Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2009., 00:16   #21
Ti brojevi se odnose na visinu djeteta, znači ako ima 90 cm trebao bi mu odgovarati br. 90 ili malo veći.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 00:21   #22
veličina robice 86, 92, 98 zapravo označava visinu djeteta..
ali...jedan broj nije isti od svih proizvođača...
neki proizvođači imaju veličine po godinama 2-3-4..

Moj malac ima 26 mj i visok je 95 cm, ima 13,5 kg a nosi još neke stvari broj 86 a ima i hrpu stvari 104....

Ako dijete nije baš sitno ja bi kupila 92.

Svakako sačuvaj račun da možeš zamjeniti
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 00:24   #23
Ja bi samo dodala ako je odjeća pamučna da uzmeš broj veći jer se može stisnuti u pranju.

Ako kupuješ odjeću vani, u HM ili CA - njihovi brojevi su veći nego naši.

Npr. moja kćer je visoka nekih 110-115 cm, ali ja joj obično kupujem veličinu 122 ili 128 (cm). Klinci inače mrze kad ih odjeća steže, pogotovo majičice kad ih pokušavaju sami skinuti a one preuske.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 17:49   #24
Quote:
Markeca kaže: Pogledaj post
Daklem ovako - mom malom nećaku je uskoro drugi rođendan i ja bih mu htio kupiti, između ostalog, određeni komad odjeće, no nemam blage veze o veličinama. naime, dosad sam naviknuo na veličine 1, 2, 3..., a ovo što bih htio kupiti ima veličine 90, 92, 94...100, 110..., stoga bih molio da netko objasni meni neupućenom koja bi veličina odgovarala klincu od dvije godine

hvala
definitivno kupi 92 ili 98 i nemoj kupovat manje velicine
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 21:26   #25
ako vidiš malog prije rođendana, fino mu zaviri iza u majicu na etiketu i vidi koji broj nosi
ili pitaj njegovu mamu

i ne oslanjaj se samo na brojeve slijepo, procjeni i odokativno da li bi mali stao u tu robu
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 09:54   #26
zavisi koliki je mališa...i ja bih rekla 92 ili 98, ali moj nosi 92 već neko vrijeme, a ima 18,5 mj. (visok 91,5) tako da svakako uzmi u obzir njegovu konstituciju, kako foresst kaže...ako kupuješ u turbo limaču, oni imaju tablicu izloženu s veličinama (koja veličina odgovara za koliko godina pa onda na to preporučujem barem broj veći komad odjeće)...
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:12   #27
Broj cipela za bebe i djecu

koji broj cipela nose bebe od 4/5/6 mjeseci? (ne znam jel se velicina noge razlikuje po spolu, ako da, radi se o curici)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:17   #28
U toj dobi su ti bebe obično u onim toplim papučicama (ofkors zimi) ili bose (ljeti) koje imaju vezanje ili lastiku (slično čarapama), a ima i krasnih cipelica - papučica za nehodače - mjere cipki ti obično budu 0-6 mj. i 6-12 mj. Mislim da je rano tak malu bebu obuvati, nek uživa slobodnih nogica. Najmanji br. cipki koje je moj sin nosio je bio 16, a malecka sad "nosi" br. 19., tj. uspješno ga izuva
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:29   #29
koliko ti je curica sada stara?

beba ce u 5. mjesecu imati 4 mjeseca, cipelice bi trebale "trajati" barem 2-3 mjeseca pa nemam pojma koji broj da kupimo

cipelice su prekrasne , nema ih u HR pa ne mozemo cekati da se beba rodi i naraste da znamo broj (tata ih treba kupiti sljedeci tjedan), prodaju se od broja 16 do 19
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:39   #30
moj ima 3 mjeseca i nosi tenesice UK1(to bi bio naš 17 mislim) ima malo mjesta naprijed, al koga briga, glavno da nisu male
ak će bit velike, narast će joj nogica brzo za njih
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 19:19   #31
ja tako maloj bebici nebi oblacila "tvrde" cipelice......glupost
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:04   #32
možda ona misli na mekane cipelice za nehodače - to ti nije palo na pamet
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:10   #33
Moja curka će skoro 8 mj. sada i fura br. 19, s naznakama da će uskoro na br. 20. Da "fura" - kažem uspješno izuva, stoji uz pridržavanje, sama se diže ali ne hoda. Mislim da je i njoj još rano za cipke, to mi više za šminku u kolicima
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 22:10   #34
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
ja tako maloj bebici nebi oblacila "tvrde" cipelice......glupost
čim su to cipelice koje se prodaju od broja 16-19, sigurno su one mekane za nehodače..

mom2be, bolje da su joj malo veće (ionako neće hodati u njima), nego da ne idu na nogicu..
moja npr. je s godinu nosila 19, sad sa 21 mj nosi br 21.
sa 5 mj je valjda imala 15-16 ako ste ti i tm "nogati", uzmi veće
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:12   #35
mi smo našoj kad je imala cca 2 mjeseca kupili adidaske 17-18 (imaju medeka na "đonu" ) ... tenke su naravno mekane i nisu predviđena za hodanje već za šminku ... sad ima 8 mjeseci, još uvijek ih nosimo ... kupili smo i pumice br. 18

Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Moja curka će skoro 8 mj. sada i fura br. 19, s naznakama da će uskoro na br. 20. Da "fura" - kažem uspješno izuva, stoji uz pridržavanje, sama se diže ali ne hoda. Mislim da je i njoj još rano za cipke, to mi više za šminku u kolicima
pa kaj tvoja curka nije 02.02. rođena ... naša je ljena za ponoriti ... puže unazad ne želi s sama podizati, ali želi stajati kad ju se drži
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:21   #36
Mene zanima je li postoji neka tablica za broj cipela po dužini stopala u centimetrima ? Znam da ovisi o kalupu i modelu cipelica, ali barem okvirno?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 02:48   #37
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Mene zanima je li postoji neka tablica za broj cipela po dužini stopala u centimetrima ? Znam da ovisi o kalupu i modelu cipelica, ali barem okvirno?
ja sam bila našla na netu kad sam tražila UK brojeve prije nekih tjedan-dva, upiši baby/children shoe sizes, na nekom od prvih linkova bi trebalo biti...
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 08:38   #38
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Mene zanima je li postoji neka tablica za broj cipela po dužini stopala u centimetrima ? Znam da ovisi o kalupu i modelu cipelica, ali barem okvirno?
kod djece u veličini ti nema pravila

nećak ima 5.godina nosi 27br

od frendice mala 5.godina (mjesec dana mlađa od nećaka) br.34

moja mala 10 god- br.31

od frendice mala (stara kao moja razlika 5 dana) br.37

pa si ti tu nađi logiku, ja znama da smo prve prave sandale kupili sa 11mj.i nosila br.17(bambi), a nakon godinu cjelu zimu 18.

mislim da klinci do broja 16. nemogu sigurno prije nego navrše 10.mj
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 08:56   #39
hvala svima na odgovorima, kupujemo broj 17

nasla sam i tablicu sa US/EURO velicinama pa mozda nekom pomogne
http://www.babyultimate.com/shoesizechart.html

buduci da se radi o cipelicama za nehodace (samo za sminku) nije tragedija ako su malo prevelike
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 09:50   #40
Moja je ukrasne imala broj 15 i bile su joj ogromne. Al ka beba je bila poprilično sitno dite. sad s dvi godine je na broju 23.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.