Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 21:15   #41
Dobro, ljudij jeste li čuli pojam "entropija"?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 00:00   #42
nevezano uz tu knjigu: meni je otkriće davno prije bila louise hay, kako iscjeliti duh i tijelo. ne radi njenog pristupa, nije mi se ni najmanje sviđao, ona mi djeluje ko luda baba. već čisto radi tablice povezanosti uma i tijela za koju vjerujem da ju je preuzela od hindusa

pogled na tu tablicu prevest će vam simboliku tjelesnih problema na karakteristike uma. i tad je jasno da je to dvosmjerna veza. latini su rekli, mens sana in corpore sano, u zdravom tijelu zdravi duh. ali to je uistinu dvosmjerno, corpus sanum in mentis sanae, u zdravom duhu zdravo tijelo. ako to prihvatimo, tada promjena u nama rađa promjenu u tijelu, i to je onda kompletno ozdravljenje, pod uvjetom da fizička posljedica nije takva da je nepopravljiva
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 08:56   #43
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
Pa glavni cilj bioterapije i jeste jačanje imuniteta organizma i povećanje sposobnosti njegovog samoiscjeljenja.
Mislim da je cilj svake normalne terapije stvaranje ravnoteže. Jer jedino tada smo zdravi. Radi toga na nas ne djeluju virusi i ostalo, jer smo više u ravnoteži.
Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.

Zadnje uređivanje Pero Gmaz : 15.01.2010. at 09:08.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:07   #44
Quote:
INDIGO22 kaže: Pogledaj post
Osnova našeg bića je svjetlost tj. energija (nalazi se u jezgri svake stanice).
Energija ima različite forme i ne može se uništiti, već samo promjeniti oblik,

Quote:
INDIGO22 kaže: Pogledaj post
Ta energija je u biti energija izvora od koje smo svi potekli...mi u svojoj suštini i jesmo Bog.
Po definiciji bogovi su bića koja rade samo s razumom, životinje su bića koja rade s instinktom. Isto tako bogovi nemaju fizičkog tijela, već bi to trebalo biti nekakvo energetsko, za razliku od nas ostalih. Budući da mi imamo jedno i drugo, ne bi se s tim složio. Mislim da bi vjerojatnije bilo da imamo dio Boga u sebi, te da na taj način možemo komunicirati međusobno.
Razlog zbog čega ne možemo biti toliko "uzvišeni" je čisto fizički aspekt. Naše tijelo. Postoji veza duha i tijela i njihovim usklađivanjem se dešava ono o čemu ta knjiga zapravo priča.
Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:21   #45
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
latini su rekli, mens sana in corpore sano, u zdravom tijelu zdravi duh. ali to je uistinu dvosmjerno, corpus sanum in mentis sanae, u zdravom duhu zdravo tijelo. ako to prihvatimo, tada promjena u nama rađa promjenu u tijelu, i to je onda kompletno ozdravljenje, pod uvjetom da fizička posljedica nije takva da je nepopravljiva
Dio stoji dio ne. Kako smo fizički, tako smo i mentalni. Može biti i greška u krivom unosu hrane, a to se manifestira (prije ili kasnije) na mentalnom nivou. Opet naše krivo razmišljanje može uzrokovati fizičke probleme, pa se vrtimo u krug. Dakle jako dobro dolazi stara grčka: neka lijek bude hrana tvoja, neka hrana bude lijek tvoj. Uz sve navedeno i vježba, te odnos rad/odmor imaju jako utjecaja.
Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 13:15   #46
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Dio stoji dio ne. Kako smo fizički, tako smo i mentalni. Može biti i greška u krivom unosu hrane, a to se manifestira (prije ili kasnije) na mentalnom nivou. Opet naše krivo razmišljanje može uzrokovati fizičke probleme, pa se vrtimo u krug. Dakle jako dobro dolazi stara grčka: neka lijek bude hrana tvoja, neka hrana bude lijek tvoj. Uz sve navedeno i vježba, te odnos rad/odmor imaju jako utjecaja.
Živi i veseli bili
upravo to je i rečeno, nisi dobro razumio. veza je rekosmo dvosmjerna. fizički problemi mogu biti itekako uzrokovani fizičkim, a osim toga, bez obzira da li je bolest bila uzrokovana fizičkim, mentalnim, ili kombinirano (a u pravilu je uvijek kombinirano), ona dalje ima svoj fizički život koji je neovisan o mentalnom, a čija snaga ovisi o tipu problema. možemo relativno lako mentalno izliječiti probleme poput čira na želucu, ali 'vrlo teško' npr. fizičko puknuće ligamenata (rekao bih i nemoguće) ili dijabetes tipa A s potpunim prestankom funkcije gušterače

