Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2015., 15:17   #1141
Za pitanja poput ona od deemuše i IvanS23 preporučam stranicu moj bankar
http://www.moj-bankar.hr/

Upišete kakav kredit vas zanima, iznos i rok otplate te za upit dobijete popis svih banaka koje nude takav kredit, a klikom na svaku od banaka dobijete koji su uvjeti, kamata, dokumentacija... Možete ih i kontaktirati za više detalja.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 08:47   #1142
Question

Je li moguce kako uzet kredit ako odma dobis ugovor za stalno a da ne moras cekat 3 mj il koliko vec??
hdario155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 11:07   #1143
Ulaze li isplate dobiti vlasniku firme u izračun kreditne sposobnosti? Konkretno plaća mi je 7000 kuna, ali već nekoliko godina isplaćujem dobit u iznosu cca 60.000 kuna nakon oporezivanja.
lauracc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 18:42   #1144
Dio place mi ide na racun u banci a dio ide na ruke kao dnevnica jer radim vani, mene sad zanima dali se ta dnevnica uzima u obzir kod kredita?
Primjer ako 2000kn ide na racun a jos 2000kn na ruke jel onda mogu dic kredit da je rata 1/3 od 2000kn koje idu na banku ili mogu 1/3 od 4000kn(racun i dnevnice)
airmax90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 19:30   #1145
@lauracc
Ovisi.
Pitaj u banci u kojoj uzimaš kredit.
U principu se gleda plaća, a ovo za dobit ovisi o vrsti kredita, za fizičku osobu ili firmu, da li je stalno tako ili samo jednom, par puta itd.

@airmax90
Ništa što ne ide na bankovni račun i od čega nije plaćen porez se ne uzima kao plaća.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 12:09   #1146
jel prolazi ona fora da se može potpisat izjava da ti banka uzima pola plaće?
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 09:51   #1147
Pozdrav,

Evo samo da ispričam jednu nelogičnost. Trebam dići stambeni kredit. Kreditno sam sposobna realno do 3000 kn mjesečno. I sad, ako dižem stambeni kredit preko stambene štedionice gdje su uvjeti puno, puno bolji (kamata je fiksna, uplati se 5% iznosa koji stoji kao štednja 5 godina, onda se to posije skida s glavnice, kredit je na 25 godina) onda mi se kreditna sposobnost računa strikno do 1/3 plaće što je oko 1900 kn i ne mogu dobiti kredit koji mi treba. Aaali, ako dižem "običan" kredit u banci, ne preko stambene, gdje su uvijeti za mene definitivno lošiji, cijeli kredit je nesigurniji, kamata je za 0,5% veća i nije fiksna, a s obzirom što pričaju za euribor, tko zna kakva će biti, e tu mogu ići do 3300 mjesečne rate.

Ma mislim, tko tu koga...?
unique is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 08:56   #1148
Pa po tvom objašnjenju nitko nikoga
Banka ima svoje uvjete kreditne sposobnosti a štedionica svoje.
Banka i štedionica nisu isto ...
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 12:47   #1149
Quote:
unique kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Evo samo da ispričam jednu nelogičnost. Trebam dići stambeni kredit. Kreditno sam sposobna realno do 3000 kn mjesečno. I sad, ako dižem stambeni kredit preko stambene štedionice gdje su uvjeti puno, puno bolji (kamata je fiksna, uplati se 5% iznosa koji stoji kao štednja 5 godina, onda se to posije skida s glavnice, kredit je na 25 godina) onda mi se kreditna sposobnost računa strikno do 1/3 plaće što je oko 1900 kn i ne mogu dobiti kredit koji mi treba. Aaali, ako dižem "običan" kredit u banci, ne preko stambene, gdje su uvijeti za mene definitivno lošiji, cijeli kredit je nesigurniji, kamata je za 0,5% veća i nije fiksna, a s obzirom što pričaju za euribor, tko zna kakva će biti, e tu mogu ići do 3300 mjesečne rate.

Ma mislim, tko tu koga...?
jednom sam štedio i navrijeme prekinuo, kad ti trebaš njih ili svoju lovu isčupat onda te počnu kamatarit. Najbolje je kad sama štediš
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 07:43   #1150
Quote:
unique kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Evo samo da ispričam jednu nelogičnost. Trebam dići stambeni kredit. Kreditno sam sposobna realno do 3000 kn mjesečno. I sad, ako dižem stambeni kredit preko stambene štedionice gdje su uvjeti puno, puno bolji (kamata je fiksna, uplati se 5% iznosa koji stoji kao štednja 5 godina, onda se to posije skida s glavnice, kredit je na 25 godina) onda mi se kreditna sposobnost računa strikno do 1/3 plaće što je oko 1900 kn i ne mogu dobiti kredit koji mi treba. Aaali, ako dižem "običan" kredit u banci, ne preko stambene, gdje su uvijeti za mene definitivno lošiji, cijeli kredit je nesigurniji, kamata je za 0,5% veća i nije fiksna, a s obzirom što pričaju za euribor, tko zna kakva će biti, e tu mogu ići do 3300 mjesečne rate.

