Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 12:42   #1201
U pomoć! Počela je zima koja je za moju kozu i kosu ...balago je reći katastrofa...Perutanje i suhoca kože i kose..
Nešto bih prirodno za lice i kosu ...Kaj mi preporučujete...
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 14:32   #1202
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
U pomoć! Počela je zima koja je za moju kozu i kosu ...balago je reći katastrofa...Perutanje i suhoca kože i kose..
Nešto bih prirodno za lice i kosu ...Kaj mi preporučujete...
za tijelo i kosu avokadovo ulje je super (barem meni), za tijelo mi je još dobra makadamija,a s licem nisam imala problema pa ne znam. to ti kupim u cedrusu ili kemigu. 100ml makadamije je 30kn - kemig, a 100ml avokada je 25kn - cedrus
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 15:28   #1203
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
U pomoć! Počela je zima koja je za moju kozu i kosu ...balago je reći katastrofa...Perutanje i suhoca kože i kose..
Nešto bih prirodno za lice i kosu ...Kaj mi preporučujete...
Premalo podataka si napisala da bi ti se mogao dati konkretan savjet (npr. godine, detaljan opis stanja kože, što koristiš od klasične kozmetike, da li si time ili nisi zadovoljna i zašto, što bi željela postići prirodnom njegom ........)
Postoji opcija da ti napišem koju kombinaciju biljnih i esencijalnih ulja da si sama kupiš i smješaš ili da ti se to isto napravi.
Uz aroma mješavinu preporučam koristiti i prirodnu kremu koja bi isto tako bila napravljena za tvoj tip kože. Detaljnije od mene na pm

O kosi imaš dosta tekstova na prirodnoj njezi kose, no neki općeniti za suhu kosu bi bio pakung avokada i kokosa, te dodavanje iscrpaka i ulja u šamponsku bazu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 20:23   #1204
Neznam na koju temu da se pohvalim:

nemogu na recepture jer nemam točne omjere (nemam još vagu)
iskuhala sam staru ambalažu od labella... osnova je pčelinji vosak, zatim shea maslac pa čak i med sam stavila
i eto, postojano je

ima li netko kakve informacije o labello ambalaži, i njenoj mogućnosti ovakvog recikliranja...
MonCamarade is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:05   #1205
Pronasla sam recept za DIY BB kremu. Molim Merlinu ili nekog drugog tko se razumije ako moze pogledati i dati svoje misljenje. Hvala
http://www.vivawoman.net/2008/12/30/...rean-bb-cream/
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:53   #1206
Imam pitanje, a ne znam gdje da ga smjestim, pa ne zamjerite molim vas.
Napravila sam oziljak na celu i cula da je Jomelop E mnogo dobar za uklanjanje istih.
E sad, prije nego sto ga pocenm koristiti zanima me koliko to cepi pore, jer masan je poprilicno.
Evo sastav, pa ako ko zna molim odgovor.
Ne bih da mi nacini vise stete nego koristi.

Sastav:
krecna voda
maslinovo ulje
lanolin
stearinska kiselina
biljni ekstrakt
etarsko ulje lavande
Euyl K100 0.04%

Edit: imate li vi neko bolje rjesenje za uklanjanje oziljaka?
Hvala

Zadnje uređivanje Malina : 27.10.2010. at 22:02.
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 13:11   #1207
Noemi, ima na našim stranicama boljih recepata za kremu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:07   #1208
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Noemi, ima na našim stranicama boljih recepata za kremu.
Hvala. Razmazila si me, mislim da si ne bi sama spremala ni kremicu ni ulje. Nemam dovoljno znanja, niti mi se cini isplativim kupovati sve sastojke pa mijesati, osim ako me ne sokira cijena jer nisam narucivala uljeko jako dugo...

Pitala sam da cujem sto mislis o BB kremici napravljenoj na ovakav nacin, cure su se jako raspisale o njima, ali kupljene verzije su vecinom pune silikona.

Moze li se napraviti prirodna verzija BB kremice, malo popraviti pokrivanje u odnosu na ovu koja je navedena tu, a da opet ima sve prednosti BBkreme i prirodne kozmetike u jednom?

