Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2006., 00:16   #1
USA - useljeničke vize, green card, emigracija...

bog.

Ako bi mi netko znao reci kakve su sanse da dovedem brata u ameriku na sezonski ili bilo koji drugi rad.Kriza mu je pa bi da zaradi novaca.

ja sam americki drzavljenin godinu dana ali do sad se nisam raspitivao oko toga,trazio po netu ali sve nesto bez veze.bez nekih tocnih informacija.
sta treba da uradim za pocetak i td.

hvala na odgovorima
dario_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 00:19   #2
to bi ipak trebao pitati tamo u nekoj njihovoj sluzbi za imigrante a ne tu , u najgorem slucaju bi ti se brat trebao raspitivati u hrv
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 01:32   #3
Quote:
dario_37 kaže:
bog.

Ako bi mi netko znao reci kakve su sanse da dovedem brata u ameriku na sezonski ili bilo koji drugi rad.Kriza mu je pa bi da zaradi novaca.

ja sam americki drzavljenin godinu dana ali do sad se nisam raspitivao oko toga,trazio po netu ali sve nesto bez veze.bez nekih tocnih informacija.
sta treba da uradim za pocetak i td.

hvala na odgovorima
Zavisi sto zna raditi.

Neka dodje na turisticku vizu, pa mu onda nadji nesto na crnjaka da radi. Pa, ako se pokaze, mozda bi ga netko i zaposlio. Ali to zavisi GDJE SI. Ako si na sjeveru, gdje je sve pod kotrolom sindikata, ne pokusavaj. Ovdje na jjugu te nitko nista ne pita. Radi, zgrabi cek i put pod noge. Milioni meksikaaca tako rade.

Daj malo vise podataka....da vidimo sta se moze.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 01:39   #4
hvala na odgovorima.

brat je gradjevinac i pozna dobro posao.

ja sam na jugu.tocnije tennesse.
dario_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 01:48   #5
ako si drzavljanin ne bi trebao imati problema raspitaj se u konzlatu u zagrebu ili tvoj brat nek nazove posaljes mu garantno pismo i to je to
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 02:17   #6
ako si drzavljanin ne bi trebao imati problema raspitaj se u konzlatu u zagrebu ili tvoj brat nek nazove posaljes mu garantno pismo i to je to
__________________

znaci najbolje bi bilo da ga dovedem na turisticku vizu.

hvala vam mnogo na odgovorima
dario_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 02:52   #7
ili mu nadji neku sto bi da se udaje
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 02:53   #8
Quote:
dario_37 kaže:
hvala na odgovorima.

brat je gradjevinac i pozna dobro posao.

ja sam na jugu.tocnije tennesse.

Super situacija...Pozivas ga da te posjeti. Ambasada trazi papire da se uvjeri da nece ostati u USA. On valjda ima nekih nekretnina, mozda zena, djeca...svi ostaju u Hrvatskoj, ti mu posaljes ovjerenu kopiju od prijavljenog poreza prosle godine (da dokazes da ga mozes hraniti i odijevati )...i on dolazi u posjet na ... 2-3 tjedna ili mjeseca, nema veze...U medjuvremenu se raspitas za kakav posao - mozes pokusati i sa meksikancima, ili sa nekim od bosanaca, kojih ima ko dreka na sve strane.. nadjes mu kakav posao da radi na crnjaka... ti ga ili zena ti, vozi na posao i s posla (neka niti ne pokusava voziti, jer ga tako najlakse pokupe)...neka radi i suti...sto manje prica, duze ce trajati... Ako se pokaze dobar, gazda mozda i zatrazi radnu vizu za njega kao radnika sa specijalnim kvalitetama (recimo zna raditi stucco u gipsu ili posebne ukrase od, sta ja znam - keramickih plocica ili tako nesto... pa onda moze ostati legalno... ali ako mu istekne viza, neka ni slucajno ne ostaje duze, mada se turisticka viza moze i tu produziti, ali onda vec izgleda sumnjivo... Neka se radije vrati nazad, saceka par mjeseci, pa onda opet...

Nemoj misliti da ces ih nadmudriti. Sad su postali jebeni za ilegalne radnike i muljanje sa vizama. Ulove te - izgon dozivotni!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 02:59   #9
Eeeeeeeeee, da! Ako nije ozenjen ili nema nekretnina - NEMA TE ISUSOVE SILE DA MU ISPOSLUJE TURISTICKU VIZU.

Prije bi proslo na Family vizu, samo sto bi "magare krepalo, dok trava naraste"...
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 11:11   #10
hej momci mnogo vam hvala na odgovorima,sad ste me prosvijetlili malo.

on ima neku nekretninu tamo u hr.ima zenu i dvoje djece.
jos sam zaboravio reci da i mi ovdje imamo nekakav mali biznis.ciscenje.ali jako mali ..

pa ne znam dali bi to pilo vode??

u svakom slucaju mnogo vam hvala.i ako ima jos kakvih ideja dobro bi doslo.

prijetno
dario_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 11:22   #11
Nemoj misliti da ces ih nadmudriti. Sad su postali jebeni za ilegalne radnike i muljanje sa vizama. Ulove te - izgon dozivotni!
__________________
ovo nisam razumio;izgon meni ili njemu?
dario_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 11:33   #12
Njemu, a ako si ucesnik, onda i tebi.

