taj kult zrtve u Hrvata, ali nazvati roditeljstvo zrtvovanjem mi je . Tko god tako razmislja, nije spreman biti roditelj.
O kakvom 'kultu žrtve' govoriš?
Kakav kult?
Kakvi Hrvati?
Wtf?


Riječ je samo o tome da svatko svjesno kroji svoj život. Dakle, ako je netko svjestan da bi mu roditeljstvo trenutno nosilo više nezadovoljstva nego sreće (tj da se ne bi lako mogao nositi s obvezama) - po meni je pametno da djecu ni nema. Dok ne dođu drukčija vremena (ako uopće dođu)

S druge strane, ukoliko netko uživa i dobro se nosi s ulogom roditelja, pa i s 3-4-5 djece - šteta bi bilo da ne živi tako!

Stvarno je glupo ljutiti se na činjenicu da je nekome roditeljstvo možda trenutno žrtva. Pa on to tvrdi za sebe, a ne za tebe ili ostatak svijeta

EDIT: Sad zapravo vidim da govorimo istu stvar.

Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Mislim da je sa imanjem djece fora kao i u svemu ostalome - spojiti zelje i mogucnosti.

Imam 4 komada, jedno drugom do uha,a svi planirani, muz mi je puno odsutan,ali eto ja nekim cudom ne osjecam da sam zbog toga lisena Bog zna cega.
Najiskrenije - ja to mogu.
To su moji kapaciteti.
Nikakav negativan utjecaj na brak ne donosi mi cinjenica da imam cetvero klinaca.
Da mi je napeto imati nekakav buran zivot ne bi klince niti imala,dobila sam ih kad sam se pozeljela smiriti.

Ono sto mi je napeto - mogu i sa njima...evo pred neki dan prevalili smo sa njih cetvero 1000km da bi mama isla na koncert koji zeli, a tih par sati klinci su imali dadilju,dan nakon koncerta vodili smo ih u zoo i svi zadovoljni

E,da,da ne bi bilo zabune - kad imas klince moras imati novaca.
To je jako bitna stavka.


Smeta me kako se obicava reci...- idu mi na zivce ovi sto nastancaju klince i onda klinci cuvaju jedni druge...

Cista predrasuda.
Kao tamo gdje je jedno,dvoje to su super zeljena djeca,a tamo gdje ih je vise od tog broja - to su neplanirani sirocici...najveca zabluda ikad...

Drzim da ne bi imali niti 3. da nisamo znali/mogli sa dvoje...


Eto,meni su moji klinci ona tresnja na vrhu bracnog kupa...
Ovo mi je recimo super.

Da sam ja taj tip isto bi imala četvero

Zadnje uređivanje TincH : 15.08.2013. at 13:55.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 13:43   #63
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Fora je u tome je li nesto zelis i nalazis li se u toj ulozi
Ofkors.
Za mene bi vise od dvoje značilo da se definitivno moram odreći nekih svojih interesa... daljnjeg obrazovanja i slično. I ovako je poprilično napeto. Naime, dan ima samo 24 sata. S četvero djece bi nešto definitivno moralo otpasti. Najradije posao but... to nije moguće. U ovoj kombinaciji - posao, fax, dijete, drugi interesi, potencijalno pati muž (da budem malo on topic) .
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 14:20   #64
Quote:
Svjetska kaže: Pogledaj post
Mi ga nemamo i zbog toga nikada nismo izasli iz kuce a da djeca nisu sa nama. Para za cuvanje djece imamo ali mi je to nezamislivo. Da ja ostavim djecu nekom pa da idem u izlazak, ja to ne mogu. Ne osudujem one koji mogu ali ja to ne mogu jer mi izlazak nije toliko bitan a opet osjecam da mi fali to da budemo sami barem jednom u nekoliko godina.
Kažeš da ti treba vrijeme nasamo s mužem, a istovremeno ti je nezamislivo ostaviti djecu (bilo kome).

Ako možeš platiti čuvanje i ako stvarno želiš malo vremena samo za muža i tebe, problema ne bi trebalo biti.

