Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2010., 19:22   #1241
Ja na žalost nisam probala emulium kappa, sad me privlači to što kažeš da je drugačija konzistencija. Možda isprobam. Meni su u Cedrusu svojevremeno preporučili Phytocream kao najbolji. A da li s EK ostaje onaj kao bijeli trag dok se krema ne razmaže?
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:33   #1242
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Odi na Kemigovu stranicu, tamo imaš njihov e-mail od maloprodaje. Ja sam im poslala upit i proslijedili su mi cjenik. I to relativno brzo, za nekih 2-3 h!
Jesam i dobila sam cjenik ali u njemu ima samo npr. bademovo ulje rafinirano od 190 kg, tak da opet nisam ništa saznala. Baš ću morat tamo otići
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:37   #1243
Quote:
Jesam i dobila sam cjenik ali u njemu ima samo npr. bademovo ulje rafinirano od 190 kg, tak da opet nisam ništa saznala. Baš ću morat tamo otići
imaju ga sigurno al njihov katalog nije ponekad potpuno poslozen abecedno.
potrazi malo.
mada ja njih bas ne volim bas zbog tih zezanja s katalogom.. ne znam zas ne vode normalno na netu neku evidenciju ko drugi ducani
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:43   #1244
hm ne znam, ja sam si posljednje kreme kombiniral njih dvoje, mislim da su ti to rekli jer je phytocream laksi za upotrebu. EK voli dodatak gela npr crvene alge. meni se par krema raspalo u pocetku bez toga, u posljednje kreme sam kombiniral vecinu EK uz dodatak malo alge i phytocreama i s tom kombinacijom bil najzadovoljniji
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:46   #1245
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
imaju ga sigurno al njihov katalog nije ponekad potpuno poslozen abecedno.
potrazi malo.
mada ja njih bas ne volim bas zbog tih zezanja s katalogom.. ne znam zas ne vode normalno na netu neku evidenciju ko drugi ducani
Baš pretražujem pdf s opcijom "find" i upišem "badem" i nađe mi samo na tom jednom mjestu. Imaju ga sigurno samo ga nema u katalogu upisano
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 20:30   #1246
evo ja potrazil u katalogu kojeg imam (od ljeta) i imaju ga.
pod biljna ulja i uljni macerati -badem hladno tješteno 50ml 19kn, 100ml 30kn, itd itd
imaju i od pranaroma - 100ml 70kn
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 20:37   #1247
Quote:
Corney kaže: Pogledaj post
Jesam i dobila sam cjenik ali u njemu ima samo npr. bademovo ulje rafinirano od 190 kg, tak da opet nisam ništa saznala. Baš ću morat tamo otići
Cjenik im ima dosta stranica, i malo je nepregledan, ali mora pisati da imaju bademovo ulje u manjoj količini od 190 kg
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 21:21   #1248
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
evo ja potrazil u katalogu kojeg imam (od ljeta) i imaju ga.
pod biljna ulja i uljni macerati -badem hladno tješteno 50ml 19kn, 100ml 30kn, itd itd
imaju i od pranaroma - 100ml 70kn
Jel postoji način da vam pošaljem taj pdf kojeg imam? Kad hoću poslat attachment kaže mi da mogu samo 9,8 kB
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 21:37   #1249
A kako kombiniraš njih dvoje, u kojem omjeru i da li ih skupa zagrijavaš s uljem? Ovo sam našla na stranici Aroma Terre:
''Emulium Kappa koristi se u koncentraciji 4-6%, te emulgira 25% uljne faze.Emulgira se na 70-75 ˚C.Korištenje sredstva za geliranje preporuča se za povečanu stabilnost. Kako biste dobili ultra stabilne emulzije, izbjegavajte korištenje karbomera i koristite prirodne gelirajuće komponente: Xanthan gum 0,1-0,2 %.''
Nije mi baš jasno ovo emulgira 25% uljne faze
I da mislim da su mi preporučili Phytocream radi jednostavnijeg korištenja.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 22:31   #1250
EK, daje izuzetno mastan film na koži, a koliko se ja kužim u žensku njegu lica rijetko koja žena voli da joj se lice sjaji od kreme.
Bar 99% njih prilikom konzultacije izričito mi napomenu da ne žele sjajno (masno) lice.

Dobro napravljena i pogođena krema je ona koja se dobro upije, a koža je od takve kreme nahranjena, hidratizirana i elastična .

Ako imate osjećaj da vam je lice ok, samo dok je na njemu krema, a kada ste bez nje koža je suha, preosjetljiva, zategnuta, greška je u kremi.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 11:50   #1251
čekaj, čekaj merlina...meni je godinama tako, kad se umijem i posušim lice, ono me zateže dok širom otvaram usta npr., a kad stavim kremu koja mi paše imam cijeli dan osjećaj nahranjenosti...koristim laveru i hauschku, šta to znači da mi one nisu dobre
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:56   #1252
Ti znaš najbolje što je tebi dobro, tu se nema što za komentirati.

Moja je teorija da zdrava koža može bez kreme a da ne zateže.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 18:53   #1253
Pitala sam u Kemigu za konzervanse, oni su mi preporučili Tinosan 3-4 kapi dodati u kremu kad je već izmiješana (za 50 ml kreme). Može se kupiti 10 ml 30ak kn. Samo on nije dobar za kreme s emulium kappom jer razdvaja emulziju. I navodno najbolji je DHA i ide sa svim emulgatorima ali ga još nemaju u prodaji. Eto ja ću probati s Tinosanom.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 13:17   #1254
Kako koristite gel crvenih algi? Negdje sam pronašla da na 50 g kreme ide 2g u vodenu fazu, da li to isto zagrijavam s hidrolatom i glicerolom?
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:17   #1255
da, zagrijavaš zajedno sa hidrolatom i glicerolom
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 23:09   #1256
može li neko napisati koja ulja koristiti za dekolte i vrat protiv bora, za zrelu kožu...ili koju prirodnu kremu kupiti
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 09:07   #1257
Možeš koristiti argan, boražinu, baobab, makadamiju, pšenične klice.....
ili još bolje kombinaciju dva, tri ulja. No, najbitnija ti je masaža i vježbe za vrat.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:21   #1258
hvala ti merlina, možeš mi molim te reći šta misliš o receptu
20 ml bu plod divlje ruže
10 ml bu noćurak ili boražina
9 kapi eu bušin
9 kapi eu arapski tamjanovac
za zrelu, suhu kožu npr samo navečer protiv bora
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 15:23   #1259
Biljna su mi u redu, a eterična bih stavila manje tj. najviše 5 bušina 5 arapskog tamjana, u protivnom mogla bi ti koža "izgoriti".

Ako namjeravaš dugoročno kožu njegovati aroma mješavinama, bolje je stavljati manje esencijalnih ulja. Veće količine su terapijske doze i služe za neku određenu svrhu, na kraće vrijeme.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 15:40   #1260
probat ću onda tako...nekako mi financijski izgleda najprihvatljiviji taj recept za neku mješavinu protiv bora...koristim hauschku i laveru i njihove maske, kreme, sve, i primam komplimente za izgled kože, ali meni samoj se čini da sam se naborala od kad sam na prirodnoj...voljela bih da mi ti napraviš neku kremu, ali ja sam u rijeci, ako je to moguće, molim te javi mi se na pm
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.