Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2015., 14:25   #81
mi smo isto fotkali sami malog, doduse meni je muz profi fotograf al to moze svatko doma ako ima iole bolji fotic i ako se pazi na pravila (netko je gore vec linkao). nama je mali tad imao 2mj, polegli smo ga na krevet na bijelu plahtu i fotkali odozgo, na slici se uopce ne kuzi da zapravo lezi, a ne sjedi
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 22:23   #82
Osobna iskaznica za dijete

Molim vas pomoć ako netko ima iskustva u zadnje vrijeme- trebam napraviti osobnu za dijete od skoro 3 godine jer putujemo u posjet tati koji radi u inozemstvu. Na stranicama od MUP-a pise da oba roditelja podnose zahtjev za osobnu a ako je jedan spriječen zahtjev moze podnijeti samo jedan roditelj ali onda onaj drugi mora doci podići osobnu. Ili poslati ovjereni punomoć iz inozemstva. Je li to u praksi stvarno tako? Nismo uopce razmišljali o tome prije nego je muž otputovao pa tako nismo ni provjeravali sto sve treba.
U braku smo, imamo isto prezime i prebivalište na istoj adresi.
Zvat cu naravno MUP u ponedjeljak ali eto da pitam i ovdje
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 22:34   #83
stvarno je tako. ako ne dodjete oboje predati zahtjev onda ti uvali papir na kojem moras napisati ime i prezime oca djeteta koji ce doci podignuti osobu i moras se potpisati na tu izjavu

mi smo dali raditi osobnu malom prije par tjedana (i ceka se bas dugo, rekli su nam tri tjedna sto je meni bas nekako predugo za takav tip dokumenta)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 22:55   #84
A kvragu, pa ne mogu vjerovati. I sad on mora ici davati izjavu u konzulat i to platiti ko zna koliko, pa za poludit. Koja nebuloza.
Znam da se ceka do mjesec dana, i to pise tamo.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 23:13   #85
htjela sam.napisati da nije nebuloza a onda sam se sjetila da se roditelji mogu rastati godinu i pol nakon sto se izvadi djetetu osobna/putovnica i da jedan roditelj bez ikakvog problema moze.odvest dijete u australiju ako oce.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 08:34   #86
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
htjela sam.napisati da nije nebuloza a onda sam se sjetila da se roditelji mogu rastati godinu i pol nakon sto se izvadi djetetu osobna/putovnica i da jedan roditelj bez ikakvog problema moze.odvest dijete u australiju ako oce.
Definitivno.

Ja sam djetetu išla sama vaditi osobnu, i ja sam ju podigla. Imala sam kod predaje dokumenata vjenčani list, muž i ja nemamo isto prezime ni adresu, dijete ima očevo prezime. I nije bilo nikakvih problema.
TIT is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 08:45   #87
TIT jel to bilo sad nedavno? U Zg-u?
Ma dobro, nije da nema smisla ali bi mi to bas zakompliciralo situaciju.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 09:40   #88
Bilo je u Zagrebu u kolovozu 2013, čim su uveli da i bebe mogu imati osobnu. Ali su vrijedila ista pravila.

Išla sam sada pretražiti ovu temu jer sam bila sigurna da sam već pisala.
Ovo je iz 2013.g.

Išla sam sama vaditi osobnu za 2-godišnjaka, ništa me nisu pitali za oca (u braku smo).
Kad sam vadila putovnicu (prije toga), pitali su jesmo li u braku? (da), a gdje mi je vjenčani list? (doma), zašto dijete i ja nemamo isto prezime? (zato što me tako volja), i na kraju mu napravili putovnicu bez da se otac pojavio tamo.


Sve sam obavljala u Petrinjskoj.
Možda su pooštrili mjere, ali ništa te ne košta da odeš tamo i pokreneš proceduru. Pa ako zapneš - onda se živciraj, nemoj unaprijed.
TIT is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 09:56   #89
Mi smo bili prije dva mjeseca. Zahtjev smo predali skupa, a podiglasam ju ja sama. Zena na salteru je napisala nekakvu napomenu u komp, ne znam kaj i rekla da moze doci samo jedan roditelj. Isli smo s klincem koji je tamburao tam po cekaoni pa je zena valjda zbog toga to rekla. Oboje smo se morali potpisati na zahtjev za osobnu.
Cuj, nis te ne kosta da odes probati sama. Ak prodje super, ak ne, ne. Ako imas dovoljno vremena jelte.

I da, cekali smo novu osobnu skoro mjesec dana.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 11:11   #90
Ja sam zhtjev za klince predala 7.12.2015. a muž je morao podići osobne. Bile su gotove 29.12.2015.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 11:14   #91
Hvala cure, zvat cu sutra da pitam i pojasnim situaciju pa cu vidjeti.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 13:05   #92
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Zahtjev smo predali skupa, a podiglasam ju ja sama. Zena na salteru je napisala nekakvu napomenu u komp, ne znam kaj i rekla da moze doci samo jedan roditelj. Isli smo s klincem koji je tamburao tam po cekaoni pa je zena valjda zbog toga to rekla. Oboje smo se morali potpisati na zahtjev za osobnu.

Nije reklq jer je klinac tamburao nego jer oni zele suglasnost oba roditelja - bilo pri predaji zahtjeva (kao kod vas, pa je onda svejedno tko podigne) ili jedan predaje drugi podize

Prije nije bilo tako, kad smo mi prije 5 godina malom radili putovnicu nista nisu pitali
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 13:45   #93
Vjerujem da je to zato sto sad vise ne traže na granici onu neku ovjerenu suglasnost da dijete moze putovati s jednim roditeljem. Ali svejedno mi komplicira život trenutno
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 16:36   #94
Da apsurd bude veći- u zemlji gdje nam se trenutno nalazi tata nema hrvatskog veleposlanstva. Pa ja ne vjerujem.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 18:59   #95
Gdje u Zagrebu fotkati malu bebu za osobnu?
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 19:25   #96
Quote:
Cliodhna kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu fotkati malu bebu za osobnu?
Moja frendica je doma fotkala bebu od mjesec dana i onda odnesla te fotke na sticku u foto studio. Slikala je pae puta (mobitelom) i oni su izabrali najbolju fotku.
Zvrcni neki foto studio pa se raspitaj na sto treba obratiti paznju kad fotkas.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 10:32   #97
Quote:
Cliodhna kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu fotkati malu bebu za osobnu?
Najbolje dijete slikati doma, na krevet staviti bijelu plahtu, uslikati hrpu slika i otići da razviju onu koja zadovoljava kriterije (pogled ravno, usta zatvorena..)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.