Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2014., 18:43   #61
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
meni je nakon 6 godina pakla
kao da sam preporiodjena otkako sam odselila..
svekrvu kao da nemam..
.
Drago mi je da si se oporavila.
To se zove postaviti granice.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Old 22.05.2014., 08:28   #62
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si se oporavila.
To se zove postaviti granice.
nisam ni slutila kako je lako stavit granice bez graničnih prijelaza
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 24.05.2014., 20:45   #63
nisam sve čitala, pa padam s Marsa, al ovako vam je to... ne možeš od nekog jednom tražit pomoć, pa se onda žalit da ti se petlja u život... ja sam nekako sretna jer je moja stvarno dobra ko kruh, voli mm-a, mene i našeg sina....za njim je luda; a ko voli moje dijete i kod mene ima kredit :P
Nevka is offline  
Old 25.05.2014., 00:08   #64
Plavi Safir blago tebi drago mi je radi tebe


Sent from my iPhone using Tapatalk
Makija is offline  
Old 25.05.2014., 20:16   #65
Borila sam se godinama protiv te struje negativnosti,najbolji potez je bilo kad sam sebi rekla DOSTA JE. . .Makija,da nisam,ja sam uvjerena da bi iduci dom mi bila neuropsihijatrija. Sada živim,a ove prosle godine su bile ganjanje,lovíca i žmirica sa životom! Išla sam s teorijom,idem na sve=ništa već nemam. Da je makar tvoj muž shvatio kao moj. Da je barem izabrao ljubav,a ne biti sin. Mogao je naci s tobom srecu bilo gdje. Nije htio,nije mogao il nije znao. Neznam sta je gore. Al ja se ipak divim tebi na hrabrosti i ustrajnosti i sto si birala sebe.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 25.05.2014., 23:58   #66
Morala sam draga. Morala sam iako i dan danas nakon 4 mj plačem u sebi. U subotu dplZi ovamo rodjak mu se ženi. I živjele u stanu koji su njoj kupili roditelji ne vodi je mami. Da se bar on ugledao na njega mada iskreno ja smatram da je kod mog ljubavi bilo da bi izabrao ljubav. Otišao je tamo gdje ga srce vuče i tamo je ostao sva ova 4 mjeseca i ostave i dalje. Mi se čak i ne čujemo nikako a svekrva sam ipak zahvalna. Da nije dosla onu noć,uradila to sto jeste ja bih i dalje živjela u iluziji da me muž voli kako je glumio i u toj farsi od braka a razvod bi me čekao kad tad


Sent from my iPhone using Tapatalk
Makija is offline  
Old 26.05.2014., 10:12   #67
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Morala sam draga. Morala sam iako i dan danas nakon 4 mj plačem u sebi. U subotu dplZi ovamo rodjak mu se ženi. I živjele u stanu koji su njoj kupili roditelji ne vodi je mami. Da se bar on ugledao na njega mada iskreno ja smatram da je kod mog ljubavi bilo da bi izabrao ljubav. Otišao je tamo gdje ga srce vuče i tamo je ostao sva ova 4 mjeseca i ostave i dalje. Mi se čak i ne čujemo nikako a svekrva sam ipak zahvalna. Da nije dosla onu noć,uradila to sto jeste ja bih i dalje živjela u iluziji da me muž voli kako je glumio i u toj farsi od braka a razvod bi me čekao kad tad