Osim ako nije u pitanju prevelika vezanost za djecu.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 01:51   #65
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ako možeš platiti čuvanje i ako stvarno želiš malo vremena samo za muža i tebe, problema ne bi trebalo biti.
ocito previse 'ako' da bi bilo tako.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 09:02   #66
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Ofkors.
Za mene bi vise od dvoje značilo da se definitivno moram odreći nekih svojih interesa... daljnjeg obrazovanja i slično. I ovako je poprilično napeto. Naime, dan ima samo 24 sata. S četvero djece bi nešto definitivno moralo otpasti. Najradije posao but... to nije moguće. U ovoj kombinaciji - posao, fax, dijete, drugi interesi, potencijalno pati muž (da budem malo on topic) .
Sad si me podsjetila kako je meni moja frendica rekla da ne moze imati 3.dijete jerbo onda ne bi mogla imati vrijeme za svoj faks.
A ja sam na to samo rekla - zato sam ja faks zavrsila prije dolaska djece, nisam sposobna to furat paralelno.

Sto se hobija tice..malo ih je,ali nije da nemam vremena za svoje gluparije.
Najbolji dokaz je recimo forum.

Dakle,ja sam pripremila logistiku i nije da sad ekstra patim sto ne mogu piti kave po gradu kad mi puhne.
Iskreno,nikad i nisam imala nekakave bog zna kako ozbiljne hobije.

Kod roditeljstva mi je tek najteze palo sto sam nakon nekih 6mj shvatila,pa nakon 1g prihvatila da vise ne mogu biti impulzivna.
Sve mora biti isplanirano.
Cak i odlazak na obicnu kavicu.
To mi je bilo najteze.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 10:18   #67
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Sad si me podsjetila kako je meni moja frendica rekla da ne moze imati 3.dijete jerbo onda ne bi mogla imati vrijeme za svoj faks.
A ja sam na to samo rekla - zato sam ja faks zavrsila prije dolaska djece, nisam sposobna to furat paralelno.

.
Ja sam skroz obrnuto od tebe. Moj fokus je cjeloživotno naukovanje. Ono, zanima me hrpa stvari, mahom vezanih uz struku, pa non stop nešto učim i završavam. Mislim da nam je u odnosu na stil života koji muž i ja vodimo dvoje djece limit, a da jedno drugom i stvari koje nas zanimaju ne budu on hold godinama.
Međutim, znam ženu koja ima šestero djece. To je njen smisao života i to ju ispunjava. Odlično ih hendla. Veli da ju smeta samo kad ljudi guraju nos gdje im nije mjesto pa se zgražaju nad toliko djece povezujući ih sa neobrazovanošću i siromaštvom, iako oni nisu nijedno. Žena je tek navršila tridesetu. Sad si mislim kako bi bilo primjerenije za ovu temu da sam ju pitala kako se ona i muž snalaze i nalaze s toliko djece u tako kratkom vremenu. Eto, pišem si u tekicu pitanje za temu na forumu
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 12:22   #68
Meni je u majcinstvu najtezi dio - kucanski poslovi. To mi je takav gubitak vremena
a opet, ne mogu kao prije, moram svaki dan i usisati i oprati podove jer cura je na podu, moram joj kuhati jer ipak je ona dijete i mora jesti zdravo i domace, moram brisati redovno prasinu. Sve su to stvari od kojih se jezim. Moj dragi uvecer kuha za nas i raspremi kuhinju, vikendom opere kupatilo,.ali on je ipak po cijeli dan na poslu i ostalu brigu o kucanstvu moram ja preuzeti.
Majcinstvo je prekrasno,.ali je svd ljepse uz kucnu pomocnicu :-D
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 18:27   #69
Quote:
Svjetska kaže: Pogledaj post
Osim prvog odgovora (i jos po neki). Vecina odgovora ovdje nemaju uopste veze sa temom.

Jeli ovo forum "zivot u dvoje" ili sta? Mozda ime foruma nema nikakve veze sa temama ovdje.
Istina.

