Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2015., 20:54   #61
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A znaš već, neke ljude u slobodi nazivaju robovima ovog il onog, do neke mjere bih se čak i složila, a opet... nisu to okovi iz kojih se ne može izić van samo kad čovjek poželi.

Ljudi se planetarno vežu i prije nego su postali svjesni da su povezani, a ipak, često puta mislim na ono 'loše društvo kvari dobre navike', što se kaže 'o patnjama ljudi znam previše, zato rekoh okrenućemo ploču, da vidimo što ima s druge strane, jer ako ima štogod pozitivnog, na to ćemo usmjeriti pažnju'.

E sad, ko me razumio me razumio, što se kaže u narodu.
sloboda je kad znaš što je sloboda, a to nije lako i proces je, psihološki pa onda tek mistični, ja to prilično znam ali sam u matrici kao i svi..jednog dana ću živjeti po svojoj volji.

loše društvo je loše slažem se, svi svima nameću volju, i crpe energiju.

život je pozitivan, kako ne, nezadovoljstvo je činjenica egzistencije (što ne znači depresiju i pesimizam i skepsu itd.)..može se željeti i pozitivno a da to nije vjera i nada...traži aktivnost ka tome, volju, život i je to.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 21:06   #62
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
sloboda je kad znaš što je sloboda, a to nije lako i proces je, psihološki pa onda tek mistični, ja to prilično znam ali sam u matrici kao i svi..jednog dana ću živjeti po svojoj volji.

loše društvo je loše slažem se, svi svima nameću volju, i crpe energiju.

život je pozitivan, kako ne, nezadovoljstvo je činjenica egzistencije (što ne znači depresiju i pesimizam i skepsu itd.)..može se željeti i pozitivno a da to nije vjera i nada...traži aktivnost ka tome, volju, život i je to.
Jednom rječju, kako bi ti nazvao slobodu?

A da ne zazvuči kao 'aktivnost ćemo pronaći u nezadovoljstvu, tu ćemo crpiti pozitivnu energiju', sori zazvuči ko SF muvi a na njima se ne 'hrani' ili možda ipak?

Kad smo već kod SF kojekakvih scenarija, jednom prilikom sam navela da vampira ima i hrane se, i nisu vampiri iz muvija. Neki su me shvatili što im rekoh, drugi pak ne, a ti, shvaćaš li što želim reći nazoviusporedbom?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 21:22   #63
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jednom rječju, kako bi ti nazvao slobodu?

A da ne zazvuči kao 'aktivnost ćemo pronaći u nezadovoljstvu, tu ćemo crpiti pozitivnu energiju', sori zazvuči ko SF muvi a na njima se ne 'hrani' ili možda ipak?

Kad smo već kod SF kojekakvih scenarija, jednom prilikom sam navela da vampira ima i hrane se, i nisu vampiri iz muvija. Neki su me shvatili što im rekoh, drugi pak ne, a ti, shvaćaš li što želim reći nazoviusporedbom?
letjeti...a čuj nije to samo tako reći.

u nezadovoljstvu da -ali i zadovoljstvu, mene to pokreće, volju, kreativnost, stvaranje..negativnost je umiranje, to mi se nikad nije sviđalo.

naravno da shvaćam što želiš reći.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 22:24   #64
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
letjeti...a čuj nije to samo tako reći.

u nezadovoljstvu da -ali i zadovoljstvu, mene to pokreće, volju, kreativnost, stvaranje..negativnost je umiranje, to mi se nikad nije sviđalo.

naravno da shvaćam što želiš reći.
letjeti je famozan pojam, a ipak, ne more to baš svak... osobito kad želja za letom proistekne iz nezadovoljstva,
jer
čitava Planeta je nezadovoljna i tako je malo zadovoljnih ljudi na njoj, ili u principu čak ni takvi ne postoje, ljudi bi voljeli što prije spromijeniti To.

Toliko o duhovnosti...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 23:23   #65
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
letjeti je famozan pojam, a ipak, ne more to baš svak... osobito kad želja za letom proistekne iz nezadovoljstva,
jer
čitava Planeta je nezadovoljna i tako je malo zadovoljnih ljudi na njoj, ili u principu čak ni takvi ne postoje, ljudi bi voljeli što prije spromijeniti To.