što se tiče utjecaja fizičkog na mentalno, rekao bih da je ipak manji nego mentalnog na fizičko, jer je utjecaj mentalnog na mentalno jači od fizičkog na mentalno
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 21:57   #47
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
upravo to je i rečeno, nisi dobro razumio. veza je rekosmo dvosmjerna. fizički problemi mogu biti itekako uzrokovani fizičkim, a osim toga, bez obzira da li je bolest bila uzrokovana fizičkim, mentalnim, ili kombinirano (a u pravilu je uvijek kombinirano), ona dalje ima svoj fizički život koji je neovisan o mentalnom, a čija snaga ovisi o tipu problema. možemo relativno lako mentalno izliječiti probleme poput čira na želucu, ali 'vrlo teško' npr. fizičko puknuće ligamenata (rekao bih i nemoguće) ili dijabetes tipa A s otpunim prestankom funkcije gušterače
Veza je "dvosmjerna", ali ne možda na način koji si ti pretpostavio. Postoje fizičke traume (ozljede), postoje mentalne traume i postoje zarazne bolesti. Uglavnom što se tiče fizičkih traumi tu je sve jasno (kombinirane ne postoje). Mentalne - postoji širok spektar svega, ali mentalne se najbolje rješavaju mentalnim pristupom. Shvaćanjem problema se problem i rješava (nova njemačka medicina) ili emocija koja je to uzrokovala, traži se emocija koja bi to poništila (kineska medicina). Dakle ja tvrdim da se radi o energijama koje uzrokuju neke probleme, odnosno naša neravnoteža ili nemogćnost tijela da odreagira na istu. Neki ljudi ne rješavaju lako probleme s ničim, a neki rade čuda. Samo je stvar u energiji. Sjećam se da sam pročitao jednu knjigu Deepak Chopre, gdje je njegov otac bio oduševljen što je vidio kad je posjetio jednog jogija u špilji. Piše da je sve vrvjelo zmijama u pećini, a starac je sjedio mirno, te kad su razgovarali s njim primjetili su da ima ožiljke od ugriza zmija. Pitali su ga što je to, on im je nešto odgovorio (ne sjećam se točno), ali se sjećam kraja koji kaže da je čovjek sve prihvatio kao darove od boga i na taj način (s promjenom svijesti) jednostavno nije prihvatio da je to nešto loše, te ga zbog toga nije niti ubilo. Dakle sto ljudi sto čudi, ali energija vlada.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
što se tiče utjecaja fizičkog na mentalno, rekao bih da je ipak manji nego mentalnog na fizičko, jer je utjecaj mentalnog na mentalno jači od fizičkog na mentalno
Ne treba podcijenjivati fizičke utjecaje. Ako duže stojiš u hladnom, postoji velika mogućnost da ćeš se prehladiti. Ako ti je vruće i ne možeš se ohladiti, kolabirati ćeš. Dakle treba samo živjeti u skladu s vremenom. Obući se toplo kada je zima i zaštititi se od prejakog sunca kada je ljeto. Opet na nekog to ima više utjecaja, na nekoga manje. Zavisi koliko je u ravnoteži i snazi organizma. Čisto fizički, ako ti je loša jetra, postoji velika vjerojatnost da ćeš oštetiti i duh na način da ćeš jako brzo planuti i imati kratak fitilj. Jednostavno, otrov mora izaći ili na ovaj ili na onaj način. Jačina jednog na drugog zavisi od puno faktora, a jedna od njih je jačina same akcije. Reakcija jednaka akciji.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:19   #48
Nikada nisam pročitala niti jednu knjigu o samopomoći ili sl. tematike ali o bolesti kao posljedici stanja uma sam počela promišljati kada je moja prijateljica krenula na wing chu(mislim da se tako piše).
Filozofija je da je bolest posljedica stanja uma i naših loših misli-pojednostavljeno.A djeca do 7 g. ne odgovaraju za svoje postupke nego je posljedica problema roditelja.
I od kada promatram bolesti kroz tu prizmu-stvarno je tako.
Prošle zime su MM i 2 klinca imali opaku virozu-MM:Sad si ti na redu!.
Pošto sam došla na novi posao znala sam da mogu samo sanjati bolovanje:100% UVJERENA rekla sam ja to ne mogu dozvoliti i sve je bilo ok.
A radila sam po shoping centrima s hrpom bolesnih ljudi.
Trenutno sam jako opterećena situacijom na poslu i uklještila me kralježnica-iako sam svjesna uzroka mentalno ne mogu se opustiti i to traje...
Imam unazad 2 g. dosta primjera i mislim da je istina da svojim umom možemo pobjediti bolest ili ju spriječiti.Kao što i nastaje zbog stanja uma.
Evil pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 10:48   #49
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Veza je "dvosmjerna", ali ne možda na način koji si ti pretpostavio. Postoje fizičke traume (ozljede), postoje mentalne traume i postoje zarazne bolesti. Uglavnom što se tiče fizičkih traumi tu je sve jasno (kombinirane ne postoje).
vjeruj, na način je na koji sam pretpostavio

u svijetu u kojem nema slučajnosti, specifična fizička trauma nije se dogodila bezveze i na mjestu bezveze, ona se dogodila s razlogom upravo na dijelu tijela na kojem se dogodila

jednako tako, zarazna bolest nije slučajna; imunitet je mogao dobro reagirati i čovjek se nije morao zaraziti. to što je imunitet loše reagirao, isto nije slučajno

Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Mentalne - postoji širok spektar svega, ali mentalne se najbolje rješavaju mentalnim pristupom. Shvaćanjem problema se problem i rješava (nova njemačka medicina) ili emocija koja je to uzrokovala, traži se emocija koja bi to poništila (kineska medicina). Dakle ja tvrdim da se radi o energijama koje uzrokuju neke probleme, odnosno naša neravnoteža ili nemogćnost tijela da odreagira na istu. Neki ljudi ne rješavaju lako probleme s ničim, a neki rade čuda. Samo je stvar u energiji. Sjećam se da sam pročitao jednu knjigu Deepak Chopre, gdje je njegov otac bio oduševljen što je vidio kad je posjetio jednog jogija u špilji. Piše da je sve vrvjelo zmijama u pećini, a starac je sjedio mirno, te kad su razgovarali s njim primjetili su da ima ožiljke od ugriza zmija. Pitali su ga što je to, on im je nešto odgovorio (ne sjećam se točno), ali se sjećam kraja koji kaže da je čovjek sve prihvatio kao darove od boga i na taj način (s promjenom svijesti) jednostavno nije prihvatio da je to nešto loše, te ga zbog toga nije niti ubilo. Dakle sto ljudi sto čudi, ali energija vlada.
energetska medicina je jako dobra stvar, ali kad malo razmisliš, energetska medicina ima sličan pristup kao i medicina medikamentima. razlike su u tome da li se tretiraju simptomi ili se problemi tretiraju holistički, što je na neki način izbor, no tradicionalna kineska medicina i farmakoterapiji pristupa holistički, ne poput zapadne

što im je zajedničko? i jedna i druga tretiraju bolest na fizikalnom nivou. energetska gleda čovjeka kao energetski model, farmakološka kao kemijski model, ali pomoć je na razini fizičkog, jer i energija je na razini fizičkog, tretira se energija koja pripada tijelu

pristup liječenja mentalnim pristupom ne liječi direktno fizički, već balansira osobu ili pak liječi dušu. samim time nestaje mentalna slika preduvjeta koji je doveo do bolesti ili ozlijede. ako ukloniš tu mentalnu sliku, ponekad će to biti potpuno dovoljno da se zdrava slika duha preslika na tijelo, pa i ono postaje zdravo. oporavak je spontan. no nekad nije dovoljno

ako pak tretiraš isključivo fizički dio bolesti, bilo farmakološki bilo energetski, možeš uspjeti izliječiti bolest, međutim ako je mentalni dio problema ostao isti, bolest ima velike šanse ponovno se pojaviti, preslikavanjem na fizički plan

najbolji pristup bi bio potpuno holistički, shvatiti bolest kao problem na svim nivoima, i na mentalnom i na fizičkom, i uhvatiti se ukoštac s njim na smim frontama. nije dobro govoriti sebi da se bolest dogodila slučajno, jer time se odriče vlastita odgovornost nad stanjem, čime se gubi kontrola. bolest je indikator da nešto nije u redu i na mentalnom planu, i tako je treba i shvatiti. kao indikator

Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Ne treba podcijenjivati fizičke utjecaje. Ako duže stojiš u hladnom, postoji velika mogućnost da ćeš se prehladiti. Ako ti je vruće i ne možeš se ohladiti, kolabirati ćeš. Dakle treba samo živjeti u skladu s vremenom. Obući se toplo kada je zima i zaštititi se od prejakog sunca kada je ljeto. Opet na nekog to ima više utjecaja, na nekoga manje. Zavisi koliko je u ravnoteži i snazi organizma.
to što tu navodiš su pak fizički utjecaji na fizičko, i sve to stoji

Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Čisto fizički, ako ti je loša jetra, postoji velika vjerojatnost da ćeš oštetiti i duh na način da ćeš jako brzo planuti i imati kratak fitilj. Jednostavno, otrov mora izaći ili na ovaj ili na onaj način. Jačina jednog na drugog zavisi od puno faktora, a jedna od njih je jačina same akcije. Reakcija jednaka akciji.

Živi i veseli bili
nekog utjecaja ima. no ako se mentalno iskontroliraš, nećeš planuti, imaš svoju mentalnu moć nad fizičkim, koja može nadvladati fizičko u formiranju osobnosti, a da li će se to i dogoditi, ovisi o svijesti i o volji. no fizičko definitivno ima svoj utjecaj, 'mens sana in corpore sano', jelte
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 21:25   #50
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
u svijetu u kojem nema slučajnosti, specifična fizička trauma nije se dogodila bezveze i na mjestu bezveze, ona se dogodila s razlogom upravo na dijelu tijela na kojem se dogodila
Tu se slažemo.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
jednako tako, zarazna bolest nije slučajna; imunitet je mogao dobro reagirati i čovjek se nije morao zaraziti. to što je imunitet loše reagirao, isto nije slučajno
Tu se ne slažemo. Postoji akcija i postoji reakcija. Pod zaraznim bolestima se u kineskoj medicini smatra bolest koja se prenosi zrakom. Pretpostavlja količinu zaraznih tvari veće od količine koju naše tijelo može "probaviti". U principu jednadžba je jednostavna zdravlje = bolest i onda organizam dobro funkcionira, jer je u ravnoteži. Dakle bilo kakvo povećanje/smanjenje na bilo kojoj strani izaziva bolest. Drugim riječima "previše" zdrav isto nije dobro. Tu je zanimljiva statistika koja kaže da je stopa preživljavanja veća kod nekih bolesti kod onih ljudi koji imaju više manjih bolesti tokom vremena, nego jednu veću.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
energetska medicina je jako dobra stvar, ali kad malo razmisliš, energetska medicina ima sličan pristup kao i medicina medikamentima. razlike su u tome da li se tretiraju simptomi ili se problemi tretiraju holistički, što je na neki način izbor, no tradicionalna kineska medicina i farmakoterapiji pristupa holistički, ne poput zapadne.
Ne kužim taj pojam energetska medicina? Poznajem klasičnu, tradicionalnu (ayurvedsku, kinesku, narodnu), homeopatiju, nova njemačka medicina, bioenergiju..., ali jedinu koju bi u stvari nazvao energetsku je bioenergija. (možda sam i tu pogriješio, jer ne poznam rad s bioenergijom, mislim, ne radim je). Razlika između klasične i kineske (i ayurvede) je ogromna. Klasična ti liječi simptome, dok ti kineska (ayurvedska) liječi uzroke. Homeopatija ide s principom da se klin klinom izbija (tvar koja izaziva nešto upotrebljava se i za liječenje), nova njemačka medicina ide na upoznavanje s razlozima nastanka i s prepoznavanjem problema problem se liječi (laički). Farmakologija postoji i u klasičnoj (zapadnoj) medicini i u kineskoj medicini, samo je razlika za što se upotrebljava. Energija je relativna stvar. I misao je energija, dakle i pozitivni razmišljanjem možemo liječiti. Ali prvenstveno sebe.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
što im je zajedničko? i jedna i druga tretiraju bolest na fizikalnom nivou. energetska gleda čovjeka kao energetski model, farmakološka kao kemijski model, ali pomoć je na razini fizičkog, jer i energija je na razini fizičkog, tretira se energija koja pripada tijelu
E sad, po jednoj teoriji mi smo svuda po svijetu (tu mislim na našu energiju) , samo smo na jednom mjestu najviše, pa se smatra da smo na tom mjestu preuzeli fizički oblik. Energija na razini fizičkog.I da i ne. Postoj ovojnice oko našeg tijela, koje prate naše tijelo (aure) koje su vezane za naše tijelo, ali sadržavaju i prošlost i budućnost. Dakle postoje fizički, ali se mjenjaju. Neki put jednostavno ne možeš promjeniti energiju, jer ne "hvataš" dobru razinu.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pristup liječenja mentalnim pristupom ne liječi direktno fizički, već balansira osobu ili pak liječi dušu. samim time nestaje mentalna slika preduvjeta koji je doveo do bolesti ili ozlijede. ako ukloniš tu mentalnu sliku, ponekad će to biti potpuno dovoljno da se zdrava slika duha preslika na tijelo, pa i ono postaje zdravo. oporavak je spontan. no nekad nije dovoljno
Tu bi ponovio malo ongo odozgora.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ako pak tretiraš isključivo fizički dio bolesti, bilo farmakološki bilo energetski, možeš uspjeti izliječiti bolest, međutim ako je mentalni dio problema ostao isti, bolest ima velike šanse ponovno se pojaviti, preslikavanjem na fizički plan.
Zavisi. Neki put je uzrok mentalni, te bi trebao liječiti na mentalnom dijelu (emocije), dok je neki put fizički dio i pokušavaš balansiratiu fizički. Loša ishrana može biti uzrok nekom fizičkom problemu, koji se okrenuo na mentalni (psihički) dio. Prvo ćeš riješiti onda fizički, jer je to brže. Jednostavno otkloniš fizičku smetnju uzroka problema. Ali uvijek ideš na uzrok, ne na posljedicu.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
najbolji pristup bi bio potpuno holistički, shvatiti bolest kao problem na svim nivoima, i na mentalnom i na fizičkom, i uhvatiti se ukoštac s njim na smim frontama. nije dobro govoriti sebi da se bolest dogodila slučajno, jer time se odriče vlastita odgovornost nad stanjem, čime se gubi kontrola. bolest je indikator da nešto nije u redu i na mentalnom planu, i tako je treba i shvatiti. kao indikator.
Holistički (pristup cijelom biću, ne samo jednom organu koji je obolio ili jednoj boli) primjenjuje i kineska (ayurvedska) i homeopatija. Svaka čast ako možeš shvatiti bilo koju bolest na svim razinama. Ja mogu samo shvatiti bolest kao posljedicu ishrane, posture i ritma života, te mogu povezati emocije i uzroke. Rijetko kad više od toga. Dva puta mi se dogodilo da sam otkrio duboki uzrok nekog problema (ali to se dogodi kad se energije "pogode" i to je jako rijetko). Zanimljiv osjećaj, ali isto tako jak osjećaj i može ostaviti posljedice na tebe, pa to izbjegavam.
Bit svake bolesti je prevelika kontrola. Nema protoka energije. Da bi nešto bilo zdravo, mora biti protočno. To je preduvjet. Ne smije zadržavati energiju niti davati više nego proizvede. Ravnoteža. Zen duha i tijela.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
No fizičko definitivno ima svoj utjecaj, 'mens sana in corpore sano', jelte
Kao što sam rekao. I fizičko (jer smo mi fizički) i psihičko (jer smo duhovni i živimo u zajednici) ima utjecaja na sve. U principu ne možeš odjeliti samo duh/tjelo. Prožeto je sve. Dakle ovisni smo o mnogo faktora, ali u zdravom tijelu zdrav duh samo predstavlja odnos unutarnjeg svemira, bez naše okoline.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 11:43   #51
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Tu se ne slažemo. Postoji akcija i postoji reakcija. Pod zaraznim bolestima se u kineskoj medicini smatra bolest koja se prenosi zrakom. Pretpostavlja količinu zaraznih tvari veće od količine koju naše tijelo može "probaviti". U principu jednadžba je jednostavna zdravlje = bolest i onda organizam dobro funkcionira, jer je u ravnoteži. Dakle bilo kakvo povećanje/smanjenje na bilo kojoj strani izaziva bolest. Drugim riječima "previše" zdrav isto nije dobro. Tu je zanimljiva statistika koja kaže da je stopa preživljavanja veća kod nekih bolesti kod onih ljudi koji imaju više manjih bolesti tokom vremena, nego jednu veću.
ne shvaćam te s ovim zdravlje = bolest, no nemam niti želju da te tu shvatim mi stalno dobivamo mikroorganizme izvana, stanice poput T limfocita ili NK se stalno bore, i ostajemo zdravi. neki put dobijemo veći unos, osoba s jakim ali reguliranim, uravnoteženim imunim sustavom može savladati vrlo puno unosa mikroorganizma. to je tako, recimo ukućan je bolestan, neki ukuani će dobiti bolest od njega, drugi neće, a recimo da otprilike jednako borave u blizini bolesnika. imunitet funkcionira različito kako individualno, tako i trenutno, ovisno o našoj fizičkoj predispoziciji ali i o mentalnom stanju. no pretpostavljam da ako bi na usta unio veliku količinu mikroorganizama, da ne bi bilo obrane imuniteta od toga, osim eventualno u nekim specijalnim stanjima svijesti

Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Ne kužim taj pojam energetska medicina? Poznajem klasičnu, tradicionalnu (ayurvedsku, kinesku, narodnu), homeopatiju, nova njemačka medicina, bioenergiju..., ali jedinu koju bi u stvari nazvao energetsku je bioenergija. (možda sam i tu pogriješio, jer ne poznam rad s bioenergijom, mislim, ne radim je). Razlika između klasične i kineske (i ayurvede) je ogromna. Klasična ti liječi simptome, dok ti kineska (ayurvedska) liječi uzroke. Homeopatija ide s principom da se klin klinom izbija (tvar koja izaziva nešto upotrebljava se i za liječenje), nova njemačka medicina ide na upoznavanje s razlozima nastanka i s prepoznavanjem problema problem se liječi (laički). Farmakologija postoji i u klasičnoj (zapadnoj) medicini i u kineskoj medicini, samo je razlika za što se upotrebljava. Energija je relativna stvar. I misao je energija, dakle i pozitivni razmišljanjem možemo liječiti. Ali prvenstveno sebe.
ako imaš volje, ispričaj mi pls malo više o toj novoj njemačkoj medicini, ne znam ništa o tome...to mi djeluje na mentalni pristup

o holističkoj medicini se ponavljamo, znamo da alopatska liječi posljedicu ili simptom, dok TKM liječi poremećaj u potpunosti (ne samo uzrok, TKM liječi sve, i uzrok i posljedicu i simptom, zato i je holistička). energetske medicine, osim bioenergije tu je i akupunktura i akupresura, ali danas imaš i tehnološke naprave koje su bazirane na energetskoj medicini. jednu od njih posjedujem, ruski SCENAR. terapija njime poštuje energetski model iz istočnjačke medicine, dakle akupunkturne točke i energetske meridijane, na tome se i bazira, pročišćavanje energetskih kanala specifičnom elektrostimulacijom s variabilnim amplitudama, frekvencijama, valnim oblicima i programima tretiranja (kombinacijama navedenog)

a liječenje sebe mentalno je pristup o kojem govorim, da, da čovjek liječi sebe

Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
E sad, po jednoj teoriji mi smo svuda po svijetu (tu mislim na našu energiju) , samo smo na jednom mjestu najviše, pa se smatra da smo na tom mjestu preuzeli fizički oblik. Energija na razini fizičkog.I da i ne. Postoj ovojnice oko našeg tijela, koje prate naše tijelo (aure) koje su vezane za naše tijelo, ali sadržavaju i prošlost i budućnost. Dakle postoje fizički, ali se mjenjaju. Neki put jednostavno ne možeš promjeniti energiju, jer ne "hvataš" dobru razinu.
zgodno zvuči al za ovu raspravu nije fokusirano, ne vidim ako je bitno

Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Zavisi. Neki put je uzrok mentalni, te bi trebao liječiti na mentalnom dijelu (emocije), dok je neki put fizički dio i pokušavaš balansiratiu fizički. Loša ishrana može biti uzrok nekom fizičkom problemu, koji se okrenuo na mentalni (psihički) dio. Prvo ćeš riješiti onda fizički, jer je to brže. Jednostavno otkloniš fizičku smetnju uzroka problema. Ali uvijek ideš na uzrok, ne na posljedicu.
uzrok je uvijek bar dijelom mentalni, a nekad i u potpunosti; u svijetu u kojem slučajnosti postoje, nije slučajno da su oboljeli upravo organi koji su oboljeli. neću reći da je sav uzrok mentalni, ali specifična mentalna pozadina će ti uvijek biti prisutna

Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Holistički (pristup cijelom biću, ne samo jednom organu koji je obolio ili jednoj boli) primjenjuje i kineska (ayurvedska) i homeopatija.
da holistički u fizičkom smislu - u smislu ravnoteže elemenata i energija u organizmu. ali holistički u punom smislu, znači holistički fizički + mentalno, to postiže osoba koja shvati mentalnu pozadinu fizičkog problema, i uhvati se (sama) ukoštac i s tim dijelom. onda je to holizam na još višoj razini, borba na svim frontama, potpuni pristup

Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Svaka čast ako možeš shvatiti bilo koju bolest na svim razinama. Ja mogu samo shvatiti bolest kao posljedicu ishrane, posture i ritma života, te mogu povezati emocije i uzroke. Rijetko kad više od toga. Dva puta mi se dogodilo da sam otkrio duboki uzrok nekog problema (ali to se dogodi kad se energije "pogode" i to je jako rijetko). Zanimljiv osjećaj, ali isto tako jak osjećaj i može ostaviti posljedice na tebe, pa to izbjegavam.
Bit svake bolesti je prevelika kontrola. Nema protoka energije. Da bi nešto bilo zdravo, mora biti protočno. To je preduvjet. Ne smije zadržavati energiju niti davati više nego proizvede. Ravnoteža. Zen duha i tijela.
rijetko mogu. primjerice, imao sam jaki gastritis i u jednom trenutku i čir. znao sam da je posljedica nekakve unutarnje neravnoteže ali nisam razumio točno kakve, no osjećao sam to kao neravnotežu. išao sam s namjerom da se izbalansiram iznutra. ja to ne mogu opisati riječima, no radio sam na unutarnjem balansiranju. i uspjelo je, riješio sam se čira i gastritisa bez ikakve medicine i terapije, a u to doba helicobacter kao uzročnik nije čak niti bio poznat. danas nemam problema s želucem. dakako, u paraleli sam pazio na prehranu, pogotovo dok sam imao problema, no nije ona bila ključna, uostalom i danas jedem kako što stignem i kako što mogu. kad si tu u balansu, možeš 'jesti kamenje' i neće biti problema

no osoba ne treba razumijeti, znati isčitati mentalnu pozadinu svojih fizičkih problema, ti se podaci mogu pronaći u knjizi. u navedenoj knjizi louise hay, kako iscijeliti duh i tijelo, ima tablica povezanosti fizičkog i mentalnog. kroz promatranje na osobnom planu i preko bliskih osoba koje dobro poznam, mogu potvrditi da je to to, da je tablica u redu
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 12:33   #52
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ne shvaćam te s ovim zdravlje = bolest, no nemam niti želju da te tu shvatim
Malo ću ti ipak objasniti. Bolest i zdravlje su dio istog procesa (jedna su cijelina). Bez jednog ne bi bilo drugog. U slučaju da uspiješ maknuti bolest iz jednadžbe, tvoj vlastiti organizam će stvoriti bolest, jer mu treba ravnoteža.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ako imaš volje, ispričaj mi pls malo više o toj novoj njemačkoj medicini, ne znam ništa o tome...to mi djeluje na mentalni pristup
Tu imaš sve: http://learninggnm.com

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
o holističkoj medicini se ponavljamo, znamo da alopatska liječi posljedicu ili simptom, dok TKM liječi poremećaj u potpunosti (ne samo uzrok, TKM liječi sve, i uzrok i posljedicu i simptom, zato i je holistička).
Eh, eh, izgleda malo božanstveno sve što TKM liječi. U biti radi se samo o jednom što TKM (ayurveda) radi. Rješava uzrok problema, posljedice nakon toga nestaju (koliko to organizam sam uspije). I opet to zavisi o umješnosti samog doktora (ili nekog drugog) da to prepozna i izliječi.
Jedna zanimljiva uzrečica glasi: postojala su tri brata - doktora (tri nivoa medicine). Za prvog nitko nije čuo, drugog su poznavali, a treći je bio najpoznatiji. Normalno da je taj treći bio zadnji, onaj kod kojeg su svi dolazili u poodmakloj manifestaciji bolesti. Ja glasam za prevenciju (drugi brat i za način života, prvi brat).

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
energetske medicine, osim bioenergije tu je i akupunktura i akupresura
Mislim da je to krivo (a opet možda sam ja u krivu). Energetska medicina je ona koja nam daje energiju (mislim izvana). Bioenergija je takva (mada i ona može biti i neenergetska, odnosno da nam bioenergetičar ne daje energiju nego je balansira). Akupresura i akupunktura nisu energetske medicine. Djeluju na isti način (pomoću točaka), samo različito izvođenje. Jedno je rukama (pritiskom), a druga je iglicama. Točke su iste.
Najveći izazov je zapravo kad ti čovjek dođe "prazan", kako ga onda "napuniti", odnosno kako njegove snage rasoporediti u svrhu "samoodržanja".

