Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2013., 11:46   #341
A da ti ipak odeš kod gastroenterologa neovisno o tome jel ti crna stolica od rižota? Pisao si da povremeno znaš imati crne stolice, sad pišeš da znaš imati jake bolove u stomaku i rijetku stolicu, da ti se hrana ne apsorbira dobro... Ovo sve ti je dovoljno da odeš na jedan detaljniji pregled kod gastroenterologa, čisto da budeš miran da se nešto ne kotrlja u pozadini.

Gle ne mora biti ništa, možda ti samo neka hrana ne sjedne, ali može biti i svašta. Najbolje je otići doktoru pa obaviš sve pretrage i miran si.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 23:28   #342
Potrebna pomoc

Probleme sa stolicom imam vec skoro tri godine.Kad god sam radila analize stolice reyultati su bili uredni,a odgovor bi bio nervoza.Onda su pocele i druge tegobe kao sto su vrtoglavica,problemi sa vidom,povracanje,poremecaj ciklusa,polip na grlicu materice.Posle mnostva pregleda konacno sam dosla do gastrologa ,radila kolonoskopiju,nalaz je uredan ,sluznica neostecena,cekam nalaz uyorka koji ce biti posle praznika.Medjutim nalaz krvi je pokazao alergiju na gluten,receno mi je da se pridryavam beyglutenske dijete sto ja strogo postujem evo vec 2 nedelje.Neposredno pred samu kolonoskopiju otkrila sam prilikom mazanja hemoroida(posledica porodjaja) da imam djecje gliste .Otisla sam kod ljekara opste prakse koji mi je prepisao Vermox.Popila sam jednu dozu,i to sam rekla gastrologu prije kolonoskopije.Ona mi je dala da uradim analizu stolice i celofanski bris.Juce sam uzela rezultate koji su negativni.Znam da reyultati mogu biti lazno negativni,a sad idu praznici i ko zna kad cu to dovesti do kraja.Ja sam ubijedjena da i dalje imam gliste.Bojim se da na svoju ruku opet uzmem Vermox jer me je bolio stomak posle ispijene prve doze.Jos da kazem i to da sam par dana posle kolonoskopije konacno imala normalnu stolicu ,a onda opet sve po starom,proliv non stop po vise puta dnevno.Ne znam vise sta da radim, da li je bezbjedno da uzmem vermox ,pa da ponovim terapiju za dvije nedelje.Molila bih dr. Hrvoja ako moze da mi odgovori.Hvala unaprijed.
Pietra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 21:33   #343
Quote:
Pietra kaže: Pogledaj post
Probleme sa stolicom imam vec skoro tri godine.Kad god sam radila analize stolice reyultati su bili uredni,a odgovor bi bio nervoza.Onda su pocele i druge tegobe kao sto su vrtoglavica,problemi sa vidom,povracanje,poremecaj ciklusa,polip na grlicu materice.Posle mnostva pregleda konacno sam dosla do gastrologa ,radila kolonoskopiju,nalaz je uredan ,sluznica neostecena,cekam nalaz uyorka koji ce biti posle praznika.Medjutim nalaz krvi je pokazao alergiju na gluten,receno mi je da se pridryavam beyglutenske dijete sto ja strogo postujem evo vec 2 nedelje.Neposredno pred samu kolonoskopiju otkrila sam prilikom mazanja hemoroida(posledica porodjaja) da imam djecje gliste .Otisla sam kod ljekara opste prakse koji mi je prepisao Vermox.Popila sam jednu dozu,i to sam rekla gastrologu prije kolonoskopije.Ona mi je dala da uradim analizu stolice i celofanski bris.Juce sam uzela rezultate koji su negativni.Znam da reyultati mogu biti lazno negativni,a sad idu praznici i ko zna kad cu to dovesti do kraja.Ja sam ubijedjena da i dalje imam gliste.Bojim se da na svoju ruku opet uzmem Vermox jer me je bolio stomak posle ispijene prve doze.Jos da kazem i to da sam par dana posle kolonoskopije konacno imala normalnu stolicu ,a onda opet sve po starom,proliv non stop po vise puta dnevno.Ne znam vise sta da radim, da li je bezbjedno da uzmem vermox ,pa da ponovim terapiju za dvije nedelje.Molila bih dr. Hrvoja ako moze da mi odgovori.Hvala unaprijed.
Vama treba smislen pregled i obrada.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:05   #344
Bijele grudice u stolici?

