Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2010., 22:28   #1
Šok-hiv preko poljupca?

ovako,u razgovoru sa prijateljicama na kavi kaže jedna kako je čula da postoji jedan slučaj da se hiv prenio preko poljupca. e sad,pitam se ja kako ću savjetovat svoje dijete kad uskoro počne izlazit na sastanke,drago moje,nemoj se ljubit na rastanku ako ne znaš status dotične osobe...a isplanirala sam razgovor o sigurnim spolnim odnosima a sad i ljubljenju,ajme majko mila.... šta savjetovat
maia is offline  
Old 09.01.2010., 23:17   #2
a jel pustas malu u zubara?
lana74 is offline  
Old 09.01.2010., 23:29   #3
a znam al nemogu si pomoć.. a moram neke savjete davat
maia is offline  
Old 09.01.2010., 23:42   #4
Quote:
maia kaže: Pogledaj post
a znam al nemogu si pomoć.. a moram neke savjete davat
Taj koji tvrdi da je pokupio HIV poljupcem, laže ko pas...
... a ti pusti te priče "rekla-kazala" i vjeruj ljudima koji se bave tim, tj. struci.
Da ti samo znaš šta sam ja sve čula...
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 09.01.2010., 23:54   #5
eto navodno da kao,teoretski postoji mogućnost ako oba partnera imaju ranice u ustima,ili šta znam ispucale usnice,možda,pa da su valjda i to dvoje tako slično imali i da je muškarac zarazio ženu,ali kao oni su dugo bili u vezi i ona je znala da on ima hiv...a šta misliš da je nemoguće?nadam se ivančice..
maia is offline  
Old 10.01.2010., 00:26   #6
Quote:
maia kaže: Pogledaj post
eto navodno da kao,teoretski postoji mogućnost ako oba partnera imaju ranice u ustima,ili šta znam ispucale usnice,možda,pa da su valjda i to dvoje tako slično imali i da je muškarac zarazio ženu,ali kao oni su dugo bili u vezi i ona je znala da on ima hiv...a šta misliš da je nemoguće?nadam se ivančice..
Da, zabilježen je jedan takav slučaj, ali muškarac je jako krvario iz desnih a žena vjerojatno imala ranu u ustima. Takva šanse su skoro nikakve...
Termination is offline  
Old 10.01.2010., 14:39   #7
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Taj koji tvrdi da je pokupio HIV poljupcem, laže ko pas...
... a ti pusti te priče "rekla-kazala" i vjeruj ljudima koji se bave tim, tj. struci.
Da ti samo znaš šta sam ja sve čula...
Hiv se moze pokupit poljupcem,ako imate pokvarene zube i jedno i drugo.....i recimo zub ti prokrvari tokom ljubljenja.....tak su nam rekli na "prezentacijama o hivu"....
lord nhl22 is offline  
Old 10.01.2010., 14:46   #8
ok,a sad zamisli koliki postotak ljudi ima potpuno zdrave zube???? a neznam,ali kad sam ja u svoje vrijeme učila o zaštiti i prevenciji o spolnim bolestima nije bilo govora o hiv-u i ljubljenju pa me šokira...a znači to kaže struka?
maia is offline  
Old 10.01.2010., 14:49   #9
Quote:
maia kaže: Pogledaj post
ok,a sad zamisli koliki postotak ljudi ima potpuno zdrave zube???? a neznam,ali kad sam ja u svoje vrijeme učila o zaštiti i prevenciji o spolnim bolestima nije bilo govora o hiv-u i ljubljenju pa me šokira...a znači to kaže struka?
to kaze struka,da.....neznam ime te doktorice koja je drzala predavanja ali struka je rekla
lord nhl22 is offline  
Old 10.01.2010., 15:04   #10
Dajte ljudi, molim vas...

Dajte malo proučite "Struku" posebno dio koji priča o rizicima i gdje se navodi gdje nema rizika
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 10.01.2010., 15:08   #11
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi, molim vas...

