Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2008., 13:17   #1
Pomoć - salata s piletinom

pozz svima!

kao prvo moram reć da sam s kuhinjom ko krava i balet... al eto, silom prilika, moram nešto danas napravit... a skužila sam da imam većinu sastojaka za salatu s piletinom... imam pileći file, tjesteninu, ono kiselo vrhnje, imam i ono vrhnje (brzo i fino), sir, krastavce, majonezu... e sad, trebam samo nekoga da mi kaže kako to napravit da to liči na nešto.. e i ako mi fale neki sastojci da bude još finije, pomozite...

hvala unaprijed!
ellchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:09   #2
ja radim : tijesto,pečeni file na kockice,paradajz,crvena i zelena paprika,obično vrhnje i majoneza,sol,biber,vegeta.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 15:10   #3
moja omiljena kombinacija za salatu s piletinom:

kuvana riza (al dente)
seckani ananas i narandza ( a moze i kiwi )
pistaci
soljeni i seckani bademi (ili kikiriki)
seckana piletina prethodno prodinstana s karijem
pavlaka i (ili) majonez
biber

U principu, recept je prilicno rastegljiv zavisi od inspiracije i sta je pri ruci. Dopao se i onima prilicno konzervativnog ukusa sto je bas super.
__________________
manje je vise
elenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 10:45   #4
ovak (jednostavnija i brža verzija):
prvo skuhaš tjesteninu u ohladiš je pod hladnom vodom, te DOBRO iscijediš.
narežeš piletinu na kockice (naravno, već termički obrađenu piletinu, bilo kuhanu, bilo pečenu)
otvoriš konzervu bonduelle graška i konzervu kukuruza (znam, fensi šmensio bonduelle, ali stvarno su dobri).
Narežeš sir (onaj obični žuti iz dićana) na male kockice.
sve to fino izmiješaš u velioj zdjeli.

U šalici ili zdjelici izmješeš1/4 thommy majoneze i 3/4 vrhnja, iscijediš u to limuna po ukusu, soli, bijelog papra.
tim dressingom povežeš slatu.

Po mogućnosti neka odstoji malo u frižideru, no savršena je i odmah. Ne škrtati s dressingom, ja za nešto manje od 400g tjestenine (volim svrdleke) potrošim i po 2 kisela vrhnja...
uživaj.

(vrijeme pripreme... 15 minuta?)
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 13:14   #5
ja probala varijantu s pecenom piletinom. file se po duzini rasijece na sto tanje "listove" (ne znam bolje objasnit, bitno je da su tanji fileti nego "originalni"), na naglo ispece na tavi ili rostilju, nareze na stapice, mrvicu prohladi i stavi na bilo koju kombinaciju povrca po ukusu (moze razlicite vrste lisnate salate, paradajz i papriku i slicno). na kraju se prelije dresingom, opet po ukusu (ja stavim aceto balsamico, maslinovo ulje, sol i zacinsko bilje).

edit: sad tek vidim da je milkica stavila nesto slicno samo sto njezin recept ima i tijesto.

p.s. za kuhanu varijantu mi najbolje idu ostaci mesa iz recimo juhe, paprika, tijesto i majoneza.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:11   #6
- pečena pileća prsa
- kuhana riža ( meni jedino dobra Gallo - Veloce & Versatille)
- paradajz
- kukuruz
- zelena salata na trakice

Prsa, paradajz i salatu izrezati, dodati sol, ulje, ocat i dobro izmiješati

U ovom mi se i djeca dave...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:35   #7
Jel može u to umjesto vrhnja i majoneze tekući jogurt?
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:28   #8
Mislim da ti to nebi valjalo. ja koristim kupovni dresing od jogurta i salata mi bude super, a i nema unutra majoneze, pa me ne peče savjest .
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 14:48   #9
Quote:
Ribica_lilly kaže: Pogledaj post
Jel može u to umjesto vrhnja i majoneze tekući jogurt?
gle: majoneza je tu iz dva razloga:
1. kiselina (ovo možeš simulirati limunom, pa smanji majonezu)
2. masnoća
Eh sad: ukusna hrana je MASNA. Ako je nešto UKUSNO, onda je to i MASNO. Znanstvano dokazana činjenica. Ne mora se cijediti mast/ulje, al vjeruj mi, sadrži masnoću. Zato majonezu ne možeš zamijeniti.
Možeš samo smanjiti njen udio pa stvari maskirati.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 21:27   #10
ja se ne bih sasvim slozila. da se razumijemo, ja volim masno, pase mi masno, TREBAM masno. ne bih mogla zivjeti bez masne hrane, koliko god pricali da nije zdrava.

