Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 20:01   #201
Quote:
mRaDjE kaže: Pogledaj post
jel treba državna matura za upis na filozofski u Sloveniji za stare maturante?
Mislim da ti je upis na Sloveniju dovoljna stara matura....ali najbolje ti je da pozoves na neki od ovdje navedenih brojeva i pitas....inace su ti jako svi simpa i rado pomazu...bar sam ja lani stekla takav dojam
ja sam pricala s Tanjom Žužek...pa najbolje da nju nazoves...

http://www.uni-lj.si/vpis_na_ul.aspx
__________________
Health food makes me sick

Zadnje uređivanje Magic woman : 07.04.2010. at 20:15.
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 20:09   #202
Quote:
all_together kaže: Pogledaj post
Vi koji studirate u Sloveniji, kako ste zdravstveno osigurani? Navodno postoji sporazum izmedu Hrvatske i Slovenije o osiguranju, ali se od prije oko 8 mjeseci placa, ne znam jel se prije placalo... Oko 750-850 kn mjesecno osnovno osiguranje.. Dodatno jos oko mozda 200 kn, tako nesto. Tako su mi rekli kada sam kontaktirala ove u Sloveniji za njihovo javno zdravtsveno osiguranje. Samo sto su mi oni rekli opcenito za strane studente u Sloveniji, a ne iskljucivo za hrvatske. Ovi u Hrvatskoj prvo uopce nisu znali za taj obrazac, a onda su poslije rekli da se promijenilo nesto pa da se valjda placa... Stvarno nisam sigurna.... Vasa iskustva?? Hvala!
ne osiguranje ti ne treba, to ti je samo dok si vizu ne napravis jedan mjesec...uzemes kod bilo koje osiguravajuce kuce, ja sam kod croatia osiguranje, platila sam nekih 80kn ili cak i manje ne sjecam se vise, to uzmes u 9mj prije neg das papire za vizu i uzmes na jedan mjesec u tom roku ti je i viza gotova i onda vise ne trebas... OSIM AKO, osim ako ne primas stipendiju (slovensku) ja je imam i onda moram mjesecno placat 118E obavezno slovensko zdrastveno osiguranje ali to ti oni zahtjevaju pa onda oni i plačaju...

Ak bilo kaj treba za upis ili nekaj , za papire za vizu bilo sta slobodno pitaj,..ja sam to lani prosla, doduse po starom sistemu ali ipak...

E da btw jel ima ko da je na filo faksu u lj?
pedagogija, zgodovina...
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 20:12   #203
Quote:
mearrewa kaže: Pogledaj post
Ljudi...ja imam par pitanja...

Imam namjeru da upisem ekonomski fakultetu u Sloveniji i na netu sam vidjela da ih ima masa...E sad, ne znam da li se vise cjene privatni ili drzavni fakulteti?...I da li je pametniji upisati fax u Mariboru ili u Ljubljani?Dobro mi doslo par savjeta...
Ja poznam jednog decka koji je upiso ekonomiju u Ljubljani, taj faks je na bezigradu ako to to sto pomaze... ugl. on je jako zadovoljan , za drugo ti stvarno ne znam jer mene bas ekomomija nije nikad zanimala...
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 13:29   #204
Quote:
mearrewa kaže: Pogledaj post
Ljudi...ja imam par pitanja...

Imam namjeru da upisem ekonomski fakultetu u Sloveniji i na netu sam vidjela da ih ima masa...E sad, ne znam da li se vise cjene privatni ili drzavni fakulteti?...I da li je pametniji upisati fax u Mariboru ili u Ljubljani?Dobro mi doslo par savjeta...

Lahko ti jaz povem, kar te zanima. Če se ti kaj splača študirati v Sloveniji, je to zagotovo Ekonimija v Ljubljani. Fakulteta ima AACSB in EQUIS akreditaciji, kar ima samo 55 fakultet na svetu. Torej, ko diplomiraš, imaš na diplomi 2 uveljavljeni svetovni akreditaciji za poslovne šole in to ti lahko zelo pomaga pri iskanju zaposlitve v tujini. Če te še kaj zanima o teh akreditacijah pa malo pogooglaj.

