Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 09:43   #1
Dali i dalje triban piti brufen!?

Iman gripu, prije 2 dana san bia na hitnoj i propisala mi je sumamed i brufen.Triban piti sumamed 1x dnevno, a brufen 2x.Temperatura mi je fala bogu pala, sad dali da i dalje pijen brufen, da smanjin dozu ili vise neman potribe?
Uz dodatak da me cilo tilo boli, a brufen je isto i protiv bolova.Al razmisljan mozda je to sto lezin 3 dana konstantno u krevetu.
njegio22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 18:18   #2
Sumamed i gripa ne idu zajedno. Sumamed je antibiotik, a gripa je virus i ne može se liječiti antibioticima jer oni ne djeluju na viruse. Ne liječi se ničim, nego se odleži i nastoji skidati temperatura.
Malo me čudi što su na hitnoj bili tako darežljive ruke sa Sumamedom i to što su tako olako dali "terapiju" napamet, koja se usput ne daje ni u ludilu za gripu. (mada ima nekih potihih "pristalica" da je sigurno i sa antibioticima).

Možda zbog eventualne, moguće bakterijske infekcije, a brufen ti je samo za otklanjanje bolova koji su normalni kod viroza i žešćih prehlada tako da i nije baš pametno se kljukati s tim dok ne prođe, već odležati.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 10:52   #3
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Sumamed i gripa ne idu zajedno. Sumamed je antibiotik, a gripa je virus i ne može se liječiti antibioticima jer oni ne djeluju na viruse. Ne liječi se ničim, nego se odleži i nastoji skidati temperatura.
Malo me čudi što su na hitnoj bili tako darežljive ruke sa Sumamedom i to što su tako olako dali "terapiju" napamet, koja se usput ne daje ni u ludilu za gripu. (mada ima nekih potihih "pristalica" da je sigurno i sa antibioticima).

Možda zbog eventualne, moguće bakterijske infekcije, a brufen ti je samo za otklanjanje bolova koji su normalni kod viroza i žešćih prehlada tako da i nije baš pametno se kljukati s tim dok ne prođe, već odležati.
Ma nisu me ni prigledali na hitnoj, to je doktorica odokativno.Napravila je dijagnozu za 1 sec.Uz dodatak da san ima temp 40, mozda san to zaboravi napisat, vjerovatno je bitno.
Dobro hvala na savjetu.
njegio22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:21   #4
Quote:
njegio22 kaže: Pogledaj post
Ma nisu me ni prigledali na hitnoj, to je doktorica odokativno.Napravila je dijagnozu za 1 sec.Uz dodatak da san ima temp 40, mozda san to zaboravi napisat, vjerovatno je bitno.
Dobro hvala na savjetu.
pa odi svom doktoru opće prakse, da te pregleda i provjeri da li je sve ok

ili bar nazovi i posavjetuj se što činiti dalje
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:17   #5
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
pa odi svom doktoru opće prakse, da te pregleda i provjeri da li je sve ok

ili bar nazovi i posavjetuj se što činiti dalje
Dobro sad je ok, nema veze.
njegio22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:49   #6
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Sumamed i gripa ne idu zajedno. Sumamed je antibiotik, a gripa je virus i ne može se liječiti antibioticima jer oni ne djeluju na viruse. Ne liječi se ničim, nego se odleži i nastoji skidati temperatura.
Malo me čudi što su na hitnoj bili tako darežljive ruke sa Sumamedom i to što su tako olako dali "terapiju" napamet, koja se usput ne daje ni u ludilu za gripu. (mada ima nekih potihih "pristalica" da je sigurno i sa antibioticima).

Možda zbog eventualne, moguće bakterijske infekcije, a brufen ti je samo za otklanjanje bolova koji su normalni kod viroza i žešćih prehlada tako da i nije baš pametno se kljukati s tim dok ne prođe, već odležati.
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
pa odi svom doktoru opće prakse, da te pregleda i provjeri da li je sve ok

ili bar nazovi i posavjetuj se što činiti dalje
To je kod nas problem. Uvijek pacijentu moraš dati nešto, recimo Sumamed, da bi on bio miran. To što se na taj način širi MRSA i VRE to who cares. Ako mu ne daš ništa, on skupi karton i ide kod nekog tko daje lijekove šakom i kapom.

Dakle, prijatelju, kolege su ti sve odgovorile. Lezi, utopli se, oznoji se.
Brufene ne pij, to nije tic-tac. Brufen može imati i komplikacije koje su gore od osnovne bolesti. A Sumamed ti sigurno nije pomogao. Samo si još jedna žrtva idiotskog "prijeđi brigo moja na drugoga" sustava (u kojem i sam participiram).

Pozdrav, ozdravi brzo.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 19:06   #7
Quote:
njegio22 kaže: Pogledaj post
Ma nisu me ni prigledali na hitnoj, to je doktorica odokativno.Napravila je dijagnozu za 1 sec.Uz dodatak da san ima temp 40, mozda san to zaboravi napisat, vjerovatno je bitno.
To donekle govori zašto su ti dali (između ostalog je i razlog što je rekao Fra Ante) iako mi je žao što je pregled doslovce bio odokativan, ali na kraju cijele priče što i možeš očekivati na hitnoj. Nadam se da si bolje i da si odležao ovo -što god bilo na kraju

Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
To je kod nas problem. Uvijek pacijentu moraš dati nešto, recimo Sumamed, da bi on bio miran. To što se na taj način širi MRSA i VRE to who cares. Ako mu ne daš ništa, on skupi karton i ide kod nekog tko daje lijekove šakom i kapom.
Istina, potpis na ovo.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:00   #8
Al stvarno, nikad mi nije bilo jasno kako doktori mogu davati antibiotike za gripu ili bilo koji virus, a toga ima jako puno. Kakvi su to doktori?!
Nerve is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 23:07   #9
Opet ne možemo biti ni tako sigurni da je liječnik pogriješio. Možda je pored gripe otkrivena i teža upala dišnih puteva, pa prijeti opasnost od razbuktavanja bakerijske infekcije. Hoću reći, treba pogledati obje strane medalje pa onda suditi.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 23:23   #10
Ja sam tu dobar primjer. Imam astmu. Dobijem virozu (i po simptmima i sama znam da je viroza). I sad, ako mirujem i sve što uz virozu ide - i to se povuče, ok. No nekad umjesto da ide na bolje, počnem kašljati, iskašljavati žuto, nekakva temperaturica, spustilo se na pluća - i kad takva dođem dr, obično mi krkne antibiotik. Jer se očito zakompliciralo, počela se stvarati gnojna sluz (po njoj znak da su se bakterije umiješale), rizik je od napada astme, subfebrilna temperatura i kašalj koji se pogoršava...
Preko godinu dana nisam ni kihnula, a onda dvaput u tri mjeseca ovo iz gornjeg opisa. Uz antibiotik. I tek tada se povuklo.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.