Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 22:10   #1
A-ha

Vrlo popularni - ,ali ne baš kod nas, norveški bend koji je zacrtao novi pravac muzike "Alternativa" u prvo kvartalu 80' ih i koji je u pop uve elektronizirane zvuke..ni sam ne znam baš puno o njima..pa neka mi se priključe forumašice i forumaši, oni koji nešto više znaju o njima, da podijele sa mnom kako su funkcionisali..kakav im je bio live jer ja što sam znao o njima i rekao sam da su začetnici "Alternativnog popa" kasnije je to nastavio "Depeshe mode" pa "Oasis" "coldplay" itd. ima li se gdje nabaviti njihovi albumi isl. nemojte vrijeđanja i ismijavanja majke vam?! hvala
__________________
NisAm LuUd dA BuDeM NorMaLaN
Expirience*GoLD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:27   #2
A-ha - Forever Not Yours odlična pjesma
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 00:01   #3
Ja sam onaj "Take On me" fan...
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 00:46   #4
Prsluk fan
Seiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 14:00   #5
violvet stvarka je vrh
a jel iko čuo nešto više o njima da mi kaže, mrsko mi kopati po internetu
ako ga neko od vas baš prati i slično
__________________
NisAm LuUd dA BuDeM NorMaLaN
Expirience*GoLD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:00   #6
evo upravo sam sve skinuo sa torenta od njih....ejj predobri su i nisu se zajebali moji prijatelji koji su rekli da je coldplay krao od njih harmonije..identični su..ev primjera
valvet jest jednako green eyes želim vam ugodno popodne a ja odo slušati norvežane onpeace
__________________
NisAm LuUd dA BuDeM NorMaLaN
Expirience*GoLD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 17:01   #7
Hm, naslov teme je netočan, kniževni je a-ha
Pa dobri su bili. Album hunting high and low je synthpop klasik.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 17:58   #8
Jako dobar bend, pjevač iznimnih glasovnih sposobnosti!

I zašto ti mrsko kopati po netu, ako te već tako interesiraju?
Ako niš drugo, odeš na Wiki, allmusic, imaju čak i svoju stranicu - ne moraš se posebno naprezati i "kopati"...popularni su (još uvijek)! Ajde, ne budi lijen!
__________________
“Sure God created man before woman, but then again you always make a rough draft before creating the final masterpiece.”
_Misty_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:32   #9
Da se razumijemo, Depeche Mode je krenuo stvarati synthpop 1980. kada prvi album od A-Ha još nije ni bio u planu,a Depeche Mode se kasnije okrenuo drugim glazbenim pravcima ali to je vec druga tema.

Meni se A-ha sviđa,nisu mi ništa predobri ali jako solidni. I ono,Take on me je dobra pjesma,ali obrada od Reel Big Fisha....
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 21:34   #10
Quote:
lostfriends kaže: Pogledaj post
Hm, naslov teme je netočan, kniževni je a-ha
Pa dobri su bili. Album hunting high and low je synthpop klasik.
pa vidiš da sam tako i napisao-šta zezaš a najbolji album im je "minor earth major sky"

Quote:
_Misty_ kaže: Pogledaj post
Jako dobar bend, pjevač iznimnih glasovnih sposobnosti!

I zašto ti mrsko kopati po netu, ako te već tako interesiraju?
Ako niš drugo, odeš na Wiki, allmusic, imaju čak i svoju stranicu - ne moraš se posebno naprezati i "kopati"...popularni su (još uvijek)! Ajde, ne budi lijen!
ma ne znam, bole me oči od ovog monitora..velik mi 24inča pa ja samo nako malo uletim i pretežno gledam neki film sa djevojkom

Quote:
revolution909 kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, Depeche Mode je krenuo stvarati synthpop 1980. kada prvi album od A-Ha još nije ni bio u planu,a Depeche Mode se kasnije okrenuo drugim glazbenim pravcima ali to je vec druga tema.

Meni se A-ha sviđa,nisu mi ništa predobri ali jako solidni. I ono,Take on me je dobra pjesma,ali obrada od Reel Big Fisha....
depeche mode je nešto sasvim drugo..ne znam kakve oni veze imaju sa a-ha bendom al et
__________________
NisAm LuUd dA BuDeM NorMaLaN
Expirience*GoLD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 22:36   #11
Quote:
Expirience*GoLD kaže: Pogledaj post
ma ne znam, bole me oči od ovog monitora..velik mi 24inča pa ja samo nako malo uletim i pretežno gledam neki film sa djevojkom


Evo ti nešto s wikipedije:

Debi singl grupe "Take On Me" bio je hit s obje strane Atlantika 1985. godine, a u prodaji je pomogao video spot napravljen po uzoru na scenu iz tada vrlo popularnog filma "Izmijenjena stanja" Kena Russela.

