Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 15:11   #121
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Možda dogovoriti sa učiteljicom da mu da 1 iz zadaće? možda će ga to prodrmati
dobio je par komada u imenik ali to njega ne dira
Te jedinice mu se nece gledati kod zakljucivanja jer je to stav pedagogice i uciteljice zato sto ima problema sa koncentracijom i individualizaciju zbog toga (pise duze ispite i vise ga se ispituje usmeno) pa mu je to kao olakotna okolnost. ALI to on ne zna i njemu je receno da ta ocjena utjece za zavrsnu upravo da ga se potakne i da to shvati kao ozbiljnu obavezu. Ali imam nekako osijecaj da je to samo pogorsalo stanje tj. da se aktivirao njegov inat. - ma blento moj inatljivi - shvatila bi da prolazi sa 3 ili 4 ali mu gradivo stvarno ide i odlikas je.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 15:34   #122
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
dobio je par komada u imenik ali to njega ne dira
Te jedinice mu se nece gledati kod zakljucivanja jer je to stav pedagogice i uciteljice zato sto ima problema sa koncentracijom i individualizaciju zbog toga (pise duze ispite i vise ga se ispituje usmeno) pa mu je to kao olakotna okolnost. ALI to on ne zna i njemu je receno da ta ocjena utjece za zavrsnu upravo da ga se potakne i da to shvati kao ozbiljnu obavezu. Ali imam nekako osijecaj da je to samo pogorsalo stanje tj. da se aktivirao njegov inat. - ma blento moj inatljivi - shvatila bi da prolazi sa 3 ili 4 ali mu gradivo stvarno ide i odlikas je.
Ne razumijem kako individualizacija zbog koncentracije utječe na to pisanje zadaća. Razumijem da mu se zbog koncentracije produžuje vrijeme pisanja ispita, više mu se gledaju usmene ocjene, dobije manje zadataka jer ima slabiju koncentraciju,ali ne razumijem kako ga to opravdava da ne radi zadaće .
Može mu se smanjiti količina zadaće, umjesto 10 zadataka koje dobiju ostali učenici, da on dobije 5 zadataka za zadaću, ali da mu se na taj način pravda NEPISANJE zadaće...to ne razumijem. Mislim da je i on shvatio da ima "poštedu" pa to dobro debelo koristi.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 17:47   #123
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Čuj, dok nije taj mjesec, riječ je o nepoštovanju obveza i muljanju roditelju.

Ja sam s tobom tu u misaonom smislu, vidim evo i benefite nepisanja zadaće tjedan dana (učiteljica ih je malo pustila jer većinom nešto ponavljaju na satu pa kaže da im je dovoljno), ali ne mislim da to tako treba biti stalno.

Volim ja slobodu, ali volim i balans, nitko te neće jer je lijep proljetni dan na poslu pomaziti i reći da radije uživaš u životu. A i te zadaće su većinom 15 minuta do pola sata posla doma. Ne umire se zbog njih. Pratim o predmetnu nastavu, nije takav bauk uopće kak se priča, samo djeca isto vole malo preglumljavati pa im vrijeme prođe dok se oni nad zadaćom stišću, jadni, kak će oni to.

A starci svašta puše. Starci vole da im je sve krivo osim njihova odnosa prema djetetu i školi. Ne svi, ali dosta njih. U krajnjoj je liniji ovakvo obrazoavnje neizbježno, i dok bude bolje, ja svom govorim da je to tako i da je nekad užasno glupo i dosadno, ali da je lakše stim operirati kad si postaviš stvari u realnost.

Jbga, dosadna ti zadaća? Napiši je prvu pa se riješi tog sranja.
hm. ne.

odlazak na posao na ljiep proljetni dan i odradjivanja hrpe sto zelis i ne zelis, je ekvivalent odlasku u skolu i odradjivanja zadataka na nastavi, zelio ili ne zelio.u skoli. jer moras doci.
pa niej da klinci nis ne rade na nastavi/ne idu u skolu, pa zato dobivaju zadacu.
nemam nikakve dileme oko ocjenjivanja rada na satu, provjere nastavnog gradiva na satu, al necu niposto podrzavati sustav ucenja doma jer se mora nauciti da ga na poslu nitko nece maziti pa ce posao nositi doma.


