Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2013., 14:22   #41
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
pod tom pretpostavkom ne bi onda uopće trebalo imati djece jer što ako "ti" umreš a prije toga ti je umro muž ili si se rastavio ili nešto treće - dakako slažem se da u smislu financiranja/uzdržavanja je drugo dijete možda previše, ali ne možeš planirati budućnost (ima 1000x trećih stvari o kojima nikad nisi ni razmišljao a mogu te zadesit)

ima i ljudi koji imaju drugo dijete jer ga sami mogu izdržavati ali eto onda nakon 10-tak godina "nešto" krene po zlu
Upravo što razmišljam o svemu tome...dobih po nosu ..opet
Poznajem masu ljudi kojima su životna osiguranja glupost, bacanje para.....oporuke ...smiješne (pa kome to treba) i slično da ne nabrajam...
Pa se nešto desi...pa svi plačemo nad sudbom kletom udovice koja je ostala sama sa troje djece bez ikakvih prihoda(karikiram)...pa uplaćujemo ili organiziramo humanitarke itd itd
Ja jednostavno ne želim biti dio te statistike...i ne želim da moje dijete bude također...
Možeš me zvati ovakvom ili onakvom....no, ponekad treba neke stvari "probati" predvidjeti...barem što se djece tiče
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:25   #42
ima i ljudi koji imaju drugo dijete jer ga sami mogu izdržavati ali eto onda nakon 10-tak godina "nešto" krene po zlu [/QUOTE]

potpisujem
pepi27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:33   #43
zena i ja smo sretniji od kad nemamo novca iako razlog za to nije nedostatak novca vec shvacanje da si mozemo otezati ili olaksati u ovoj situaciji. mi smo si odlucili olaksati.
nitko paru ne brani otici u setnju, sumu, na rijeku ili bilo sto sto je besplatno, a ipak se negdje ode, poprica, nesto dozivi.
zivim u manjem gradicu gdje nema puno dogadjaja, ali ipak ima nesto barem jednom tjedno. ne idemo na sve, ali tu i tamo odemo na nesto sto nas zanima ili nam je barem prihvatljivo. smotra folklora, koncert u domu kulture, dani grada, poneka izlozba... ne popijemo pivu ili sok jer dozivljaj je isti samo sto nista ne drzim u rukama, ali klincu kupimo neku sitnicu jer je on najvazniji.
druzimo se po stanovima, kletima, odemo s ekipom negdje u prirodu na rostilj. taj dan potrosimo na meso ono sto bi potrosili doma za rucak, a vina uvijek netko uzme od doma pa treba samo mineralna za gemiste.
seks isto smanjuje stres, povecava povezanost i privrzenost pa umjesto da se ne sevite radi previse stresa sevite se zato da bi smanjili stres.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:35   #44
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
.....
Možeš me zvati ovakvom ili onakvom....no, ponekad treba neke stvari "probati" predvidjeti...barem što se djece tiče
možeš probati ali ne znači da će ti uspjeti
i ja sam se vodila takvim mislima i uspjelo je no neki su se "poskliznuli" na otkaze, kredite u švicarcima, ukidanje poreznih olakšica, bolesti,.... ne treba unaprijed osuđivati
iako u ovom slučaju je ipak trebalo pričekat s drugim djetetom ali kaj je tu je
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:40   #45
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
možeš probati ali ne znači da će ti uspjeti
i ja sam se vodila takvim mislima i uspjelo je no neki su se "poskliznuli" na otkaze, kredite u švicarcima, ukidanje poreznih olakšica, bolesti,.... ne treba unaprijed osuđivati
iako u ovom slučaju je ipak trebalo pričekat s drugim djetetom ali kaj je tu je
Ja uopće ne osuđujem...pa rekla sam autorici to...sve je meni jasno...život je dug i pun iznenenađenja...jbg
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:42   #46
Quote:
neurica kaže: Pogledaj post
Ne vidim ništa loše u margarinu i kruhu. I još k ome kad se potrudiš pa napraviš i domaći pekmez

Tako je i mojoj majci bilo kada smo u ratu ostali bez svega, ali ona se uvijek trudila da za nas ima bolje i više. I hvala joj na tome.
Naučila me cijeniti ljubav i zdravlje.
Brak mojih roditelja je meni uzor i nadam se da će i moj biti barem upola kao njihov.

