Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2012., 10:22   #201
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
A i imaju zamrzavanje js jel? Kod mene nema te mogućnosti

Ja jučer jela ciklu, na ananas sam zaboravila. Ali bude i to.
Ma sto se zamrzavanja tice to je totalna glupost kad se radi zato jer se mora a ne zato jer je to zelja pacijenta. Pogotovo kod nas starijih pacijentica gdje ti svjeze js nisu dovoljno kvalitetne a kamo li smrznuto/odmrznute A na zalost ne moze se odbiti zamrzavanje, odnosno obrazac koji se ispunjava nema mogucnost da se nesto prekrizi. Pitala sam zadnji put ako ja mogu rucno nadopisati da ne zelim zamrzavanje js pa su mi rekli da se to ne moze

U glavnom, sto se ananasa tice: ono sto sam citala je da mora ici na prazan zeludac (dakle ujutro) i mora se pojesti onaj sredisnji dio jer on sadrzi enzim Bromelain koji je koristan u debljanju endometrija. Znaci ne sok od ananasa, ne ananas iz konzerve nego svjezi na taste.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:27   #202
za debljanje endoemtrija kao i za bolji rad jajnika zagovaratelji ananasa preporucuju jedan ananas dnevno. onaj dio u sredini sadrzi encim bromelain, ali opcenito je ananas dobar za endometrij zbog drugih encima. osim toga djeluje antikoagulativno, dobar je za prokrvljenje, pa tako i prokrvljenje maternice i jajnika.

nema smisla se trpati ananasom ako postoji alergija, tj. ako jezik pocne odmah peckati ili postoje druge alergijske reakcije. barem meni je glede toga razlika da li jedem ful zreli, socni ananas ili je jos pomalo nezreo i cvrst.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:12   #203
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Uzv jutros: nagurano oko 10 folikula sve skupa. najveci je oko 17 mm, ostali oko 14 mm. Endometrij 8.8 mm. Sutra opet uzv.
Kamenje u trbuhu, tesko sjedim, mokre hlace i gace
Bravo!
Mogla bi i stoperica sutra ha?
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:15   #204
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Ma sto se zamrzavanja tice to je totalna glupost kad se radi zato jer se mora a ne zato jer je to zelja pacijenta. Pogotovo kod nas starijih pacijentica gdje ti svjeze js nisu dovoljno kvalitetne a kamo li smrznuto/odmrznute .
Koliko ti imas godina? Kazes vas starijih pacijentica...


Ok, kad hodam i stojim ok se osjecam. Kad sjednem jajnik zulja..
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:17   #205
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Bravo!
Mogla bi i stoperica sutra ha?
Da, mogla bi. Iako mislim da bi mozda bolje bilo cekati subotu ali vidjeti cemo sutra koliko su veliki ovi manji.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:17   #206
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Koliko ti imas godina? Kazes vas starijih pacijentica...
Ove godine navrsavam 42
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:33   #207
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Ove godine navrsavam 42
bravo cescnjovka, koliko folikla obzirom na godine!
neka su lijepi i kvalitetni
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 12:07   #208
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Koliko ti imas godina? Kazes vas starijih pacijentica...


Ok, kad hodam i stojim ok se osjecam. Kad sjednem jajnik zulja..



__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 12:20   #209
Khm daaa?

Jos ne znam dal cu sutra na posao il uzet go
Sad cekam na pregled stitnjace, mogu izgubiti veci dio dana...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 23:19   #210
Glavobolja
Suhoca u ustima
Mucnina
Zgaravica
Grlobolja
Glavobolja
Ledjobolja
Jajnikbolja
Pospanost
Mokre gace
Glavobolja


A nisam jos ni zanijela
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven

Zadnje uređivanje cesnjovka-sis : 28.06.2012. at 23:27.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 09:48   #211
Da se usporedim s tobom