ali salata se sasvim lijepo moze zaciniti jogurtom (povremeno ili rijetko, ne svaki put ) u koje se doda mrvica maslinovog ulja i normalni zacini za salatu po ukusu. a moze i bez maslinovog.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 11:50   #11
Evo radila sam s jogurtom i ispalo je super. Stavila sam pečenu piletinu izrezanu na kockice, pomidor, krastavce (svježe, na kolutiće izrezane), papriku, kukuruz, paštu. Posolila sve, popaprila, dodala maslinovog ulja i mrvicu octa, i prelila s dva tekuća joguta, dodala hrpu pešina, sve dobro ohladila. Vjerujte, ispalo je predobro.
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 12:26   #12
Meni je odlična slijedeća - pečena pileća prsa, masline, krastavčići kiseli, maslinovo ulje, začini po želji
Odlična je i sa zelenim mahunama - kuhane mahune pomiješaš s komadičima bijelog mesa, ohladiš u fridžu, staviš malo češnjaka, octa, soli i još po želji ulje, začine
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 14:06   #13
Quote:
Shoki kaže: Pogledaj post
Eh sad: ukusna hrana je MASNA. Ako je nešto UKUSNO, onda je to i MASNO. Znanstvano dokazana činjenica.
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 16:38   #14
Quote:
Shoki kaže: Pogledaj post
Eh sad: ukusna hrana je MASNA. Ako je nešto UKUSNO, onda je to i MASNO. Znanstvano dokazana činjenica. Ne mora se cijediti mast/ulje, al vjeruj mi, sadrži masnoću. Zato majonezu ne možeš zamijeniti.
Možeš samo smanjiti njen udio pa stvari maskirati.
Hm, istina
Nakon subotnjeg derneka i neprospavane noći doručkovah ćevape, i nevjerojatan je osjećaj koji izaziva zdrava količina masti na nepcima Pogotovo ako si fakat bančio
A da ne pričam o pršutu s mrvu bijelog sastrane

Doduše, ima i nemasne hrane ukusne
Npr breskve, jagode

Doduše, majonezu mošež zamijeniti, ali jedina dostojna zamjena za mene je maslinovo ulje. Ima neku puninu i poseban šmek pa super ide u takve salate. Npr, portugalska mi je u zadnje vrijeme bolja bez majoneze i s maslinovim
Al jebiga, i to je masno
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 22:15   #15
Quote:
Ribica_lilly kaže: Pogledaj post
Jel može u to umjesto vrhnja i majoneze tekući jogurt?
Zasto tekuci?

Pa naravno da moze jogurt umjesto vrhnja ili umjesto majoneze.

Bas sam se pitala kako se ljudima da pojesti toliko masnoce u pilecoj salati. Redovito je radim sa 2/3 jogurta i 1/3 majoneze (i to one prave, nikakve dijetne zamjene nicega ne koristim).
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 22:16   #16
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Npr, portugalska mi je u zadnje vrijeme bolja bez majoneze i s maslinovim
Sto je to portugalska salta?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 11:50   #17
ne, čitao sam negdje (na više mjesta, linkam ako nađem) da je ukusa hrana masna. Ako je baš ukusno, onda sadrži masti, možda i skrivene, ali kemijski to su masti.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 14:19   #18
Quote:
Shoki kaže: Pogledaj post
ne, čitao sam negdje (na više mjesta, linkam ako nađem) da je ukusa hrana masna. Ako je baš ukusno, onda sadrži masti, možda i skrivene, ali kemijski to su masti.
Aaaa, ti se baš uvatio te teze ko pijan plota. Meni se to čini ko najobičnija glupost i smišno mi je. Meni su npr. ukusne neke namirnice koje tebi možda nisu i obratno. Šta postoji nema univerzalna mjerna veličina ukusnosti?!
Nemoj se ljutit, al mislim da ti teorija ne drži vodu
Možda se ne znaš dobro izrazit i prenjet to šta si čitao
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 20:19   #19
Quote:
Shoki kaže: Pogledaj post
ne, čitao sam negdje (na više mjesta, linkam ako nađem) da je ukusa hrana masna. Ako je baš ukusno, onda sadrži masti, možda i skrivene, ali kemijski to su masti.
ja imam kolegicu koja je nutricionist po struci i ona je ovo doslovce tako rekla: da je masna hrana ukusna. dakle, znanost potvrdila.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:05   #20
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Sto je to portugalska salta?
Ma to ti je ona s tjesteninom i tunjevinom, to je osnova, dodaci idu po želji.
Meni je sad super tjestenina, tunjevina, češnjak, maslinovo
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.