Toliko o duhovnosti...
želja za letom je od slobode, a ne nezadovoljstva...svijet je super , ljudi suu pravilu pakao...hajde to poreci.

budizam (i zapadna filozofija egzistencijalizma) samo iznosi istinu.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 12:14   #66
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
želja za letom je od slobode, a ne nezadovoljstva...svijet je super , ljudi suu pravilu pakao...hajde to poreci.

budizam (i zapadna filozofija egzistencijalizma) samo iznosi istinu.
Bilo bi čudno kad bih porekla da neki ljudi su stvorili pakao na Zemlji.
Ali,
treba li nam budizam da bismo spoznali to?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 12:19   #67
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Bilo bi čudno kad bih porekla da neki ljudi su stvorili pakao na Zemlji.
Ali,
treba li nam budizam da bismo spoznali to?
Trebaju li na institucionalno posađeni križevi da bi spoznali da je život protkan patnjom i nepravdom?

Trebaju li na uopće religije da bi nam objašnjavale kako živjeti?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 12:46   #68
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Trebaju li na uopće religije da bi nam objašnjavale kako živjeti?
Trebaju nam, da bi znali kako postoji apsurdnost života koji jedno govori, drugo radi a treće misli.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 12:51   #69
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Trebaju nam, da bi znali kako postoji apsurdnost života koji jedno govori, drugo radi a treće misli.
Ko da život sam sebe tako ne reklamira...

Apsurdno ti je misliti da ti treba netko govoriti o apsurdu a ujedno i sam biti apsurdan
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 15:21   #70
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ko da život sam sebe tako ne reklamira...

Apsurdno ti je misliti da ti treba netko govoriti o apsurdu a ujedno i sam biti apsurdan
Ja se samo malo našalio.

Doduše, nema doživljenog Života sem unutar nas, život nikada i nikako nismo osetili izvan sopstvenih osetila - u tom smislu govorimo o istom, ja iz šale a ti valjda isto.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 17:40   #71
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Bilo bi čudno kad bih porekla da neki ljudi su stvorili pakao na Zemlji.
Ali,
treba li nam budizam da bismo spoznali to?
Niče je to nazvao volja slabih, stada.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 17:42   #72
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ja se samo malo našalio.

Doduše, nema doživljenog Života sem unutar nas, život nikada i nikako nismo osetili izvan sopstvenih osetila - u tom smislu govorimo o istom, ja iz šale a ti valjda isto.
Danas mi je isključen joke mod...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 22:29   #73
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Niče je to nazvao volja slabih, stada.
A onda Niče nije znao ništa o Stadu.

Znaš, taj ti je bio i sam još kako dio svjetskog stada, samo što to sam sebi nikad nije htio priznati.

I što ćemo sad?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 22:51   #74
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A onda Niče nije znao ništa o Stadu.

Znaš, taj ti je bio i sam još kako dio svjetskog stada, samo što to sam sebi nikad nije htio priznati.

I što ćemo sad?
ništa sad ćemo ''ljubiti jedni druge kao što..''

stado..a kako objašnjavaš krizu kršćanstva, zapadnog svijeta ? (forsira se superego ili moral a imamo kontraefekte, kakva je to onda religija)

dotični je bio malo poremećen filozof-psiholog , i rekao je da je 'bog mrtav' a da je budućnost evrope i svijeta u nihilizmu (to se dogodilo manje više) a iza toga će doći tzv. nadčovjek.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 23:01   #75
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Kako se ne vezati za stvari/ljude, dal je uopće moguće ne vezati se za ništa, nikoga?
Ne znam je li moguće, ali mislim da bi to bilo potpuno pogrešno. U čemu bi onda bio uopće smisao života? U broju godina?

Jedina stvar u kojoj sam svjesno odlučila da se ne želim vezivati da ne bih patila jesu kućni ljubimci. Ne, ne želim imati psa pa onda patiti za njim. Ali toga se relativno lako mogu odreći bez da mislim da mi je kvaliteta života upitna. Ali ne vezivati se za ljude da ne bismo patili ima, po mom mišljenju, puno više negativnog nego pozitivnog.