Sent from my iPhone using Tapatalk
čekanje dugo traje kd vas Makija..
On čeka tebe da pristanes na njegov uvjet..ti čekas da njegova ljubav bude jača od suzivota s njegovom majkom..moj dojam da bas zato sto ga toliko jos violis čekas..bas mkao sto sam ja trpila sva sranja i sve zle dane jer sam voljela ..pobogu,s obzirom sta sam sve pisala i iznjela ,masda zena je ionako rekla da bi pobjegla glavom bez obzira odavan,,a ja sam ostala..to je kao sa ovim polavama..ti i ja smo stajale nasred nekog krovista i gledale mutnu vodu,a drugi su odlazili..tako je to bilo kod tebe kod mene,..,.da je barem postupio,ali nije..mjeseci prolaze..nemoj samo da prodju godine..mladost..da prodje sansa za novu ljubav,..sansa za majčinstvo..i sve ostale sanse..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 26.05.2014., 18:00   #68
Volim ga zato i cekam.Cekam nebi li se predomislio mada znam da nece.A on ceka vjerovatno jer nema para da preda....Ni sama ne znam.Logika njegove majke je da ce nas sud razvjencati nakon 3 godine.Jest pametna.On mi je to rekao jednom prilikom a moja svekrva(BIVSA) mu je time napunila glavu.Eto sud ce nas razvjencati a sud pojma nema ni da ne tivimo skupa.Zamislite onda kakva je moja svekrva bila.
Makija is offline  
Old 26.05.2014., 18:52   #69
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Volim ga zato i cekam.Cekam nebi li se predomislio mada znam da nece.A on ceka vjerovatno jer nema para da preda....Ni sama ne znam.Logika njegove majke je da ce nas sud razvjencati nakon 3 godine.Jest pametna.On mi je to rekao jednom prilikom a moja svekrva(BIVSA) mu je time napunila glavu.Eto sud ce nas razvjencati a sud pojma nema ni da ne tivimo skupa.Zamislite onda kakva je moja svekrva bila.
Ja se ispričavam, ali tvoji postovi su potpuno ne razumljivi.
Je li tebi hrvatski jezik materinji ili neki drugi?
dylan111 is offline  
Old 26.05.2014., 20:45   #70
Kako ne razumljivi?I da zivim u Bih gdje sam se rodila ali sam odrasla negdje drugo

Ako si pomislio na greske to j zato sto pisem vecinom sa mobitela a jos se nisam snasla na tu tipkovnicu a i telefon sam ispravlja kao greske pa se desi da ja zelim da napisem smedja a on prepravi na sreca
Makija is offline  
Old 26.05.2014., 23:09   #71
Moja je cool. Na bolovanju je, iako je ozdravila, zamolila doc da joj da jos tjedan da se odmori (prijateljice su) i dosla kod nas taj dan kad je trebala kod doc. Rekoh super, imam tonu obaveza po gradu, sad ci iskoristiti to sto ce majka biti sa sinom koji je prije manje od mjesec dana umalo poginuo. Vracam se ja kuci, preznojena i zadihana, pola sata prije nego cu po malu u vrtic. Pitam dragog gdje mu je mama, otisla kod susjede.
Pitam, jesi li jeo sto? Nisam bio gladan, kaze..Je li ti mama pravila sto? Kupila je tikvice i donijela ih, je li naoravila nesto? Nisam bio gladan, kaze mi muz.
Pa jesi li sad gladan, hoces da ti brzinski napravim neku corbicu? Nemoj se muciti, kaze mi covjek kojem je skoro svaka kost u tijelu slomljena i koji ne moze sam ni vode popiti. Ne poslusam ga, skuham i on sve jadan slisti. Mama mu ni juhu nije skuhala.
I dolazi gospodja i vidi me kako kuham i kaze mi da je tu da mi pomognr sto god treba.
Danas opet dosla i cijeli dan sjedila i pusila i svakih 5 minuta me pitala treba li sto pomoci. Na kraju sam joj rekla da sam sve zavrszila, osim juhice pa ako zeli moze je skuhati svom sinu, dok ja odem po malu i odvedem je u park. Skuhhala mu je.
Nista ne ocekujem i ne trazim od nje, ali zasto stalno pita sto treba pomoci, a jedinom djetetu koje ima ne zeli dati jesti. Mislim, sigurno je ona njega pitala, ali dovoljno ga poznaje da zna da ce on uvijek reci da ne treba jer mrzi biti na teretu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Old 27.05.2014., 02:02   #72
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Moja je cool. Na bolovanju je, iako je ozdravila, zamolila doc da joj da jos tjedan da se odmori (prijateljice su) i dosla kod nas taj dan kad je trebala kod doc. Rekoh super, imam tonu obaveza po gradu, sad ci iskoristiti to sto ce majka biti sa sinom koji je prije manje od mjesec dana umalo poginuo. Vracam se ja kuci, preznojena i zadihana, pola sata prije nego cu po malu u vrtic. Pitam dragog gdje mu je mama, otisla kod susjede.
Pitam, jesi li jeo sto? Nisam bio gladan, kaze..Je li ti mama pravila sto? Kupila je tikvice i donijela ih, je li naoravila nesto? Nisam bio gladan, kaze mi muz.
Pa jesi li sad gladan, hoces da ti brzinski napravim neku corbicu? Nemoj se muciti, kaze mi covjek kojem je skoro svaka kost u tijelu slomljena i koji ne moze sam ni vode popiti. Ne poslusam ga, skuham i on sve jadan slisti. Mama mu ni juhu nije skuhala.
I dolazi gospodja i vidi me kako kuham i kaze mi da je tu da mi pomognr sto god treba.
Danas opet dosla i cijeli dan sjedila i pusila i svakih 5 minuta me pitala treba li sto pomoci. Na kraju sam joj rekla da sam sve zavrszila, osim juhice pa ako zeli moze je skuhati svom sinu, dok ja odem po malu i odvedem je u park. Skuhhala mu je.
Nista ne ocekujem i ne trazim od nje, ali zasto stalno pita sto treba pomoci, a jedinom djetetu koje ima ne zeli dati jesti. Mislim, sigurno je ona njega pitala, ali dovoljno ga poznaje da zna da ce on uvijek reci da ne treba jer mrzi biti na teretu.
Zamišljam da je ovaj post napisala svekrva..."Supruga mu nije napravila da jede, ni juhicu mu nije skuhala, otišla je susjedi a zna da on ako i jeste gladan to neće priznat, ne očekujem ništa od nje ali zašto jedinom mužu kojeg ima ne želi dati jesti".

