Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2008., 15:24   #201
pitanje: zelim dignuti studentski kredit naravno sa suduznikom...to mi je frendica koja je zaposlena na ugovor od 2 godine, te ga je prije par dana produzila nakon isteka na jos 2 godine...da li mi ona moze biti suduznik tj jamac? te jeli bitna visina place ili smo cinjenica da ima stalan posao te da nije u nikakvim kreditima?

hvala
antonia175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 23:06   #202
citala sam malo topic pa me zanima jesam li dobro shvatila... dakl erecimo da je nekom placa 2500 kn... bez ikakvih dugova i ičega po katicama...njemu se moze odobriti kredit cija bi rata mjesecna bila najvise 2500/3 tj oko 800 kn?

pliiiz neka netko odgovori
antonia175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 08:43   #203
kako u kojoj banci ... kod nekih zaduženje ide na 1/3 kod nekih troškovi života + mjesečna zaduženja
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:32   #204
Quote:
antonia175 kaže: Pogledaj post
...nekom placa 2500 kn... bez ikakvih dugova i ičega po katicama...njemu se moze odobriti kredit cija bi rata mjesecna bila najvise 2500/3 tj oko 800 kn?
Kod nekih možeš dobiti do polovice primanja, uz uvijet da se prenese plaća...
Inače sa sudužnikom uglavnom svi imaju da max. rata može biti 60% od primanja dužnika (u tvom slučaju čak do 1500kn)
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:39   #205
Angry upomoc

Ljudi pomagajte ako znate, trebam kredit od banke koja ne trazi izvjestaj hrok-a? Probao sam u imex banci jer nisu clanica hroka ali traze izvjestaj, prema tome ako znate koja banka to ne trazi pisite molim Vas
karamelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:44   #206
dobivanje kredita

Zanima me da li je itko od vas u zadnjih mjesec, dva uspio dobiti neki kredit ?


Naime, meni se čini da banke zavlače sa rješavanjem kredita a da ne smiju javno odbiti klijente.

Evo moje priče.... dođem prije cca 2 mjeseca u banku, kažem ja bi kredit hipotekarni na 15 godina, bla bla... Sve u redu, izračunamo mi i prolazim po limitu i za veći kredit od traženog. Inaće, imam plaću cca 2,5 prosjećne hrvatske plaće, nemojte ovo shvatit kao samohvalu već kažem da ajmo to tako reći, nebi ih trebalo baš niti strah. Nisam podstanar, imam jedino kreditić za auto.

Odem, kaparim nekretninu (kapara se ne vraća!!!), donesem sve papire i predam zahtjev... Za jedno 10 dana zovu oni da ne prolazim jer po HROKU imam neka dugovanja ... (nema veze što u zadnje 2 godine nemam ništa da sam kasnila s otplatom, čak imam 2 prijevremeno zatvorena kredita, nema veze...)
Obiđem ja sve banke, skupim potvrde, odnesem u banku...
E, za tjedan dana zovu da imam neke revolving kartice, da bi to trebala otplatiti i da će biti u redu.
Otplatim ja sve kartice, opet skupim potvrde, odnesem.

E sad pak ni to nije dosta, nego da jel mogu prenijeti plaču k njima
Kao, nije uvjet, al sama sam u kreditu pa ih je strah ?!
A kao garanciju dajem 40% vrijedniju nekretninu (posl.prostor ne obiteljsku kuću) , osiguravam sebe i osiguravam nekretninu...
Ok, velim ja, ne mogu prebaciti plaću, ali moja kompanija (radim u dd) daje garanciju da ako je problem će oni direktno uplaćivat ratu....

I danas mi jave da je moj kredit u obradi ali da po kreditnom limitu prolazim na 20 godina i da imaju neke opcije u ponudi kako da to riješimo ?! ?! ?! Sad odjednom nemam više kreditnu sposobnost ?!

Tko je tu lud ?
Mislim, neka onda javno kažu da se krediti NE odobravaju i gotovo! A ne da gubim vrijeme, hodam okolo skupljajući tko zna kakve potvrde i maltretiram svoje ljude u kompaniji da pišu ne znam kakva garantna pisma!

Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:15   #207
Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je itko od vas u zadnjih mjesec, dva uspio dobiti neki kredit ? ...
u kojoj si banci bio?

Zadnje uređivanje Lavica02 : 22.10.2008. at 15:26. Reason: quote
mara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:06   #208
Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je itko od vas u zadnjih mjesec, dva uspio dobiti neki kredit ?
Krediti u svim bankama idu otežano, što zbog ograničenja porasta plasmana kredita na godišnoj/mjesečnoj razini, što zbog problema koje neke banke vuku dulje vrijeme, a sa ovom generalnom krizom su i one u još većem problemu (Hypo, Volksbank...)
Krediti idu, ali je filter postao još "finiji".

E, sad- ovo što se tebi dogodilo je nedopustivo i voditelj poslovnice ti se MORA očitovati o nizu neprofesionalnosti u njegovoj poslovnici.

