Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 19:07   #41
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Ajd javi kakvi su ovi sa cijenama...

stigla ponuda ... pa sad ... je puno, ali gle ....

kaljeno staklo 1 cm debelo u dimenziji 80*260cm košta gotovo 3.500 kn, ali to baš nije nerealno; alu vodilice i okviri ... jos toliko; ukupno 7.400 kn

no pnog linka pa vidi sve opcije ... rekose mi da se svaka od tih tipova vrata mogu pretvoriti u klizna ... uzivaj

http://www.licht-harmonie.de/cms/ind...d=53,0,0,1,0,0
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:32   #42
[QUOTE=sly47;8605515]
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
hm ... meni se sviđaju ove ... čekam ponudu



http://www.girasole.hr/index.php[/QUOTE

izgleda ok...mene isto mući klizna stjena...zapravo nama trebaju dvoja klizna staklena vrata širine 1,5 i visine 2,10 koja ulaze u knauf sa dvije strane...me neznam kako objasnit...uglavnom ne dolaze u obzir one ormar varijante...jer taj dio stana je glavni dio i bitan element u cijelom prostoru i nikako nesmije lićit na vrata od ormara...
Ajd javi kakvi su ovi sa cijenama...
Za klizna vrata koja nestaju u zidu su potrebne kazete za klizna vrata. Postoje kazete za knauf zidove i u njih se onda može montirati bilo koja klizna vrata. Imam jedan link za kazete - www.eclisseworld.com, ja imam njihove kazete. A staklena vrata su mi Henry glass - www.henryglass.it.
Ako si iz zagreba možeš si pogledati na kvatriću u iglasu.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 07:44   #43
[QUOTE=porte;8616050]
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post

Za klizna vrata koja nestaju u zidu su potrebne kazete za klizna vrata. Postoje kazete za knauf zidove i u njih se onda može montirati bilo koja klizna vrata. Imam jedan link za kazete - www.eclisseworld.com, ja imam njihove kazete. A staklena vrata su mi Henry glass - www.henryglass.it.
Ako si iz zagreba možeš si pogledati na kvatriću u iglasu.

da, čula sam za njih ... ali i ovi rade taj tip kliznih vrata, ali i neku shemu da izgledaju kao da vise sa karniše zbilja imaju hrpu varijanti i obzirom na kvalitetu, ne čine mi se jako skupi; ipak, ne mijenjaju se vrata u stanu sa svakim farbanjem
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:20   #44
Quote:
porte kaže: Pogledaj post

Za klizna vrata koja nestaju u zidu su potrebne kazete za klizna vrata. Postoje kazete za knauf zidove i u njih se onda može montirati bilo koja klizna vrata. Imam jedan link za kazete - www.eclisseworld.com, ja imam njihove kazete. A staklena vrata su mi Henry glass - www.henryglass.it.
Ako si iz zagreba možeš si pogledati na kvatriću u iglasu.

jel mi moožeš reći koje su ti dimenzije i koliko novčića ti je ti uzelo ako nije problem...jer okvirno računam 15000 za dvoja vrata (1,5*2,10) sa svim tim okvirima i naravno od stakla samo sad više nisam sigurna da će mi to biti dovoljno...a knauf zid se diže 15 cm ispred postojećeg a ta vrata sa obadvije strane ulaze u knauf jedna iza drugih a ne jedna do drugih...a nitko mi još nije spominjao nikakve kazete nego samo čvrste okove za klizne stjene ( ne one ormarske)...nisam pametna više...svaki savjet gdje i kako dobrodošao ...

elegant dali si im slala mailom dimenzije i tražila ponudu ili si bila na dogovoru?
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 13:48   #45
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
jel mi moožeš reći koje su ti dimenzije i koliko novčića ti je ti uzelo ako nije problem...jer okvirno računam 15000 za dvoja vrata (1,5*2,10) sa svim tim okvirima i naravno od stakla samo sad više nisam sigurna da će mi to biti dovoljno...a knauf zid se diže 15 cm ispred postojećeg a ta vrata sa obadvije strane ulaze u knauf jedna iza drugih a ne jedna do drugih...a nitko mi još nije spominjao nikakve kazete nego samo čvrste okove za klizne stjene ( ne one ormarske)...nisam pametna više...svaki savjet gdje i kako dobrodošao ...