zadaca je dodatak za uvjezbat ako nesto nisi stigao u skoli, ili ti ide slabije, ili se zajebavas na satu, pa odradjujes doma (ekvivalent zajebavanju na forumu hr, pa nosis posao kuci )

nazalost, rijetki su ti koji daju zadacu sukladno djetetovim potrebama/sposobnostima.
obicno se da jednaki broj zadataka svima, sa jednakim sankcijama (ak ih uopce ima)
i naravno da ce pero, koji rasutra zbrajanje do 20 jos od predskole, dobit popizditis jer bi radije na nogomet umjesto vjezbanja necega sto mu je vec automatizirano.pa i tih 15minuta kolko ode na zadacu.

kada odradim sve na poslu unutar radnog vremena, jer se trudim sve odraditi, imam pravo uzivat lijep suncan dan doma, prije ne. druga je stvar sto ja biram raditi neki dodatan posao kasnije, pa mozda uzivam manje (i mastam da sa osnovnog posla zbrisem ranije, pogotovo ak ranije zavrsim sve sto smas trebala), ko sto neki klinci biraju uciti jezike/violine/balet/macevanje (i mastaju zbrisat iz skle nekad ranije)

i isto imaju obavezu. cesto, jako cesto, se brka slobodna aktivnost koju dijete/roditelj izabere sa skolskim obavezama, jer kao skola je obavezna, a slobodne aktivnosti nisu, pa onda ak ne napise zadacu ne ide na aktivnost. sto je uzasno krivo. aktivnost kada je izabrana je isto tako obaveza djeteta.
i odlasci na aktivnosti djecu uce preuzimanju obaveza i tolko cesto spominjanim, svetim, radnim navikama.
cak i vise od besmislenih domacih zadaca.

no, nisu sve zadace besmislene i nisu svima.
isto tako,postoje obaveze koje se moraju napraviti za skolu (lektire, plakati, crtezi, pokusi, nauceni dijalozi nekog jezika, sazetak teksta....)
i to ima smisla ocjeniti dal je dijete napravilo ili nije, u kojem vremenskom roku, kolko se potrudilo, za kolko se potrudilo

provjezbat 20 zadataka iz matematike, koju rasutra, ili napisat slovo "K" 20 puta, mi nema smila za dijete koje tecno racuna, cita i pise, isto kao sto nekome tkoima problema sa grafomotorikom, 20 puta vjerojatno nije dovoljno, a osim toga, mora vjezbat i druge stvari, da bi uopce i do K dosao (pa je i uputno dal mu treba zadavat takav zadatak dok nije savladao neke druge stvari)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 08:14   #124
Evo ne znam tocno, ali koliko vidim, cujem, razgovaram, zadace uopce nisu toliki bauk koliko se misli. Ono, nije to neko vrijeme koje probija granice.

Nekom tko rastura 20 zadataka ionako je pro forme, nece ga ubiti.

Dok je sustav takav, ucim djecu da to nije njihova borba, nek uzivaju koliko mogu. Jbga, nije zivot poljsko cvijece, a sto cu dobiti tim misaonim procesima I povlađivanjem jer I ja mislim da je dosta puta rijec o potpunim kretenlucima.

Znas da fras dobijem kad dođe s uputama za lektiru pa je tu ono famozno preseravanje s poantom price. Ubij me na mjestu. Ali sto da radim? Kazem mu iskreno da je to potpuna glupost, da je poanta Djevojcice sa žigicama najmanje sto ga treba zanimati I da napise sto je naucio iz price.

A I iskreno, njih je 25, roditelja 50, plus koja baka ili ciluvalica, svi imaju svoj vid koliko je potrebno. Uza sve ostalo, ne bih rekla da je moguce individualizirati opseg zadace.

Tu je valjda sredina ona poslovica: od viska glava ne boli. Jbga, tako je, nije nas sustav ni Waldorf ni Montessori, sto prije to shvatimo, to cemo bolje u njemu plivati.

