Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2013., 00:13   #8001
ma bauba jednostavno nema mudrosti...
haram is offline  
Old 16.08.2013., 11:27   #8002
Quote:
bauba kaže: Pogledaj post
Ah, taj očaj. @Bauba, vrijeme liječi sve, pa će i tvoj očaj. Uostalom, nije da ne možeš pristutpiti njegovom blogu. Samo su '' tri stepenice '' u pitanju.
toma juda is offline  
Old 16.08.2013., 11:33   #8003
Pitanje za modove

Zašto ne zaključate ovu besmislenu temu?
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Old 16.08.2013., 15:27   #8004
Zašto bi zaključali, još nije odlučeno ima li ga il nema, zna se samo da je nevidljiv.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 16.08.2013., 15:54   #8005
Dajte prestanite (opet) sa međusobnim prepucavanjima. Jebote, kao mala djeca ste.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 17.08.2013., 22:11   #8006
Vidio sam jedan stariji komentar ovdje, tamo iz 2011. godine kad je bio aktualan komet ELENIN. Tada se u tom komentaru spomenulo da bi '' planet x '', '' objekt '' trebao doći iz zviježđa Lava. E to me je zainteresiralo. Mnogi misle da kad bi taj planet x ušao u naš sunčev sustav i kad bi se približio Zemlji, da bi na nebu vidjeli dva Sunca. Tako već nekoliko godina ljudi fotografiraju Sunce tražeći dokaz za planetom x. No, to je gubitak vremena. Ako i kada bi planet x ušao u naš sunčev sustav i kad bi se približio Zemlji, vidjeli bi ga kao sjajni objekt na nebu, kao što vidimo planet Veneru recimo, ili pak Jupiter. Ako bi planet x iliti Nibiru dolazio iz zviježđa Lava, tada bi vidjeli sjajni objekt na području neba gdje se to zviježđe nalazi. Ono se nalazi na dijelu neba kad zađe Sunce. Da li vidimo što na dijelu neba gdje je Sunce zašlo? Eto malog izazova za vas. Sutra je nedjelja, imate vremena, pa ga izdvojite za promatranje zalaska Sunca, s time da se koncentrirate na vrijeme malo nakon što zađe Sunce i promotrite da li će se kakav sjajni objekt pojaviti na tom dijelu neba. Ako neće, možemo mirno spavati, barem što se tiče teorije onih koji kažu da planet x dolazi iz zviježđa Lava.
toma juda is offline  
Old 18.08.2013., 00:07   #8007
Jel, interesantno, ja sam ove godine na moru baš i gledala oveći sjajni objekt na zapadu i to nije bio previsoko, a fino ga se vidlo pogotovo jer je nestajalo struje, a nebo je bilo krcato zvijezdama kako nikad ne vidim u Zagrebu.
Btw, zar nismo uvijek viđali jednu od najsjajnijih zvijezda- Sjevernjaču na sjeveru, a sad se već duže vrijeme najsjajnija vidi na zapadu, dok se gledajući prema sjeveru ne vidi nikakva posebno sjajna zvijezda.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 18.08.2013., 00:13   #8008
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Jel, interesantno, ja sam ove godine na moru baš i gledala oveći sjajni objekt na zapadu i to nije bio previsoko, a fino ga se vidlo pogotovo jer je nestajalo struje, a nebo je bilo krcato zvijezdama kako nikad ne vidim u Zagrebu.
Btw, zar nismo uvijek viđali jednu od najsjajnijih zvijezda- Sjevernjaču na sjeveru, a sad se već duže vrijeme najsjajnija vidi na zapadu, dok se gledajući prema sjeveru ne vidi nikakva posebno sjajna zvijezda.
Nakon zalaska Sunca? Koliko je trajalo viđenje objekta? Prije Venere koja se pojavi na zapadnom nebu?
toma juda is offline  
Old 18.08.2013., 00:28   #8009
Kako možemo vidjeti dva sunca ? Trebate razgraničit šta je sunce a šta planet . Neki su tvrdili i tvrde da nam dolazi PLANET X ili Nibiru , znači govore planet . To nije sunce i odakle sad sunce ? Od toga nema ništa a zasad jedini mogući dokaz da imamo još jedno sunce su ove vrućine , mada mislim da je ta teorija održiva onda bi to drugo sunce sa ovim prvim doslovno spržila sve na zemlji . Nema nikakvog novog sunca i novog planeta sve su to izmišljotine i fantazije raznoraznih toretičara i kvazi samozvanih znanstvenika koji misle svojom glavom .
fisch is offline  
Old 18.08.2013., 00:31   #8010
Quote:
fisch kaže: Pogledaj post
Kako možemo vidjeti dva sunca ? Trebate razgraničit šta je sunce a šta planet . Neki su tvrdili i tvrde da nam dolazi PLANET X ili Nibiru , znači govore planet . To nije sunce i odakle sad sunce ? Od toga nema ništa a zasad jedini mogući dokaz da imamo još jedno sunce su ove vrućine , mada mislim da je ta teorija održiva onda bi to drugo sunce sa ovim prvim doslovno spržila sve na zemlji . Nema nikakvog novog sunca i novog planeta sve su to izmišljotine i fantazije raznoraznih toretičara i kvazi samozvanih znanstvenika koji misle svojom glavom .
Jesi li ti tip čovjeka koji ne voli izazove?
toma juda is offline  
Old 18.08.2013., 00:42   #8011
Pitao sam ja tebe vezano za temu gdje je sunce i kako je moguće da se niotkuda odjednom pojavi sunce ? Da li je u pitanju sunce ili planet ? Moj odgovor bi bio ništa a ti lupetaj koliko hoćeš
fisch is offline  
Old 18.08.2013., 00:48   #8012
Quote:
fisch kaže: Pogledaj post
Pitao sam ja tebe vezano za temu gdje je sunce i kako je moguće da se niotkuda odjednom pojavi sunce ? Da li je u pitanju sunce ili planet ? Moj odgovor bi bio ništa a ti lupetaj koliko hoćeš
Ti si pokušao skrenuti temu, neuspješno. Dakle, pretpostavimo da si ipak tip čovjeka koji voli izazove, lijepo se sutra oboružaj strpljenjem, nađi dobro mjesto i promatraj zalazak Sunca. Skoncentriraj se na vrijeme malo poslije zalaska, ali prije nego se pojavi Venera. Dakle, cilj je da promatraš nebo gdje je zašlo Sunce jer se na tom dijelu neba nalazi zviježđe Lava. I uživaj u pogledu.
toma juda is offline  
Old 18.08.2013., 01:01   #8013
Može nije problem , još ako hoćeš da ti i uslikam taj užitak pa da podijelim sa tobom i ostalima ovdje . Samo molim te nemoj mi kasnije tvrditi da je to što se vidi sunce (ako se vidi )
fisch is offline  
Old 18.08.2013., 01:06   #8014
Quote:
fisch kaže: Pogledaj post
Može nije problem , još ako hoćeš da ti i uslikam taj užitak pa da podijelim sa tobom i ostalima ovdje .
Izvrsno. Podijeli s nama svoja zapažnja. To se traži! Svi ćemo s nestrpljenjem očekivati tvoje fotografije neba nakon zalaska Sunca.

