Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2011., 10:45   #1401
Kakvo lice?

Maska-piling od zelene i ili bijele gline npr?

Maska za lice:




2 male žlice zelene (ili bijele) gline
1 mala žlica vode ili hidrolata ( u koju se može dodati 2 kapi glicerola)
1 mala žlice kvalitetnog nerafiniranog biljnog ulja (sezam, badem, lješnjak, jojoba ……)
3 kapi eteričnog ulja (čajeva, lavanda, ružmarin v., palmarosa, sjeme mrkv - nije obavezno)
sastojci se dobro izmiješaju tako da se dobije gusta smjesa koja se može lijepo u debljem sloju namazati na lice. Maska se drži 15-tak minuta, te se lagano skine mokrim blazninicama, a na kraju se lice dobro umije.)
Masku koristiti 1 x tjedno.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 10:57   #1402
Vec neko vreme citam postove na ovom forumu i potpuno sam odusevljena . Pokusavam da procitam sve postove i prelistam sve teme...a ima puno...
Probala sam razne stvrcice, malo muckala, napravila buter za telo, labelo, maske, piling, sve prema lepim receptima sa foruma . Imam pitanje za nekog iskusnog i strucnog vezano za recept za uljnu mesavinu. Imam jako osetljivu kozu, sklonu raznim iritacijama i alergijama, dehidriranu, sa mitiserima, plitikim kapilarima. Mislila sam da napravim neku kombinaciju ulja ploda divlje ruze, znatno manje lesnika i eventualno avokada ili marelice, jer sam u utvrdila da mi jojoba smeta. Ne znam koje bih etericno ulje dodala. Samo da naglasim da bih volela da mi mesavina mirise prijatno, jer verujem da tako i bolje deluje, i na dusu i na kozu . Htedoh reci da geranij ne mogu nikako da podnesem, a verujem da ima dosta ulja koje imaju slicnu mirisnu notu. Svidja mi se miris lavande, ruze (ne znam kako mirise ruzino drvo), ruzmarina, kamilice. Mozda palmarosa, mada iskreno ne znam kako mirise. Iskreno, uh, geranij je bas, onako
Sada koristim hidrolat rimske kamilice i bademovo ulje za negu lica, i to mi prija, vec mi je lice bolje, ali mislila sam da predjem na visi nivo muckanja.
Unapred puno hvala!
Dinjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 12:22   #1403
Mješovito lice...
a maska od prirodnih sastojaka??
jer u vž nisam naletjela na zelenu ili bijelu glinu
__________________
Gdje me staviš tu ću rasti...
Trnoviti maslačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 13:02   #1404
Quote:
Trnoviti maslačak kaže: Pogledaj post
Mješovito lice...
a maska od prirodnih sastojaka??
jer u vž nisam naletjela na zelenu ili bijelu glinu

Probaj napraviti masku od malo banane, mljevene zobi i malo meda, dobro pomješaj sastojke, ostavi da malo odstoje i dobiješ super masku za mješovito lice
tomo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 13:07   #1405
Quote:
Dinjica kaže: Pogledaj post
Vec neko vreme citam postove na ovom forumu i potpuno sam odusevljena . Pokusavam da procitam sve postove i prelistam sve teme...a ima puno...
Probala sam razne stvrcice, malo muckala, napravila buter za telo, labelo, maske, piling, sve prema lepim receptima sa foruma . Imam pitanje za nekog iskusnog i strucnog vezano za recept za uljnu mesavinu. Imam jako osetljivu kozu, sklonu raznim iritacijama i alergijama, dehidriranu, sa mitiserima, plitikim kapilarima. Mislila sam da napravim neku kombinaciju ulja ploda divlje ruze, znatno manje lesnika i eventualno avokada ili marelice, jer sam u utvrdila da mi jojoba smeta. Ne znam koje bih etericno ulje dodala. Samo da naglasim da bih volela da mi mesavina mirise prijatno, jer verujem da tako i bolje deluje, i na dusu i na kozu . Htedoh reci da geranij ne mogu nikako da podnesem, a verujem da ima dosta ulja koje imaju slicnu mirisnu notu. Svidja mi se miris lavande, ruze (ne znam kako mirise ruzino drvo), ruzmarina, kamilice. Mozda palmarosa, mada iskreno ne znam kako mirise. Iskreno, uh, geranij je bas, onako
Sada koristim hidrolat rimske kamilice i bademovo ulje za negu lica, i to mi prija, vec mi je lice bolje, ali mislila sam da predjem na visi nivo muckanja.
Unapred puno hvala!