Boriti se treba na ulicama za vece promjene, to je nas zadatak.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 08:24   #125
ahaha, lektira i poanta priče. i mjesto i vrijeme radnje. ja sam 25 godina bila uvjerena da me netko tim stvarima zajebava eto, toliko da lektira ima koji redak više, jer ne znaju što bi dali da pišem. mislim, zašto bi inače itko tražio da se nešto toliko očito i samo po sebi razumljivo izdvaja i posebno ispisuje? totalno redundantno, ne?
a onda sam sjedila jednom pored kolegice koja je ispravljala lektire. brat-bratu, 30% desetogodišnjaka nije u stanju izdvojiti prilično očito mjesto i vrijeme radnje iz romana. kad sam ju pitala koliko je to ustvari uobičajen broj, kaže da je potpuni prosjek. a kolegica iz hrvatskog kaže da se ne popravi stvar do osmog puno...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 08:39   #126
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ahaha, lektira i poanta priče. i mjesto i vrijeme radnje. ja sam 25 godina bila uvjerena da me netko tim stvarima zajebava eto, toliko da lektira ima koji redak više, jer ne znaju što bi dali da pišem. mislim, zašto bi inače itko tražio da se nešto toliko očito i samo po sebi razumljivo izdvaja i posebno ispisuje? totalno redundantno, ne?
a onda sam sjedila jednom pored kolegice koja je ispravljala lektire. brat-bratu, 30% desetogodišnjaka nije u stanju izdvojiti prilično očito mjesto i vrijeme radnje iz romana. kad sam ju pitala koliko je to ustvari uobičajen broj, kaže da je potpuni prosjek. a kolegica iz hrvatskog kaže da se ne popravi stvar do osmog puno...
Nije tema, ali ajde. Ne govorim o mjestu I vremenu radnje, to bi se dalo I bolje uputiti djecu, govorim o poanti.

Zestoki off. Necemo dalje, ok? Slobodno posalji pp ako te zanima zasto. Hint: povijesna mjerila, teorija knjizevnosti, promjene u interpretaciji.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:51   #127
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako individualizacija zbog koncentracije utječe na to pisanje zadaća. Razumijem da mu se zbog koncentracije produžuje vrijeme pisanja ispita, više mu se gledaju usmene ocjene, dobije manje zadataka jer ima slabiju koncentraciju,ali ne razumijem kako ga to opravdava da ne radi zadaće .
Može mu se smanjiti količina zadaće, umjesto 10 zadataka koje dobiju ostali učenici, da on dobije 5 zadataka za zadaću, ali da mu se na taj način pravda NEPISANJE zadaće...to ne razumijem. Mislim da je i on shvatio da ima "poštedu" pa to dobro debelo koristi.
Ma napise na kraju on zadace, u kraljnjem slucaju to ucini na dopunskoj i ne popusta mu se i ne ostaju mu prazne stranice u zbirkama i radnim biljeznicama. Cak i nebih rekla da mu se popusta zbog individualizacije nego ima tu i ifsrustriranosti zbog nastupa uciteljice u prva dva razreda kada je bio okrivljavan bezveze za sve sto nije bio kriv ( to smo rijesili preko inspekcije) i zbog toga on ima neki negativan stav prema ucteljici iako skolu voli i uci bez imalo problema. Kao da je sve neki inat, pod pretpostavkom prema uciteljici jer je izgubio njen autoritet upravo zbog njezinog ponasanja sto sada ona pokusava ispraviti ocito tim tolerancijama na zadace a na koje se on inati.

Zadataka nema manje i sve odrađuje prema standardnom kurikulumu, cak radi i vise jer ide na dopunsku iz matematike i hrvatskog pa donosi doma i dodatne zadatke koje opet odradi sve.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 11:06   #128
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ma napise na kraju on zadace, u kraljnjem slucaju to ucini na dopunskoj i ne popusta mu se i ne ostaju mu prazne stranice u zbirkama i radnim biljeznicama. Cak i nebih rekla da mu se popusta zbog individualizacije nego ima tu i ifsrustriranosti zbog nastupa uciteljice u prva dva razreda kada je bio okrivljavan bezveze za sve sto nije bio kriv ( to smo rijesili preko inspekcije) i zbog toga on ima neki negativan stav prema ucteljici iako skolu voli i uci bez imalo problema. Kao da je sve neki inat, pod pretpostavkom prema uciteljici jer je izgubio njen autoritet upravo zbog njezinog ponasanja sto sada ona pokusava ispraviti ocito tim tolerancijama na zadace a na koje se on inati.