Ostalo je tako. Fakulteta je ogromna, največja v Sloveniji, veliko je tujih študentov, program je v slovenščini in angleščini.
Tako da, če te zanima ekonomija in bi rada študirala v Sloveniji, potem je edina logična izbira Ekonomska fakulteta v Ljubljani.
Če te še kaj zanima glede študija, vprašaj!
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 23:38   #205
Ne znam slovenski, ali mislim da sam uspila svatit šta se tiče Ekonomije, može se studirat na Slovenskom i Engleskom, jel se studij na engleskom dodatno plaća. Ja sam druga godina Ekonomije u RH i prebacila bi se u Sloveniju. Kako to ide, jel se moguće prebacit i bit treća godina dogodine. Koga trebam to pitat, kakve su cijene za nas iz RH i jel moram upisivat na slovenskom jer ga stvarno ne znam Pošaljite mi PM ako vam je problem tu objašnjavat
Jesam dobro svatila da dobiješ nekakvu dvojnu diplomu koju ima samo 55 fakulteta na svijetu i da ti je lakše naći posao bilo gdje, riječ je o Ekonomskom fakultetu u Ljubljani
__________________
All the things I never said for so very long, look up, they're in my eyes. Everyone has oceans to fly. As long as you have the heart to do it. Is it reckless? Maybe. But what do dreams know of boundaries?
The world has changed me.

Zadnje uređivanje biancaneve : 12.04.2010. at 23:47.
biancaneve is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:36   #206
@biancaneve

Info http://www.ef.uni-lj.si/en/

Kontakt http://www.ef.uni-lj.si/en/info/contact.asp Glej International office, imaš mail in telefon. Tam ti bodo dali vse informacije.

Sorry, ker pišem v slovenščini, ampak moja hrvaščina "nije baš"
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 16:08   #207
WoW....Sad mi je ovaj fax ekonomije prvi na listi...A je l' zna netko kolika je skolarina otprilike, posto sam ja iz Bosne...
mearrewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:26   #208
Quote:
mearrewa kaže: Pogledaj post
WoW....Sad mi je ovaj fax ekonomije prvi na listi...A je l' zna netko kolika je skolarina otprilike, posto sam ja iz Bosne...
ZA Bosnu neznam, ali inace je izmedju slo i hr. potpisana konvencija, da slo. studenti ne placaju skolarinu u hr, i obrnuto...
Dali je tako i za Bosnu neznam, ali mozes se raspitat na
Več informacij: Andraž Kastelic, Resor za mednarodno sodelovanje ŠOU v Ljubljani, +386 41 981 595



ŠOLNINE

Slovenci brez slovenskega državljanstva, ki se v Republiki Sloveniji izobražujejo na javnih ali zasebnih visokošolskih zavodih, za študij po javnoveljavnih študijskih programih prve, druge in tretje stopnje plačujejo tolikšno šolnino, kot je določena za državljane Republike Slovenije.

Tujci, ki se v Republiki Sloveniji izobražujejo na javnih ali zasebnih visokošolskih zavodih, za študij po javnoveljavnih študijskih programih prve, druge ali tretje stopnje plačujejo šolnino, razen če ni s tem pravilnikom drugače določeno.
Šolnina je enaka šolnini, ki jo plača državljan Republike Slovenije za izredni študij.