Dajte malo proučite "Struku" posebno dio koji priča o rizicima i gdje se navodi gdje nema rizika
da to smo znali,lol,nigdje nepise da se nemoze dobit hiv poljupcem(ukoliko partneri imaju problema sa zubima i imaju otvorene rane)
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
lord nhl22 is offline  
Old 10.01.2010., 15:08   #12
evo,ne prenosi se ljubljenjem. našla sam da bi se tako nešto desilo to moraju biti veeelike rane koje krvare u trenutku ljubljenja kod oba partnera a šanse da se to desi su nikakve,jedino ako oba partnera ne vade umnjake prije ljubljenja.... jel tako?
maia is offline  
Old 10.01.2010., 15:12   #13
Quote:
lord nhl22 kaže: Pogledaj post
da to smo znali,lol,nigdje nepise da se nemoze dobit hiv poljupcem(ukoliko partneri imaju problema sa zubima i imaju otvorene rane)
ali piše da je to samo teoretska mogućnost... a ne praktična
maia is offline  
Old 10.01.2010., 15:13   #14
Quote:
maia kaže: Pogledaj post
evo,ne prenosi se ljubljenjem. našla sam da bi se tako nešto desilo to moraju biti veeelike rane koje krvare u trenutku ljubljenja kod oba partnera a šanse da se to desi su nikakve,jedino ako oba partnera ne vade umnjake prije ljubljenja.... jel tako?
Nije nuzno da krvare obadva partnera,recimo evo primjera,jako puno ljudi koji imaju problema sa zub(om)ima "cucla" ranu,znaci nadrazuje zivac koji prokrvari,i sad recimo osoba 1 je to radila prije nalaska sa curom/deckom i ostala mu je krv u slini(ispod jezika,izmedu usnice i zubi),i nakon toga se ljubi sa partnerom koji isto ima otvorenu ranu zuba......
Mislim da sam bio dovoljno jasan
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
lord nhl22 is offline  
Old 10.01.2010., 19:56   #15
Quote:
lord nhl22 kaže: Pogledaj post
Nije nuzno da krvare obadva partnera,recimo evo primjera,jako puno ljudi koji imaju problema sa zub(om)ima "cucla" ranu,znaci nadrazuje zivac koji prokrvari,i sad recimo osoba 1 je to radila prije nalaska sa curom/deckom i ostala mu je krv u slini(ispod jezika,izmedu usnice i zubi),i nakon toga se ljubi sa partnerom koji isto ima otvorenu ranu zuba......
Mislim da sam bio dovoljno jasan
čak i tada šanse su toliko niske da su zanemarive. Veća je šansa da te pogodi nešto u glavu dok hodaš gradom i ubije.
Ima jedan lijep topik o HIVu ovdje, proguglajte pa ga nađite. Puno je zanimljivih statističkih podataka navedeno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 10.01.2010., 20:05   #16
sanse su toliko niske posto su niske i sanse da cete se naci u takvom kontaktu sa hiv pozitivnom osobom........recimo sanse su vam manje od 1% i jos taj nacin specifican smanjuje ga dodatno......sto su vece sanse da se nadete u odnosu sa takvom osobom to su sanse vece za takav slucaj
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
lord nhl22 is offline  
Old 10.01.2010., 20:18   #17
kako se zove taj topic? a ono što sam ja našla je da je prijenos ljubljenjem moguć samo teoretski i da takav slučaj nije zabilježen u praksi...
maia is offline  
Old 10.01.2010., 20:23   #18
Teoretski je moguće i da se u šetnji šumom ogrebeš na trnje na koje se nedugo prije tebe ogrebala HIV pozitivna osoba, pa se tako zaraziš.
Otprilike su šanse tu negdje, kao i dobiti HIV preko poljupca.

Trebalo bi se poklopiti da se kao prvo namjeriš na zaraženu osobu, te da oboje imate poprilične rane u ustima.
A nije baš da je svaki drugi čovjek zaražen HIV-om, niti ljudi inače imaju ranetine po čvaljama.
HIV se prenosi krvlju, a ne slinom.
Znači da bi u tom poljupcu krv i usta zaražene osobe trebala dospijeti kroz ranu u krv nezaražene osobe.
Mislim da su šanse za to jako male.
Hobby is offline  
Old 10.01.2010., 20:46   #19
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Teoretski je moguće i da se u šetnji šumom ogrebeš na trnje na koje se nedugo prije tebe ogrebala HIV pozitivna osoba, pa se tako zaraziš.
Otprilike su šanse tu negdje, kao i dobiti HIV preko poljupca.

Trebalo bi se poklopiti da se kao prvo namjeriš na zaraženu osobu, te da oboje imate poprilične rane u ustima.
A nije baš da je svaki drugi čovjek zaražen HIV-om, niti ljudi inače imaju ranetine po čvaljama.
HIV se prenosi krvlju, a ne slinom.
Znači da bi u tom poljupcu krv i usta zaražene osobe trebala dospijeti kroz ranu u krv nezaražene osobe.
Mislim da su šanse za to jako male.
lol pa to sam i spomenuo,sanse da dodete u kontakt sa takvom osobom su male,pa onda nacini za zarazu smanjuju postotak,ali gledaj,puno teenegera radi one odvratne ljubavne ugrize na vratu,i sad zamisli izcuclas krv iz osobe HIV pozitivne.....a imas ranu u ustima(rana u ustima nije samo vezana uz zube).....
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
lord nhl22 is offline  
Old 10.01.2010., 20:58   #20
Quote:
lord nhl22 kaže: Pogledaj post
lol pa to sam i spomenuo,sanse da dodete u kontakt sa takvom osobom su male,pa onda nacini za zarazu smanjuju postotak,ali gledaj,puno teenegera radi one odvratne ljubavne ugrize na vratu,i sad zamisli izcuclas krv iz osobe HIV pozitivne.....a imas ranu u ustima(rana u ustima nije samo vezana uz zube).....
Mislim da pretjeruješ. Osim toga kod "love bitesa" ti ne dospije krv u usta, nego se na koži naprave podljevi.

Da sam ja mama čija kći kreće u "život" osobno bih se više bojala hepatitisa B i C koji su puno aktivniji virusi od HIVa, zato što, za razliku od HIVa koji je jako osjetljiv na atmosferu, puno dulje mogu živjeti van tijela i puno se lakše s njima zaraziti. Obavezno bi dijete dala cijepiti protiv hepa B. Za hep c nema cjepiva, na žalost.
Osim hepatitisa, vreba i mononukleoza koju i nazivaju bolešću poljupca. Mnogi koji su se zarazili muku muče s imunitetom, permanentno, a da ne govorim o tome da je doživotno potrebna prehrana koja štedi jetru koju virus opterećuje. Ovo, naravno, vrijedi i za hep.

Tako da ljudi moji, nemojte da vam se dogodi da od drva ne vidite šumu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.