Quote:
xylene kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme u stolici nalazim neke bijele tocke ali je normalne smede boje i ne osjecam nikakve druge probleme. Imam 20 god. Jesu te tockice normalne ili?
Je li imao tko sličan problem? Kakve su to bijele grudice/točkice u stolici (promjera 1-2 mm)?
>Ivana< is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:12   #345
pa jesi jeo nesto takvo u zadnje vrijeme? kolaci s bademima, kikiriki, sjemenke kakve?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:23   #346
Žensko sam. Samo sam citirala post. Ne, nisam jela ništa takvog.
Jeli moguće da je to candida u stolici? Izgleda li ona tako?
Nemam nikakve druge simptome tipa zatvor, proljev ili bolove. Samo ta bijela zrnca u stolici.

EDIT: Doduše, sad sam se sjetila, ali nisam sigurna jeli to kakav simptom, da mi u zadnje vrijeme trbuh jako glasan i ponekad sam naduta (ovisi od toga što jedem tog dana). Doslovno čujem kako probavlja hranu, jer jako glasno krulji.

Zadnje uređivanje >Ivana< : 04.01.2014. at 21:35.
>Ivana< is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 14:56   #347
Exclamation tamna, sluzava stolica

Postovanje imala bih jedno pitanje.

Radi se o mojoj mami, ona ima 52 godina. Zadnjih mesec dana je malo korigovala ishranu bey nekog bitnijeg razloga cisto da odrzi kilazu i da se oseca malo laganije. E sada vec dva meseca ima kako da kazem "kasastu" stolicu, nije ni tvrda a nije ni proliv, cisto gnjecava tovoljno da izgubi svoju formu, stolica je crne boje i izuzetno neprijatnog jakog mirisa puna nekakve sluzi. Nju stomak ne boli, nema grceve, nekada samo pred praznjene oseti malo da je grc uhvati ali to nestane odmah nakon odlaska u wc. Zdravo se oseca, nije malaksala, nema temperaturu, nema bolove, nema krv u stolici jednostavno zena je potpuno zdrava ali vec dva meseca ima crnu kasastu stolicu neprijatnog mirisa punu sluzi...Ja je nagovaram da ide kod dr. ili da bar da uzorak na laboratoriju ali nema sanse tvrdoglava je ...znam da ne gledate u pasulj i ne mozete da mi date nikakvu dijagnozu ovako napamet ali da li mozda mozete prema simptomima da me uputite bar u nekom pravcu o cemu bi mogli da razmisljamo...hvala puno... Zaboravila sam da kazem samo da to nije stalno svaki dan, desi se da ima najnormalniju stolicu par dana a onda opet istu tu crnu, kasastu sluzavu, pa zatim opet normalnu par dana pa opet i tako u krug vec dva meseca.

Zadnje uređivanje Fionnaa : 12.03.2014. at 14:59. Reason: Zbog dodatnih pitanja da ne postavljam dve poruke
Fionnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 15:03   #348
Otkud zna da nema krvi u stolici ako nije bila kod doktora? Crna stolica najčešće i znači krvarenje u probavnom traktu i to u njegovom gornjem dijelu. Natjeraj je da ode kod doktora, ovo joj nije od hrane, neka se ne zeza sa zdravljem. Šta ako ima čir za kojeg ni ne zna i on je lagano pukao i krvarucka svako malo?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 15:18   #349
Exclamation

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Otkud zna da nema krvi u stolici ako nije bila kod doktora? Crna stolica najčešće i znači krvarenje u probavnom traktu i to u njegovom gornjem dijelu. Natjeraj je da ode kod doktora, ovo joj nije od hrane, neka se ne zeza sa zdravljem. Šta ako ima čir za kojeg ni ne zna i on je lagano pukao i krvarucka svako malo?