Većinu odgovora na "Životu u DVOJE" daju samci, (bez iskustva sa ž u 2 )
ili oni koji jesu u vezi ali ne žive s partnerom (barem koju godinu),
ili pak oni koji prakticiraju "Život s njih više"

Iznijela sam svoje viđenje braka u kojem je jedno dijete,a koliko vidim ...odlično se snalaze i oni s više djece. Sebe nikako nisam vidjela kao osobu bez potomstva... isto tako ni kao onu spremnu na više djece.
Ali nikad se nisam vidjela ni s mačkom na istom trosjedu pa kad se dogodila, nezamisliv mi je dan bez nje
Možda sam trebala ipak probati s još kojim djetetom.

Po svemu sudeći, ljudi su sposobni uklopiti i kvalitetno partnerstvo i svoje interese, hobije tako da ponekad negdje oduzmu da bi drugdje dodali. U konačnici, sve se lijepo posloži ako postoji volja i želja.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 22:18   #70
http://www.index.hr/black/clanak/pro...ru/695436.aspx

Provjerite 10 razloga zašto je imati dijete slično zatvoru

1. Ništa ne možete učiniti bez da vas netko konstantno promatra

2. Svako jutro započinje tako da netko viče i dere se sve dok vas ne probudi

3. Uvijek se bojite da će se nešto strašno dogoditi dok ste pod tušem

4. Konstantno vas je strah da će vam se netko ušuljati u krevet tijekom noći

5. Dnevni obroci obilježeni su rastućom napetošću

6. Netko vas uvijek promatra kad idete na WC

7. Nikad ne možete odabrati film koji će se gledati, a zatim ni ne čujete što se u njemu događa zbog buke i deranja pokraj vas

8. Stalno živite u strahu da će vas netko udariti, napasti ili ubosti nekim improviziranim oružjem, ili jednostavno ugristi

9. Alkohol, čokolada i predmeti zabavni odraslima moraju se švercati i konzumirati potajno

10. Teško se dolazi do vremena za privatno druženje s partnerom ili partnericom, potrebno je pomno planiranje i često je neočekivano prekinuto

šta kažete vi roditelji na to?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 12:21   #71
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/black/clanak/pro...ru/695436.aspx

Provjerite 10 razloga zašto je imati dijete slično zatvoru


šta kažete vi roditelji na to?
Istina, istina...ali slična stvar je i s mojom mačkom. Neki koji imaju psa, također će se pronaći u ovome...

I debeeelo sumnjam da bi se itko svog "skrbništva" odrekao i vratio u život bez svojeg ljubljenog. Ili da zbog svega navedenog, ima manje vremena za sve što ga zanima u životu.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 13:07   #72
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/black/clanak/pro...ru/695436.aspx

Provjerite 10 razloga zašto je imati dijete slično zatvoru

1. Ništa ne možete učiniti bez da vas netko konstantno promatra

2. Svako jutro započinje tako da netko viče i dere se sve dok vas ne probudi

3. Uvijek se bojite da će se nešto strašno dogoditi dok ste pod tušem

4. Konstantno vas je strah da će vam se netko ušuljati u krevet tijekom noći

5. Dnevni obroci obilježeni su rastućom napetošću

6. Netko vas uvijek promatra kad idete na WC

7. Nikad ne možete odabrati film koji će se gledati, a zatim ni ne čujete što se u njemu događa zbog buke i deranja pokraj vas

8. Stalno živite u strahu da će vas netko udariti, napasti ili ubosti nekim improviziranim oružjem, ili jednostavno ugristi

9. Alkohol, čokolada i predmeti zabavni odraslima moraju se švercati i konzumirati potajno

10. Teško se dolazi do vremena za privatno druženje s partnerom ili partnericom, potrebno je pomno planiranje i često je neočekivano prekinuto

šta kažete vi roditelji na to?
Horor To je život sa razmaženim derištem a ne djetetom

Pod 1 mi nebi smetalo
Pod 2 bi bio preodgoj Nema šanse da urla bez razloga ako to nije dio igre pa urlamo zajedno
3 je ok, tak mi je i s papagajem
4 ne dolazi u obzir. Čim malo naraste, ključ u vrata. Nitko mi se nema šetat po sobi dok spavam.
5 bi se dalo dogovorit.
6 isto ko pod 1, al nema ulaska unutra dok je zauzeto.
7 ne dolazi u obzir. Ima vrijeme za sebe i svoje filmove, kad tata i mama gledaju film, štrafta u krevet.
8 9 ne znam zakaj bi si dozvolila da mi djete brani alkohol a čoksu nek si uzme slobodno.
10 baka servis.
Tyaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 13:30   #73
Mislim ( tj po primjerima oko sebe zaključujem) da oni koji imaju hrpicu djecu, nemaju život osim posao-djeca-posao-djeca. Nije im strano to napomenuti kako im se život sastoji tim redosljedom.
Što je u redu, ako ih to zadovoljava. Neke zadovljava, drugi su se preračunali, no to je za neku drugu temu.