Odgovor na sve navedene probleme je jedno mjesto na kojem će se tvoj kreditni savjetnik/agencija od početka do realizacije truditi da dobiješ kredit kakav želiš.
U zadnje vrijeme banke razvijaju službene vanjske kanale prodaje upravo preko specijaliziranih vanjskih kreditnih savjetnika, ili specijaliziranih agencija.
Oni su plaćeni (s njihove strane) jedino ako se tvoj kredit riješi, pa im je itekako u interesu da se tvoj kredit riješi i da je klijent jako zadovoljan suradnjom, te ga dalje preporučuje. To sve nije bitno kolegama u banci, koji rade "za fiksnu plaću" i generalno su prezatrpani raznim proizvodima koje moraju znati prodavati. Stambeni kredit je samo jedan od tih proizvoda...
To je upravo jedan od argumenata zašto banke idu na "specijalce" za kredite, jer ih je sve teže realizirati.

U principu ova tema je dosta komentirana ovdje na forumu, pa malo koristi tražilicu...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 20:26   #209
Quote:
karamelo kaže: Pogledaj post
Ljudi pomagajte ako znate, trebam kredit od banke koja ne trazi izvjestaj hrok-a? Probao sam u imex banci jer nisu clanica hroka ali traze izvjestaj, prema tome ako znate koja banka to ne trazi pisite molim Vas
Napiši nam ovdje ili pošalji na PM (private message) više parametara, pa ćemo vidjeti gdje možeš dobiti (ako uopće možeš) kredit. Na osnovu ovoga ti ne može nitko pomoći.
Problem je sa manjim bankama što ne gledaju HROK, ali primaju samo državne firme, ili iznad 5000€ već traže jamce i depozit itd...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 10:12   #210
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
E, sad- ovo što se tebi dogodilo je nedopustivo i voditelj poslovnice ti se MORA očitovati o nizu neprofesionalnosti u njegovoj poslovnici.
Da izvijestim... Zatražila sam broj svog predmeta i proslijedila jednom poznaniku koji ima neke vezice u banci da ispita gdje je zapravo zapelo. E sad, dal su se uplašili njegovog upita il se moja referentica trgnula, al javili su da stvar ide. S tim da se meni u međuvremenu nešto iskompliciralo pa će kreda ići na malo više godina da rata bude manja, uz ugovorenu mogućnost prijevremene otplate i mogućnost povremenih uplata većih iznosa radi smanjenja glavnice/rate, već prema dogovoru.
Ne radi se o stambenom kreditu i tu je problem, jer praktički samo jedna banka daje tu vrstu kredita fizičkoj osobi, bez jamaca, sudužnika i depozita...
A depozit im nedam jer gamad uglavnom ne isplačuje nikakvu kamatu na to.
Posrednike načelno izbjegavam, do sad su se svi uglavnom pokazali nesposobni ili pričaju priče za malu djecu ...
Pardon, ali jedan lik je čak imao pametnu izjavu "ti skupiš sve papire a ja ih odnesem u banku da ne hodaš "
neš ti posla
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 16:23   #211
Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
Da izvijestim... Zatražila sam broj svog predmeta i proslijedila jednom poznaniku koji ima neke vezice u banci da ispita gdje je zapravo zapelo. E sad, dal su se uplašili njegovog upita il se moja referentica trgnula, al javili su da stvar ide.
Da, pravi profesionalci.. Ali bitno je da si "došla na svoje"...

Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
Posrednike načelno izbjegavam, do sad su se svi uglavnom pokazali nesposobni ili pričaju priče za malu djecu ...
Pardon, ali jedan lik je čak imao pametnu izjavu "ti skupiš sve papire a ja ih odnesem u banku da ne hodaš "
neš ti posla
Apsolutno... Postoje "posrednici" i ljudi koji su prošli školovanje od strane banke, licence, rade više godina itd. Tako da generaliziranje niti ovdje nije dobro.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 13:34   #212
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Da, pravi profesionalci.. Ali bitno je da si "došla na svoje"...


Apsolutno... Postoje "posrednici" i ljudi koji su prošli školovanje od strane banke, licence, rade više godina itd. Tako da generaliziranje niti ovdje nije dobro.
Podizao sam stambeni kredit u Volksbanci,kredit obrađen u Dubrovniku sve u redu da bi prije nekoliko dana svi krediti bili vraćeni da su promjenjeni uvjeti odnosno svi krediti su neodobreni.Prava poslovnost banke.
paulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 00:48   #213
Volksbanka je još prije 3 tjedan stopirala gotovince... Za stambene ne znam, ali dok ti ne napišu ugovor koji solemniziraš kod j. bilježnika- ništa nije "gotovo"...