Ne znam, zaista cu poludeti zbog nje. Ja ako kinem ona pada u depresiju i vec me sahranjuje a ona za sebe nece prstom da mrdne. Ona kaze da je bas zagledala stolicu i kada je pipnula wc cetkom kaze da je to bila sama sluz unutra. Ne znam zaista , mozda da je cir mozda bi je bolelo, ja sve mislim da ima neke bakterije i li upalu debelog creva ali dzabe kada nece ni uzorak da odnese na analizu, zato guglam i trazim ali nista slicno ne mogu da nadjem
Fionnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 20:46   #350
Quote:
Fionnaa kaže: Pogledaj post
Ne znam, zaista cu poludeti zbog nje. Ja ako kinem ona pada u depresiju i vec me sahranjuje a ona za sebe nece prstom da mrdne. Ona kaze da je bas zagledala stolicu i kada je pipnula wc cetkom kaze da je to bila sama sluz unutra. Ne znam zaista , mozda da je cir mozda bi je bolelo, ja sve mislim da ima neke bakterije i li upalu debelog creva ali dzabe kada nece ni uzorak da odnese na analizu, zato guglam i trazim ali nista slicno ne mogu da nadjem
Crna stolica je krvarenje u gornjem dijelu probavnog trakta. Obavezno kod doktora i kod gastroenterologa, s obzirom da to traje već dosta dugo.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 22:25   #351
Quote:
Fionnaa kaže: Pogledaj post
Ne znam, zaista cu poludeti zbog nje. Ja ako kinem ona pada u depresiju i vec me sahranjuje a ona za sebe nece prstom da mrdne. Ona kaze da je bas zagledala stolicu i kada je pipnula wc cetkom kaze da je to bila sama sluz unutra. Ne znam zaista , mozda da je cir mozda bi je bolelo, ja sve mislim da ima neke bakterije i li upalu debelog creva ali dzabe kada nece ni uzorak da odnese na analizu, zato guglam i trazim ali nista slicno ne mogu da nadjem
To što je crno je probavljena krv, znači negdje gore u želucu, danaesniku, tankom crijevu krvari. Da je debelo crijevo vjerojatno bi bila svježa crvena krv jer se ne stigne probaviti.

Ne mora je nužno ništa boliti. Natjeraj je da ide doktoru, izvuci joj sa neta šta znači crna stolica možda se trgne kad vidi crno na bijelo. Da joj je dan-dva to bi moglo biti od nekih vrsta hrana, ovako 2 mjeseca to više nema veze sa hranom.

edit: http://www.centar-zdravlja.net/clanc...asem-zdravlju/
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 12.03.2014. at 23:01.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 08:41   #352
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
To što je crno je probavljena krv, znači negdje gore u želucu, danaesniku, tankom crijevu krvari. Da je debelo crijevo vjerojatno bi bila svježa crvena krv jer se ne stigne probaviti.

Ne mora je nužno ništa boliti. Natjeraj je da ide doktoru, izvuci joj sa neta šta znači crna stolica možda se trgne kad vidi crno na bijelo. Da joj je dan-dva to bi moglo biti od nekih vrsta hrana, ovako 2 mjeseca to više nema veze sa hranom.
Da, posebno ako je sluzava, što je uobičajeno znak za problem s crijevima.
Gastritis zna potamnit stolicu. Ali to bude par dana, pa se poboljša. Nikako ne mjesec dana i duže.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 10:50   #353
o