Nakon vrlo dobro prihvaćene izvedbe "The Sun Always Shines on TV" i nove pjesme "Summer Moved On" na dodjeli Nobelovih nagrada za mir 1998., trojac se vratio u studio i 2000. snimio album "Minor Earth, Major Sky".

Inače mislim da je Take on me u ono vrijeme bio najskuplji spot u povijesti glazbene industrije ali je proglašen i najboljim spotom ikad. Ali ne znam točno gdje.





*Before joining a-ha in 1982, Harket appeared on the Oslo club scene as the singer for blues outfit Souldier Blue
Seiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:39   #12
Quote:
Expirience*GoLD kaže: Pogledaj post
Vrlo popularni - ,ali ne baš kod nas, norveški bend koji je zacrtao novi pravac muzike "Alternativa" u prvo kvartalu 80' ih i koji je u pop uve elektronizirane zvuke..ni sam ne znam baš puno o njima..pa neka mi se priključe forumašice i forumaši, oni koji nešto više znaju o njima, da podijele sa mnom kako su funkcionisali..kakav im je bio live jer ja što sam znao o njima i rekao sam da su začetnici "Alternativnog popa" kasnije je to nastavio "Depeshe mode" pa "Oasis" "coldplay" itd. ima li se gdje nabaviti njihovi albumi isl. nemojte vrijeđanja i ismijavanja majke vam?! hvala

depeche mode je nešto sasvim drugo..ne znam kakve oni veze imaju sa a-ha bendom al et
Prvo kažeš da ima veze onda nema.....
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:53   #13
Quote:
Seiya kaže: Pogledaj post


Evo ti nešto s wikipedije:

Debi singl grupe "Take On Me" bio je hit s obje strane Atlantika 1985. godine, a u prodaji je pomogao video spot napravljen po uzoru na scenu iz tada vrlo popularnog filma "Izmijenjena stanja" Kena Russela.

Nakon vrlo dobro prihvaćene izvedbe "The Sun Always Shines on TV" i nove pjesme "Summer Moved On" na dodjeli Nobelovih nagrada za mir 1998., trojac se vratio u studio i 2000. snimio album "Minor Earth, Major Sky".

Inače mislim da je Take on me u ono vrijeme bio najskuplji spot u povijesti glazbene industrije ali je proglašen i najboljim spotom ikad. Ali ne znam točno gdje.





*Before joining a-ha in 1982, Harket appeared on the Oslo club scene as the singer for blues outfit Souldier Blue
i baš su bili začetnici alternativnog pop/rock žanra, ali i cover ovog meni najdražeg njihovog albuma je mamojeba*kia imaš li mi taj najskuplji spot igdje pokazati da mi pošalješ link..bio bih ti mnogo zahvalan
__________________
NisAm LuUd dA BuDeM NorMaLaN
Expirience*GoLD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 00:24   #14

You tube
Seiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:56   #15
Fenomenalan i moram reći olako gledan band.Uzmite samo best of album i nećete vjerovat kolko genijalnih stvari je gore a da većinu niste nikad nigdje čuli...svi uvijek idu ono..."take on me" itd, a finalno otkriješ da to možda i nije najkvalitetnija stvar koju su snimili...ja ih obožavam i uvijek se rado vraćam na neki od starijih albuma...lijepe uspomene budi...
robbykos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:31   #16
officialaha
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 00:23   #17
Quote:
robbykos kaže: Pogledaj post
Fenomenalan i moram reći olako gledan band.Uzmite samo best of album i nećete vjerovat kolko genijalnih stvari je gore a da većinu niste nikad nigdje čuli...svi uvijek idu ono..."take on me" itd, a finalno otkriješ da to možda i nije najkvalitetnija stvar koju su snimili...ja ih obožavam i uvijek se rado vraćam na neki od starijih albuma...lijepe uspomene budi...
Čuo sam popodne "I've been losing you" i sad vrtim greatest hits album na YT.
Genijalan je to bend, to dobro zvuči i danas.

Jest da quotam 5 godina star post ali "quality never goes out of style"
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 00:31   #18
Njihova izvedba Crying In The Rain je maestralna.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 00:49   #19
Upravo završila
Pa nije ni original loš, s obzirom da ih razdvaja 20tak godina.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 12:49   #20
Quote:
Gear kaže: Pogledaj post
A-ha - Forever Not Yours odlična pjesma
Obožavam tu pjesmu.
I spot je dobar.
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.