Ne znam, mora da ona zapravo ne voli svog sina, bar ne onoliko koliko ga ti voliš, i iz inata će gledati kako skapava od gladi.
Pretpostavljam da na takav odgovor ciljaš?

S druge strane, možda, ali samo možda, ima realan strah da ne ispadne prenametljiva svekrva koja se u sve miješa i nameće, te ako joj sin kaže da nije gladan onda ga ne hrani na silu, ako se ponudi da pomogne a ti joj kažeš da skuha juhu, onda je i skuha...nije li to vrlo pošteno?
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Old 27.05.2014., 09:59   #73
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Kako ne razumljivi?I da zivim u Bih gdje sam se rodila ali sam odrasla negdje drugo

Ako si pomislio na greske to j zato sto pisem vecinom sa mobitela a jos se nisam snasla na tu tipkovnicu a i telefon sam ispravlja kao greske pa se desi da ja zelim da napisem smedja a on prepravi na sreca
Ne greške, nego ti rečenice nemaju ni glave ni repa. Ni ja nemam pojma što si htjela reći s onim prethodnim upisom.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 27.05.2014., 09:59   #74
Ne, jer nisi upoznata s cijelom pricom. Prije sam.i ja o njoj razmosljala bas tako kako si ti napisala, cak sam na ovoj temi pisala da je volim koliko je divna, a onda sam je upoznala, zaista upoznala.
Ona obozava svog sina, ali izlezavanje voli vise. Meni to ne smeta. Barem nije dok meni nije pocela pripisivati svoje mane.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Old 27.05.2014., 10:42   #75
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Volim ga zato i cekam.Cekam nebi li se predomislio mada znam da nece.A on ceka vjerovatno jer nema para da preda....Ni sama ne znam.Logika njegove majke je da ce nas sud razvjencati nakon 3 godine.Jest pametna.On mi je to rekao jednom prilikom a moja svekrva(BIVSA) mu je time napunila glavu.Eto sud ce nas razvjencati a sud pojma nema ni da ne tivimo skupa.Zamislite onda kakva je moja svekrva bila.
shvatila sam od početka da čekas jer ga volis.I divim ti se jer mozes da volis,.Ja sam u svome čekanju u nekim periodima potpuno prestala voljeti.I bas tada sam pisala ovdje na nekim temama i svi su na forumu vidjeli i pitali sta ja radims covjekom kojeg vise ne volim..Potpuno je bilo uvrnuto ostati s anekim za koga nista ne osječas i biti robot koji zivi od dana do dana,kuha,pere,njeguje,odgaja djete..Bila sam hodajući mrtvac pune tri godine..Nekako 2011g sam se trznula i okrenula;sebi....slagala sam svoje hrabrosti,snage kao kocke od lega,svaki dan,mjesec malo po malo...
Zato te razumijem..i razumijem i njega ..samo nikad neću razumjeti nase svekrve...
Moja jos uvjek iz sjene čini sve da nas rastavi..Ide vračarama,stavlja zamotuljke,nosi nase stvari i slike u Zenicu kako bi nas rastavila...
Ona ide crnom stranom..a ja i muz svjesni toga,idemo bjelom,..Imamo prijatelja koji je pravoslavni pop i jako anm je pomogao..Pronasli smo jedan divan manastir tu u Hrvatskoj te idemo u njega svaki mjesec..Tamo je čudotvorna ikona koja ozdravlja..vraća mir...