Juce sam pricala sa njom kaze mi da je samo pre dva meseca dva dana bila crna stolica, inace ostalih dva meseca pa sve do danas je smedja ali tu je i dalje kasasti oblik stolice kao i obilna sluz. I tako pet dana to stanje, pa pet normalno stanje i sve u krug vec dva meseca.
Ja ne mogu da je nateram da ode kod dr, jedino da je vezem i odnsem a opet razumecete me majka mi je pa ne mogu tek tako da dignem ruke . Inace ona se jako dobro oseca, nema nikakav bol, nekada rano ujutru oseti kao grcenje i ode u wc i to prodje ali to je mozda dva puta mesecno ni tolko i to mi je opisala kao onaj regularan grc pred praznjenje creva.
Ja je sve smirujem i govorim da je sigurno upala ili neka bakterijica da se ne brini da ode kod dr da joj da neki lek da to prodje sve mislim tako ce otici kod dr. ali dzabe.
Hvala vam puno sto ste mi objasnili i izasli u susret sa odgovorima.
Fionnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 11:51   #354
Imam 23 godine. Jedem dosta masne hrane, malo i retko voce i povrce, kao i corbasta jela. Nisam preterano fizicki aktivan. Desava mi se da nakon velike nuzde, dok se brisem, primetim na papiru tragove krvi, svetle boje, a ponekad se krvavi tragovi mogu pojaviti i na spoljasnjoj strani stolice. Prilikom vrsenja velike nuzde, stolicu izbacujem sa dosta napinjanja i uz mali bol. E sad, da li je to neka fizicka povreda, jer se najcesce malo grublje brisem, ili je moguce da je neki problem u debelom crevu?
Aspiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 22:38   #355
Quote:
Aspiree kaže: Pogledaj post
Imam 23 godine. Jedem dosta masne hrane, malo i retko voce i povrce, kao i corbasta jela. Nisam preterano fizicki aktivan. Desava mi se da nakon velike nuzde, dok se brisem, primetim na papiru tragove krvi, svetle boje, a ponekad se krvavi tragovi mogu pojaviti i na spoljasnjoj strani stolice. Prilikom vrsenja velike nuzde, stolicu izbacujem sa dosta napinjanja i uz mali bol. E sad, da li je to neka fizicka povreda, jer se najcesce malo grublje brisem, ili je moguce da je neki problem u debelom crevu?
Najvjerojatnije su u pitanju hemeroidi. Promjeni malo način prehrane, na par tjedana. Više vlakana. Povrće, žitarice, manje mesa, manje masti, pa vidi da li pomaže.

Ako ne, onda probaj Faktu mast na šupak. Ako ni to ne pomogne, onda trk doktoru!

Btw, jednom kad dobiješ hemeroide, nikad ih se zapravo ne riješiš....
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:42   #356
Imam pitanje, zanima me jel moguće od svakodnevnog konzumiranja soka od aronije imati tamnu stolicu?
mistical is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 18:03   #357
Quote:
mistical kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, zanima me jel moguće od svakodnevnog konzumiranja soka od aronije imati tamnu stolicu?
Što točno za tebe znači "tamna stolica"?
Tamniji sokovi mogu donekle "obojati" stolicu.

Ako je boje taloga crne kave, katrana i sl., mekše konzistencije, a imaš bolove u trbuhu, od prije poznatu žgaravicu (ili te i sad muči želudac), odi što skorije svom liječniku.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 00:39   #358
Tvrda stolica skoro pa crne boje mi je bila jucer, vecer prije san popia bocu crnog vina pa se nisan brinia i sad danas opet jel moguce da je od toga??
Fenjeraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 20:21   #359
Problem sa stolicom :(

BOK!

e ovak. vec tjednima ima problem s tim sto svaki put kad jedem, idem na WC deset minuta poslije, i mnogo me smeta jer sve sto pojedem, ide van.

Znam da moram lijecniku, ali moze li neko reci koje tablete bi mogao uzeti, i imali nesto sto uistinu i djeluje kad su ovakve stvari u pitanju? Popravio sam ishranu, mnogo bolje jedem, jedem zitarice, zdravu hranu ugl, ali ne pomaze.

Stolica je rijetka i crna i doslovno je neugodno svaki dan ici po 5 ili 6 puta na WC!

Ne merem vise... Itko za pomoc?
ZDZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 21:36   #360
ajde u bolnicu. Na odjel zaraze, možda si se nečim otrovao, bakterija je možda neka u pitanju.
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.