Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2014., 10:14   #21
Joj smjesnih ljudi na forumu. Ovaj je napao da je demo ovaj sad isto prica gluposti. Samo sam pokazao jednom prije da se itekako moze na forexu napraviti puno vise od 20%. Osim toga kako znas da je to moj rezultat.
Pa ako imas praksu pokazi a ne pricas u prazno znas tako je najlakse.
Di si sta i na cemu zaradio. Naravno da je glupo pricati bez da imas ista konkretno za potvru toga.
I naravno da kad vidis da neko ima onda radi zavist.
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 10:20   #22
Nisam pijana budala da bih pokazivao pun novcanik kolodvorskom dzeparu
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 11:09   #23
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Hvalisanje novcem, pa cak i pokazivanje novca/izvoda nekako sam najvise vidjao kod pijanih budala u birtiji...
ljudi su ti inače tupavi, ne znaju šta imaš
wesnoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 11:14   #24
novac se ne može oploditi bez rada u vremenskom periodu kraćem od 15 godina,sve ostalo su priče i loto-kladionica
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 11:18   #25
nitko i ne tvrdi da se ne treba radit
wesnoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 12:36   #26
Quote:
wesnoth kaže: Pogledaj post
ljudi su ti inače tupavi, ne znaju šta imaš
Slazem se
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 12:53   #27
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Slazem se
Ne kužiš, ima ljudi koji forsiraju spiku da si propalica ako ne radiš, što u biti nije istina.
Nitko ne tvrdi da se ne traba radit ali neće me neko jebat svaki put kad dam otkaz.
wesnoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 16:16   #28
Danas financijsli sektor radi novac.U realnon sektoru je pretesko napraviti novac, i prelazi se iz realnog u financijski.
Vremena su se promijenila, pametnije je uloziti u forex nego u firmu.
Ovdje nema poreznjaka koji vreba da ti lupi kaznu od x tisuca kuna radi par kuna. Da ti ne spominjem trosak za gasenje firme...
Nema davanja drzavi 250 nameta, itd....itd...
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:01   #29
Quote:
wesnoth kaže: Pogledaj post
Ne kužiš, ima ljudi koji forsiraju spiku da si propalica ako ne radiš, što u biti nije istina.
Nitko ne tvrdi da se ne traba radit ali neće me neko jebat svaki put kad dam otkaz.
Tko te zajebava? Mama i tata, zena? Mislim, libo te taki za ostale....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 07:27   #30
uzgojiš salmonelu, kontrolirani uvjeti, ne po jusu već po onsu
hihihihi
makojezlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:58   #31
Znam jednog branitelja u mirovini, 53 godine. Po cijele dane visi na internetu i prati sve moguće burze. U mirovini je veće 10 godina i dobio je neke dionice kao branitelj. Te počeo s njima trgovati. I vidio da mu to ide. Hvali se da mjesečno zaradi par tisuća kuna čistog. I nikad do sada nije izgubio značajno na ovim tramakacijama sa dionicama. Samo je fora u tome što ima JAKO PUNO slobodnog vremena, i jako veliku volju za učenjem. Neki njegovi borci vise po birtijama a on visi na internetskim burzama. Ali za naučiti što je on naučio bi ipak trebalo nekoliko godina.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 20:55   #32
Znam da će se neki sad smijati, ali kaj me briga: imam 2000kn koje mogu riskirati da i izgubim, recimo. A ono što bi htio je barem malo "povećati" ih. Naravno, da dobijem čim više - ne mislim da ću dobiti od 2000kn na kraju 5000kn, glup nisam (valjda ), ali recimo barem da bude 2200kn, 2300kn u najdulje godinu dana. Mogu li to ikako u ijednoj banci ili kako? Internet nije opcija, ne "baratam" novcem preko neta, niti ne želim.
limun-limunada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 08:45   #33
Quote:
limun-limunada kaže: Pogledaj post
Znam da će se neki sad smijati, ali kaj me briga: imam 2000kn koje mogu riskirati da i izgubim, recimo. A ono što bi htio je barem malo "povećati" ih. Naravno, da dobijem čim više - ne mislim da ću dobiti od 2000kn na kraju 5000kn, glup nisam (valjda ), ali recimo barem da bude 2200kn, 2300kn u najdulje godinu dana. Mogu li to ikako u ijednoj banci ili kako? Internet nije opcija, ne "baratam" novcem preko neta, niti ne želim.
U banci (niti jednoj) neces dobiti vise od 80 kuna za godinu dana...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 11:01   #34
A-ha. Ok. Postoji li išta drugo? A da je nije virtualno? Ono, ušetam u neku...ne znam, štedionicu, onu KD točku ili slično?
limun-limunada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:10   #35
Usetas u kaufland, kupis limuna na akciji po 6 kn, razglasis po susjedstvu da ti je stigao nespricani limun od rodjaka iz Opuzena, cijena sitnica
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:15   #36
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
U mirovini je veće 10 godina i dobio je neke dionice kao branitelj. Te počeo s njima trgovati. I vidio da mu to ide. .....
S dionicama je nemoguce trgovati.
Ako imas dionice moras ih prodati, recimo za Kune.
S kunama mozes kupiti ponovo dionice.
Definitivno s dionicama ne mozes trgovati, to jest s dionicama ne mozes kupiti neke druge dionice.
Trgovati mozes samo s novcem.