Zadataka nema manje i sve odrađuje prema standardnom kurikulumu, cak radi i vise jer ide na dopunsku iz matematike i hrvatskog pa donosi doma i dodatne zadatke koje opet odradi sve.
Razumijem odakle inat. Ne bih ulazila dalje u priču,ali nekako mi se čini da su se neke stvari možda mogle i bolje odraditi pa da do inate ni ne dođe (ako je uzrok inatu to što navodite).
Budući da je dijete taman na prekretnici (druge godine je peti razred?), mogao bi to biti novi početak za njega,novi predmeti, novi profesori, nova pravila. No ipak pazite da se takav stav prema pisanju zadaće "ne vuče" dalje, nemaju svi profesori istu toleranciju na neizvršavanje obveza i moglo bi mu se odraziti na ocjenama (što bi bila šteta ako dijete voli učiti i ide mu).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 11:21   #129
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ma napise na kraju on zadace, u kraljnjem slucaju to ucini na dopunskoj i ne popusta mu se i ne ostaju mu prazne stranice u zbirkama i radnim biljeznicama..
Što će reći...napiše on domaće zadaće - u školi. Ne razumijem , ovdje ispada da je učiteljica ipak veći autoritet nego što joj Vi dajete na važnosti. Jer ako ga učiteljica ipak uspije dobiti da odradi zadaće, pa makar na dopunskoj, a vi doma ne uspijete (izmišlja da zadaće nema, izvlači se, ne odrađuje ih doma), onda ina ipak uspije u nečem u čemu vi niste uspjeli . No hard feelings
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:40   #130
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Što će reći...napiše on domaće zadaće - u školi. Ne razumijem , ovdje ispada da je učiteljica ipak veći autoritet nego što joj Vi dajete na važnosti. Jer ako ga učiteljica ipak uspije dobiti da odradi zadaće, pa makar na dopunskoj, a vi doma ne uspijete (izmišlja da zadaće nema, izvlači se, ne odrađuje ih doma), onda ina ipak uspije u nečem u čemu vi niste uspjeli . No hard feelings
ili je dijete optimiziralo svoje slobodno vrijeme
ak zna da mora ostat na dopunskoj, napisat ce zadacu na dopunskoj, jer anyway mora biti u skoli
nema to veze s time tko je veci ili kolko velik autoritet, nego kako dijete rasporedjuje svoje vrijeme. sto je izuzetno vazna vjestina za cijelo skolovanje, a pogotovo kasnije za radni vijek. ja bih to itekako pohvaljivala.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:56   #131
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ili je dijete optimiziralo svoje slobodno vrijeme
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:44   #132
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Što će reći...napiše on domaće zadaće - u školi. Ne razumijem , ovdje ispada da je učiteljica ipak veći autoritet nego što joj Vi dajete na važnosti. Jer ako ga učiteljica ipak uspije dobiti da odradi zadaće, pa makar na dopunskoj, a vi doma ne uspijete (izmišlja da zadaće nema, izvlači se, ne odrađuje ih doma), onda ina ipak uspije u nečem u čemu vi niste uspjeli . No hard feelings
nemam se sto ljutiti
On te pizdarije radi samo kod domacih zadaca iz predmeta svoje uciteljice (engleski i vjeronauk nisu problem) dok recimo lektiru odrađuje sam i sa gustom.


Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ili je dijete optimiziralo svoje slobodno vrijeme
ak zna da mora ostat na dopunskoj, napisat ce zadacu na dopunskoj, jer anyway mora biti u skoli
nema to veze s time tko je veci ili kolko velik autoritet, nego kako dijete rasporedjuje svoje vrijeme. sto je izuzetno vazna vjestina za cijelo skolovanje, a pogotovo kasnije za radni vijek. ja bih to itekako pohvaljivala.
I pardon, krivo sam napisala ne pohađa dopunski neko dodatnu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:23   #133
Ne znam na koju temu ovo napisati pa pišem ovdje.

Upravo me totalno iživcirao jedan zahtjev bliskog člana obitelji.

Znam da živimo u društvu u kojem je normalno da sestra u ordinaciju proziva svog poznanika preko reda i da se koješta ne može bez kuverte ispod stola, ali zar se od mene stvarno očekuje da primijenim drugačije kriterije na učenika kojeg netko blizak meni poznaje u odnosu na ostale i dam mu višu ocjenu?