Quote:
fisch kaže: Pogledaj post
Samo molim te nemoj mi kasnije tvrditi da je to što se vidi sunce (ako se vidi )
Nemoguće. Jer riječ je o vremenskom periodu kad je Sunce već zašlo.
toma juda is offline  
Old 18.08.2013., 09:19   #8015
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Jel, interesantno, ja sam ove godine na moru baš i gledala oveći sjajni objekt na zapadu i to nije bio previsoko, a fino ga se vidlo pogotovo jer je nestajalo struje, a nebo je bilo krcato zvijezdama kako nikad ne vidim u Zagrebu.
Btw, zar nismo uvijek viđali jednu od najsjajnijih zvijezda- Sjevernjaču na sjeveru, a sad se već duže vrijeme najsjajnija vidi na zapadu, dok se gledajući prema sjeveru ne vidi nikakva posebno sjajna zvijezda.
Odakle ti ideja da je zvjezda Sjevernjača najsjajnija na nebu. Najsjajnija zvijezda je Sirius, a Sjevernjača je 45. po sjaju na nebu. I bez brige, ona je i dalje tamo gdje treba biti, samo pogledaj u pravcu sjevera. To što se sjaji na zapadu nakon zalaska Sunca je Venera (nažalost nije zvijezda nego planet). Ne bi bilo loše malo pročitati o osnovama astronomije.
prof56 is offline  
Old 18.08.2013., 11:25   #8016
Quote:
prof56 kaže: Pogledaj post
Odakle ti ideja da je zvjezda Sjevernjača najsjajnija na nebu. Najsjajnija zvijezda je Sirius, a Sjevernjača je 45. po sjaju na nebu. I bez brige, ona je i dalje tamo gdje treba biti, samo pogledaj u pravcu sjevera. To što se sjaji na zapadu nakon zalaska Sunca je Venera (nažalost nije zvijezda nego planet). Ne bi bilo loše malo pročitati o osnovama astronomije.
Pa ti još uvijek imaš iluzije da su ovi alternativci ovdje spremni poduzeti bilo što vezano uz svoju edukaciju?
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 18.08.2013., 16:26   #8017
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Pa ti još uvijek imaš iluzije da su ovi alternativci ovdje spremni poduzeti bilo što vezano uz svoju edukaciju?
Ni ti nisi od onih koji prihvaćaju izazove. Ponovit ću, tebe, evo i profesora od iznad, kao i sve druge još jednom pozivam na izazov. Predvečer zauzmite dobar položaj s kojega ćete moći neometano promatrati zalazak Sunca. Najbitnije je vrijeme od zalaska Sunca i tako nekih desetak minuta. U tom vremenu promatrajte dio neba na kojem je zašlo Sunce ( malo desno iz vašeg kuta gledanja, ne previše gore od horizonta ). Ponavljam, to je vrijeme kad Venera još neće biti vidljiva, ali i ionako ona neće biti na ciljanom dijelu neba kojega ćete vi promatrati i da postane vidljiva vašem oku. Uživajte.