ŠOLNINE NE PLAČUJEJO tujci na javnih visokošolskih zavodih če:

* je tako določeno z meddržavnimi ali mednarodnimi sporazumi in pogodbami;

* so štipendisti ministrstva, pristojnega za visoko šolstvo, oziroma pooblaščenega izvajalca tega štipendiranja, kot je Center Republike Slovenije za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja, in Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendiranje v programu štipendiranja Slovencev v zamejstvu in Slovencev po svetu (v nadaljnjem besedilu: štipendisti ministrstva);

* so študenti izmenjalnih programov med visokošolskimi zavodi v programu Vseživljenjsko učenje ali

* so tuji državljani s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji in so sami ali njihovi starši ali skrbniki davčni zavezanci v Republiki Sloveniji.

Tujci, ki so začeli študij na kateri koli stopnji pred uveljavitvijo tega pravilnika, dokončajo začeto stopnjo študija glede plačevanja šolnine pod pogoji, pod katerimi so začeli to stopnjo.
To pomeni, da tujcu,ki se je vpisal na študijski program pred šolskim letom 2008/09 kot redni študent, do zaključka izobraževanja na isti stopnji ne bo potrebno plačati šolnine.
To ti je šk.godinu 08/09, ali ok, barem nesto info. Ipak se dobro informiraj, jer se znaju stvari sa novom šk.godinom mijenjat...

Obavezno ti je znanje slovenskog jezika ako upisujes "cijeli" fax, ako si na izmenjavi onda mislim da ne...

gud lak
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:00   #209
pozdrav svima!

dakle, imam malih problema, pa se nadam da će mi netko znati pomoći

završila sam srednju školu prošle godine, ali sam pauzirala sad ovu godinu. Pa bi voljela znati kako funkcionira upis u slo (ljubljana) ?

i, ako bi mi netko mogao reći što je: "odločba o priznanju tuje izobrazbe za namen nadaljevanja izobraževanja oziroma odločba o nostrifikaciji" ? ..i kako doći do toga?

unaprijed zahvaljujem
Ulalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:35   #210
Quote:
Ulalla kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

dakle, imam malih problema, pa se nadam da će mi netko znati pomoći

završila sam srednju školu prošle godine, ali sam pauzirala sad ovu godinu. Pa bi voljela znati kako funkcionira upis u slo (ljubljana) ?

i, ako bi mi netko mogao reći što je: "odločba o priznanju tuje izobrazbe za namen nadaljevanja izobraževanja oziroma odločba o nostrifikaciji" ? ..i kako doći do toga?

unaprijed zahvaljujem
Nostrifikaciju ti oni naprave, ti popunis neki obrazac mislim da se zove N1, koliko se sjecam i das uz to sve potrebne dokumente mislim da za to trebas dati samo svjedodzbe od 3i4 raz. sredenje skole i onu zavrsnu potvrdu o maturi, to trebas kopirati i staviti apostile na to (to stavis na sudu) i trebas napisati zivotopis na slo.jeziku (tu napises nesto malo o sebi, a najvecu pozornost stavis na skolovanje, di si sta zavrsila i s koliko), to su ti dokumenti za nostrifikaciju. Ja sam bila to osobno odnijet na univerzu tak da sam te dokmunete ostavila silvane ili tak nesto, a odnijela sam bila jos sudski valjano prevedene svjedodzbe od 3. i 4. raz te potvrdu o maturi, te orginal rodni list to sam ostavila kod Tanje Žužek.... mislim da je to sve sto mi je trebalo od dokumenata...
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 12:13   #211
hvala Magic woman

nadam se da sam sve dobro shvatila
Ulalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 14:29   #212
Quote:
Ulalla kaže: Pogledaj post
hvala Magic woman

nadam se da sam sve dobro shvatila
ja se isto nadam da jesi.... tek sad vidim koliko sam smotano to napisala...

ak ti bude kaj trebalo, posalji PP
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 13:02   #213
Ima tu koga da namjerava na arhitekturu u Ljubljanu?
BrianDino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 14:44   #214
Quote:
BrianDino kaže: Pogledaj post
Ima tu koga da namjerava na arhitekturu u Ljubljanu?
Ak te kaj zanima od arhitekture pitaj .... ja poznam dvije cure koje tamo studiraju (jedna na prvoj godini, jedna apsolventica) i poznam jednu koja nije upala....