Čini mi se da 90% ljudi to smatra normalnim pa odavno - kad vidim da se u moju školu upisuje netko koga poznajem - odem do satničara i potajno ga zamolim da tog učenika ne stavi u razrede u kojima ja predajem. Ali uvijek se nađe neki kumova kuma kum/kumine kume kuma pa mi telefon počne zvoniti.

Čini se da u su našem društvu kategorije moralno-nemoralno, etično-neetično nepostojeće.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:32   #134
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Ne znam na koju temu ovo napisati pa pišem ovdje.

Upravo me totalno iživcirao jedan zahtjev bliskog člana obitelji.

Znam da živimo u društvu u kojem je normalno da sestra u ordinaciju proziva svog poznanika preko reda i da se koješta ne može bez kuverte ispod stola, ali zar se od mene stvarno očekuje da primijenim drugačije kriterije na učenika kojeg netko blizak meni poznaje u odnosu na ostale i dam mu višu ocjenu?

Čini mi se da 90% ljudi to smatra normalnim pa odavno - kad vidim da se u moju školu upisuje netko koga poznajem - odem do satničara i potajno ga zamolim da tog učenika ne stavi u razrede u kojima ja predajem. Ali uvijek se nađe neki kumova kuma kum/kumine kume kuma pa mi telefon počne zvoniti.

Čini se da u su našem društvu kategorije moralno-nemoralno, etično-neetično nepostojeće.
Stvarno? Nazovu te i kako to tocno izgleda? Otvoreno kazu da ocekuju da ces prema njihovom djetetu biti blaza? Sto ti kazes?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:40   #135
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Stvarno? Nazovu te i kako to tocno izgleda? Otvoreno kazu da ocekuju da ces prema njihovom djetetu biti blaza? Sto ti kazes?
Ako ikad dospijem do školskih klupa, moj će odgovor biti da se gone u tri pičke materine tupave.

Zadnje uređivanje MMovca : 31.08.2017. at 22:40. Reason: minor text fixes
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:57   #136
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Ne znam na koju temu ovo napisati pa pišem ovdje.

Upravo me totalno iživcirao jedan zahtjev bliskog člana obitelji.

Znam da živimo u društvu u kojem je normalno da sestra u ordinaciju proziva svog poznanika preko reda i da se koješta ne može bez kuverte ispod stola, ali zar se od mene stvarno očekuje da primijenim drugačije kriterije na učenika kojeg netko blizak meni poznaje u odnosu na ostale i dam mu višu ocjenu?

Čini mi se da 90% ljudi to smatra normalnim pa odavno - kad vidim da se u moju školu upisuje netko koga poznajem - odem do satničara i potajno ga zamolim da tog učenika ne stavi u razrede u kojima ja predajem. Ali uvijek se nađe neki kumova kuma kum/kumine kume kuma pa mi telefon počne zvoniti.

Čini se da u su našem društvu kategorije moralno-nemoralno, etično-neetično nepostojeće.
Jaoo sad si me sjetila na jednu sličnu scenu od prije par godina koju je imala moja sestrična, inače prof matematike.

Pred kraj jednog ljeta sretnu ti "slučajno" moju sestričnu neki njeni "susjedi" i kažu kao "bok suseda, kako ste, evo znate naš Mario ide sada kod vas u razred pa bi vam samo htjeli reći ako mozete da ga poštedite iz matematike njemu je to jadnom teško a on će kod vas biti miran ko bubica i uvijek imat pribor na satu" !!!???

Ne zna čovjek na prvu dali bi se čudio ili puko smijat, kaže ona pa naravno da će biti pristojan na satu ali to ne znači da će imat dva. Oni onako istim veselim tonom nastave "ma sve bu to okej, nek napiše malo par zadaća, fin na satu i nemate problema" - kaže ona ja sigurno neću imat problema ali bi moglo vaše dijete ako očekujete takve stvari od mene, tu se oni malo uozbilje, ne znaju više što bi rekli i onda se kao pozdrave u nadi da će im molbe biti uslišene (how yes no).

Naravno kad je počela godina, mali je zaredao niz jedinica, od kontrolnih, ispita, zadaću nikad nije napravio, na satu ne sudjeluje uopće itd. da bi se budale sjetile doć njoj u kabinet i reć kako "nije lepo da tako namjerno gazi jadno dijete iako su joj oni pazi ovo lepo rekli da će on biti miran na satu i da samo traze pozitivnu ocjenu i da će oni nju prijavit jer ona njega maltretira!!??
Naravno da ih je sestrična istjerala van i rekla da će im sljedeći puta zvat policiju ukoliko ju opet dodju napadat na radnom mjestu.

