Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2014., 09:47   #81
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a istina je negdje izmedju. imunitet se gradi i jacanjem samog organizma i preboljevanjem viroza
A kako da jačamo organizam? Ja hoću da sad, unaprijed () uradim nešto po tom pitanju i da spriječim neke eventualne viroze i antibiotike.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 09:56   #82
Pa nemas tu sto puno napraviti.

Ja u skupe cudotvorne preparate ne vjerujem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 09:59   #83
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a istina je negdje izmedju. imunitet se gradi i jacanjem samog organizma i preboljevanjem viroza
da, tocno.

e sad, kad bi covjek imao kristalnu kuglu pa da moze znati kad je imunoloski sustav svakog pojedinog djeteta dovoljno zreo da se pocne s intenzivnijim izlaganjem infektima... pola pedijatara bi ostalo bez posla
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:07   #84
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
A kako da jačamo organizam? Ja hoću da sad, unaprijed () uradim nešto po tom pitanju i da spriječim neke eventualne viroze i antibiotike.
nikako
zdrava hrana, redovita fizicka aktivnos i svjez zrak.... i vrijeme
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:13   #85
kako kod vas funkcionira placanje jaslica/vrtica u slucaju da dijete ne dolazi neko vrijeme, 5,10 dana, pola mjeseca...?
minelas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:16   #86
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
E da, vidim da je isto tema - moja je isla u vrtic od njegovih dva tjedna zivota. I pobro je od nje i smrkavi nos, i temperaturu, pio antibiotik i tako svasta nesto, bilo je prilicno izazovno prvih par mjeseci - ali zato kad je krenuo on u jaslice nije se uopce razbolijevao, sve je valjda odradio kao beba (uz naravno prirodno dobar imunitet) u stvari kulminacija razbolijevanja je bila s njegovih dva-tri mjeseca zivota i danas mi je drago da je starija isla vise-manje sve vrijeme u vrtic jer je on ispo puno cvrsci od nje a i meni je bilo lakse po danu.
Ja svima kažem da beba ide u vrtić od svoja dva tjedna života. Tako je stariji krenuo i mi smo ga vodile i išle po njega. Nije to kao cjelodnevni boravak, ali svejedno. Budemo tamo 20ak minuta dok se on pozdravi sa svima, pa djeca iz grupe obavezno moraju vidjeti bebu, svi se nadvijaju nad njom...Uglavnom, bilo je prilika da se zarazi.

U ovih 5 mjeseci je pobrala trodnevnu virozu i to dok smo bili na moru.

Stariji je prve jasličke godine bio često bolestan, tada mi se činilo strašno, ali sad vidim da je još i dobro prošao. Uglavnom se radilo o crijevnim virozama, koje su kulminirale rota virusom. Antibiotik je jednom popio, davno na početku jaslica, radi upale uha. Otada je uglavnom zdrav, samo što ima tendenciju da se razboli dok smo na godišnjem odmoru.

Sad ga planiram voditi bez obzira na sve, ipak ima 4 godine i ne može bez vrtića. Ali, ako se razboli, ostavljat ću ga doma dok se 100% ne oporavi.

Jedino mi je žao što još nije kozice prebolio, uhvate li ih istovremeno bit će veselo.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:16   #87
Puna cijena.

Samo ako je u vrticu do 5 dana u mjesecu placam 40% iznosa.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:16   #88
Kod nas nema nikakve razlike ako djete ne dolazi neko vrijeme u vrtic, a u nekim vrticima se umanjuje iznos za placanje taj mjesec
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:48   #89
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Jesam li presla neku liniju pristojnosti kad sam jutros nove tete pitala dal im smijem donjeti vlazne maramice za guzu? Presli smo u vrtic, grupa je mijesana i vjerojatno se stariji klinci sami brisu, al moj jos to ne zna... i jucer se vratio doma s toliko upaljenom guzom da je vristao od boli kad sam mu pokusavala to oprati i napudrati U jaslicama su im tete mokrim krpicama prale guzu nakon wca, ovdje ih samo letimicno obrisu papirom Pa sam jutros zamolila tetu da bi im donjela vlazni toalet papir pa da ga s tim brisu (nadam se da je izmedju redova shvatila da zelim da mu se guza pobrise kako treba).
zbog takve situacije moja sad uopće ne kaka u vrtiću
kaka doma, kod drugih ljudi, u kafiću ma čak i u parku, ali u vrtiću ne.

Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
A kako da jačamo organizam? Ja hoću da sad, unaprijed () uradim nešto po tom pitanju i da spriječim neke eventualne viroze i antibiotike.
i ja sam tu radije za "ne djelovanje". imunologija je zamršena i prilično nejasna još uvijek čak i medicinarima koji se time bave a kamoli nama laicima ili nekome tko prodaje priču o podizanju imuniteta. baš njega briga
ja vjerujem da dobra baza od ljubavi, brige, smijeha, rješavanje neugodnih situacija razgovorom i utjehom umjesto taloženja strahova i općenito nekakav osjećaj slobode a ne stalno ograničavanje (nemoj ovo nemoj ono, sjedni tu, moraš pojesti ovo, ako ne napraviš ovo dogodit će ti se ono i bla bla) pa onda i raznovrsna prehrana (što više bez aditiva i pesticida, kuhano doma i toplo), boravak na svježem zraku i svakako med. ja vjerujem u med i čaj.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:52   #90
btw, mi pijemo ulje jetre bakalara. ne nuzno za imunitet, ali kao suplement prehrani djeteta koje ribu ni nacrtanu ne bi pojelo i da li se pogodilo ili ne, od kad to pijemo je drasticno zdravija
ne vejrujem u carobne napitke, ali ovo bih stavila pod "zdravu prehranu"
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 11:15   #91
Ja ću probati sa đumbirom i medom, i vjerovatno ulje crnog kima... pa ćemo vidjeti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 11:17   #92
Quote:
minelas kaže: Pogledaj post
kako kod vas funkcionira placanje jaslica/vrtica u slucaju da dijete ne dolazi neko vrijeme, 5,10 dana, pola mjeseca...?
riječki vrtići, umanjuje se cijena, pa umjesto 720 kn platiš 700
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 11:21   #93
Mi plaćamo 1480 kuna, a ako je bolesna 10 radnih dana i duže, umanje nam za 270 kuna (preračunah u kune ) uz predočenje potvrde liječnika.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:08   #94
Ako ne ide niti jedan dan, plaćam 50%
Ako ide i 1 dana - plaćam punu cijenu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:43   #95
cure, tema o imunitetu i pripravcima postoji na zdravlju, pa vas molim da se preselite tamo...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:18   #96
prije nekoliko mjeseci cura mi je rekla da teta u vrtiću (jedna) lupi kad netko nije dobar. bila sam pisala na nekoj temi o tome. ispitivali smo je u više navrata, sve okolo naokolo i držala se te priče. pitala sam mamu od dečka kojeg je navodno teta udarila da pita dijete o tome. veli negira. ajd dobro. reko najbolje zaboraviti. ne vjerujem i ne mogu povjerovati da je to istina.

ko zna šta ona uopće percipira kao udarac (ako je ja čvrsto primim, a ona se trga, kaže "zašto si me udarila?" a nisam je udarila. al da, vjerojatno je zabolilo).

i prođu mjeseci.
nekidan igramo se mi, i njene lutke. ja sam baka, ona je mama, pa ide na posao, pa sam ja teta u vrtiću i tako šalta uloge. druge lutke su druga djeca u vrtiću pa jedno dijete je uzelo igračku drugom djetetu (sve je to bila njena konstrukcija) i najednom je ona teta u vrtiću i jednu lutku udari par put rukom kudeći je da je zločesta i da vrati igračku.
rekoh ja: pa nemoj ga zato tući, nije lijepo tući djecu! samo mu reci da vrati. a ona meni da tako marin u vrtiću je zločest i uzima igračke i teta (druga) ga udari.

možda se stvarno to tamo tolerira i prakticira??

šta sad da salijećem mamu od marina da pita dijete..da se ne brukam da nekom nešto idem tužakati, a nije istina. na kraju više ne znam jesam ja neka mama frikuša koja se petlja u njihove provjerene metode i misli da je najpametnija?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:29   #97
koliko je malena stara tocno? ja sam vec zaboravila kako je to ali od negdje 4, 4,5 nadlaje sasvim lako s njom mogu razgovarati da mi kaze istinu i da joj mogu vjerovati.
sve sto si do sad o toj temi napisala..... ja bi joj vjerovala. sto bi napravila, nemam pojma. svakako bi prvo djetetu objasnila d anitko nikada ni u kojoj situaciji nesmije dici ruku na nju i da mi odmah mora reci ukoliko se to dogodi.
a drugi korak, valjda bi zavisio od toga kakav inace odnos imam s tim tetama. ili bi isla njima ili bi direkt psihologu. vjerojatno bi svakako i jedno i drugo napravila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:53   #98
ići na višu instancu je drito tužakanje i to nitko ne voli.

ići tetama na razgovor koji se temelji na "što je dijete reklo" -pa svaka normalna prosječno inteligentna teta bi se znala izvući. to bi bila neka meka diplomacija razgovor jer ništa drugo nemam. ajd da imam potvrde 3 roditelja, sasvim bi drugačije zvučalo, a ovako..
eventualno upakirati prijetnju i izraziti nepovjerenje između redaka. a dokazi labavo nikakvi.

u tom smislu, lakše mi je ići stručnom timu; taj bi razgovor bio daleko suvisliji. al opet je preozbiljna optužba i dovodim se u rizik samokompromitacije.

odnos sa tetama je nikakav. zar netko ima "dobar"odnos sa tetama? nisam čula puno takvih primjera. pa povjerenje i dobar odnos se gradi puno složenije od "sve je bilo ok" i "donesite higijenske potrepštine".

e,da dob:3ipol.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 09.09.2014. at 14:02.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:03   #99
Pa ne bi ja isla tetama s spikom, jel istina da vi tucete djecu
trazila bi razgovor i rekla jednostavno nesto u stilu da sam zabrinuta sto se dogadja JER DA MOJE DIJETE SVE DO U DETALJE MENI GOVORI sto se dogadja u vrticu i da je u nekoliko navrata spomenula udarce te da me zanima sto je to mogla krivo shvatiti buduci da sam sigurna da teta ne udara djeci kao sto sam sigurna da moje dijete ne laze i ne izmislja. I da svakako planiram porazgovarati sa strucnim timom, da u zajednickim naporima rijesimo nesporazum.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:11   #100
3,5 je dosta malo, tj, djecu je jako lako u toj dobi pitanjima i podpitanjima izmanipulirat (cak i nenamjerno). ali ti to znas, i koliko sam shvatila cuvala si se bilo kakvih inputa u samim pitanjima.
ja bi nesto poduzela, svakako.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.