Ugl. tamo je velika guzva, svake godine, malo ih primaju i vrlo tesko je upasti.... Pises prijemni, ako zelis ici tamo, vjezbaj crtati zlicu, vilicu, noz, iz raznih geometrijskih likova slagati ulaze v botanicki vrt i sl., osim pismenog imas jos i usmeni dio.... koji navodno nije toliko tezak...posto si iz hr pogledaj si malo hrvatske arhitekte, jer bi te to mogli pitat...
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 15:12   #215
Quote:
Magic woman kaže: Pogledaj post
Ak te kaj zanima od arhitekture pitaj .... ja poznam dvije cure koje tamo studiraju (jedna na prvoj godini, jedna apsolventica) i poznam jednu koja nije upala....

Ugl. tamo je velika guzva, svake godine, malo ih primaju i vrlo tesko je upasti.... Pises prijemni, ako zelis ici tamo, vjezbaj crtati zlicu, vilicu, noz, iz raznih geometrijskih likova slagati ulaze v botanicki vrt i sl., osim pismenog imas jos i usmeni dio.... koji navodno nije toliko tezak...posto si iz hr pogledaj si malo hrvatske arhitekte, jer bi te to mogli pitat...
Odlicno...Jeh, znam, primaju 7 stranaca, a prijavilo nas se 47...

Taj prijemni, to je ta provjera likovnih sposobnosti, ne?
Trenutacno me zanima ta provjera..Kaj se to tocno crta? kakvi su to zadaci? Dal ima di za nabavit neke primjere il nesto za vjezbat? Mozes, molim te, pitat te cure? Moram rasturat tih 40 kandidata...Posto sam propustio priliku na arhitekturi u Zagrebu...
BrianDino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 16:02   #216
Quote:
BrianDino kaže: Pogledaj post
Odlicno...Jeh, znam, primaju 7 stranaca, a prijavilo nas se 47...

Taj prijemni, to je ta provjera likovnih sposobnosti, ne?
Trenutacno me zanima ta provjera..Kaj se to tocno crta? kakvi su to zadaci? Dal ima di za nabavit neke primjere il nesto za vjezbat? Mozes, molim te, pitat te cure? Moram rasturat tih 40 kandidata...Posto sam propustio priliku na arhitekturi u Zagrebu...
Ok, pozanimat cu se slijedeci tjedan, kad budem u ljubljani pa ti javim
Ono kaj sam 100% sigurna jest da su 2 cure na prijemnom imale bas to... crtanje vilice, noza i zlice... te nacrtati ulaz u botanicki vrt od nekoliko geom.likova....

Ugl. pitatc cu ih sve tri pa ti posaljem pp
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 16:04   #217
Quote:
Magic woman kaže: Pogledaj post
Ok, pozanimat cu se slijedeci tjedan, kad budem u ljubljani pa ti javim
Ono kaj sam 100% sigurna jest da su 2 cure na prijemnom imale bas to... crtanje vilice, noza i zlice... te nacrtati ulaz u botanicki vrt od nekoliko geom.likova....

Ugl. pitatc cu ih sve tri pa ti posaljem pp
E hvala ti puno...Ovo mi mnogo znaci...
BrianDino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 19:43   #218
Bok! Znate li mozda da li se broj prijava odnosi samo na prvi izbor ljudi ili su tu sva tri izbora svih kandidata?
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 23:10   #219
Meni treba pomoc...

Ovako zanima me, posto cu sada uskoro (ja se nadam) zavrsiti prvu godinu, dali neko zna di se mogu nabaviti primjerci ispita iz slovenskog jezika, koji se polaze na kraju godine?? Onak cisto da vidim kako izgleda...
Hvala
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 09:57   #220
bokić jel zna netko kad je idući rok za prijavu za faks u ljubljani?
moldy.peach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.