Sve je teže i bit će do kraja godine, a onda mrvicu bolje, jer se otvaraju nove kvote za 2009-tu...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 09:12   #214
meni su jučer javili da će isplata ići u 1. mjesecu, što je za poludit jer s moje strane je sve u redu ... I sad meni prodavatelj hoće raskinut ugovor jer ne može toliko čekat

Za poludit...
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:21   #215
Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
meni su jučer javili da će isplata ići u 1. mjesecu, što je za poludit jer s moje strane je sve u redu ... I sad meni prodavatelj hoće raskinut ugovor jer ne može toliko čekat

Za poludit...
Pošalji mi na PM malo više podataka, koja banka, itd...
Uzmeš sve papire i riješit ćemo do 12. mjeseca kredit
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 13:07   #216
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Pošalji mi na PM malo više podataka, koja banka, itd...
Uzmeš sve papire i riješit ćemo do 12. mjeseca kredit
Tako si siguran u sebe ? Konkretno , radi se o Hypo banci.
Nadalje, ne bih slala nikakve privatne podatke nekome o kome nemam kakve takve informacije, te da budem iskrena, bojim se porednika i njihovih "tarifa"

Kao što sam navela, moj slučaj je specifičan i svi koji su se do sad budili i pametovali su odustali kad su trebali konkretizirat.

Ali, ako i dalje misliš ad možeš nešto riješiti, pošalji mi RL podatke na pm pa ću ti se možda i javiti, barem da mi prezentiraš opcije.
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 16:05   #217
Šta se tiče dobivanja kredita za stan...
Imam vlastiti obrt, zanima me kako banka gleda na to, kakva je solventnost potrebna? osim naravno hipoteke i životnog osiguranja.

Zahvaljujem
__________________
Apsurd.
DCOMerror is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 16:20   #218
Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
Tako si siguran u sebe ? Konkretno , radi se o Hypo banci.
Nadalje, ne bih slala nikakve privatne podatke nekome o kome nemam kakve takve informacije, te da budem iskrena, bojim se porednika i njihovih "tarifa"

Kao što sam navela, moj slučaj je specifičan i svi koji su se do sad budili i pametovali su odustali kad su trebali konkretizirat.
Ali, ako i dalje misliš ad možeš nešto riješiti, pošalji mi RL podatke na pm pa ću ti se možda i javiti, barem da mi prezentiraš opcije.
Ja nisam posrednik nego službeni vanjski kanal prodaje sa licencom, sa potpisanom bankarskom tajnom itd, pa eto...Određeni uvjeti su čak i bolji preko nas, a "tarife" nema.
A što se tiče podataka, mislio sam upravo to- u kojoj banci si probala (i sad mi je sve jasno) i okvirno- koliki kredit itd. A o osobnim podacima ni nismo pričali...
I ne, nisam siguran, jer ne znam ništa o predmetu, ali ako je Hypo zadovoljan, ali nemaju love, onda je pretpostavka da je sve ok. Možeš barem cijeniti što su ti iskreno rekli da planiraju isplatu sljedeće godine, jer neki odugovlače i zašprehavaju i troše ljudima živce, pa onda ionako prođe 2 mjeseca.
Imaš dosta takvih "svjedočanstava" na ovoj i sličnim temama.

Pozdrav
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 16:25   #219
Quote:
DCOMerror kaže: Pogledaj post
Šta se tiče dobivanja kredita za stan...
Imam vlastiti obrt, zanima me kako banka gleda na to, kakva je solventnost potrebna? osim naravno hipoteke i životnog osiguranja.

Zahvaljujem
Ovisi od banke do banke (odličan odgovor?)...

Ako su prihodi stalni i solidni zadnje 2 godine, a HROK je čist, ne bi trebalo biti problema. Gleda se porezna prijava za 2007 i svi financ. pokazatelji od ove godine...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 11:40   #220
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Ja nisam posrednik nego službeni vanjski kanal prodaje sa licencom, sa potpisanom bankarskom tajnom itd, pa eto...Određeni uvjeti su čak i bolji preko nas, a "tarife" nema.
A što se tiče podataka, mislio sam upravo to- u kojoj banci si probala (i sad mi je sve jasno) i okvirno- koliki kredit itd. A o osobnim podacima ni nismo pričali...
I ne, nisam siguran, jer ne znam ništa o predmetu, ali ako je Hypo zadovoljan, ali nemaju love, onda je pretpostavka da je sve ok. Možeš barem cijeniti što su ti iskreno rekli da planiraju isplatu sljedeće godine, jer neki odugovlače i zašprehavaju i troše ljudima živce, pa onda ionako prođe 2 mjeseca.
Imaš dosta takvih "svjedočanstava" na ovoj i sličnim temama.

Pozdrav
ma zavlače oni mene jako, sve sam ispoštovala kaj su tražili i svako malo izmisle nešto , a sad je i novi moment što se radi njihove sporosti moj prodavatelj predomišlja ... Uglavnom, zaprijetila sam im da ću odustat od svega pa onda ne si nađu takvog klijenta na današnjem tržištu ... Tako da imam sastanak na malo višoj istanci
Bumo vidli kaj budu sad smislili...
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.