Nekakva razglabanja kako se ima vremena za nekako usavršavanje, proučavanje i učenje, možete hititi u vodu osim, naravno ako imate dadilju , sveki, mamu, familiju na raspolaganju koja će se brinuti o djeci umjesto vas.

Ja imam jedno. Tek kada je malo porasla, život se vratio u normalu. Ima se vremena za hobije, za usavršavanje, nekakvo putovanje.

Usavršavanje ; tu ne mislim na faks. Završeni fakultet, ne znači sada je sve gotovo, riješio sam se svega. Osim ako se ima posao gdje se radi o čistoj rutini. Ovako, uvijek trebaš nešto riješiti, doći do zaključka i rješenja, a za to trebaš vremena i još učenja. Znači, i tu ovisi kakve je tko profesije.

Kada imate bebu ili toddlera, stalno si u pogonu. I def se neke druge stvari stave na čekanje. I tu ne mislim da se nužno partner stavi na čekanje. Po tome, kada bi se naredala hrpica djece, partner nikada ne bi došao na red.
Što su svakodnevne teme na forumu ; ' posvetila sam se djeci, zanemarila sam muža, ne stignem'.

Za pomazit' se i poseksat' se, nadje se vrijeme. Možda od umora sigurno ne toliko koliko prije, ali nađe se.

Opet, da je kvalitetniji ŽuD kada je dijete veće, po našem iskustvu sada govoreći - je. Po svim segmentima. Mogu nekakvu paralelu što se tiče našeg života napraviti.
Eto
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 15:01   #74
nama je bolje od kad je beba dosla, a nije da nam je prije bilo lose.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 17:57   #75
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
isto tako ni kao onu spremnu na više djece.
Ali nikad se nisam vidjela ni s mačkom na istom trosjedu pa kad se dogodila, nezamisliv mi je dan bez nje
Možda sam trebala ipak probati s još kojim djetetom.
Bitno je iz kojeg razloga se nisi vidila sa vise dice.
Takoder je bitno koliko na tvoju zelju i kapacitet utjece dite koje imas.
Jer svatko ima svoju granicu.
Moja se situira na tri koliko god bi ja apstraktno gledano tila imati vise od troje.
Jer sad kad imam jedno znam do kuda mogu ici da bi mogla biti relativno dobra mater.

A maca nije toliki rizik ako fulas u procjeni.
Maca se lakse udomljava.

Quote:
perilica kaže: Pogledaj post

Nekakva razglabanja kako se ima vremena za nekako usavršavanje, proučavanje i učenje, možete hititi u vodu osim, naravno ako imate dadilju , sveki, mamu, familiju na raspolaganju koja će se brinuti o djeci umjesto vas.

Ja imam jedno. Tek kada je malo porasla, život se vratio u normalu. Ima se vremena za hobije, za usavršavanje, nekakvo putovanje.

Usavršavanje ; tu ne mislim na faks. Završeni fakultet, ne znači sada je sve gotovo, riješio sam se svega. Osim ako se ima posao gdje se radi o čistoj rutini. Ovako, uvijek trebaš nešto riješiti, doći do zaključka i rješenja, a za to trebaš vremena i još učenja. Znači, i tu ovisi kakve je tko profesije.
Nije to bas tako iskljucivo.
Jer nismo svi istih sposobnosti.

Meni se jako tesko usavrsavati sa jednim ditetom.
Toliko tesko da stojim na mistu vec dugo.
Jednostavno ne mogu funkcionirati tako da mi ucenje svaki tren netko prekida.