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
a liječenje sebe mentalno je pristup o kojem govorim, da, da čovjek liječi sebe
Dakle govorimo o samoizlječenju, ne o liječenju.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
uzrok je uvijek bar dijelom mentalni, a nekad i u potpunosti; u svijetu u kojem slučajnosti postoje, nije slučajno da su oboljeli upravo organi koji su oboljeli. neću reći da je sav uzrok mentalni, ali specifična mentalna pozadina će ti uvijek biti prisutna
Možemo sada pričati o tome što je prije kokoš ili jaje. Princip ti je uvijek isti. Mentalno i fizičko je povezano, ali u nekim trenucima prevladava duh, a u nekim tijelo. Kada se rješava neka bolest rješava se uzrok, bilo to duh ili tijelo. Neki put ne možeš odmah rješiti bolest jer trebaš najprije ojačati taj dio, ili dio koji ga drži jer ti se može dogoditi "operacija uspjela, pacijent umro". Uglavnom pokušavaš uravnotežiti i duh i tijelo.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
da holistički u fizičkom smislu - u smislu ravnoteže elemenata i energija u organizmu. ali holistički u punom smislu, znači holistički fizički + mentalno, to postiže osoba koja shvati mentalnu pozadinu fizičkog problema, i uhvati se (sama) ukoštac i s tim dijelom. onda je to holizam na još višoj razini, borba na svim frontama, potpuni pristup
Ja nisam mislio u nijednom slučaju da je holistički samo tijelo. Duh i tijelo su opet jedna cijelina, dakle ne možemo odijeliti samo duh i samo tijelo. Samo napominjem, treba se vidjeti gdje je uzrok. Ti, kada si se liječio, si mjenjao i dio svojih navika koje su uzrokovale problem (barem tako mislim), te promjenom nekih stvari, mjenja se i manifestacija problema.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
znao sam da je posljedica nekakve unutarnje neravnoteže ali nisam razumio točno kakve, no osjećao sam to kao neravnotežu. išao sam s namjerom da se izbalansiram iznutra. ja to ne mogu opisati riječima, no radio sam na unutarnjem balansiranju. ... dakako, u paraleli sam pazio na prehranu, pogotovo dok sam imao problema, no nije ona bila ključna, uostalom i danas jedem kako što stignem i kako što mogu. kad si tu u balansu, možeš 'jesti kamenje' i neće biti problema
Pokušaj (opisati riječima), jer inače ne mogu shvatiti (pazio na prehranu, pogotovo dok si imao problema, ali svejedno ako si u balansu možeš jesti kamenje..). Vraćamo se na priču o zmijama i jogiju.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
no osoba ne treba razumijeti, znati isčitati mentalnu pozadinu svojih fizičkih problema, ti se podaci mogu pronaći u knjizi. u navedenoj knjizi louise hay, kako iscijeliti duh i tijelo, ima tablica povezanosti fizičkog i mentalnog. kroz promatranje na osobnom planu i preko bliskih osoba koje dobro poznam, mogu potvrditi da je to to, da je tablica u redu
Znam već dugo za tu knjigu, ali isto tako znam za hrpu drugih knjiga. Luise Hay je zanimljiva spisateljica i jako puno toga nam preporuča za samoizlječenje, te pomoć za to. Tablice su ok i stvarno odgovaraju, ali pomažu onome tko je u tom stadiju da si može samopomoći. A što je s onima koji ne mogu? Bolesti mjenjaju svijest, a kad promjene svijest onda je to puno kompliciranije.
Recimo tvoja bolest ("problem s želucem"), koju si uspio riješiti. Bit je u tome da si jednostavno promjenio način razmišljanja. To se nije dogodilo preko noći, nego u nekom periodu od kojih 6 mjeseci - 2 godine (ne znam koliko su bili jaki simptomi). A recimo da nisu uspio promjeniti način razmišljanja, što onda?
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.

Zadnje uređivanje Pero Gmaz : 22.01.2010. at 12:39.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 19:03   #53
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Energija ima različite forme i ne može se uništiti, već samo promjeniti oblik,
Točno, energija se ne može uništiti, ali može se potrošiti. Čak i u svemiru, djelovanjem entropiji.

Quote:
Mislim da je cilj svake normalne terapije stvaranje ravnoteže. Jer jedino tada smo zdravi. Radi toga na nas ne djeluju virusi i ostalo, jer smo više u ravnoteži.
Ali što je to ravnoteža? Po meni kad uđemo u određenu životnu dob (neki prije, neki kasnija) više nismo u ravnoteži već krenimo nizbrdo (ne svi jednakom brzinom). I prije ili kasnije moramo od nečeg umrijeti.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 10:05   #54
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ali što je to ravnoteža? Po meni kad uđemo u određenu životnu dob (neki prije, neki kasnija) više nismo u ravnoteži već krenimo nizbrdo (ne svi jednakom brzinom). I prije ili kasnije moramo od nečeg umrijeti.
Ravnoteža je stanje duha i tijela. Ne dolazi preko noći, nego se stvara godinama. Čisto gledajući sa strane, zanimljivo mi je da su stariji ljudi sa duboko ukorijenjenim dobrim navikama (ritualima) živjeli relativno dugo i kvalitetno. Jednostavno, našli su svoju ravnotežu.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:35   #55
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
Zanima me je li netko možda pročitao ovu knjigu dr. Davida Hamiltona pa da s ostalim forumašima podijeli njezine tajne. Pokušala sam nabaviti ovu knjigu na više mjesta (pritom mislim na knjižnice), ali zasad sam samo naišla na ponudu preko interneta. Evo što piše:



E sad, vjerujete li vi da je ovo moguće ili mislite da je samo jedna u nizu od knjiga o "čudesnom" samoizlječenju i samopomoći?
Vjerujete li da je sve loše nastalo kao posljedica naših misli i da se taj proces može obrnuti tj. da može doći do izlječenja?
Je li mozak stvarno najbolji lijek?
Ima li netko možda pozitivnih iskustava?
Ako je netko uspio nabaviti knjigu molim vas da se javite pa da malo prokomentiramo..
Evo ja sam živi primjer da su istraživanja doktora Hamiltona najbolji način ne samo za prevenciju nego i za liječenje većine bolesti i poremećaja. Pred par dana sam se porezao po lijevom dlanu i zahvaljujući tehnikama koje je publicirao iznad spomenuti doktor rana mi je zacijelila skoro u potpunosti. Krvariti je prestala gotovo trenutno, desetak minuta nakon reza, a sada mi je vidljiva samo krasta - materijalizirani dokaz djelotvornosti tehnika dr. Hamiltona A nakon još par primjena (dana) nestat će i ona
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.