elegant dali si im slala mailom dimenzije i tražila ponudu ili si bila na dogovoru?
mailom sam sve obavila i javili se sa ponudom već isto popodne, što je za svaku pohvalu; ja trebam kliznu stijenu, koja ide na zid, vodilica alu što bliže plafonu, bez posebnih štokova i sl.; dim otvora su 80*210, ali bi išla do visine 260 sa staklom jer mi se ne svidja posred zida vodilica! Ovako dobijem zaista stijenu u full visini.
dakle, alu okovi i okvir, kaljeno staklo 1 cm debljine, mutno u dim 80/260 ... bez montaže (a kažu da to svaki iole spretan majstor postavi ... a kod njih košta 500 kn) ponuda je cca 7.400 kn. Meni se čini realno .. iako nisam baš ziher da li mi je i prihvatljivo
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 00:06   #46
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
jel mi moožeš reći koje su ti dimenzije i koliko novčića ti je ti uzelo ako nije problem...jer okvirno računam 15000 za dvoja vrata (1,5*2,10) sa svim tim okvirima i naravno od stakla samo sad više nisam sigurna da će mi to biti dovoljno...a knauf zid se diže 15 cm ispred postojećeg a ta vrata sa obadvije strane ulaze u knauf jedna iza drugih a ne jedna do drugih...a nitko mi još nije spominjao nikakve kazete nego samo čvrste okove za klizne stjene ( ne one ormarske)...nisam pametna više...svaki savjet gdje i kako dobrodošao ...

elegant dali si im slala mailom dimenzije i tražila ponudu ili si bila na dogovoru?
Prije svega kazete služe samo kad se vrata kližu u zid, u tom slučaju se kazeta montira kad se gradi i sam zid. Ta kazeta ima i vodilicu i sve ostalo što treba, pa se na kraju u nju mogu montirati bilo koja klizna vrata. Ako ti je širina metar i pol onda ćeš trebati 2 krila. Inače ako ne želiš vrata koja se otvaraju u zid ili ako se više ne može ugraditi kazeta za klizna vrata, onda se mogu montirati ona koja se otvaraju preko zida. Ja imam jedna staklena klizna koja se otvaraju u zid (knauf) veličina 80 x 210, a cijena je bila oko 11.000 kn (kazeta oko 2000, stakleno krilo oko 6000 i štok oko 3000). Druga su mi isto klizna staklena 90 x 210, ali se otvaraju preko zida, njihova cijena s vodilicom i svim elementima je bila oko 8000 kuna. No zavisi što točno odabereš, cijene mogu biti i više. Ako su ti vrata dvokrilna onda treba računati na skoro duplo.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 23:56   #47
Staklene stijene i razne novotarije

dobio sam ponudu za izradu projektnog rejšenja jednog kafića ali ima dosta zahtjeva, prvi od njih moram naći neka klizna staklena vrata koja se mogu otvarati na različite načine i stim da imaju nekakvu dodatnu dekorativnu funkciju, pa bih zamolio ako mi možete reći svoja iskustva sa kliznim stijenama, i bilo bi lijepo otvoriti nekakvu galeriju slikica sa kliznim stijenama i sličnim prozvodima,te cijenama unaprijed hvala
k$enija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 07:31   #48
Quote:
k$enija kaže: Pogledaj post
dobio sam ponudu za izradu projektnog rejšenja jednog kafića ali ima dosta zahtjeva, prvi od njih moram naći neka klizna staklena vrata koja se mogu otvarati na različite načine i stim da imaju nekakvu dodatnu dekorativnu funkciju, pa bih zamolio ako mi možete reći svoja iskustva sa kliznim stijenama, i bilo bi lijepo otvoriti nekakvu galeriju slikica sa kliznim stijenama i sličnim prozvodima,te cijenama unaprijed hvala
ovi su moji favoriti ... korektne cijene, kooperativna ekipa ... sve 5

