Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Biste li stavile fotografije svoje bebe/djeteta na net?
da, to je potpuno bezazleno 12 6.59%
da, ali s ograničenim pristupom 94 51.65%
ne, ne izlaže mi se dijete kojekakvim manijacima 67 36.81%
toliko sam ponosna mama da bih ga i nacrtala di god treba! 9 4.95%
Glasovatelji: 182. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2016., 11:28   #401
izbrisala sam komentare bebe pa vratimo se sad malo temi (koja nisu bebe nego stavljanje njihovih fotografija na internet).
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 22:37   #402
http://zimo.dnevnik.hr/clanak/rekla-...---450243.html


girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:35   #403
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Prvo sto napravim kad kupim novi smartphone/tablet - ubijem geotagging i svo slanje podataka o lokaciji gugletu. I uopce ne vidim svrhu tih usluga, izuzev eventualno putopiscima i sl.
A ovo sa slanjem/ne slanjem slika.. hm, da, na koliko su vam rodjendana, u koliko su vam parkica, na koliko su vam plaza i slicno djeca uslikana u igri s drugom djecom, cije roditelje ne poznajete? I nemate pojma da je vase dijete zavrsilo na njihovom fejsu/tviteru/blogu skupa s njihovom djecom. I kaj tu mozete? Nis. Osim eventualno k'o kobac bdjeti nad djtetom da ga tko slucajno ne bi uslikao ja sam, recimo, za vrijeme adaptacije u vrticu pazila da slikam samo svoje dijete, ni na jednoj slici mi se ne vide lica druge djece. I ni jednu sliku iz vrtica nisam nigdje objavljivala. Da bih se pofrendila s par roditelja na fejsu i skuzila da su svi oni ljepili slike s adaptacije k'o sumanuti. Da je u redu, nije. No, ljudi o tome uopce ne razmisljaju. Meni ne smeta, al vjerujem da ima ljudi kojima smeta..
Takvo je vrijeme u kojem zivimo. Ili cemo prihvatiti tu cinjenicu i upoznavati se s novom tehnologijom koliko god mozemo, zastiti se i paziti na sadrzaje i postavke. ili cemo puknuti k'o kokice od paranoje. Druge nema
Slično razmišljamo.
S tim da ja ne pazim kad slikam neki grupni događaj da isključivo obuhvatim samo lice svog djeteta. Malo bi nam čudno izgledali rođendani i razna događanja. Slikam i razvijam normalno, ali isključivo za naš privatan kućni album. Ne objavljujem slike tuđe djece. Držim takvo objavljivanje bez izričite privole roditelja totalnim bezobrazlukom.
Slike svog djeteta rijetko objavljujem na profilu koji je zatvoren za sve osim mojih prijatelja (smiješnih desetak vrijednih). Tom prilikom uvijek pazim o tome kakvu sliku koristim. Uvijek s odjećom, nikad potencijalno embarassing.

I da, slažem se da ima ljudi koji nisu ni svjesni gdje sve njihovi klinci pozavršavaju, bez obzira na njihove krute mjere...čak i bez obzira na one kojima izričito mogu reći da ne žele objavu svog djeteta na njihovim profilima.

Moj klinac je tako slikan na maškarama, stavljen onlajn na stranici grada, a izašao je i u novinama među ostalom djecom.
Ovo ljeto je također slikan s par klinaca prilikom jedne manifestacije i stavljen na stranicu jedne turističke zajednice.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:05   #404
Imam par cura na FB za prijatelje što rade u vrtiću i one redovno kače selfije sa djecom i slike djece u igri/šetnji a mame im lajkuju iste

kako biste vi reagovali da tete iz vrtića kače slike vaše djece na svoje profile?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:33   #405
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Imam par cura na FB za prijatelje što rade u vrtiću i one redovno kače selfije sa djecom i slike djece u igri/šetnji a mame im lajkuju iste

kako biste vi reagovali da tete iz vrtića kače slike vaše djece na svoje profile?
Ove za koje ja znam da to rade su pitale roditelje za dopuštenje, i bilo je roditelja naravno koji nisu dopustili.
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:44   #406
Mi svake godine potpisujemo hrpu dopustenja za fotografiranje i svaki posebno moramo potpisati - interna upotreba, izleti, strucne publikacije, web vrtica itd itd itd. Problem nastane u tome sto puno roditelja uopce nista ni ne potpise i onda teta ne smije nikome na kraju godine sprziti dvd sa fotkama
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 08:14   #407
Kod nas se prilikom sklapanja ugovora sa vrtićem potpisivala ta suglasnost i nitko nije mogao biti upisan ako ju nije potpisao i vrtić fotografije koristi na svojim stranicama i u godišnjem izvješću
Privatni vrtić pa imaju pravo to uvjetovati, kome se sviđa upiše djete, kome se ne sviđa ne upiše