A imam npr. frendicu koja je avion.
Ima troje klinaca, nema pomoc obitelji ni dadilje, muz stalno na terenu.
Najstarija ima 5 god i ide u vrtic.
Ostalih dvoje sa njom jer najmanji ima tek 8 miseci.
I jos je uredno vidim kako se igra sa klincima i ide u setnju, kuca joj je sredena i cista, vrt takoder.
A do 35-te se profesionalno uzdigla do pozicije do koje vecini triba sto godina i to u bransi koja je sjebana do jaja.
Nedavno je polozila ispit koji je i onima koji nemaju klince katastrofican.
Znam jer sam u istoj bransi.

Zena ima izvanredan kapacitet.
Naravno ima i ona svoju granicu, samo sto je ona miljama daleko od moje.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 18:17   #76
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Zena ima izvanredan kapacitet.
Naravno ima i ona svoju granicu, samo sto je ona miljama daleko od moje.
Daleko od toga, samo to ima svoju cijenu. Samo je pitanje koja.

Evo ja sada stignem baš sve.
Ako želiš biti uspješan u poslu i biti kvalitetan roditelj, da se okreneš na trepavice ne možeš to jer svi smo ograničeni sa vremenom. Netko odradi svoj posao do pola 5. Gotov si.
U tom slučaju imaš cajta baviti se i klincima.

Ja odradim posao, doma me čeka daljnji rad. Ne zato jer moram, jer me to veseli i čini me ispunjenom, usput mi donosi i profit. (da mi i ne donosi profit, bavila bi se time, dalje proučavala)

Mali primjer; ne mogu biti na kompu i na tepihu igrajući se sa malim djetetom U tom slučaju obavljam traljavo posao i jedan i drugi kao roditelj.

Normalno da sam u tom periodu zaboravila na taj dio svoga gušta, i posvetila se djetetu. Muž se isto štošta odrekao kako bi bio sa djetetom.

E da, zaboravila sam napisala da ne pušim priče o organizaciji kao dobrom banalsu života. Možda za neke, no meni takav robotiziran način života nikad mi nije i neće biti primamljiv. Ne želim imati isplaniranu svaku min svoga života. Želim se i ja odmoriti, imati svoje gušte, imati i nekakav svoj mir.

Bitno je pronaći balans gdje se svatko vidi 'pronađen'. Ja za sada svoj život vidim kao nekakav dobar balanas gdje mi je sve pomjereno onako kako treba bit'.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 20:32   #77
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Daleko od toga, samo to ima svoju cijenu. Samo je pitanje koja.
Bas svaki zivotni izbor ima svoju cijenu.
Pitanje je samo mozemo li je platiti u onoj mjeri da zadovoljstvo i pozitivne strane naseg izbora debelo sisaju negativne strane.

Ona moze.
I ja joj se divim.
Radila je punom parom i kad je imala jedno dite pa je znala sto je ceka sa svakim iducim.
A svi klinci debelo planirani.

Jednostavno zena ima energije, volje i sposobnosti pomaknutije od drugih ljudi.
U biti kad malo bolje gledam ne znam nikoga poput nje.



Quote:
Mali primjer; ne mogu biti na kompu i na tepihu igrajući se sa malim djetetom U tom slučaju obavljam traljavo posao i jedan i drugi kao roditelj.
Slazem se, ali efikasnost kad je ucenje i usavrsavanje u pitanju cesto ne ovisi sam o organizaciji (kako kazes svi smo vremenski ograniceni), nego prvenstveno o sposobnostima.
Jer ne pamtimo niti smo svi sposobni u istom vremenskom intervalu postici jednaki stupanj efikasnosti (tu ne mislim na klince).

Mali primjer: pobavis se klincima kao i svatko drugi, obavis tekuce kucanske poslove (ima ih i tu brzih or drugih) i onda ti triba visestruko manje vrimena nego drugima da usvojis odredeno znanje ili obavis dio posla koji si dovukao doma.

Moguce, moguce.
Samo tesko pojmljivo, ako nemas takav primjer u okolini.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 21:29   #78
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Bas svaki zivotni izbor ima svoju cijenu.
Pitanje je samo mozemo li je platiti u onoj mjeri da zadovoljstvo i pozitivne strane naseg izbora debelo sisaju negativne strane.