Lavanda izvrsno mirise ali i najsigurnija je od ovih ulja sto si nabrojala. Kad kazem lavanda onda mislim na pravu lavandu( Lavandula angustifolia, Miller)
tomo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 13:53   #1406
Hvala punooooo na odgovoru !!!
pretpostavljam da je pomenut izbor biljnih ulja ok, a da onda od etericnih stavim samo lavadnu pravu, naravno u odgovarajucoj kolicini?
Dinjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 14:24   #1407
Quote:
Dinjica kaže: Pogledaj post
Hvala punooooo na odgovoru !!!
pretpostavljam da je pomenut izbor biljnih ulja ok, a da onda od etericnih stavim samo lavadnu pravu, naravno u odgovarajucoj kolicini?

Bazna ulja su super, iako meni ulje avokada ima malo ružan miris

Prava lavanda ti je najsigurnija i ona se koristi za njegu lica zbog svog sastava, ostale vrste lavande nemaju takvo djelovanje. EU dodajes otprilike jednu kap na 10ml BU, ali i to zavisi od kapaljke na bočici. Za lice koristi mjesavinu od 0,5% do 3%.
tomo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 14:50   #1408
Quote:
tomo_zg kaže: Pogledaj post
Bazna ulja su super, iako meni ulje avokada ima malo ružan miris

Prava lavanda ti je najsigurnija i ona se koristi za njegu lica zbog svog sastava, ostale vrste lavande nemaju takvo djelovanje. EU dodajes otprilike jednu kap na 10ml BU, ali i to zavisi od kapaljke na bočici. Za lice koristi mjesavinu od 0,5% do 3%.
Hvala hvala !
Jedva cekam da muckam , jos samo da dopunim potrebne sastojke, pa dok oni stignu u Dubrovnik pa ja odem po njih ...puno truda, ali rekla bih da vredi

I da, sve pohvale za sve one strucne clanove foruma koji nesebicno dele svoje savete, znanje i iskustvo !
Dinjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 14:54   #1409
Quote:
Dinjica kaže: Pogledaj post
Hvala hvala !
Jedva cekam da muckam , jos samo da dopunim potrebne sastojke, pa dok oni stignu u Dubrovnik pa ja odem po njih ...puno truda, ali rekla bih da vredi

I da, sve pohvale za sve one strucne clanove foruma koji nesebicno dele svoje savete, znanje i iskustvo !
Najvaznije je imati prave sastojke pa se vrijedi malo potruditi

Zadnje uređivanje tomo_zg : 29.03.2011. at 15:02.
tomo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 17:51   #1410
Quote:
Trnoviti maslačak kaže: Pogledaj post
Mješovito lice...
a maska od prirodnih sastojaka??
jer u vž nisam naletjela na zelenu ili bijelu glinu
Zelene gline ima sigurno u biljnim i onim klasičnim malo bolje opskrbljenim apotekama ili si naruči preko nekog web shopa iz Zagreba.

Ako je koža miješana idealno bi bilo da ih miješaš obje no možeš i samo zelenu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 17:54   #1411
Quote:
Dinjica kaže: Pogledaj post
Vec neko vreme citam postove na ovom forumu i potpuno sam odusevljena . Pokusavam da procitam sve postove i prelistam sve teme...a ima puno...
Probala sam razne stvrcice, malo muckala, napravila buter za telo, labelo, maske, piling, sve prema lepim receptima sa foruma . Imam pitanje za nekog iskusnog i strucnog vezano za recept za uljnu mesavinu. Imam jako osetljivu kozu, sklonu raznim iritacijama i alergijama, dehidriranu, sa mitiserima, plitikim kapilarima. Mislila sam da napravim neku kombinaciju ulja ploda divlje ruze, znatno manje lesnika i eventualno avokada ili marelice, jer sam u utvrdila da mi jojoba smeta. Ne znam koje bih etericno ulje dodala. Samo da naglasim da bih volela da mi mesavina mirise prijatno, jer verujem da tako i bolje deluje, i na dusu i na kozu . Htedoh reci da geranij ne mogu nikako da podnesem, a verujem da ima dosta ulja koje imaju slicnu mirisnu notu. Svidja mi se miris lavande, ruze (ne znam kako mirise ruzino drvo), ruzmarina, kamilice. Mozda palmarosa, mada iskreno ne znam kako mirise. Iskreno, uh, geranij je bas, onako
Sada koristim hidrolat rimske kamilice i bademovo ulje za negu lica, i to mi prija, vec mi je lice bolje, ali mislila sam da predjem na visi nivo muckanja.
Unapred puno hvala!
Geranij se obično niti ne koisti za njegu lica osim Geranija burbon, no vjerujem da miris tog ulja nisi niti probala.