Sa nekim tetama sam frendica za FB i nikad ni jedna nije stavila sliku iz vrtića sa djecom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 08:46   #408
Ja ne bih dobro reagirala da sliku mog djeteta neka teta u vrtiću objavljuje na facebook profilu. Jesam li dobro shvatila da se radi o privatnom profilu tete? Ako je tako, zamolila bih je da to više ne radi s fotkama na kojima je moje dijete. Ako se radi o facebook stranicama vrtića koji moje dijete pohađa, to bi moglo jedino ako sam dala dopuštenje /suglasnost za to i bez navođenja imena djeteta.

Nas u vrtiću to nisu tražili (bar se ja ne sjećam jesam li tako nešto potpisala), sad u školi jesu i dala sam pristanak da objavljuju na stranicama škole. Nisu baš ažurni , pa slike djece baš i nema (osim par s prošlogodišnje božićne priredbe).

KOd mene u školi svima je ponuđeno da potpišu suglasnost da se slika njihove djece objavljuje na web stranica škole. Uglavnom svi potpišu. Strogo se poštuje ako netko nije potpisao da se fotka na kojoj je njegovo dijete ne objavi na stranicama škole. Na svom facebook profilu ne objavljujem fotke razreda,učenika. Samo svoje male i to tu i tamo, svake godine po jednu .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:08   #409
Radi se o privatnim profilima tih cura
Vrtić nema wb stranicu a ni FB stranicu

A sumnjam da su ikoga pitale za dopuštenje niti vjerujem da roditelji potpisuju te neke dozvole pri upisu
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:14   #410
Ne bi mi se to svidjelo i da naletim na tetin profil sa slikama mog klinca zamolila bi ju da ih makne.

Ja sam prvo bila protiv stavljala fotki na fejs, ali sad ipak povremeno stavim tu i tamo neku sliku. Profil mi je otvoren samo za prijatelje.
Sa slikama na sluzbenim stranicama vrtica ne bi imala problem ako bi se prije pitalo.
Kod nas stavljaju slikice na pano ispred vrata od grupe i to mi je ok.


Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:49   #411
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Radi se o privatnim profilima tih cura
Vrtić nema wb stranicu a ni FB stranicu

A sumnjam da su ikoga pitale za dopuštenje niti vjerujem da roditelji potpisuju te neke dozvole pri upisu
To mi se baš ne bi svidjelo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:14   #412
Mislim da ih ni jedna mama nije tražila da sklone slike
Još im mame redovno lajkaju i komentraišu pa se nadoveže i ostala rodbina

a imam dojam da tete kače slike samo zbog skupljanja lajkova u smislu 'gle kako sam ja super ..radim u vrtiću i djeca me vole...hihihi' a ne zbog npr. da mame vide šta su im to djeca radila u vrtiću

primjetila sam da dosta njih koji rade sa djecom vole kačiti slike sa radnog mjesta
npr učiteljice zalijepe sliku sebe sa đacima i nekim crtežima što su crtali na likovnom ili npr jedna je stavila sliku sebe sa razredom nakon održavanja prvog časa kad je bila na praksi pa je onda dobila salvu komentara kako nju djeca sigurno obožavaju jer je mlada i lijepa, a od muških komentari kako je ona sexy učiteljica i da bi i oni ponovo u školu ali kod nje u razred

jedna je zakačila sliku sa djecom nakon polaganja stručnog ispita
mislim..meni npr nije palo na pamet nikakvo slikanje nakon stručnog ispita..jedva sam čekala da se završi pa da kidnem odatle
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:06   #413
nisu vremena za bezbrižno objavljivanje bilo čega.
predatora puno,
a pravne države nigdje
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:09   #414
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Radi se o privatnim profilima tih cura
Vrtić nema wb stranicu a ni FB stranicu

A sumnjam da su ikoga pitale za dopuštenje niti vjerujem da roditelji potpisuju te neke dozvole pri upisu
To trebate i upravi vrtića prijaviti, trebali bi znati.
Pošizila bih da vidim takvo što, stvarno neki ne razmišljaju uopće, sad je došlo do toga da roditelji moraju uhoditi tete i učitelje zbog stvari koje bi se trebale podrazumijevati.