Zadnje uređivanje Russophile : 22.02.2015. at 12:30.
Russophile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:25   #37
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post

Molila bih upućene za savjet - kako oplođivati svoj novac s obzirom na moju situaciju.
Želja mi je naći način koji je minimalno rizičan, a opet isplativ model (nekretnine, zemljište, dionice, fondovi, životno osiguranje, oročena štednja, plemeniti metali. . . ).
Bila bih zahvalna i na prijedlogu kome se obratiti, da li postoje u Hrvatskoj stručnjaci koji se razumiju u novac i ulaganja i koji me mogu savjetovati.

Hvala na odgovorima.
To sto si napisala gledu mirovine u pravu si.
Drzavi se ne moze vijerovati.

Ako se obratis "Strucnjacima" koji se razumu u novac oni ce ti savijetovati ivestirati tamo gdje njima odgovara.

Moj ti je savjet
diversify!
Investiraj svuda pomalo dok ne dobijes osjecaj za sto imas najvise smisla.
Sve je dobro sto si sama spomenula, zlato, zemlja, nekretnine, dionice...

Imaj na umu, npr. ako zelis ivestirati u jednu nekretninu da moras toga mnogo nauciti, zatim za kupiti jedan zlatnik, kako ga kupiti i gdje i po kojoj cijeni najpovoljnije je isto skola za sebe...

Sve ovo sto si nabrojila donosi zaradu a na tom putu i znanje i iskustvo.
Neki investment ce biti bolji a neki losiji a zavisit ce mnogo i o tebi koliko volis investiciju ili doticni posao.

Na tom putu ces steci bogata iskustva, svakih par godina ces biti mudrija i mudrija i to je isto veliki assets ili nesto dragocijeno.

Drzi se pravila da je najgora investicija izgubiti dio ili cio novac.
Za pocetak da dobijes onaj feeling ili osjecaj je dobra investicija i gdje je mali povrtak na novac, na tom putu si dragocijene stvari naucila.

Zapamti u investiranju od znanja je jace uvjerenje.
Russophile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 10:09   #38
Haha, ovo je dobro. Necu uplacivati nista u penziju jer mislim da drzava ne zna, nece, losa je... Ali cu zato uloziti u hmm, pa u nekretninu sigurno neces jer ce ti trebati jedno 100 godina da skupis po 300 eura mjesecno za nekretninu, a i inflacija ce ti pojest previse.
Mozes ulagati u dionice, ali tamo vrijedi: tko bi gori sad je doli i obratno. Dionice nitko ne moze predvidjeti, no jasno je da se krecu ciklicki, kad rastu svi se polakome, kad padnu prodaju i zavrse s gubitkom. Uz to uzmes li dionice neke firme kojoj se ne posreci lako ti se 10000 Eura pretvori u 1000 Eura ili u nulu.

Ja bi definitivno nesto uplacivao u penzioni sustav, cisto zato jer ti tu garantira drzava, odnosno to je maksimalni spread koji mozes imati. Da, povrat je crap i da, politicari smrde, ali garantira ti cijelo drustvo da ces dobiti nesto nazad jednog dana. Mozes i uloziti u HT ili Apple, ali da li ce oni rasti, stajati ili propasti to ne moze znati nitko.

Price o forexu i day tradingu su najgore: tu ces sigurno kad-tad zestoko popusiti, bez obzira na ulozeno vrijeme i znanje. Osim toga zelis li se kladiti sa svojom mukotrpno ustedjenom lovom?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 23:31   #39
Do sada ste u svojim savjetima izdvojili dionice HT-a i Apple. Što će biti s IPO za autoceste?
Nitko nije savjetovao fondove, zašto?
Kako štednja funkcionira sa životnim osiguranjem?
blankica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.