Inače nisi napisala čije je esencijalno ulje geranija koje si koristila pa ako nije od kvalitetnog dobavljača onda stvarno zna imati težak i neugodan miris.

Ružino drvo miriše prilično nježno i lijepo, diskretno meni je .

Budi oprezna sa bu plod d. ruže jer je prilično teško.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 20:24   #1412
Evo samo da kažem da mi je krema genijalna,stvarno sam zadovoljnane mogu vjerovati

tomo zg hvala ti

Imaš li recept za puderto mi je drugi veliki problem
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 08:32   #1413
Quote:
tajana21 kaže: Pogledaj post
Evo samo da kažem da mi je krema genijalna,stvarno sam zadovoljnane mogu vjerovati

tomo zg hvala ti

Imaš li recept za puderto mi je drugi veliki problem
Nema na čemu

Ti bi već prešla na pudere? ) Ne ide to tako

Prvo još 50-tak krema, losiona, okoloočnih krema pa tek onda puderi, iako ti vjerojatno ni tada neće uspjeti

Probaj napraviti losion s ovim receptom sto sam stavio na net pa javi rezultate

Zadnje uređivanje tomo_zg : 30.03.2011. at 08:49.
tomo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 08:56   #1414
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Geranij se obično niti ne koisti za njegu lica osim Geranija burbon, no vjerujem da miris tog ulja nisi niti probala.

Inače nisi napisala čije je esencijalno ulje geranija koje si koristila pa ako nije od kvalitetnog dobavljača onda stvarno zna imati težak i neugodan miris.

Ružino drvo miriše prilično nježno i lijepo, diskretno meni je .

Budi oprezna sa bu plod d. ruže jer je prilično teško.
Merlina hvala puno za savet.
Malo istorije kako bih sve objasnila ...Sa prirodnom kozmetikom koja se moze kupiti kao gotov proizvod sam davno pocela, a sa idejom da krenem sama da muckam sam citala site Pika i prijatelji. Ne znam da li znas o cemu se radi, ali to postoje linkovi za aromaterra stranicu...i tako sam citala citala . Tamo na pomenutom site-u postoji recpet za labelo i kremu, pa sam se odlucila da probam, a sastojke sam narucila preko terraoganica web shopa. U tom receptu je bilo etericno ulje geranij burbon koje sam narucila i probala (Oshadhi). Pre toga sam u tom prvom momentu procitala da je i za suvu i masnu kozu, jer regulise proizvodnju sebuma...da skratim pricu postajem opsirna...miris , a ni za kozu mi ne odgovara...posle te epizode ja sam citala jos mnogo, pa videla koliko to i nije bilo najsrecnije resenje. A kako kazu, covek se uci dok je ziv a ja jedva da sam i pocela kada je prirodna kozmetika u pitanju . A kad sam vec sve ovo ispisala mogu i da se pohvalim da mi je krema (uljna i vodena faza) ispala savrsena (sastojici i nisu neki ali muckanje uspelo), a to je valjda pocetnicka sreca.
Merlina, kako mislis tesko? Da li bi bilo bolje da ga izbegavam?
Dinjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 09:09   #1415
Quote:
Dinjica kaže: Pogledaj post
Merlina hvala puno za savet.
Malo istorije kako bih sve objasnila ...Sa prirodnom kozmetikom koja se moze kupiti kao gotov proizvod sam davno pocela, a sa idejom da krenem sama da muckam sam citala site Pika i prijatelji. Ne znam da li znas o cemu se radi, ali to postoje linkovi za aromaterra stranicu...i tako sam citala citala . Tamo na pomenutom site-u postoji recpet za labelo i kremu, pa sam se odlucila da probam, a sastojke sam narucila preko terraoganica web shopa. U tom receptu je bilo etericno ulje geranij burbon koje sam narucila i probala (Oshadhi). Pre toga sam u tom prvom momentu procitala da je i za suvu i masnu kozu, jer regulise proizvodnju sebuma...da skratim pricu postajem opsirna...miris , a ni za kozu mi ne odgovara...posle te epizode ja sam citala jos mnogo, pa videla koliko to i nije bilo najsrecnije resenje. A kako kazu, covek se uci dok je ziv a ja jedva da sam i pocela kada je prirodna kozmetika u pitanju . A kad sam vec sve ovo ispisala mogu i da se pohvalim da mi je krema (uljna i vodena faza) ispala savrsena (sastojici i nisu neki ali muckanje uspelo), a to je valjda pocetnicka sreca.
Merlina, kako mislis tesko? Da li bi bilo bolje da ga izbegavam?
Ne trebas izbjegavati ulje ploda divlje ruže, dapače. Jedno je od najboljih ulja za oštećenu kožu, a potpuno je sigurno za upotrebu