Novac je važan ali nema tog novca koji mi može platiti zajednička jutra, dijeljenje obaveza i podršku koju imam od muža.

jen Na dvoživot bih pristala samo kada bi bili gladni a do toga Bogu hvala nije došlo.
Ja sam na odvojen zivot bila primorana jer je moja placa bila dostatna za rezije i stambeni kredit.
Uglavnom,mi sa jednom placom ne mozemo platiti obaveze i hraniti se.
Nisu obveze samo hrana i rezije.
Primjerice zdravstveno ne pokriva terapiju za klince koji su alergicni.
Kad mi je najmladje dijete rodjeno,iskompliciralo mu se sa pupkom i opa ode 100 eurica samo na to...a to ne pokriva zdravsveno.
I tako imam milju primjera..
A gdje je auto,ne bijesno,nego skromno koje moras imati ako zivis na selu jer nema javnog prijevoza?

Nama je plan preseliti se tati do kraja godine,a ako ne uspijemo-prisiljeni cemo biti razdvojeni dok god ovdje ne krene na bolje,jer od jedne place mi zivjeti ne mozemo...dugorocno covjek ne moze zivjeti na margarinu i kruhu a da ne plati zdravlje,a meni zdravlje treba nuzno jer mi je duznost brinuti se za svoje klince...
Jednako tako dijete ne mora imati ajfon ali nekako mu dugujem zdravu raznovrsnu prehranu i tako to...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:02   #47
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
zena i ja smo sretniji od kad nemamo novca iako razlog za to nije nedostatak novca vec shvacanje da si mozemo otezati ili olaksati u ovoj situaciji. mi smo si odlucili olaksati.
nitko paru ne brani otici u setnju, sumu, na rijeku ili bilo sto sto je besplatno, a ipak se negdje ode, poprica, nesto dozivi.
zivim u manjem gradicu gdje nema puno dogadjaja, ali ipak ima nesto barem jednom tjedno. ne idemo na sve, ali tu i tamo odemo na nesto sto nas zanima ili nam je barem prihvatljivo. smotra folklora, koncert u domu kulture, dani grada, poneka izlozba... ne popijemo pivu ili sok jer dozivljaj je isti samo sto nista ne drzim u rukama, ali klincu kupimo neku sitnicu jer je on najvazniji.
druzimo se po stanovima, kletima, odemo s ekipom negdje u prirodu na rostilj. taj dan potrosimo na meso ono sto bi potrosili doma za rucak, a vina uvijek netko uzme od doma pa treba samo mineralna za gemiste.
seks isto smanjuje stres, povecava povezanost i privrzenost pa umjesto da se ne sevite radi previse stresa sevite se zato da bi smanjili stres.

sorry ali nije bas da zivite asketski...lijepo je sto zivite u skladu s a mogucnostima ali...vi nemate za luksuz i to je to
moja obielj tako zivi cili zivot...ne vidim tu nista cudno ni posebno skromno
samo ne luksuzno...imate za siguran i miran zajednicki zvoti malo viska za klinca i za druzenje s frendovima
ja bi tako potpisala do kraja zivota

istina je da daans puno svita ne zna prosetat bez da popije kavu....ne vjeruje da je cisto ako nema skupi parfem na sebi i tako to...i pohvalno je sto ste razumni..al o sto imate je u nekom mom viđenju više nego dosta....doduše ja bih voljela da mogu nesto malo usparat