http://www.girasole.hr/index.php
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 09:41   #49
bio je sličan topic baš o kliznim stjenama i meni je bio interesantan jer sam u uređenju stana i imam dosta kliznih vrata ko u prići... dvoja kliznih drvenih vrata i dvoja staklenih...ova drvena su bila jednostavna za izvest...sav materijal smo naručili u furniru i majstor je zmontirao....eh a ova staklena su bila malo kompliciranija...imaš već firmi koje se bave time al nama je to bila dosta skupa varijanta pa smo se sami bacili u organizaciju i našli izvrsnog majstora koji ima već iskustva s time...ona nam rekao koji okovi i sve to nam treba pa smo te naručili u schachermayeru (elgrad) i to je bio najskuplji element...jer dimenzije vrata se 115 širina i 240 visina i teška su oko 90kg tako da okovi moraju biti turbo čvrsti, mislim da su ovi naši za 120kg... staklo smo narućili u staklo piletiću, 1cm debelo,kaljeno inagriženo sa kiselinom pa vuće na mutno....inaće to stako ima pjeskareno (što se brzo maže), sa folijom u sredini (to je najskuplje) i nagriženo sa kiselinom (najjeftinija varijanta)... vrata nemaju šinu po kojoj idu po podu nego je u pod stavljena samo jedana mala vodilica koja ih usmjerava. Isto tako je sa drvenima vratima...i spustili smo strop sa knaufom kako bi sakrili sve te okove i vodilice...eh da i ta staklena ulaze u knauf zid...ovih dana bi trebalo biti sve gotovo pa kad bude mogu poslikati i stavit... neko vrijeme smo htjeli i uzeti prozirno staklo pa ga ljepit folijama ....time se recimo možeš poigrat u smislu dekoracija...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 10:12   #50
sly47 možeš mi, molim te reći koliko cca dođu drvena klizna vrata...
trabaju mi na 2 mjesta u stanu..a neće se previše vidjeti, pa se ne bih bacala u trošak za staklenim...
hvala ti!
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 11:11   #51
mislim da smo dvoja vrata širine cca 75 i visine 240 od iverala sa okovima i svime te ručkicama u furniru platili 2000 kn i još toliko majstora da to sve ugradi... mada mislim da se može i jeftinije al nama je bilo hitno pa nismo puno gunđali oko cijene...
probaj kontaktirat www.pana.hr , oni su nam dali super cijenu al rok isporuke je bio 45 dana pa smo odustali...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:43   #52
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
....eh a ova staklena su bila malo kompliciranija...imaš već firmi koje se bave time al nama je to bila dosta skupa varijanta pa smo se sami bacili u organizaciju i našli izvrsnog majstora koji ima već iskustva s time...ona nam rekao koji okovi i sve to nam treba pa smo te naručili u schachermayeru (elgrad) i to je bio najskuplji element...jer dimenzije vrata se 115 širina i 240 visina i teška su oko 90kg tako da okovi moraju biti turbo čvrsti, mislim da su ovi naši za 120kg... staklo smo narućili u staklo piletiću, 1cm debelo,kaljeno inagriženo sa kiselinom pa vuće na mutno....inaće to stako ima pjeskareno (što se brzo maže), sa folijom u sredini (to je najskuplje) i nagriženo sa kiselinom (najjeftinija varijanta)... vrata nemaju šinu po kojoj idu po podu nego je u pod stavljena samo jedana mala vodilica koja ih usmjerava. Isto tako je sa drvenima vratima...i spustili smo strop sa knaufom kako bi sakrili sve te okove i vodilice...eh da i ta staklena ulaze u knauf zid...ovih dana bi trebalo biti sve gotovo pa kad bude mogu poslikati i stavit...
Eh, nama treba ista takva stvar! Molila bih te lijepo da mi na PM posaljes ime tog majstora (za staklena vrata). Mi smo vec skoro odustali kada smo vidjeli koje su to cijene, no cini mi se da bi na ovaj nacin (koji si ti opisala) mogli dobiti istu stvar ali puno jeftinije. Hvala unaprijed!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:49   #53
Evo dizem staru temu, nadam se da me moderator nece udaviti
al ista stvar me zanima, buduci da bi i mi umjesto klasicnih vrata na kupaonicu stavili ta ugradbena klizna vrata.
Nitko nije napisao iskustvo i kak je to na kraju zavrsilo, di je kupljeno i kak funkcionira pa ako jos prate temu "začetnici" nek napisu
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 23:00   #54
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Namjeravam postaviti klizna ugradbena vrata (unutar stana). Imam nekoliko ponuda kojie se osim cijenom razlikuju i po postojanju kasete za vrata i nepostojanje.

Dakle, jedni mi nude vrata koja ulaze u kasetu u zidu, a drugi bez te kasete. Onaj dio koji se ne vidi (unutar zida) bi legao na oštemani postojeći zid pa bi se to sve pokrilo gipsanom pločom.
Jednostavnije: zid - prostor za vrata(kaseta) - gipsana ploča

E sad, ako nema kasete nego samo klizne staze unutar prostora, na šta bi se pričvrstila gipsana ploča? Meni se to čini dosta krhko.