Hvala
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 00:39   #1209
Molim Vas malo pomoći, radila sam šumeće kugle po ovom receptu:
Šumeća kupka (nije baš prirodno, ali what the hell..)
1 šalica sode bikarbone
1/2 šalice limunske kiseline
1/2 šalice kukuruznog škroba

(sve ovo drže u većim dućanima, tamo gdje se prodaju pudinzi i sve kaj treba za kolače i jeftino je)

Sastojke izmiješati u velikoj posudi. Dodati 1 žlicu ulja po izboru i 1 žlicu vode (2 ako je zrak baš jako suh) i brzo miješati. Smjesu utisnuti (ali stvarno DOBRO utisnuti) u kalupe (ja koristim one obične plastične čašice za jednokratnu upotrebu, možete i one od jogurta). Kad čašice s utisnutom smjesom odstoje jedno 5 min, okrenite ih naopačke i lagano kupku istresite van. Možete je koristiti nakon što se sušila 24 sata.
E sad, to je baš najosnovniji recept - ja dodam nekog čaja iz rinfuze u smjesu, malo meda, kakao maslac, eterična ulja itd, kaj god vam paše za miris. One mogu dosta dugo stajati - i po par mjeseci, tak da nije bed napravit ih više.



Ja stavljam smjesu u kalup plastične kuglice, dvije mi ispadnu super, a dvije ne mogu izvaditi, zna mi se desiti da svaka polovica ostane u kalupu, i vadim ih pomoću noža. Sad, jel sam prespora? Jel premalo mjesim? Molim Vas malo pomoći, htijela bi ih poklanjati a ne ide mi baš kako sam zamislila. Hvala puno!
Pat&Mat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 16:02   #1210
sad sam bila na str centar cedrus i gledam njihov web shop, ima puno lijepih stvari,ali me živcira to što moram webom naručivati, ilica 11 mi je tako blizu,ali vidim da piše da se stranke moraju naručiti tel, jel znate još koji dućan gdje bih mogla kupiti kvalitetne sastojke ,ali hoću da mogu bez obaveza ući nutra i malo razgledati? osim kemiga
napokon sam se odvažila napraviti onaj piling o kojem sam tu još ljeti pisala, i mislim da ću u eucerin dodati vode, koliko će mi htjeti popiti, onda šećera ili žganaca,a htjela bi i malo dodati shea maslaca ili ulja lješnjaka ili neki fini korigens mirisa(prijedlozi?) pa ako uspije budem napravila njih jedno 4,5 za božićne poklone
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 20:30   #1211
U Cedrusu možeš najnormalnije kupovati tj. doći u dućan bez naručivanja. Osim Cedrusa i Kemiga imaš dućan Bio terra u staroj Vlaškoj.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 08:11   #1212
Plz, može pomoć oko omjera miješanja ovih sastojaka:
shea maslac
E vitamin
jojoba ulje


Na netu sam našla ovaj dolje recept, jel OK? I koliko E vitamina dodati? I jel baš moram držati u frižideru?


450 g shea maslaca (ja ga imam nekih 200 g)
14 – 29 g jojoba ulja

Otopiti shea maslaca (ne dozvoliti da zakuha). Maknuti sa vatre i dodati jojoba ulja ili ulja od grožda.

Miksati štapnim mikserom 3-4 minute. Ostaviti 2 minute da stoji pa miksati ponovo.

Kada se maslac zgusne dodati eterična ulja i opet izmiksati.

Držati u frižideru u zatvorenoj posudi.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 09:34   #1213
Da li možda neko zna recept za masku za lice s E vitaminom?
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:36   #1214
Hej svima,
ovako, imam dermatitis, atopični, na dlanovima. Pun je mjehurića i crven je.
Dermatitis i ja smo neprijatelji već 7 godina, ali ovako jako mi nije nikada bio i da mi se još pritom proširio na dlanove. Uglavnom je bio na prstima i gornjem dijelu dlana gdje bi se povukao i periodično vraćao.
U svojoj bogatoj povijesti bolesti naravno da su bili kortikosteroidi i kreme koje mi nisu pomogle. Kortikosteroidi kratkotrajno u zadnje vrijeme.
S obzirom da radim i da mi svi gledaju dlanove i da se isušuju još više jer radim s papirima, trebam pomoć.
Molim vas da mi pomognete, ukoliko mi želite pomoći, možete mi se javiti i na pm da vam pošaljem slike da bih vam olakšala prilikom odabira prirodnog lijeka meni.
Stvarno sam više očajna. Želim to izlječiti, znam da je to neizlječivo, ali da sad kad dođe zima da mi koža dlanova ne bude tako grozna.