Zadnje uređivanje brbljavica1 : 20.08.2013. at 15:19.
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:06   #48
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Upravo što razmišljam o svemu tome...dobih po nosu ..opet
Poznajem masu ljudi kojima su životna osiguranja glupost, bacanje para.....oporuke ...smiješne (pa kome to treba) i slično da ne nabrajam...
Pa se nešto desi...pa svi plačemo nad sudbom kletom udovice koja je ostala sama sa troje djece bez ikakvih prihoda(karikiram)...pa uplaćujemo ili organiziramo humanitarke itd itd
Ja jednostavno ne želim biti dio te statistike...i ne želim da moje dijete bude također...
Možeš me zvati ovakvom ili onakvom....no, ponekad treba neke stvari "probati" predvidjeti...barem što se djece tiče
ne, ma ja te kužim potpuno i vjerujem da taj tvoj post nije toliko vezan uz konkretan slučaj na temi već za općenito društvo jer i ja imam slično mišljenje o ljudima koji me okružuju, pa eto oni jadni nikad nemaju a ja imam (imam 6-ero djece u svojoj blizini pa redovito "bankrotiram" kad su rođendani i blagdani, al nije mi žao). No opet ne možemo sve ljude stavljati u isti koš, ima i onih koji su stvarno imali dovoljno za uzdržavanje i probali su predvidjeti budućnost ali eto nešto im je nažalost "promaklo"
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:15   #49
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
ne, ma ja te kužim potpuno i vjerujem da taj tvoj post nije toliko vezan uz konkretan slučaj na temi već za općenito društvo jer i ja imam slično mišljenje o ljudima koji me okružuju, pa eto oni jadni nikad nemaju a ja imam (imam 6-ero djece u svojoj blizini pa redovito "bankrotiram" kad su rođendani i blagdani, al nije mi žao). No opet ne možemo sve ljude stavljati u isti koš, ima i onih koji su stvarno imali dovoljno za uzdržavanje i probali su predvidjeti budućnost ali eto nešto im je nažalost "promaklo"
istina
ali je ruzuno i osudit ljude koji nastoje predvidjet osigurat se s izjavama kako su materijalisti
to najcesce rade onih koji imaju prosjek a nisu sami stekli pa misle da to ima svatko.
ljudi kojizaista nemaju.....vrlo jasno shvacaju bit novca
iz postovanja prema onima koji su se nasli u toj situaciji, ai zahvalnosti sto ja nisam, nikad nisam izgovorila kako mi novac nije bitan niti bi osudila nekog ko planira sigurnost svome djetetu..nikad nisam zivila luksuzno, nemam ni sad nikakav smartfon, nakit, kozmetiku, ali su moje zdravstvene zivotne i obrazovne potrebe uvik bile zadovoljene i ne zamisljam da je to palo s neba
a ako neko djetetu daje da jede samo kruva i masla jer se ne zeli odrec zajednickih jutara.....po meni je to jako neodgovorno...... pomalo i sebicno i u rangu onoga koji bi djetetove potrebe zrtvovao zbog bilo kojeg materijalnog uzitka....stav ljanje materijalnog ili nematerijalnog uzitka prije potrebe djeteta je po kmeni osobina koja ne krasi odgovornog roditelja
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:29   #50
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kako se ikako može pomoći autorici, osim izdašnom uplatom na žiro-račun?

Kako drugačije pomoći nekome tko žonglira sa 50 kn dnevno? Da ispišem kilo-dva empatičnih rečenica da ih iskoristi za današnji ručak?
Pa direktno pomoći-da, samo uplatom na račun ili pronalaskom posla.
Indirektno pomoći-vlastitim primjerima, nije da ih nema.


Quote:
Retra kaže: Pogledaj post

Jednom sam čula da "ljubav ne nosi voće na stol" i slažem se s tim. Romantičarske brije se jednostavno ne možeš najesti.
Pa ovoga su svi svjesni, mene samo zanima koje je konkretno rješenje onih koji to napišu-razvod braka? Kako će im to točno pomoći? Nisam još nikog zapravo čula kako smatra da će se najesti podrške partnera, ali nije li važnije ne otežavati si međusobno već tešku situaciju?

Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
zena i ja smo sretniji od kad nemamo novca iako razlog za to nije nedostatak novca vec shvacanje da si mozemo otezati ili olaksati u ovoj situaciji. mi smo si odlucili olaksati.
nitko paru ne brani otici u setnju, sumu, na rijeku ili bilo sto sto je besplatno, a ipak se negdje ode, poprica, nesto dozivi.
zivim u manjem gradicu gdje nema puno dogadjaja, ali ipak ima nesto barem jednom tjedno. ne idemo na sve, ali tu i tamo odemo na nesto sto nas zanima ili nam je barem prihvatljivo. smotra folklora, koncert u domu kulture, dani grada, poneka izlozba... ne popijemo pivu ili sok jer dozivljaj je isti samo sto nista ne drzim u rukama, ali klincu kupimo neku sitnicu jer je on najvazniji.
druzimo se po stanovima, kletima, odemo s ekipom negdje u prirodu na rostilj. taj dan potrosimo na meso ono sto bi potrosili doma za rucak, a vina uvijek netko uzme od doma pa treba samo mineralna za gemiste.
seks isto smanjuje stres, povecava povezanost i privrzenost pa umjesto da se ne sevite radi previse stresa sevite se zato da bi smanjili stres.
Upravo to.
Napisala sam negdje na temi da ne znam kako je to nemati, malo sam se zaletila s izjavom. Sada sam se sjetila priča kako je mama za vrijeme i nakon rata, u periodu nestašice, kuhala komadić piletine (doslovno) jednom tjedno samo za seku, koja je najmlađa i kojoj je tada najviše trebalo. Ja se iz tog perioda ne sjećam nervoznih roditelja i napetosti u obitelji, ne sjećam se da nisam jela sladolede i čokolade i išla na putovanja i da mi je nešto falilo, sjećam se da smo jako, jako puno vremena provodili s roditeljima i u prirodi, sjećam se kupanja na lokalnoj rijeci i sjećam se da me tata učio izrađivati slike u zatamnjenoj kupaonici.
Ne živim ja u iluziji da njima nije bilo teško s troje djece u tom periodu konzervi iz donacija, ali su se bome hebeno potrudili da ne učine tešku situaciju još težom.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:30   #51
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
sorry ali nije bas da zivite asketski...lijepo je sto zivite u skladu s a mogucnostima ali...vi nemate za luksuz i to je to
moja obielj tako zivi cili zivot...ne vidim tu nista cudno ni posebno skromno
samo ne luksuzno...imate za siguran i miran zajednicki zvoti malo viska za klinca i za druzenje s frendovima
ja bi tako potpisala do kraja zivota

istina je da daans puno svita ne zna prosetat bez da popije kavu....ne vjeruje da je cisto ako nema skupi parfem na sebi i tako to...i pohvalno je sto ste razumni..al o sto imate je u nekom mom viđenju više nego dosta....doduše ja bih voljela da mogu nesto malo usparat
ja sam se referirao na uvodni post gdje stvari pocnu pucati po savovima...
zelim reci da ce ljudi sa svadjom ili bez, sa njeznostima ili bez, sa besplatnom setnjom ili bez... i dalje biti bez novaca, a na njima je da izaberu hoce li gristi i rezati jedno na drugo ili si olaksati.

nisam shvatio da je ova tema o tome kako prezivjeti vec kako to utjece na parove i njihov suzivot.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:37   #52
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
ja sam se referirao na uvodni post gdje stvari pocnu pucati po savovima...
zelim reci da ce ljudi sa svadjom ili bez, sa njeznostima ili bez, sa besplatnom setnjom ili bez... i dalje biti bez novaca, a na njima je da izaberu hoce li gristi i rezati jedno na drugo ili si olaksati.