I gubitak drzavljanstva.

Zato budi pametan.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 14:51   #13
nema potrebe

za muljanjem.niti ima smisla.
ovi ovdje u zg ambasadi nema teorije da daju turisticku vizu kao sto vec neko rece osobama koje nemaju nekretninu na sebi i koji nisu u braku a i koji nisu u nekom stalnijem radnom odnosu(oke ovo se moze i izmuljat).

u startu smo im svi sumnjivi.

postoji viza H-2B.sezonska radna viza.po mojim saznanjima jedini(ako ne jedini a onda najelegantniji) nacin da se legalno dodje do amerike i neko vrijeme tamo ostane.

i amerikanci kao i svi imaju potrebe za kvalificiranim sezonskim radnicima posebno u turizmu.
ako hrvatska treba sezonskih radnika onda ih valjda treba i amerika.

naravno pod tim mislim na one koji govore engleski i po mogucnosti jos koji svjetski jezik i koji imaju nekakva radna iskustva kao i kvalifikacije.

rad na crno kao i odlazak turisticki pa onda ostanak tamo ne bih nikom preporucio iako to rade milijuni meksikanaca.meni se to cini kao velika gnjavaza koju sam vec prosao su europi.

family viza je mogucnost.samo sto se tada ceka i po 10 godina da bi se dovelo recimo brata ili sestru u usa.

uvijek se buraz moze prijaviti za rad na cruiserima.pa ostat kad odradi jedan tur. takvih iz cro ima podosta.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 01:33   #14
evo meni je sestra bila 2003 u usa da vidi moju kcerku i dobila je visu na godinu dana uz garantno pismo od moje punice i ona je imala posao u hr u butiku ako se to moze zvati i da ne zaboravim neudana,sta je amerima najbitnije je to da onaj ko ti salje garantno pismo ima love na banci i to je to i da ti se buraz vrati kad mu istekne viza a to sto je ozenjen mu moze pomoci
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 05:37   #15
Zgodnim curama uvijek daju vize u nadi da ce ostati,hehe
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 02:54   #16
Quote:
Rita kaže:
Zgodnim curama uvijek daju vize u nadi da ce ostati,hehe
I svaka ide na interview! Sta tamo rade, nemam pojma.

Fakat, svaka izadje pred ambasadu i ciči: Dobila sam! Ja dobila!!!!!!!!

A nemaju pojma kako ih ceka nehumani kapitalizam.....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 12:19   #17
je

nehuman kako nije...seka mi ima 25 dolara(a u nas 25 kuna) satnicu na ne pretjerano teskom poslu.ovisi di odes.jug nikako ne bih preporucio nikome.

ovo za vize...i ja mislim da nema teorije da muski od 20-40 godina dobiju turisticku bez obzira na sve ispunjene uvjete.

ovu sezonsku treba ganjat.vec sada za recimo zimu...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 18:20   #18
Quote:
dario_37 kaže:
bog.

Ako bi mi netko znao reci kakve su sanse da dovedem brata u ameriku na sezonski ili bilo koji drugi rad.Kriza mu je pa bi da zaradi novaca.

ja sam americki drzavljenin godinu dana ali do sad se nisam raspitivao oko toga,trazio po netu ali sve nesto bez veze.bez nekih tocnih informacija.
sta treba da uradim za pocetak i td.

hvala na odgovorima




Ja sam 4 puta trazio turisticku vizu imao 6 garantnih pisama imam 25000m2 zamlje posao i sve uvjete koji su trazili imao,zarucnica mi je US citizen,nikako i na koji nacin mi nisu dali turisticku vizu u zg, samo su me svaki put lagano odjebali.
Dok se nisam ozenio,tek onda i to tesko, jedva mi je dali.Sad imam green card dobio ga u HR za 3 mj.
Ako nije ozenjen i nema djece u HR, uz uvjet da oni ostanu tamo a on dodje tu na neko vrime,mislim da je nece dobiti nikako.
Puno srice ali tesko.
Whi$key is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 18:29   #19
ako ja dobijem turističku vizu koliko ona traje ,šta se dešava ako ostanem duže nego što traje viza.u kojem dilu amerike se može najlakše ilegalno zaposliti,šta ako ja dođem sa 30000$ u ambasadu jel onda mogu na račun ulaganja u ameriku imati olakšani put.
__________________
"JA SAM PTICA KRILA SLOMLJENA ALI JE MOJA VOLJA NESALOMLJIVA"
Lord_Of_The_DarkNees is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 23:52   #20
Quote:
Lord_Of_The_DarkNees kaže:
ako ja dobijem turističku vizu koliko ona traje ,šta se dešava ako ostanem duže nego što traje viza.u kojem dilu amerike se može najlakše ilegalno zaposliti,šta ako ja dođem sa 30000$ u ambasadu jel onda mogu na račun ulaganja u ameriku imati olakšani put.





traje koliko oni kazu 3mj do 6mj ili ... ako ostanes duze i uhvate te ides doma i nema vise nazad nikada,ako odes doma posli isteka vize isto nema nazad osim ako se u medjuvremenu ne ozenis za US citizen ili produzis vizu u americi.
Mislim da ti tih 30000$ nece pomoci puno.
Whi$key is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.