Glavobolja - nema, samo rijeetko (2 dana od ovih 12)
Suhoca u ustima - ponekad, stalno cugam vodu
Mucnina - više ne
Zgaravica - jok
Grlobolja - njet
Ledjobolja - ne baš
Jajnikbolja - ponekad kad sjedim i u određenim ležećim pozicijama
Pospanost - čak i ne, ali bilo je neko vrijeme
Mokre gace - naravno

I ja dodajem valunge - osobito nakon gonala


Kaže dr danas: eto sad je to to. Znači raste što treba
Kaže da ćemo vidjeti do nedjelje, ali punkcija u utorak-srijedu

Opet sam na 2 gonala
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 09:59   #212
bubi


__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 10:04   #213
Wooot?



Danas je bila gužva pa nisam puno ispitivala inače...ali dok je on rekao da je ok i da rastu, nećem se petljati
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 10:08   #214
12. dan ciklusa, 10. dan stimulacije, jutro

Danas 4. uzv: Najveci 19, 18, ostale ne znam (ovo sam sama uhvatila dok ih je premjeravao, na LCD-u na zidu. kod nas ne mjere i ne prebrojavaju sve.). Stoperica veceras u 22. Pitala sam da li je misljenja da sacekamo do sutra s obzirom na velicinu ovih manjih pa je rekao da ne jer da su i oni zadovoljavajuce velicine. Valjda je to onda to.
Punkcija u nedjelju.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 10:35   #215
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 10:37   #216
E koliko nakon punkcije L čeka za vraćanje? Jel 2.ili 3.dan?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 10:55   #217
ja sam imala dvaput 2.dan i mislim jedamput 3.dan transfer!!
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 11:37   #218
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Danas 4. uzv: Najveci 19, 18, ostale ne znam (ovo sam sama uhvatila dok ih je premjeravao, na LCD-u na zidu. kod nas ne mjere i ne prebrojavaju sve.). Stoperica veceras u 22. Pitala sam da li je misljenja da sacekamo do sutra s obzirom na velicinu ovih manjih pa je rekao da ne jer da su i oni zadovoljavajuce velicine. Valjda je to onda to.
Punkcija u nedjelju.
I meni je zadnji put bilo tako...imala sam par bas izdvojenih a ovi ostali su bili li-la, mislim oko 15 na dan stoperice, al ja mislim da oni idu bas na to da hvataju ove najvece i najljepse jer ti imaju najbolji potencijal i steta ih je propustit, tako da mislim da ti je super tajming
Cujem da sada imaju neke fancy potkozne stoperice?!
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 12:09   #219
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Cujem da sada imaju neke fancy potkozne stoperice?!
A ne znam, malo me brine taj tajming. Nekako mislim da je trebalo sacekati do sutra

Dakle u KBC Rijeka - stoperica je po novom Ovitrelle, vec je zamijesana (kao Decapeptyl), daje se potkozno pa ne treba ici kod njih ili negdje drugdje kao sto smo radili sa Brevactidom koji je isao intramuskularno. Razlika je jos u tome sto je Ovitrelle 6500 IU a Brevactide su davali po 10000 IU pa mi se cini da je ova slabija...
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 10:40   #220
Evo nisam stigla prije javiti.. ja sam još na pikanju...

Danas 13 dc, doktor je koliko-toliko zadovoljan. Ljuti ga jedan folikul koji je 15mm, ostali su na 12-13. To je na desnom jajniku, ne znam jel ima što pametno na lijevom.
Endometrij kaže savršen, ostalo sve super, samo da nema tog jednog većeg

Sad sam stalno na 2 gonala, sutra je rekao da odmorim doma, da nema potrebe dolaziti. Još imam onda gonala za pon i ut, kaže da bi to onda valjda bilo to.
Znači punkcija možda u četvrtak.

Inače na poslu mi je sve pripremljeno za odlazak, nisu mi mogli davati nove stvari. Tako da u pon odradim izvještaje i neke stvari, a onda bih išla. Pitat ću jel mogu dobiti bolovanje već prije punkcije (teže mi već sjediti, i bude mi malo muka ponekad, pogotovo od vrućina), ako ne, uzela bih godišnji do punkcije
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.