Ona moze.
I ja joj se divim.
Radila je punom parom i kad je imala jedno dite pa je znala sto je ceka sa svakim iducim.
A svi klinci debelo planirani.

Jednostavno zena ima energije, volje i sposobnosti pomaknutije od drugih ljudi.
U biti kad malo bolje gledam ne znam nikoga poput nje.
Svi mi radimo punom parom, samo velim, neki dodju doma i imaju dovoljno vremena pozabaviti se djecom.
Ona se sigurno posvetila poslu i djeci, što je usrećuje. No, da uz sve te obaveze može imati jedan neisplanirano spontani dan za sebe, to jednostavno sumnjam
Organizacije tu mora biti. Što je njoj prihvatljivo. Ja se grozim pomno isplaniranog života i vremena.


Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Slazem se, ali efikasnost kad je ucenje i usavrsavanje u pitanju cesto ne ovisi sam o organizaciji (kako kazes svi smo vremenski ograniceni), nego prvenstveno o sposobnostima.
Jer ne pamtimo niti smo svi sposobni u istom vremenskom intervalu postici jednaki stupanj efikasnosti (tu ne mislim na klince).

Mali primjer: pobavis se klincima kao i svatko drugi, obavis tekuce kucanske poslove (ima ih i tu brzih or drugih) i onda ti triba visestruko manje vrimena nego drugima da usvojis odredeno znanje ili obavis dio posla koji si dovukao doma.

Moguce, moguce.
Samo tesko pojmljivo, ako nemas takav primjer u okolini.
Prvo sposobnost koncentracije i učenja, pamćenja ti je u debeloj banani kada imaš malo dijete koje te budi xx puta u noći. Tu ne vjerujem da postoji osoba koja je sljedeći dan puna elana, pamti. Tu garantirano znam kako je većina u pijanom modu.
Na poslu se itekako da osjetiti tko je roditelj malog djeteta

A ako govorimo o usavršavanju, učenju gdje ti treba žig da si nešto položila, vjerovatno se ne radi o samostalnom usavršavanju kod kuće. Dakle, moraš biti na tom i tom mjestu. Što ti isto tako oduzima danak vremena.
Plus za tebe, minus za dijete, jer si djetetu uskratio to vrijeme kada si trebao biti uz njega, plus netko to dijete treba i čuvati. Pogotovo ako je taj partner na poslovnim putovanjima i sl.

Velim, mogla bih o ovoj temi nadaleko i naširoko.
Malena beba i malo dijete , ako se odluči imati , onda bi bilo dobro i biti tim putem uz njega. Mi smo se malom zaista bavili. Pružili joj ono što jedno dijete po mojim mjerilima treba imati.
A velim, da smo muž i ja prepustili dalje istim životom i tempom, prije i sa djetetom, onda bi je morali dati nekome u ruke da se njome bavi dok mi neometano obavljamo sve što smo si zamislili.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 16:11   #79
Mi ih imamo 4. I naravno da sam se morala odreći dosta stvari, a od svega najteže mi je palo obrazovanje. Prekinula sam faks na samom kraju i nisam ga uspjela završiti. Ali jednog dana hoću. Dakle, nekakva karijera mi nije opcija..da sa srednjom školom i mogu naći neki super posao, morala bih biti od onih koje bez grižnje savjesti ostavljaju djecu više od pola dana u vrtiću ili nekakvoj teti čuvalici, dok ja radim. Ali nisam taj tip i želim ih ja odgajati. Nije mi zbog toga žao. Prema tome, morala sam naći posao s normalnim radnim vremenom. I našla sam ga, s malom plaćom doduše, ali jesam. Ja na to gledam kao na privremeno rješenje, djeca su mala (jedno je takoreći beba) a neće uvijek biti. Faks i posao ću možda i moći rješiti i za 5, 10 godina, a djeca više nikad neće biti mala, što si napravio naoravio si. Što se braka tiče, mislim da je potrebno puno više truda nego da nemamo djecu (ili da ih imamo jedno, dvoje). Naši dani su ko u nekakvoj velikoj firmi, za sve ti treba nemila organizacija. Svatko ima svoje obaveze, svoju satnicu koju mora odrađivati na nekom mjestu, ručak mora biti skuhan, kupovina mora biti obavljena..milijardu obaveza i sitnarija koje moraš. A nas dvoje se koprcamo sami u svemu tome pa za nekakvu romantiku ostaje malo. Moraš baš biti priseban, stabilan i zreo za ostati normalan. Uz milijun kriza koje smo imali, uspjeli smo ostati zajedno. Pod zajedno mislim onako u potpunosti zajedno, svoji, par. Imamo svoj dio dana (noći) koji je naš i tu djece nema. Imamo svoje razgovore, svoje vrijeme i to nam treba. Bake ne odbijamo i kad god imamo priliku,o stavimo ih na spavanju kod bake i djeda (to baš i nije često) jer takve večeri nam dođu ko mali godišnji. Nas dvoje se kao par nismo puno promijenili, osim što smo se obvezali na zajednčki kaos kad smo donijeli odliku o četvero djece, mi smo mi, uvijek ima svega što treba biti u jednoj vezi.