Da li netko ima takva klizna vrata pa da mi malo to pobliže opiše i da kakav savjet, i da li netko zna link na kakvu korisnu stranicu. Tražio sam ali bez previše uspjeha.
Već je bilo nekih tema o tome, ali ok.
Obzirom da i ja u stanu imam neka klizna vrata koja se otvaraju u zid, ovaj put ću probati malo detaljnije opisati moj slučaj.
Kad sam se upuštao u uređenje stana ni ja nisam imao pojma o ničemu, ali korak po korak čovjek nauči dosta.
Prije svega odlučio sam se da mi neka od vrata budu klizna s otvaranjem u zid radi uštede prostora i praktičnosti. Tako sam saznao da za to postoje gotovi sistemi tj. kazete za klizna vrata. Te kazete mogu biti za knauf ili za žbukanje, ovisno o kakvom se zidu radi (ja imam one za knauf). Kazete ugrađuju knauferi (ili zidari) kada rade i sam zid, a vrata se montiraju na kraju kada je sve gotovo (dakle kad su i podovi postavljeni). U te kazete se mogu ugraditi bilo koja vrata jer je to sve standardizirano (ja recimo imam i drvena i staklena vrata, a kazeta je ista). Dakle najbitnija stvar je da se kazeta ugradi na vrijeme, tj. dok se gradi zid.
Ova druga varijanta koja se spominje, tj. bez kazete, je improvizacija koja nije dobro osmišljena, pa sam odmah odustao od takve mogućnosti. Jer u tom slučaju se montirana vrata više ne mogu ni podešavati ni skidati bez rušenja zida i još niz problema, a i prilično je zeznuto sve to izvesti donekle dobro.
U svakom slučaju preporučam kazete koje su osmišljeni sistemi i ima ih raznih varijanti. Jedna moja kazeta je naprimjer model koji u sebi predviđa električne instalacije, tako da na njoj imam postavljene prekidače i utičnice, obzirom da se nisu mogli postaviti nigdje drugdje.
Što se tiče pitanja o cijenama, mislim da su moje kazete bile oko 2000 kn, a ona predviđena za električne instalacije je mislim duplo skuplja. A što se tiče cijene vrata zavisi koja se odabere jer tu cijene imaju jako veliki raspon, ali koliko se sjećam cijene su startale od nekih 2500 kuna za ona najjednostavnija vrata (krilo, štok, lajsne, tj. sve kompletno) pa na više. Ja sam recimo uzeo neka srednja vrata koja su koštala oko 5-6000 kuna.
Obzirom da sam vrata kupovao u iglassu, onda sam od njih uzeo i kazete. Oni imaju kazete eclisse za koje sam vidio da su jedna od najboljih marki, a može se naručiti bilo koju kazetu po želji. A da, internet stranica im je www.ecliisseworld.com
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 09:08   #55
ima ko iskustva sa samostojećim kliznim stijenama?
konkretno, imam veliku staklenu stijenu na koju se nastavljaju vrata.
e sad, skinula sam ta vrata ali mi je sad nezgodno jer nemam vrata na dnevnom b.
i sad sam namjeravala kupiti novu stijenu i klizna vrata.
dali postoje samostojeće te kasete o kojima pričaš, ili se moraju ugrađivati u zid/knauf?
tnx
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 10:06   #56
eto i ja sam pisala na tom drugom topicu o svom iskustvu...imam dvije klizne staklene stijene i dvija drvenih lkiznih vrata...i nismo uzeli sistem tih kazeta nego okove...nisam sigurna da bi te kazete izdržale moja staklna vrata koja imaju 90kg...samim time smo uzeli okove za 120 kg. isto su u knaufu...s time da niti jedna vrata nemaju štokove i šine po podu...i staklo nije unutar okvira...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:57   #57
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
eto i ja sam pisala na tom drugom topicu o svom iskustvu...imam dvije klizne staklene stijene i dvija drvenih lkiznih vrata...i nismo uzeli sistem tih kazeta nego okove...nisam sigurna da bi te kazete izdržale moja staklna vrata koja imaju 90kg...samim time smo uzeli okove za 120 kg. isto su u knaufu...s time da niti jedna vrata nemaju štokove i šine po podu...i staklo nije unutar okvira...
bi mogla staviti slikicu da vidim jel tako otprilike i kod mene situacija, moooooolim te
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:03   #58
ok stavit ću al još nisu knauf zidovi stavljeni..al ajd poslikat ću...okvirno ćeš dobit dojam o ćemu prićam...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:10   #59
A mi smo sve blize tome da odustanemo od ugradbenih kliznih, kolko god ona bolje estetski izgledala... i stavimo harmo vrata...
Ne znam, ovaj tjedan cemo malo obici te salone pa cemo se odluciti
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:10   #60
staklena su mi fantasticna, cekam i ja slikicu
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.