Moje poznanice koje su tete u vrtiću znaju stavljati npr. crteže i stvari koje im djeca izrade, ali nikad samu djecu. To mi je ok.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:18   #415
izdvojeno sa chata.

A ja ću se malo odmaknuti od ozbiljnih tema. Nije da imamo problema u braku niti da se svađamo pa ne moram unaprijed razrađivati strategiju.

Jutros me dočekala teta u vrtići da potpišem pristanak da objavljuju slike djece na faceu. Nisam. Jedina. Samo kod mojih 2 stoji -. Ne bedira me to, nije da kod kuće pregledavamo face pa da će primjetiti da su oni izdvojeni. Nikada nisam objavila niti jednu jedinu njihovu sluku, nisu čak ni njihova imena spomenuta pa mi je bezveze da to onda radi vrtić.

Zadnje uređivanje gargamišamel : 03.01.2017. at 09:03.
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:43   #416
Hmm... ja ne znam kaj bi napravila.. imam face profil i povremeno stavim neku fotku. Ali na slikama je mali vecinom slikan s ledja ili iz daleka... mozda imam 2/3 fotke gdje mu se vidi liceko...
Nisam skroz protiv stavljanja fotki, ali nisam bas ni za stavljanje albuma sa gomilom fotki. Imam jednu frrndicu koja skoro pa svaki moment zivota svog djeteta stavi na fb.
Meni je to uglavnom za zajebanciju, dijeljenje fotki zivotinja koje su se zgubile, nasle, udomljavaju se... ne dijelim previse informacija, a ni fotki iz privatnog zivota....

Evo stvarno ne znam kaj bi rekla da me teta ti trazi. Volim imati nadzor nad onim kaj se stavlja na face. Npr nitko od obitelji i prijatelja nema dozvolu stavljati fotke mog klinca na face. Osim ako prije ne pita.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:04   #417
elinga, podržavam te.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:29   #418
zapravo ne kuzim koja je svrha vrticka stavljanja slika na fejs, osim da se reklamiraju
i mislim da bi ti vrtiic koji to stavljaju, trebali uz dozvolu roditelja, davat i neku naknadu za reklamiranje ili barem popust na cijenu.

zapravo kuzim, ima masa roditelja kojima je fora gledat svoje klince na netu, za vrijeme posla, pokazivat frendovima itd pa je to i dio podilazenja roditelja, al bas zato mislim da bi vrtici trebali imat odgojnu ulogu u tome i ne poticat vrticki fejs; zastita privatnosti i ucenje djece sigurnsoti na netu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:16   #419
Ja baš mislim da je to to Nosorog, prebojavanje lajkova pojedine djece, šeranje prijateljima i razbibriga za roditelje.

Nije da se ja nešto previše bojim da bi njihova sigurnost bila ugrožena objavom pokoje njihove slike na netu. 2 su osnovna razloga zašto to ne činim:

1) puštam njima da kada budu veći odluče koliko toga žele pokazivati urbi et orbi
Ja se ne volim slikati niti da se objavljuju moje slike. Ne želim da me poslije pitaju nešto u stilu "Isuek, stara zašto si to svima pokazivala".

2)slike moje djece realno nikoga ne zanimaju (ko što mene ne zanimaju slike tuđe)
Ovi koji su potpisali će tražiti u kojem je čošku njihovo dijete i brojati koliko je lajkova na toj sličici. Svjesna sam da su moji dječaci prosječnog izgleda, slatkoče, stylinga i da su samo našem najužem krugu najljepši na svijetu. Ostali lajkaju reda radi da ne uviejde. Takva vid potvrde mi ne treba.

Kao što rekoh, facea se ne bojim, nije to razlog, ali mi ne treba takva promocija. Povremeno navratim, ali nikoga ne lajkam...nikada ne da mi se voditi broga o tome da li sam redovito popratila sva izdanja mojih poznanika. Par puta sam u realnom životu doživjela pitanje "jel' stvarno nije bilo dovoljno slatko za jedan klik".
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:38   #420
Nasi su trazili dozvolu i ja sam dala ali su odavno napustili praksu stavljanja icega na fb, valjda nema nitko vremena za to

Ja stavljam dosta fotki od maloga na fb, kaj ja znam, ne stavljam nikakve neugodne fotke
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.