Quote:
Recimo, zanimljivu stvar sam primjetio kod starijih duboko religizonih ljudi koji su s krunicom po cijele dane..nadživili su svoju djecu i nitko od njih nije nešto pretjerano plakao za njima, kako bi plakala neka 'normalna' osoba..kao da su svjesni prolaznosti života, može se osjetiti taj neki spokoj u njima..
Mislim da je ovdje naglasak na religioznosti. Koliko sam upućena, religiozni ljudi u takvim situacijama čak ne smiju ni preispitivati božju volju, pa shodno tome, valjda ne smiju previše ni žaliti. Mislim da je to od straha, da ih ne zadesi nešto još gore. Možda griješim, ali tako vidim taj fenomen koji sam i sama primjetila, uvijek i bez izuzetka, kod jako religioznih ljudi.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 23:32   #76
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
ništa sad ćemo ''ljubiti jedni druge kao što..''

stado..a kako objašnjavaš krizu kršćanstva, zapadnog svijeta ? (forsira se superego ili moral a imamo kontraefekte, kakva je to onda religija)

dotični je bio malo poremećen filozof-psiholog , i rekao je da je 'bog mrtav' a da je budućnost evrope i svijeta u nihilizmu (to se dogodilo manje više) a iza toga će doći tzv. nadčovjek.
Ne pričam o kršćanstvu zapada, istoka, sjevera il juga... dapače uopće ni nisam pričala o Kršćanstvu, već o svijetu koji jeste religija kad i pomisli da nije.

Niče je bio to što kažeš, usto i egocentrik, a takvi si lako umisle da su karizmatici koje će slijediti svijet, pa ako svijet o sebi ima nisko mišljenje a tada nek slobodno slijedi svjetske karizmatike, samo ne zaboravite da i oni dobit će svoju 'plaću' na konto svog rada, što se kaže po Sudnjem danu.

I tako već to... o tamo nekim 'nadčovjekima'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 23:59   #77
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
'nadčovjekima'.
on ima jaku volju i on je budućnost zemlje.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 14:17   #78
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Trebaju li na institucionalno posađeni križevi da bi spoznali da je život protkan patnjom i nepravdom?

Trebaju li na uopće religije da bi nam objašnjavale kako živjeti?
Draga dragi... toliko dugo koliko ti je u glavi patnja toliko dugo će je biti u svijetu - a svijet ti je isto u glavi. Zar ne primjećujete da ste sami izvor tkz sebe pa onda svijeta, patnje... i sveg onog što ti se sviđa ili ne. U trenutku je patnja i u trenutku je nema. Sama sebe vučeš za rep.
__________________
ovo nije stvarnost...druge stvarnosti nema !
klimakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 14:51   #79
Quote:
klimakos kaže: Pogledaj post
Draga dragi... toliko dugo koliko ti je u glavi patnja toliko dugo će je biti u svijetu - a svijet ti je isto u glavi. Zar ne primjećujete da ste sami izvor tkz sebe pa onda svijeta, patnje... i sveg onog što ti se sviđa ili ne. U trenutku je patnja i u trenutku je nema. Sama sebe vučeš za rep.
Što se ti brineš što mi je u glavi...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 16:41   #80
Jako interesantna tema

Mislim da treba živjeti život, i da je najnormalnija stvar za svako ljudsko biće vezanost ili privrženost drugoj osobi, rodnom gradu, nekim stvarima, prijateljima, poslu itd. To ne treba zabrinjavati, kao što ne treba zabrinjavati tuga kad smo daleko od ljudi/stvari/mjesta za koje smo vezani.

Ono što bi možda trebalo nadvladati jest osjećaj posjedovanja u bilo kom smislu. Posjedujemo materijalno, ali i to nam može preko noći biti oduzeto ili izgubljeno Kad sebi približimo prolaznost života i koliko malo možemo kontrolirati situaciju, mislim da nam je lakše u smislu straha od patnje, jer se okrećemo sebi i mjenjamo sebe i svoje reakcije.

Autor je spominjao starije ljude koji su imali težak život pa se nisu slomili. Moram reći da su me takvi ljudi uvijek fascinirali. To su ljudi koji su dobili odgovore na pitanja što je smisao života, imaju vjeru. Posjeduju smirenost jer su se povezali sa duhovnim. U materijalnom životu nema garancije. Auto se može pokvariti, kuća se može urušiti, čizme izaći iz mode, ali duhovnu snagu čovjek može dobiti samo ako se okrene sebi.
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.