Zadnje uređivanje toma juda : 18.08.2013. at 16:58.
toma juda is offline  
Old 18.08.2013., 16:36   #8018
Quote:
prof56 kaže: Pogledaj post
Odakle ti ideja da je zvjezda Sjevernjača najsjajnija na nebu. Najsjajnija zvijezda je Sirius, a Sjevernjača je 45. po sjaju na nebu. I bez brige, ona je i dalje tamo gdje treba biti, samo pogledaj u pravcu sjevera. To što se sjaji na zapadu nakon zalaska Sunca je Venera (nažalost nije zvijezda nego planet). Ne bi bilo loše malo pročitati o osnovama astronomije.
Ooo šjor profesore pa gdje ste vi?
Jeste li sprali krljušti reptilske sa posljednjega desanta drakoa??
Po jevtinim izjavama rekao bih još se osjetite po njima...
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Old 18.08.2013., 16:39   #8019
Quote:
fisch kaže: Pogledaj post
Kako možemo vidjeti dva sunca ? Trebate razgraničit šta je sunce a šta planet . Neki su tvrdili i tvrde da nam dolazi PLANET X ili Nibiru , znači govore planet . To nije sunce i odakle sad sunce ? Od toga nema ništa a zasad jedini mogući dokaz da imamo još jedno sunce su ove vrućine , mada mislim da je ta teorija održiva onda bi to drugo sunce sa ovim prvim doslovno spržila sve na zemlji . Nema nikakvog novog sunca i novog planeta sve su to izmišljotine i fantazije raznoraznih toretičara i kvazi samozvanih znanstvenika koji misle svojom glavom .
Ti si....bolje ne pričati.
Mislio sam da su demoni dovoljno iskusne i snažne aveti, ali čitajući ovo - dobro sumnjam u drako sposobnosti i mađije....u odnosu na raniji 6-tisućljetni period sad mi izgledaju nekako najviše uplašeno i rastrojeno....
Zna se i ZAŠTO...
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Old 18.08.2013., 20:59   #8020
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Ni ti nisi od onih koji prihvaćaju izazove. Ponovit ću, tebe, evo i profesora od iznad, kao i sve druge još jednom pozivam na izazov. Predvečer zauzmite dobar položaj s kojega ćete moći neometano promatrati zalazak Sunca. Najbitnije je vrijeme od zalaska Sunca i tako nekih desetak minuta. U tom vremenu promatrajte dio neba na kojem je zašlo Sunce ( malo desno iz vašeg kuta gledanja, ne previše gore od horizonta ). Ponavljam, to je vrijeme kad Venera još neće biti vidljiva, ali i ionako ona neće biti na ciljanom dijelu neba kojega ćete vi promatrati i da postane vidljiva vašem oku. Uživajte.
Lijevo od sunca malo iznad njega nalazi se zvijezda Regulus a dasno malo niže Merkur , na kratko se vidjelo i ništa neobično . Malo više ulijevo naj sjajni objekat je Venera . Na žalost nisam vidio Nibiru što ne znači da ga nema vjerojatno je još uvijek nevidljiv .

A ti debeli tebi je bolje da šutiš i da se pokriješ ušima !

Zadnje uređivanje fisch : 18.08.2013. at 21:07. Reason: .
fisch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.