Osobno se nikad nebi našla u braku bez djece, nebi ni moj muž. Ali iznimno cijenim ljude koji se na to odluče. Radije tako nego praviti djecu zato što se to očekuje. Onog trena kad se donese odluka o djetetu, treba imati na umu da je to za čitav život i da nema povratka.
jota is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 00:03   #80
Quote:
jota kaže: Pogledaj post
Mi ih imamo 4. I naravno da sam se morala odreći dosta stvari, a od svega najteže mi je palo obrazovanje. Prekinula sam faks na samom kraju i nisam ga uspjela završiti. Ali jednog dana hoću. Dakle, nekakva karijera mi nije opcija..da sa srednjom školom i mogu naći neki super posao, morala bih biti od onih koje bez grižnje savjesti ostavljaju djecu više od pola dana u vrtiću ili nekakvoj teti čuvalici, dok ja radim. Ali nisam taj tip i želim ih ja odgajati. Nije mi zbog toga žao. Prema tome, morala sam naći posao s normalnim radnim vremenom. I našla sam ga, s malom plaćom doduše, ali jesam. Ja na to gledam kao na privremeno rješenje, djeca su mala (jedno je takoreći beba) a neće uvijek biti. Faks i posao ću možda i moći rješiti i za 5, 10 godina, a djeca više nikad neće biti mala, što si napravio naoravio si. Što se braka tiče, mislim da je potrebno puno više truda nego da nemamo djecu (ili da ih imamo jedno, dvoje). Naši dani su ko u nekakvoj velikoj firmi, za sve ti treba nemila organizacija. Svatko ima svoje obaveze, svoju satnicu koju mora odrađivati na nekom mjestu, ručak mora biti skuhan, kupovina mora biti obavljena..milijardu obaveza i sitnarija koje moraš. A nas dvoje se koprcamo sami u svemu tome pa za nekakvu romantiku ostaje malo. Moraš baš biti priseban, stabilan i zreo za ostati normalan. Uz milijun kriza koje smo imali, uspjeli smo ostati zajedno. Pod zajedno mislim onako u potpunosti zajedno, svoji, par. Imamo svoj dio dana (noći) koji je naš i tu djece nema. Imamo svoje razgovore, svoje vrijeme i to nam treba. Bake ne odbijamo i kad god imamo priliku,o stavimo ih na spavanju kod bake i djeda (to baš i nije često) jer takve večeri nam dođu ko mali godišnji. Nas dvoje se kao par nismo puno promijenili, osim što smo se obvezali na zajednčki kaos kad smo donijeli odliku o četvero djece, mi smo mi, uvijek ima svega što treba biti u jednoj vezi.

Osobno se nikad nebi našla u braku bez djece, nebi ni moj muž. Ali iznimno cijenim ljude koji se na to odluče. Radije tako nego praviti djecu zato što se to očekuje. Onog trena kad se donese odluka o djetetu, treba imati na umu da je to za čitav život i da nema povratka.
Napokon citam nekoga tko ima storiju slicnu mojoj!
Svaka cast "sestro po muci"!
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.