Zadnje uređivanje morbidangel : 23.01.2010. at 11:41.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 23:46   #56
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Evo ja sam živi primjer da su istraživanja doktora Hamiltona najbolji način ne samo za prevenciju nego i za liječenje većine bolesti i poremećaja. Pred par dana sam se porezao po lijevom dlanu i zahvaljujući tehnikama koje je publicirao iznad spomenuti doktor rana mi je zacijelila skoro u potpunosti. Krvariti je prestala gotovo trenutno, desetak minuta nakon reza, a sada mi je vidljiva samo krasta - materijalizirani dokaz djelotvornosti tehnika dr. Hamiltona A nakon još par primjena (dana) nestat će i ona
vrlo zanimljivo
ako nam mozes ukratko napisati kako si to tocno postigao da imamo bar jedan primjer... ?
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 16:55   #57
ZED_ALIVE odgovor
--------------------------------------------------------------------------------

bok...udijelila je mandragora kolektivni parcijalni ban grupi forumaša u kojoj sam i ja, pa ne mogu trenutno postati ovo. ako imaš volje zalijepi ovaj odgovor u moje ime, pa slobodno odgovori. ako nemaš, slobodno odgovori ovako na pp, uz uvjet da imaš makar volje za to


Quote:
Pero Gmaz kaže:
Malo ću ti ipak objasniti. Bolest i zdravlje su dio istog procesa (jedna su cijelina). Bez jednog ne bi bilo drugog. U slučaju da uspiješ maknuti bolest iz jednadžbe, tvoj vlastiti organizam će stvoriti bolest, jer mu treba ravnoteža.

znači osoba koja nema bolesti je izvan ravnoteže?

ne mogu se složiti, rekao bih da se radi jednostavno o dobro uravnoteženoj osobi

Quote:
zed_alive kaže:
o holističkoj medicini se ponavljamo, znamo da alopatska liječi posljedicu ili simptom, dok TKM liječi poremećaj u potpunosti (ne samo uzrok, TKM liječi sve, i uzrok i posljedicu i simptom, zato i je holistička).


Quote:
Pero Gmaz kaže:
Eh, eh, izgleda malo božanstveno sve što TKM liječi. U biti radi se samo o jednom što TKM (ayurveda) radi. Rješava uzrok problema, posljedice nakon toga nestaju (koliko to organizam sam uspije). I opet to zavisi o umješnosti samog doktora (ili nekog drugog) da to prepozna i izliječi.

fizički, da. ali ne rješava mentalni dio uzroka. koji postoji uvijek poput satelita. dobro je shvatiti zašto se bolest dogodila, što je mentalno pogodovalo da se bolest dogodi, da se promijeni i taj dio u paraleli. možda smo mi u nekom nesporazumu. ja ne zagovaram da mentalni pristup treba ukloniti svu ostalu medicinu, to ne bi imalo smisla. već da bi za svaku osobu bilo dobro kad bi komplementirao fizičko liječenje znanjem o povezanosti uma i tijela i promjenom na osobnom planu, ili barem pokušajem promjene


Quote:
Pero Gmaz kaže:
Ja glasam za prevenciju (drugi brat i za način života, prvi brat).

također

Quote:
zed_alive kaže:
energetske medicine, osim bioenergije tu je i akupunktura i akupresura


Quote:
Pero Gmaz kaže:
Mislim da je to krivo (a opet možda sam ja u krivu). Energetska medicina je ona koja nam daje energiju (mislim izvana). Bioenergija je takva (mada i ona može biti i neenergetska, odnosno da nam bioenergetičar ne daje energiju nego je balansira). Akupresura i akupunktura nisu energetske medicine. Djeluju na isti način (pomoću točaka), samo različito izvođenje. Jedno je rukama (pritiskom), a druga je iglicama. Točke su iste.
Najveći izazov je zapravo kad ti čovjek dođe "prazan", kako ga onda "napuniti", odnosno kako njegove snage rasoporediti u svrhu "samoodržanja".

provode se fizički, bave se energijama. sve ovisi da li netko pod energetskim smatra način djelovanja, ili čime se one bave, pa ovisno kako si definirao bi bile energetske ili ne bi bile. u svakom slučaju nisu u istom košu niti s farmakoterapijom/travama/itd., jer se ne bave unosom tvari u organizam već poticanjem protoka energija. no sve to skupa nije bitno, to je samo klasifikacija


Quote:
Dakle govorimo o samoizlječenju, ne o liječenju.

da, ali i to je u domeni liječenja, meni je to isti koš. ja to gledam sve s pozicije pacijenta, ne doktora. dakle, bolestan si, što možeš učiniti da postaneš zdrav, ili barem da popraviš stanje? možeš dobiti nešto sa strane, a možda nešto možeš i sam učiniti, no tebe najviše zanima konačni ishod, i koje su opcije


Quote:
Pero Gmaz kaže:
Možemo sada pričati o tome što je prije kokoš ili jaje. Princip ti je uvijek isti. Mentalno i fizičko je povezano, ali u nekim trenucima prevladava duh, a u nekim tijelo. Kada se rješava neka bolest rješava se uzrok, bilo to duh ili tijelo. Neki put ne možeš odmah rješiti bolest jer trebaš najprije ojačati taj dio, ili dio koji ga drži jer ti se može dogoditi "operacija uspjela, pacijent umro". Uglavnom pokušavaš uravnotežiti i duh i tijelo.

rekao bih da je uvijek je i duh odgovoran, bez izuzetka. no nemoj to gledati kroz prizmu neke krivice, to je krivi pristup


Quote:
Pero Gmaz kaže:
Ja nisam mislio u nijednom slučaju da je holistički samo tijelo. Duh i tijelo su opet jedna cijelina, dakle ne možemo odijeliti samo duh i samo tijelo. Samo napominjem, treba se vidjeti gdje je uzrok. Ti, kada si se liječio, si mjenjao i dio svojih navika koje su uzrokovale problem (barem tako mislim), te promjenom nekih stvari, mjenja se i manifestacija problema.