Pa ne zna čovjek jel bi se čudio budalama ili puko smijat. Ja stvarno ne znam kako uopće možeš biti tako nepristojan i ladno nekome koga uopće ne znaš na ulici doć i reć kako ti očekuješ dva na lijepe oči jer ste eto "susedi" iako tu istu osobu nikad prije pozdravio nisi, a drugo ovo kako se ideš prijetit jer ti ta ista osoba nije uslišila molbe.

A i našli su koga pitat za poklon ocjenu ono stvarno ja imam osjećaj da bi i mene ladno srušila iako smo rodbina u slučaju ako ne bih znao za dovoljan (iako mi je matematika uvijek super išla) a ne nekog debila od "suseda".

Inače, nije što mi je sestrična ali stvarno je super profa, i od najvećeg ljenguze uspije izvuć da se izbori ne samo za prolaz nego i veću ocijenu ponekad, ali bez ikakvog poklanjanja, nema toga, izvoli radit htio ti dovoljan ili odličan, možeš ju sve i pitat bez ikakvog straha, objasni stvari po više puta, prilagodi se svakom učeniku, prodje bezbroj primjera, ima i dopunska nastava i nema izmotavanja da se nešto ne zna jer se nije objasnilo ili još gore da "to nismo radili".
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 00:39   #137
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Ne znam na koju temu ovo napisati pa pišem ovdje.

Upravo me totalno iživcirao jedan zahtjev bliskog člana obitelji.

Znam da živimo u društvu u kojem je normalno da sestra u ordinaciju proziva svog poznanika preko reda i da se koješta ne može bez kuverte ispod stola, ali zar se od mene stvarno očekuje da primijenim drugačije kriterije na učenika kojeg netko blizak meni poznaje u odnosu na ostale i dam mu višu ocjenu?

Čini mi se da 90% ljudi to smatra normalnim pa odavno - kad vidim da se u moju školu upisuje netko koga poznajem - odem do satničara i potajno ga zamolim da tog učenika ne stavi u razrede u kojima ja predajem. Ali uvijek se nađe neki kumova kuma kum/kumine kume kuma pa mi telefon počne zvoniti.

Čini se da u su našem društvu kategorije moralno-nemoralno, etično-neetično nepostojeće.
cek malo. ti tvoji su tolko opsjednuti ocjenama, da im dijete jos nije niti krenulo u skolu/skola jos nije pocela, a oni od tebe ocekuju "bolju ocjenu"
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:53   #138
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Stvarno? Nazovu te i kako to tocno izgleda? Otvoreno kazu da ocekuju da ces prema njihovom djetetu biti blaza? Sto ti kazes?
Ne zovu njihovi roditelji, nego moji susjedi/rođaci/poznanici koji te roditelje poznaju.

Uglavnom im nastojim zezancijom ukazati na apsurd njihovog zahtjeva ("nema frke, neka donese pršut i stvar je riješena"), ali nekad mi pukne film.
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
cek malo. ti tvoji su tolko opsjednuti ocjenama, da im dijete jos nije niti krenulo u skolu/skola jos nije pocela, a oni od tebe ocekuju "bolju ocjenu"
Da, žele ocjenu veću od prošlogodišnje.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:51   #139
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
...

Da, žele ocjenu veću od prošlogodišnje.
Trebala si im reci da ta ocekivanja prenesu djetetu, a ne tebi.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:10   #140
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Ne zovu njihovi roditelji, nego moji susjedi/rođaci/poznanici koji te roditelje poznaju.

Uglavnom im nastojim zezancijom ukazati na apsurd njihovog zahtjeva ("nema frke, neka donese pršut i stvar je riješena"), ali nekad mi pukne film.

Da, žele ocjenu veću od prošlogodišnje.
pa to vec ima smisla
uvijek mu mozes davat ekstra zadatke, da zasluzi ocjenu.
mozda oni misle da ga nisi dovoljno uocila i dala mu dovoljno prilika

a prsut valjda dobite od sindikata za uskrs ili je to obicna k-plus sunka
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.