Ja ga koristim nekada samog, premazem kozu, ostavim 10tak min pa skinem lagano visak koji se nije upio
tomo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 10:53   #1416
Quote:
Dinjica kaže: Pogledaj post
Merlina hvala puno za savet.
Malo istorije kako bih sve objasnila ...Sa prirodnom kozmetikom koja se moze kupiti kao gotov proizvod sam davno pocela, a sa idejom da krenem sama da muckam sam citala site Pika i prijatelji. Ne znam da li znas o cemu se radi, ali to postoje linkovi za aromaterra stranicu...i tako sam citala citala . Tamo na pomenutom site-u postoji recpet za labelo i kremu, pa sam se odlucila da probam, a sastojke sam narucila preko terraoganica web shopa. U tom receptu je bilo etericno ulje geranij burbon koje sam narucila i probala (Oshadhi). Pre toga sam u tom prvom momentu procitala da je i za suvu i masnu kozu, jer regulise proizvodnju sebuma...da skratim pricu postajem opsirna...miris , a ni za kozu mi ne odgovara...posle te epizode ja sam citala jos mnogo, pa videla koliko to i nije bilo najsrecnije resenje. A kako kazu, covek se uci dok je ziv a ja jedva da sam i pocela kada je prirodna kozmetika u pitanju . A kad sam vec sve ovo ispisala mogu i da se pohvalim da mi je krema (uljna i vodena faza) ispala savrsena (sastojici i nisu neki ali muckanje uspelo), a to je valjda pocetnicka sreca.
Merlina, kako mislis tesko? Da li bi bilo bolje da ga izbegavam?
E, a da si tek probala ove patvorene Geranije od lošijih distributera osjetila bi što je težak miris .

Ne trebaš izbjegavati plod d. ruže, ali treba pogoditi pravi omjer baš za potrebe tvoje kože, kao i sa svim drugim uljima.

Ulja mogu biti lijek i blagotvorna, no ako se pogriješi sa omjerima ta ista ulja mogu i isušiti ili izazvati neptrebne reakcije. Zato pažljivo sa omjerima.

Evo, često mi se cure žale kako im je kombinacija lješnjak, jojoba, avokado isušila lice a stvar je samo dobro izbalansiranih omjera.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 11:55   #1417
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
E, a da si tek probala ove patvorene Geranije od lošijih distributera osjetila bi što je težak miris .

Ne trebaš izbjegavati plod d. ruže, ali treba pogoditi pravi omjer baš za potrebe tvoje kože, kao i sa svim drugim uljima.

Ulja mogu biti lijek i blagotvorna, no ako se pogriješi sa omjerima ta ista ulja mogu i isušiti ili izazvati neptrebne reakcije. Zato pažljivo sa omjerima.

Evo, često mi se cure žale kako im je kombinacija lješnjak, jojoba, avokado isušila lice a stvar je samo dobro izbalansiranih omjera.
Auuu mogu da zmislim !

Tomo zg i Merlina puno hvala za savete.