da, ali mi se čini da si u svom gledanju sklon isključivosti. ako nađeš fizički uzrok, smatrat ćeš da mentalnog nema. a uzroka može biti više, oni mogu koegzistirati. u tom slučaju potpuno liječenje zahtijeva da se bolesnik pozabavi s oba dijela problema. ayurveda se bavi fizičkim aspektima izolirano, i zato ne može biti holistička u svojoj potpunosti, ako sam ja razumio priču u cijelosti. ona je jedna dobra, potpuna, fizička medicina

Quote:
Pero Gmaz kaže:
Pokušaj (opisati riječima), jer inače ne mogu shvatiti (pazio na prehranu, pogotovo dok si imao problema, ali svejedno ako si u balansu možeš jesti kamenje..). Vraćamo se na priču o zmijama i jogiju.

ne znam kako. dio koji mogu opisati je da sam se trudio što manje uzrujavati kroz promjenu unutarnje percepcije. fizički dio se odnosi na jedenje manjih obroka što više puta dnevno, izbor lakše hrane prema feedbacku koji ti vraća vlastiti organizam (po čemu se osjećaš dobro?). ali taj neopisivi dio se odnosio na nekakvo sortiranje ravnoteže unutar sebe, centriranje. to nisam pročitao, to je bilo intuitivno


Quote:
Pero Gmaz kaže:
Znam već dugo za tu knjigu, ali isto tako znam za hrpu drugih knjiga. Luise Hay je zanimljiva spisateljica i jako puno toga nam preporuča za samoizlječenje, te pomoć za to. Tablice su ok i stvarno odgovaraju, ali pomažu onome tko je u tom stadiju da si može samopomoći. A što je s onima koji ne mogu? Bolesti mjenjaju svijest, a kad promjene svijest onda je to puno kompliciranije.

nisam baš sretan s njenim pristupom samoiscjeljenju, mislim da je preforsiran, prebanalan, preumjetan. radije preferiram pristup, kroz: 1. shvaćanje što je problem (kroz tablicu, intuiciju, feedback drugih, kako god); 2. unutarnji rad na sebi kako bi promjenio osobnost koja ti radi (ili pomaže raditi) fizički problem, barem u smislu ublaživanja

što s onima koji ne mogu? ništa, preostaju im sve druge metode, što drugo? ionako je problem i ako je fizička bolest već uzela toliko zamah i dovoljno je teška da nema oporavka od nje. no onaj koji ima znanje može, kako i ti sugeriraš, potražiti druga dva manje poznata brata (odlična priča) dok još nije u toliko lošem stanju. za to je potrebno malo svijesti da sami možemo ponešto i dosta učiniti da očuvamo zdravlje, učiniti i na fizičkom ali i na mentalnom planu, jer uistinu čini razliku. smatram da je pristup 'shit happens' i 'doktore pomozi' opasan za čovjeka, jer čovjek je tako sklon da su mu za sve krivi drugi i loša sreća, i da mu sve probleme riješe drugi (bioenergetika, tableta, nož), i nije sretan prihvatiti da je možda i sam odgovoran za svoje stanje i to na mnogim planovima, te da se može i potruditi da mu bude bolje, ali to je tako


Quote:
Pero Gmaz kaže:
Recimo tvoja bolest ("problem s želucem"), koju si uspio riješiti. Bit je u tome da si jednostavno promjenio način razmišljanja. To se nije dogodilo preko noći, nego u nekom periodu od kojih 6 mjeseci - 2 godine (ne znam koliko su bili jaki simptomi). A recimo da nisu uspio promjeniti način razmišljanja, što onda?

po svojoj imao bih problema i dalje, jer fizički čir i gastritis izliječiš, ali ti se problemi vraćaju. to je problem s negiranjem mentalnog dijela. bolesti se vraćaju, ili ti pak mentalni dio uopće ne dozvoljava da se čak i izliječiš

__________________
ubrzavanje je potreba
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.

Zadnje uređivanje Pero Gmaz : 26.01.2010. at 17:03.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 18:02   #58
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Ravnoteža je stanje duha i tijela. Ne dolazi preko noći, nego se stvara godinama. Čisto gledajući sa strane, zanimljivo mi je da su stariji ljudi sa duboko ukorijenjenim dobrim navikama (ritualima) živjeli relativno dugo i kvalitetno. Jednostavno, našli su svoju ravnotežu.

Živi i veseli bili
Po čemu zaključuješ da je nečji život kvalitetan?

Za mene naprimjer jedna od kvaliteta života - mogućnost bavljenja opasnim sportovima. Ja ne poznajem stariji ljudi koji se tim bavim, a i nekako sumnjam da bi se to moglo smatrati dobrom navikom.

Ne smatram kvalitetnim život kad moraš stalno paziti da ne pojedeš ili ne popiješ ili ne učiniš nešto što ne smiješ. Zapravo, takav život smatram poprilično jadnim.

Zadnje uređivanje Begemotica : 26.01.2010. at 18:14.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 18:45   #59
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Za mene naprimjer jedna od kvaliteta života - mogućnost bavljenja opasnim sportovima. Ja ne poznajem stariji ljudi koji se tim bavim, a i nekako sumnjam da bi se to moglo smatrati dobrom navikom.
imaš 80 godišnjake koji se bave sportskim penjanjem, a i 50 godišnjaka koji postižu vrhunske rezultate u tom sportu... istina, to nije "opasan" sport, al mnogi ga kao takvog percipiraju
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 19:02   #60
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
imaš 80 godišnjake koji se bave sportskim penjanjem, a i 50 godišnjaka koji postižu vrhunske rezultate u tom sportu... istina, to nije "opasan" sport, al mnogi ga kao takvog percipiraju
Pa nimalo se ne sumnjam da takvih ima, kad je u Londonu bio maraton, pokazali su nekog Irca koje je imao ne sječam se točno koliko godina, ali u svakom slučaju više od 70, a maraton je (pre)težak i za mlade sportaše, ali meni se nekako čini da duboko ukorijenjene dobre navike koje spominje Pero Gmaz nešto sasvim drugo...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.