hvala svima unaprijed.
nerve_LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 02:57   #1215
nadam se da mi nećete zamjerit ako sam fulala temu, ne znam gdje da drugdje pitam
ovako, probala sam u gel za tuširanje jednom ulit maslinovo ulje da mi bude bogatiji i dogodilo se to da se sav razvodnio do sljedećeg dana. doslovno je bio ko voda po teksturi. ne znam kako i zašto, ugl, postoji nešt što bi mogla eventualno dodati s tim uljem u neki kupljeni gel da mi se to više ne ponovi?
unaprijed hvala!
__________________
Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea.
NeoNoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 12:05   #1216
Quote:
nerve_LuLu kaže: Pogledaj post
Hej svima,
ovako, imam dermatitis, atopični, na dlanovima. Pun je mjehurića i crven je.
Dermatitis i ja smo neprijatelji već 7 godina, ali ovako jako mi nije nikada bio i da mi se još pritom proširio na dlanove. Uglavnom je bio na prstima i gornjem dijelu dlana gdje bi se povukao i periodično vraćao.
U svojoj bogatoj povijesti bolesti naravno da su bili kortikosteroidi i kreme koje mi nisu pomogle. Kortikosteroidi kratkotrajno u zadnje vrijeme.
S obzirom da radim i da mi svi gledaju dlanove i da se isušuju još više jer radim s papirima, trebam pomoć.
Molim vas da mi pomognete, ukoliko mi želite pomoći, možete mi se javiti i na pm da vam pošaljem slike da bih vam olakšala prilikom odabira prirodnog lijeka meni.
Stvarno sam više očajna. Želim to izlječiti, znam da je to neizlječivo, ali da sad kad dođe zima da mi koža dlanova ne bude tako grozna.

hvala svima unaprijed.
Ovo ti je vrlo zahtjevno za tretirati. Ja sam svojevremeno uspjela svom dragom riješiti kontaktni dermatitis na dlanovima, al nema što nisam probala ( i tako mjesecima), od mješavina i prirodnih dodataka.
Čim se malo riješim gužve napisati ću ti na pm neke svoje prijedloge u najboljoj namjeri, no za rezultate ne garantiram, na žalost.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 21:32   #1217
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ovo ti je vrlo zahtjevno za tretirati. Ja sam svojevremeno uspjela svom dragom riješiti kontaktni dermatitis na dlanovima, al nema što nisam probala ( i tako mjesecima), od mješavina i prirodnih dodataka.
Čim se malo riješim gužve napisati ću ti na pm neke svoje prijedloge u najboljoj namjeri, no za rezultate ne garantiram, na žalost.
Hvala ti puno Merlina što si mi se javila i što ćeš mi pomoći svojim savjetima. Može, ti mi se samo javi kad ćeš moći.
Znam da je zahtjevno, borim se s tim već dugo.
Čujemo se, hvala još jednom.
nerve_LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 11:07   #1218
Koje se eterično ulje može koristiti protiv prhuti? Mješala bih ga s ricinusom, makadamijom, kokosom ili tak nečim, za pakung jednom tjedno.
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 23:20   #1219
Prhuti se izvrsno možeš riješiti dodavanjem iscrpaka u šampone. Ima par takvih recepata ovdje, pa malo pregledaj stare postove. Nije komplicirano, mnogi kojima sam predložila takve šampone riješili su se prhuti, trajno.

Esencijalna ulja koja bi mogla dodati su palmarosa, kamilice, pačuli.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 11:44   #1220
dali se esecijalna ulja mogu dodavati u obicne sampone kao sto su kaloderma,Neutro roberts
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.