Moj savjetistavi sama sebi graniu dokad ćes ga čekati..
Ako istekne vrijeme,a on ne dodje..
Dobro razsmisli vrijedi li propustati buduće dane i jednog dana se ogorčeno osvratit ili njemu reći,zbog tebe vise nisam voljela..zbog tebe nisam imala djete i gledala kako raste..zbog tebe je moje lice dobilo bore,a aj sam ostarila..nemoj moli te kao Boga dragoga dopustiti da ostanes sama i neispunjenog zivota,bez sretnih sjećanja i lijepih uspomena,..Nijedna zena to ne zasluzuje ,a kamo li ona koja je bila velikodusna,dovbra i pametna!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 27.05.2014., 10:46   #76
Ali meni i dalje nije jasno, što ti točno od nje očekuješ?
Pitala je što treba pomoći, ono što ste joj rekli da napravi - napravila je.
I ako ju tako dobro poznaješ i ako je tako grozna - zašto uopće išta od nje očekuješ?
Zašto se oslanjaš na nju i računaš na nju?
anđeo tame is offline  
Old 27.05.2014., 11:08   #77
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Volim ga zato i cekam.Cekam nebi li se predomislio mada znam da nece.A on ceka vjerovatno jer nema para da preda....Ni sama ne znam.Logika njegove majke je da ce nas sud razvjencati nakon 3 godine.Jest pametna.On mi je to rekao jednom prilikom a moja svekrva(BIVSA) mu je time napunila glavu.Eto sud ce nas razvjencati a sud pojma nema ni da ne tivimo skupa.Zamislite onda kakva je moja svekrva bila.
shvatila sam od početka da čekas jer ga volis.I divim ti se jer mozes da volis,.Ja sam u svome čekanju u nekim periodima potpuno prestala voljeti.I bas tada sam pisala ovdje na nekim temama i svi su na forumu vidjeli i pitali sta ja radims covjekom kojeg vise ne volim..Potpuno je bilo uvrnuto ostati s anekim za koga nista ne osječas i biti robot koji zivi od dana do dana,kuha,pere,njeguje,odgaja djete..Bila sam hodajući mrtvac pune tri godine..Nekako 2011g sam se trznula i okrenula;sebi....slagala sam svoje hrabrosti,snage kao kocke od lega,svaki dan,mjesec malo po malo...
Zato te razumijem..i razumijem i njega ..samo nikad neću razumjeti nase svekrve...
Moja jos uvjek iz sjene čini sve da nas rastavi..Ide vračarama,stavlja zamotuljke,nosi nase stvari i slike u Zenicu kako bi nas rastavila...
Ona ide crnom stranom..a ja i muz svjesni toga,idemo bjelom,..Imamo prijatelja koji je pravoslavni pop i jako anm je pomogao..Pronasli smo jedan divan manastir tu u Hrvatskoj te idemo u njega svaki mjesec..Tamo je čudotvorna ikona koja ozdravlja..vraća mir...


Moj savjetistavi sama sebi graniu dokad ćes ga čekati..
Ako istekne vrijeme,a on ne dodje..
Dobro razsmisli vrijedi li propustati buduće dane i jednog dana se ogorčeno osvratit ili njemu reći,zbog tebe vise nisam voljela..zbog tebe nisam imala djete i gledala kako raste..zbog tebe je moje lice dobilo bore,a aj sam ostarila..nemoj moli te kao Boga dragoga dopustiti da ostanes sama i neispunjenog zivota,bez sretnih sjećanja i lijepih uspomena,..Nijedna zena to ne zasluzuje ,a kamo li ona koja je bila velikodusna,dovbra i pametna!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 27.05.2014., 11:19   #78
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Volim ga zato i cekam.Cekam nebi li se predomislio mada znam da nece.A on ceka vjerovatno jer nema para da preda....Ni sama ne znam.Logika njegove majke je da ce nas sud razvjencati nakon 3 godine.Jest pametna.On mi je to rekao jednom prilikom a moja svekrva(BIVSA) mu je time napunila glavu.Eto sud ce nas razvjencati a sud pojma nema ni da ne tivimo skupa.Zamislite onda kakva je moja svekrva bila.
shvatila sam od početka da čekas jer ga volis.I divim ti se jer mozes da volis,.Ja sam u svome čekanju u nekim periodima potpuno prestala voljeti.I bas tada sam pisala ovdje na nekim temama i svi su na forumu vidjeli i pitali sta ja radims covjekom kojeg vise ne volim..Potpuno je bilo uvrnuto ostati s anekim za koga nista ne osječas i biti robot koji zivi od dana do dana,kuha,pere,njeguje,odgaja djete..Bila sam hodajući mrtvac pune tri godine..Nekako 2011g sam se trznula i okrenula;sebi....slagala sam svoje hrabrosti,snage kao kocke od lega,svaki dan,mjesec malo po malo...
Zato te razumijem..i razumijem i njega ..samo nikad neću razumjeti nase svekrve...
Moja jos uvjek iz sjene čini sve da nas rastavi..Ide vračarama,stavlja zamotuljke,nosi nase stvari i slike u Zenicu kako bi nas rastavila...
Ona ide crnom stranom..a ja i muz svjesni toga,idemo bjelom,..Imamo prijatelja koji je pravoslavni pop i jako anm je pomogao..Pronasli smo jedan divan manastir tu u Hrvatskoj te idemo u njega svaki mjesec..Tamo je čudotvorna ikona koja ozdravlja..vraća mir...