nisam shvatio da je ova tema o tome kako prezivjeti vec kako to utjece na parove i njihov suzivot.
razumijem sam sam htjela rec da niste egzistencijalno ugrozeni
i da jos imate za svoje male luksuze
pa ako ste ljudi koji nemaju materijalne luksuze visoko u sustavu vrijednosti
ne biste trebali biti izlozeni nekom puno velikom stresu
cini mi se i da imate jednako viđenje potreba...

da se u toe razlikujete moguće da bi već sad imali problem..super je da ste kopatibilni ko par i imate razuman sustav vrijednosti
al oepet je to drukcija situacija od one kad je neko egzistencijalno ugrozen
tad vise ne pricamo da neko pizdi jer ne moze popit koktelcic nego samo prosetat uz more
kod situacije u kojoj je osoba egzistencijalno ugrozena i pod stalnim pristiskom od toga sto ce bit sutra
na svjetlo dana izlaze osobine licnosti, snaga svakog pojedinca posebno, nacin nosenja s frustracijama, stresom pa mozda i pogled na svijet koji ce determinirat njegovo ponasanje i reakcije u takvoj situaciji
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:39   #53
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
ja sam se referirao na uvodni post gdje stvari pocnu pucati po savovima...
zelim reci da ce ljudi sa svadjom ili bez, sa njeznostima ili bez, sa besplatnom setnjom ili bez... i dalje biti bez novaca, a na njima je da izaberu hoce li gristi i rezati jedno na drugo ili si olaksati.

nisam shvatio da je ova tema o tome kako prezivjeti vec kako to utjece na parove i njihov suzivot.
To.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:48   #54
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
razumijem sam sam htjela rec da niste egzistencijalno ugrozeni
i da jos imate za svoje male luksuze
pa ako ste ljudi koji nemaju materijalne luksuze visoko u sustavu vrijednosti
ne biste trebali biti izlozeni nekom puno velikom stresu
cini mi se i da imate jednako viđenje potreba...

da se u toe razlikujete moguće da bi već sad imali problem..super je da ste kopatibilni ko par i imate razuman sustav vrijednosti
al oepet je to drukcija situacija od one kad je neko egzistencijalno ugrozen
tad vise ne pricamo da neko pizdi jer ne moze popit koktelcic nego samo prosetat uz more
kod situacije u kojoj je osoba egzistencijalno ugrozena i pod stalnim pristiskom od toga sto ce bit sutra
na svjetlo dana izlaze osobine licnosti, snaga svakog pojedinca posebno, nacin nosenja s frustracijama, stresom pa mozda i pogled na svijet koji ce determinirat njegovo ponasanje i reakcije u takvoj situaciji
ne razumijes sto pricam.
necu biti manje egzistencijalno ugrozen ako mi radi manjka para zena hoce oci iskopati i radi nam jos gori pakao od zivota.

to sto ti pricas su negativni primjeri koji nisu razumni i nikako se ne mogu opravdati, ali to ne znaci da postoje i drugi primjeri.

meni je moj bracni potpis svetinja i zaista sam razmislio o "...u dobru i zlu, zdravlju i bolesti, obilju i siromastvu" prije braka.
ona je ono sto volim i zelim, sa novcem ili bez, novac nije ono sto zelim ako nema nje, a beba je sve to samo zaokruzila i ucinila jos smislenijim i cvrscim.

ako je tebi ok rasturiti svoj brak radi financija tvoj odabir, ali shvati da ima ljudi koji ziveci i odrecuci se za druge jos vise zive za sebe. odricanje je npr. i sutnja kad imas nesto za reci, a znas da nece pomoci u nekoj situaciji. pateticno, ali istinito.