Ma mislim, tko tu koga...?
Pazi se samo. Valutu nisi spomenula. Samo ću ti reći da ljudi koji su dizali kredite u CHF su isto tako razmišljali (iz osobnog iskustva nažalost).
slaninica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 15:17   #1151
Pozdrav svima, imam jedno pitanje ako netko zna odgovor.
Podigla sam u pbz stambeni adaptacijski kredit u kunama, i sve je bilo super, kredit je odobren, osobni bankar sve vrlo korektno odradio, u vrlo brzom roku mi javili da zadovoljavam uvjete i da je kredit odobren. Radi se o cca 100 tisuća kuna. Pošto u ovom kreditu 30% mora biti pokriveno računima, koji idu prvi, pa tek onda lova na račun, mi pripremili predračune, i nitko ništa ne počinje raditi dok se kredit ne završi do kraja. I događa se da kasnimo, pa počinjemo radova...
I sada dolazi ovo čekam ugovore već 2 i pol tjedna jer kažu ne radi im aplikacija jer je kredit nov, radovi su počeli, mi iscrpili svoje zalihe novca, zadužujemo se preko americana i tako dalje i dalje.
Moje pitanje je imam li ja pravo na neku naknadu ili mogu tražiti nešto zbog tako dugog čekanja? Tipa da mi smanje cijenu obradu kredita? Rade li to banke uopće?
Hvala
__________________
Gledam te dok spavaš, slušam kako dišeš....
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 16:15   #1152
Može jedno pitanje....trebo bih pozajmicu od 10,000kn....imam 19 godina imam ugovor na neodređeno i zadnja tri mjeseca redovita primanja....bio sam par banaka ali mi neodobravaju zato sta nemam zadnji 6 mjeseci redovita primanja....dali zna netko koja bi mi banka odobrila tu pozajmicu
DaNi8105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 21:56   #1153
mogu li dici kredit ako sam pod ovrhom? drugog kredita nemam imam ugovor o zaposlenju za stalno ...

htio bih dici kredit da porjesavam dugovanja... ako netko zna odg hvala
haboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 14:36   #1154
Jedino mozes probati u banci u kojoj primas placu.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 19:41   #1155
Jedno vrijeme je ovrhe zatvarala samo Banka Kovanica bez obzira bio njihov klijent ili ne uz pretpostavku da ces to postati... sada to rade neke banke ali samo za svoje postojece klijente... mada ih vecina to ne radi, moras biti cist kod podnosenja zahtjeva... valja obici pa pitati... uvijek ti ostaje opcija ako nije neki veci iznos blokade posuditi novce, podmiriti blokadu, podici kredit i vratiti lovu...
__________________
"I have no special talents. I am only passionately curious"
ddrock1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 12:48   #1156
Pitanje, molim odgovor nekog ko je upoznat - koliko treba proći vremena i koji su uvjeti da se na ime obrta može podići neki manji gotovinski kredit?
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:52   #1157
Quote:
Salauk kaže: Pogledaj post
Pitanje, molim odgovor nekog ko je upoznat - koliko treba proći vremena i koji su uvjeti da se na ime obrta može podići neki manji gotovinski kredit?
u pravilu godinu dana urednog poslovanja
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 14:25   #1158
LP
Moze li suduznik za kredit biti osoba koja je obrtnik ili tu vrijede neka druga pravila?
Treba mi suduznik da dobim kredit u pbzu a nemam nikog osim curine mame,ona bi bila ako se to moze ali neznam posto ona nije zaposlena nego radi za sebe...
trokty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 10:20   #1159
Quote:
trokty kaže: Pogledaj post
LP
Moze li suduznik za kredit biti osoba koja je obrtnik ili tu vrijede neka druga pravila?
Treba mi suduznik da dobim kredit u pbzu a nemam nikog osim curine mame,ona bi bila ako se to moze ali neznam posto ona nije zaposlena nego radi za sebe...
Slučajno znam da u jednoj od banaka može, pa ne vidim da ne bi išlo u PBZ. Samo mislim da se takvome suduzniku uvjeti neće baš previše svidjeti.
fantabox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 11:04   #1160
Quote:
fantabox kaže: Pogledaj post
Slučajno znam da u jednoj od banaka može, pa ne vidim da ne bi išlo u PBZ. Samo mislim da se takvome suduzniku uvjeti neće baš previše svidjeti.
Nadam se da je tako ,hvala na odgovoru.
Ako jos ima itko info po ovome pitanje bio bih zahvalan.
trokty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.