Moj savjetistavi sama sebi graniu dokad ćes ga čekati..
Ako istekne vrijeme,a on ne dodje..
Dobro razsmisli vrijedi li propustati buduće dane i jednog dana se ogorčeno osvratit ili njemu reći,zbog tebe vise nisam voljela..zbog tebe nisam imala djete i gledala kako raste..zbog tebe je moje lice dobilo bore,a aj sam ostarila..nemoj moli te kao Boga dragoga dopustiti da ostanes sama i neispunjenog zivota,bez sretnih sjećanja i lijepih uspomena,..Nijedna zena to ne zasluzuje ,a kamo li ona koja je bila velikodusna,dovbra i pametna!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 27.05.2014., 11:33   #79
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
shvatila sam od početka da čekas jer ga volis.I divim ti se jer mozes da volis,.Ja sam u svome čekanju u nekim periodima potpuno prestala voljeti.I bas tada sam pisala ovdje na nekim temama i svi su na forumu vidjeli i pitali sta ja radims covjekom kojeg vise ne volim..Potpuno je bilo uvrnuto ostati s anekim za koga nista ne osječas i biti robot koji zivi od dana do dana,kuha,pere,njeguje,odgaja djete..Bila sam hodajući mrtvac pune tri godine..Nekako 2011g sam se trznula i okrenula;sebi....slagala sam svoje hrabrosti,snage kao kocke od lega,svaki dan,mjesec malo po malo...
Zato te razumijem..i razumijem i njega ..samo nikad neću razumjeti nase svekrve...
Moja jos uvjek iz sjene čini sve da nas rastavi..Ide vračarama,stavlja zamotuljke,nosi nase stvari i slike u Zenicu kako bi nas rastavila...
Ona ide crnom stranom..a ja i muz svjesni toga,idemo bjelom,..Imamo prijatelja koji je pravoslavni pop i jako anm je pomogao..Pronasli smo jedan divan manastir tu u Hrvatskoj te idemo u njega svaki mjesec..Tamo je čudotvorna ikona koja ozdravlja..vraća mir...


Moj savjetistavi sama sebi graniu dokad ćes ga čekati..
Ako istekne vrijeme,a on ne dodje..
Dobro razsmisli vrijedi li propustati buduće dane i jednog dana se ogorčeno osvratit ili njemu reći,zbog tebe vise nisam voljela..zbog tebe nisam imala djete i gledala kako raste..zbog tebe je moje lice dobilo bore,a aj sam ostarila..nemoj moli te kao Boga dragoga dopustiti da ostanes sama i neispunjenog zivota,bez sretnih sjećanja i lijepih uspomena,..Nijedna zena to ne zasluzuje ,a kamo li ona koja je bila velikodusna,dovbra i pametna!
Dobar post Safir.

Čuvaj sebe i moli se i za nju, svekrvu...Čudno ali najveća milost i spoznaja dolazi kada molimo za sve one koju su nas povrijedili ili nam naškodili.
Oni će ionako iskusiti nepravadu ali ne treba zato mrziti svekrvu.
Ipak unatoč svemu drži se podalje nje.
Drago mi je da si bolje i da se ste ti, tvoj muž i dijete odmakli od te lude svekrve, da idete u manastir i tamo nalazite mir...čuvaj malu da njoj što ta luda ne napravi.Mislim ne ozlijedi je i slično.
pozitivax is offline  
Old 27.05.2014., 11:43   #80
Plavi Safir nogu ja sa tim granicama. Kad se desi desi se. Trenutno sam zatvorena u kuću i muško me ne zanima. Ne znam st vrijeme donosi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Makija is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.