Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 20:01   #1
podvojena ličnost ili??

Ima li razloga za paniku i nastavno utvrđivanje eventualne patologije ukoliko kolega iz vaše radne sredine stvori imaginari svijet u kojeg želi uvući sve svoje suradnike i to na način - ''stvorena'' je osoba, odnosno žena koju po osobnostima (izgled, karakter, profesija) čini nekoliko drugih stvarnih osoba iz kolektiva te sada sa tom zamišljenom ženom proživljava svoje idilične trenutke. U tom kontekstu posebno uključuje one osobe od kojih je ''stvorio'' svoju ženu iz snova na način da im prepričava toliko detaljne i intimne priče da vas počinje hvatati jeza.

Kako se postaviti?
Koga uključiti?
Da li je naš kolega u biti latentni pacijent neke dijagnoze?
Ali najvažnije - kako mu pomoći?

Zahvaljujem na svim savjetima

Dolores
the_dolores is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:08   #2
vrlo zanimljivo..... pa kako se taj kolega ponasao prije? jel' se ovo na ikoji nacin moze protumaciti kao zajebancija? koliko dugo to traje??
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:24   #3
Mogu reći da je oduvijek bio pomalo čudan...drugačiji...ali ne mogu to spojiti sa bilo kojom patologijom....a ovo traje unatrag par dana...ali svaki dan je sve intenzivnije....naime i sama sam jedna od osoba koju je uključio u svoj ''profil'' žene pa sam time dodatno opterećena
the_dolores is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:45   #4
prvo treba utvrditi sa sigurnoscu da se ne radi o nekakvoj zajebanciji, neslanoj sali ili okladi medju odredjenim osobama...... ukoliko nista od toga nije na stvari, onda bih rekla da je doticna osoba slucaj za strucno promatranje (ovo nije bilo sarkasticno) .... u doba interneta i portala poput facebooka i slicno, mnogi zive nekakve virtualne zivote (poneki vise zive te nego svoj stvarni zivot), ali zabrijati da postoji osoba koja ne postoji i jos joj karakter sastaviti od karaktera kolega je u najmanju ruku cudnovato.......

moze biti kao posljedica tumora na mozgu, a moze biti da osoba ima psihicke probleme koji su se poceli ocitovati sad i na van, ukoliko producira tu osobu i takvo ponasanje nesvjesno... a opet ako to radi svjesno, onda svakako treba posjetiti psihijatra......

ponavljam, ako si (i ostali kolege) sigurna da se ne radi o zajebanciji neke vrste, kao sto napisah na pocetku, onda treba potraziti pomoc za tu osobu......
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 07:43   #5
I mi smo isprva pomislili da je pitanju zeka-peka....Međutim kada netko toliko naprasno inzistira da ga se ''sluša'' dok on hvali svoju novu ljubav, a nitko ga ništa ne ispituje i ne pokazuje interes za njegovu priču, već on sam inicira situacije po kojima bi ga mi defaultno trebali slušati, bodriti....e da, još jedna stvar - posebno od mene traži odobrenje za tu vezu - u smislu, je li da je zgodna? je li da je pametna, je li da je uspješna?...a da stvar bude tragikomična - skinuo je neku sliku s Interneta (vjerojatno s neke reklame) gdje neka latinoamerička djevojka sjedi u autu i poslao nam je na e-mail rekavši - to je ta moja nova ljubav...
Ja sam mu jedan dan pokušala reći da mi se to baš ne čini stvarnim što priča, a on je na to rekao - pa nisam ja bolestan u glavu, ne daj Bože da je itko tako nenormalan da izmišlja nestvarnu osobu....

Ne znam...malo se bojim...nadam se samo da nije ništa too serious (naime netko mi je rekao da se na taj način dijagnosticiraju shizofrenije).

Zahvaljujem na komentaru i mišljenju svakako.
the_dolores is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 12:58   #6
Moguće da je psihoza u nastajanju, i to šizofrenog tipa. Jedino što možeš napraviti je ignoriranje i ne ulaženje u rasprave, a s obzirom da to prelazi sve okvire poslovne komunikacije, porazgovarajte s njegovim nadređenim. Ako se nastavi ili pogorša, zovite psihijatriju na Rebru i tražite savjet.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 14:51   #7
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Moguće da je psihoza u nastajanju, i to šizofrenog tipa. Jedino što možeš napraviti je ignoriranje i ne ulaženje u rasprave, a s obzirom da to prelazi sve okvire poslovne komunikacije, porazgovarajte s njegovim nadređenim. Ako se nastavi ili pogorša, zovite psihijatriju na Rebru i tražite savjet.
slazem se
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.