Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 09:15   #1
Što se to sve može zakomplicirati u ranoj trudnoći?

znam da to baš nije omiljena tema trudnicama ali mislim da bismo trebale biti osvještene i informirane da nije uvijek sve baš bajno i sjajno u trudnoći.

čitam ovaj topik gdje pišete kako ste i kada rekli svojima da ste trudne, da li čekati famozna tri mjeseca ili ne...

šta se to sve može zakomplicirati u ranoj trudnoći?
i do kojeg tjedna je ajmoreć, trudnoća više rizična?

negdje sam pročitala do 10 tjedna, jel to stvarno tako?

ja sam eto recimo bila na prvom pregledu gdje je sam vidjela da srčeko kuckalo i imam osjećaj da teško da nešto može poći krivo. jednostavno se tako osjećam - da je sve ok, i da se bebač dobro razvija.
naravno, imam rezervu da postoji mogućnost da to tako neće možda biti do kraja al kažem, ovog trena imam osjećaj da smo dobro i da je bebi dobro.

ono što mene zanima je šta to krene krivo kad se beba već formira, napravi, ućahuri u žutom tijelu, ugnjezdi u maternici i srce prokuca? šta to toliko može krenuti krivo da se desi krvarenje ili nedajbože spontani?

zar nije priroda tako napravila kad bebi prokuca srce da je jača i od sudbine?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:27   #2
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post

ono što mene zanima je šta to krene krivo kad se beba već formira, napravi, ućahuri u žutom tijelu, ugnjezdi u maternici i srce prokuca? šta to toliko može krenuti krivo da se desi krvarenje ili nedajbože spontani?

zar nije priroda tako napravila kad bebi prokuca srce da je jača i od sudbine?
citirati ću riječi dr. Kosa na moje pitanje zakaj je moja beba umrla u 27 tjednu?

"Gospođo, na to medicina sad nema odgovor, neće ga imati ni za 50 godina, ni za 200 godina."

citirati ću ti riječi dr. Dujića iz Zajčeve na isto pitanje.

"Gospođo, od 90 trudnoća 25 ih završi na spontanima prije 12 tjedna a 10-20 na martvorođenčadima. Znate ljudi nisu tako genetski savršena bića kako misle da jesu."

zaključak izvuci sama.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:42   #3
i mislila sam da ćeš mi se ti prva javiti...hvala ti.

ma znam i svjesna sam da ne bi trebali misliti da smo savršeni i da će naši mališani biti savršeno zdravi i pametni...


al eto, zanimalo me samo koji su to triggeri koji uzrokuju spontane...al vidim da ni liječnici nemaju uvijek odgovora na to.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:46   #4
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
i mislila sam da ćeš mi se ti prva javiti...hvala ti.

ma znam i svjesna sam da ne bi trebali misliti da smo savršeni i da će naši mališani biti savršeno zdravi i pametni...


al eto, zanimalo me samo koji su to triggeri koji uzrokuju spontane...al vidim da ni liječnici nemaju uvijek odgovora na to.
i neće ga imati. Potoji nešto što se zove prirodna selekcija. Očito je to tako. Dvije riječi. Prirodna selekcija.

A drugi je par rukava kako se ljudi ponašaju u svojim emocijama spram prirodne selekcije
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:54   #5
Evo da se i ja javim na žalost.

Moja trudnoća je bila rizična do 20og tjedna (do tad je bila dijagnoza prijeteći pobačaj). Krvarila sam u više navrata od 6 do 16og tjedna radi hematoma. Razlog zašto su nastajali-nitko ne zna

Rizično će bit do kraja iako je sad sve za 5. Više ne moram strogo mirovati ali se i dalje čuvam.

Uglavnom, Lara je dobro sve rekla.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:00   #6
lara da li si se ti osjećala opušteno u trudnoći, mislim da li si osjećala da je sve ok ili je postojao strah i sumnja da nešto krene krivo? Negdje su cure pisale da su od početka osjećale da će sve krenit naopako. Dal je to intuicija ili mi takvim strahovima mozemo potaći stvari da zbilja krenu krivo.
Ja si pokušavam sve posložit tako da se mogu informirat i čitati o mogućim problemima ali ne dozvolit sebi da me te stvari previše opterećuju i stalno se uvjeravat da će bit sve ok.
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:24   #7
Prvo - ciki, cestitam
A drugo - do 10 tjedna se formiraju organi, zato se to smatra kriticnom fazom. Bilo kakva greska u tom formiranju, spojena jetra s bubrezima npr., rezultirat ce spontanim.
Nakon toga fetusic uglavnom raste.

Lara, ovo za spontane se slazem, ali za mrtvorodjencad je pretjerao.
Ima Zavod za javno zdravstvo statistiku... broj ukupno rodjenih u 2006. - 41.817, broj zivorodjenih - 41.600
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 09:48   #8
Ja sam u prvoj trudnoći jako nisko nosila,što je bilo popraćeno stalnim bolovima u trbuhu.Zatim sam u 27 tjednu trudnoće dobila trudove i završila u bolnici na infuziji i čuvanju trudnoće,a i prije sam morala doma mirovati.Izgurala sam do 37 tjedna i onda zbog poprečnog stava bebe i početka još jačih trudova završila na carskom.Sad sam u 31 tjednu trudnoće i opet nisko nosim i imam totalnu placentu previu i ponovno strogo mirujem.A ja bih još jedno dijete.Ja sam si posložila u glavi da jednostavno moram odmirovati to razdoblje i da će na kraju sve biti dobro.I uopće ne razmišljam o tome da bi nešto moglo loše završiti.Sve će biti dobro i gotovo!Hoću me komplikacije i šta ću sad.Na kraju se sve isplati.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.