p.s. ja jako volim novac da ne bi ispalo da sam neki zastupatelj isposnistva.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:58   #55
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
ja sam se referirao na uvodni post gdje stvari pocnu pucati po savovima...
zelim reci da ce ljudi sa svadjom ili bez, sa njeznostima ili bez, sa besplatnom setnjom ili bez... i dalje biti bez novaca, a na njima je da izaberu hoce li gristi i rezati jedno na drugo ili si olaksati.

nisam shvatio da je ova tema o tome kako prezivjeti vec kako to utjece na parove i njihov suzivot.
tako je,vjerujem da su mnogi bili u mozda slicnoj sitaciji,ali radi se o tome da smo imali kakv takav prosjecni zivot,u kojem je bilo mjesta za djecu koju smo zeljeli,imali smo posao,a naslo se i sitno za poneki izlet s klincem i za nas dvoje,i onda odjednom,firma u stecaj,visak si i snađi se,upravo ono sto gledamo na tv svakodnevno..nema tu svadje nego jednostavno prihvatili smo situaciju ali covjeka to izjeda i baca u ocaj,jer imali smo a sada doslovce prezivljavamo,ali nedamo se trazimo posao i bolju priliku pa mozda i vani ako sto uspije.
cinjenica je da bez novaca tesko i da je zivot luksuz.
pepi27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:02   #56
Bas me dirnula ova prica..ja nisam zivio u nekom luksuzu vec u prosjeku,ali se znalo dogodit da se treba za nesto cekat 2 dana do place..tipa trebaju tenisicie i onda mama veli pricekaj bit ce za 2 dana..nisam nikad osudivo svoje roditelje sto nemaju jer zbilja su vrijedni i stalno su nam pokazivali da nas vole vodili svagdje..ali nadam se da se sam necu morat nac u takvoj situaciji da cu na djetetu sparat jer i ja i cura solidne place imamo ali mogu komotno rec da je u kurcu totalnom sto je postalo za danasnje uvjete placa od 4000kn solidna jer sam prije 4 godine imo placu vecu 1500 kn..
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:05   #57
u tih 1500 kn, koliko ode na internet? jeli i to potreba?
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:13   #58
Quote:
Bistrooki Mutna Vida kaže: Pogledaj post
u tih 1500 kn, koliko ode na internet? jeli i to potreba?
Eto,toga se nisam dotakla,a nema kuce bez interneta i tv-a.
Mi cak imamo vlastitu vodu u kuci,ali svejedno moramo placati vodovodu pausal...
Sa 1500 kn ne mogu se platiti niti rezije,a niti se moze jesti 3x dnevno...nema sanse...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:15   #59
Quote:
pepi27 kaže: Pogledaj post
tako je,vjerujem da su mnogi bili u mozda slicnoj sitaciji,ali radi se o tome da smo imali kakv takav prosjecni zivot,u kojem je bilo mjesta za djecu koju smo zeljeli,imali smo posao,a naslo se i sitno za poneki izlet s klincem i za nas dvoje,i onda odjednom,firma u stecaj,visak si i snađi se,upravo ono sto gledamo na tv svakodnevno..nema tu svadje nego jednostavno prihvatili smo situaciju ali covjeka to izjeda i baca u ocaj,jer imali smo a sada doslovce prezivljavamo,ali nedamo se trazimo posao i bolju priliku pa mozda i vani ako sto uspije.
cinjenica je da bez novaca tesko i da je zivot luksuz.
Meni bi bilo tako da muz nije otisao vani i zato sam iz dobre namjere napisala je li postoji ta mogucnost...no,onda me se optuzilo da sam rastrosna jerbo tvrdim da se ne moze zivjeti sa 1500kn.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:20   #60
Quote:
pepi27 kaže: Pogledaj post
slazem se,sad smo preselili kod muzevih roditelja,nadam se naci posao u novom mjestu ako ne..bjezi van iz Hrvatistan
ljudi si ovdje umišljaju da je vani trava zelenija... ali nije... jednako je loše, prosječnom čovjeku, kao i tu
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.