Ovakvu mesavinu sam imala na umu da napravim:
-biljno ulje ploda divlje ruze 12 ml
-biljno ulje semenki marelice 8 ml
-biljno ulje avokado 5 ml
-biljno ulje lesnik 5 ml
-etericno ulje lavanda prava 3 kapi
- 2 kapi tokoferola*
* procitala da sam Phyto preporucuje tokoferol kada se koriste izvesna etericna ulja, na cijem spisku se nadje i prava lavanda...naravno, ukoliko sam ja to dobro shvatila
Imacu i etericno ulje semena mrkve i palmarosu, ali koliko sam shvatila iz saveta Tome zg dovoljno je da stavim samo lavandu..?
E bas se radujem savetima za finalni recept ! Jedva cekam da sve smuckam !
Dinjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 12:47   #1418
Quote:
Dinjica kaže: Pogledaj post
Auuu mogu da zmislim !

Tomo zg i Merlina puno hvala za savete.

Ovakvu mesavinu sam imala na umu da napravim:
-biljno ulje ploda divlje ruze 12 ml
-biljno ulje semenki marelice 8 ml
-biljno ulje avokado 5 ml
-biljno ulje lesnik 5 ml
-etericno ulje lavanda prava 3 kapi
- 2 kapi tokoferola*
* procitala da sam Phyto preporucuje tokoferol kada se koriste izvesna etericna ulja, na cijem spisku se nadje i prava lavanda...naravno, ukoliko sam ja to dobro shvatila
Imacu i etericno ulje semena mrkve i palmarosu, ali koliko sam shvatila iz saveta Tome zg dovoljno je da stavim samo lavandu..?
E bas se radujem savetima za finalni recept ! Jedva cekam da sve smuckam !
Tokoferol dadaj u mješavinu da cuva ulja od oksidacije.

Sto se tiče mješavine ulja, ja bi se odlučio ili za avokado ili za lješnjak, koji je prikladniji za masnu kožu sklonu aknama

Rekao sam da staviš lavandu posto ne znam koliko si iskusna s eteričnim uljima, a lavanda je najsigurnija, a izvrsno njeguje.

Mozes dodati i ova ulja koja si navela, samo pazi na koncentraciju EU u BU.

Lako se čovjek zanese s eteričnim uljima

Zadnje uređivanje tomo_zg : 30.03.2011. at 12:55.
tomo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 13:20   #1419
Quote:
tomo_zg kaže: Pogledaj post
Tokoferol dadaj u mješavinu da cuva ulja od oksidacije.

Sto se tiče mješavine ulja, ja bi se odlučio ili za avokado ili za lješnjak, koji je prikladniji za masnu kožu sklonu aknama

Rekao sam da staviš lavandu posto ne znam koliko si iskusna s eteričnim uljima, a lavanda je najsigurnija, a izvrsno njeguje.

Mozes dodati i ova ulja koja si navela, samo pazi na koncentraciju EU u BU.

Lako se čovjek zanese s eteričnim uljima
Lesnik sam mislila ubaciti zbog plitkih kapilara koji su nekada vidljivi na licu. Secam se jednom mi je jedna dermatoloskinja rekla da imam plitke kapilare koji su osetljivi. A i pored dehidrirane koze imam mitisere koji se ponekad upale (posebno kad ih ja cackam )

Nadjoh ovu formulu, verovatno moze da pomogne da se covek ne zanese ?

[količina baznog ulja u mL] x [željeni postotak] / 5 = broj kapi

Ako želimo dobiti 2% mješavinu u 30 ml biljnog ulja: 30 x 2 = 60, 60 : 5 = 12 kapi
Dinjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 13:33   #1420
Ovisi o kojem se esencijalnom ulju radi.

No, ja bih za amaterska spravljanja mješavina ipak ograničila na 30 ml baznog najviše 9 kapi esencijalnog i to po tri kapi od tri različita ulja, tako bi bilo idealno. Pogotovo zato što treba paziti na područje oko očiju, a sa ovih 9 kapi se, uglavnom, ne može pogriješiti.

Naravno, može se raditi i sa puno jačim koncentracijama, pogotovo u terapijske svrhe, no za to je potrebno konzultirati aromaterapeuta.

Zadnje uređivanje Merlina : 30.03.2011. at 13:40.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.