Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 14:34   #181
moram napomenuti da sam imala problem urastanja na palčevima nogu.

odlučila sam sama pokušat riješit problem i 4, 5 mjeseci se to gnojilo i krvarilo i zezalo ali ja nisam odustajala.

redovno sam dezinficirala i pomalo odvajala meso od noktiju (i po kiši jedino mogla nosit japanke) i sad već 2 godine nemam problema. nokti su izrasli iznad mesa i sad ih samo režem u ravnini mesa da ponovno ne počnu urastati.

s tim da su stalno nalakirani jer se inače vidi da su mi nokti na palčevima veliki skoro pola cm...

al barem ne boli i ne smeta...
__________________
...CF is my life...

www.cisticna-fibroza.hr
zaista_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:03   #182
Eto izvadio sam konce,jos u cetvrtak imam zadnji pregled,rekao je da ce mi samo maknuti visak kraste koja se uhvatila za okolno meso i nokat,nista strasno,da nokat moze normalno rasti. Zadovoljan sam sto mogu nositi tenisice,i nista ne boli. Napokon je mukama dosao kraj
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:26   #183
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Eto izvadio sam konce,jos u cetvrtak imam zadnji pregled,rekao je da ce mi samo maknuti visak kraste koja se uhvatila za okolno meso i nokat,nista strasno,da nokat moze normalno rasti. Zadovoljan sam sto mogu nositi tenisice,i nista ne boli. Napokon je mukama dosao kraj
E sad glavno da ti ponovno ne počne urastat, to me najviše zanima.
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:41   #184
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
pa meni i nije, jer idem na vrijeme, a to je čim malo osjetim da me boli. ona mi namoči noge u toploj kupki pa onda iščeprka one kutove koji su se zavukli pod meso. na kraju očisti alkoholom ili jodom ukoliko prokrvari i mirna sam dva mjeseca, dok opet ne naraste. uglavnom nema upale ni gnjojenja što mi je najvažnije.
Ljudi, TO vam je preventiva. Kad kod kirurga ne uspije 3., 4. put onda zaboravi. Makar znam one koji su išli jednom i nikad više. Rađe pedikeru na redovito obrezivanje tih kuteva svaka 2 tjedna nego čupati nokat.
I to je istina kaj ciganche veli- čim počneš osjećati pritisak odma ići jer kad se upali samo više boli.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:08   #185
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
I to je istina kaj ciganche veli- čim počneš osjećati pritisak odma ići jer kad se upali samo više boli.
naravno, imam i previše iskustva s uraslim noktima i tko me god pita odma ga šaljem pedikeru
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 23:55   #186
kod mene situacija ipak nije bila tako strašna da sam morala ići doktoru, sama sam odrezala taj komadićak koji je stršao u meso. sve je to bilo zbog toga što sam nokte preduboko rezala. sad ih pustim da narastu do maksimuma (koliko estetika dopušta ), odrežem lijepo ravno i još na sredini nokta grickalicom ili škaricama napravim mali rez u obliku slova v. i sve super
__________________
I'm a deep sea diver losing air.
plava_trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 00:42   #187
Quote:
plava_trava kaže: Pogledaj post
još na sredini nokta grickalicom ili škaricama napravim mali rez u obliku slova v.
Zasto?mislis da ce to povuci krajeve nokta?
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 14:16   #188
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Zasto?mislis da ce to povuci krajeve nokta?
tako kažu jer kad nokat raste nastoji popuniti taj dio...
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 16:23   #189
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
tako kažu jer kad nokat raste nastoji popuniti taj dio...
One myth is that a V should be cut in the end of the ingrown nail; this myth is untrue. The reasoning of the myth is that if one cuts a V in the nail, the edge of the nail will grow together as the nail grows out. This does not happen - the shape of the nail is determined by the growing area at the base of the toe and not by the end of the nail.

Evo ti moj odgovor na to. Kopirano sa jedne stranice gdje stručnjaci govore o tome!
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:31   #190
Quote:
CutITout kaže: Pogledaj post
One myth is that a V should be cut in the end of the ingrown nail; this myth is untrue. The reasoning of the myth is that if one cuts a V in the nail, the edge of the nail will grow together as the nail grows out. This does not happen - the shape of the nail is determined by the growing area at the base of the toe and not by the end of the nail.

Evo ti moj odgovor na to. Kopirano sa jedne stranice gdje stručnjaci govore o tome!
Imas pravo,nokat raste u korijenu,i onaj dio sto izraste,ne mijenja se vise.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:47   #191
Da, i taj dio je onaj kojeg se može maknuti kad hoćeš da ti više nikad ne raste nokat.
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:56   #192
ajme meni
jesam li igdje napisala da to treba tako rezati i da je to dobro??? govorim samo ono što sam čula, a kad sam bila na rubu očaja i svako jutro se budila u gnoju, probala sam sve, pa i to.
Još i dalje tvrdim - idite pedikeru ljudi, to su vam stručnjaci za nokte! a ne kirurzi, oni znaju samo mesarit. meni dva puta bez učinka
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 04:29   #193
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
ajme meni
jesam li igdje napisala da to treba tako rezati i da je to dobro??? govorim samo ono što sam čula, a kad sam bila na rubu očaja i svako jutro se budila u gnoju, probala sam sve, pa i to.
Još i dalje tvrdim - idite pedikeru ljudi, to su vam stručnjaci za nokte! a ne kirurzi, oni znaju samo mesarit. meni dva puta bez učinka
pa nisi jebote,samo komentiramo,nismo te napadali,raspravljamo koje je rijesenje najbolje..
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 09:11   #194
Kako tebi napreduje od operacije nokat?
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:20   #195
Skinuo zavoj,mogu obuci tenisice bez problema. Nista ne boli, ko nov
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:23   #196
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
Još i dalje tvrdim - idite pedikeru ljudi, to su vam stručnjaci za nokte! a ne kirurzi, oni znaju samo mesarit. meni dva puta bez učinka
Ima li netko preporuku za dobrog pedikera u ZG? Nekog tko bas ima iskustva sa jako uraslim noktima?
mocibob is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 22:24   #197
Ja sam išao pola godine pedikerki (tj. prije mesarki) stanicu prije črnomerca. Nije mi ni malo pomogla, a bol koju sam pretrpio ..... bolje da ni ne pričam.
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 00:33   #198
Quote:
mocibob kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku za dobrog pedikera u ZG? Nekog tko bas ima iskustva sa jako uraslim noktima?
Ako su ti jako urasli mislim da je to posao za kirurga. Pedikeri nemaju anesteziju,i mislim da bi ta bol bila nepodnosljiva.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 15:58   #199
Ja sam bio jucer na sv duhu, lagano mi je urastao nokat, cupali su samo polovicu, sad je pocelo s druge str. Rekli su nek stavljam alkoholne obloge i da ce za dva dana proc. Rekao sam da me boli, da osjecam da je nokat unutra, da kak to moze od alkohola proci, oni su rekli proci ce, za 2 tjd kontrola i to je to. Bas me zanima.........
mamboking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:56   #200
E to su meni isto rekli na početku. Uzmi "NailFix" od Medosana dok još možeš, namaži i moli se da ti meso ne pukne i da ti ne nastane krasta. Što se tiće toga što su ti čupali nokat na pola. Ako nisu uklonili dio matrixa nokta koji daje komandu noktu kako da raste, vjerovatnost ti je velika da će ti ponovno urast.
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.