Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 12:06   #1
Bosna, Meksiko za hrvatske bjegunce

Sjećate se vesterna,kada pljačkaši banke se samo moraju dokopati Meksika i uživati u pliejnu...

To je za nas Bosna...

Jučer sam na cugi s društvom čuo dobru foru:

Mom prijatleju je stari rođen Livnu...

Kaže:"E jebemti,što i mj stari nije uzeo to dvojno državljanstvo,pa da opljačkam PBZ i zgibam tamo"..

Uglavnom dobra šala,ali itekako istinita...


Deseci,pa i stotine tosuća ljudi ima dvojno državljanstvo, jednostavno obave poso i dokopaju se Bosne...

Ja imam prijedlog,za kompromisno rješenje:

Svi zločini počnjeni nakon 1.1.2010., počinjeni u Hravtskoj ili Bosni,a osoba ima dvojno državljansto, će dopustiti izručivanej istiih...

STavi sam taj datum,jer se previše repova vuče iz ratova,pa bi to samo omogućilo zbrku...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 09.05.2009., 12:09   #2
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sjećate se vesterna,kada pljačkaši banke se samo moraju dokopati Meksika i uživati u pliejnu...

To je za nas Bosna...

Jučer sam na cugi s društvom čuo dobru foru:

Mom prijatleju je stari rođen Livnu...

Kaže:"E jebemti,što i mj stari nije uzeo to dvojno državljanstvo,pa da opljačkam PBZ i zgibam tamo"..

Uglavnom dobra šala,ali itekako istinita...


Deseci,pa i stotine tosuća ljudi ima dvojno državljanstvo, jednostavno obave poso i dokopaju se Bosne...

Ja imam prijedlog,za kompromisno rješenje:

Svi zločini počnjeni nakon 1.1.2010., počinjeni u Hravtskoj ili Bosni,a osoba ima dvojno državljansto, će dopustiti izručivanej istiih...

STavi sam taj datum,jer se previše repova vuče iz ratova,pa bi to samo omogućilo zbrku...
To oko izručivanja bi funkcionisalo samo ako vlasti BIH počnu da hapse kriminalce, drugačije bi bilo samo mrtvo slovo na papiru... A u tom slučaju to ni nebi bilo potrebno ako pravosuđe funkcioniše kako treba...
__________________
- Sve Drine ovoga sveta su krive.
- Nijednu krivu Drinu nije moguće ispraviti.
- Ne smemo nikad prestati da ih ispravljamo.
Ivo Andrić
Sorrow.Srb is offline  
Old 09.05.2009., 12:31   #3
Sramota je za RS što je Glavaš,ubojica Srba prešao u Hercegovinu preko Bosanskog Šamca...
Nebojša Borovo is offline  
Old 09.05.2009., 13:24   #4
Nije samo Bosna i Hercegovina Meksiko za Hrvatsku, nego je i Hrvatska Meksiko za Bosnu i Hercegovinu. Ovo se naravno podrazumijeva na one građane Hrvatske ili BiH koji imaju dvojno državljanstvo ove dvije države. Kako pravosuđe funkcionira u EU? Da li je to jedinstven pravosudni prostor? Npr. kad bi neki njemački Ante Jelavić izvršio kazneno djelo u Njemačkoj i pobjegao u Češku da li bi se spasio na taj način?
Brankovac is offline  
Old 09.05.2009., 14:40   #5
Quote:
Nebojša Borovo kaže: Pogledaj post
Sramota je za RS što je Glavaš,ubojica Srba prešao u Hercegovinu preko Bosanskog Šamca...
Sto ga nisi docekao pa mu usi navukao???
mara99 is offline  
Old 09.05.2009., 15:34   #6
Moja familija je porijeklom iz Bosne. Bili uskoci i došli ovdje, al zapravo Bosna je tad bila dio Hrvatske. Pitam se dal bih na temelju tog lakše dobio dvojno državljanstvo?
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Old 09.05.2009., 19:17   #7
Quote:
Nebojša Borovo kaže: Pogledaj post
Sramota je za RS što je Glavaš,ubojica Srba prešao u Hercegovinu preko Bosanskog Šamca...
narod kaze,ko o cemu KURVA o postenju.da ima imalo
PRAVDE pod ovom nebeskom kapom,barem pola stanovnistva
republike smrtske bi trebalo biti u cuzi/zatvoru i to dozivotno(nekoliko puta).

ali svi znamo da nema pravde..
Max95 is offline  
Old 09.05.2009., 21:13   #8
Quote:
Aryan kaže: Pogledaj post
Moja familija je porijeklom iz Bosne. Bili uskoci i došli ovdje, al zapravo Bosna je tad bila dio Hrvatske. Pitam se dal bih na temelju tog lakše dobio dvojno državljanstvo?
Moja familija jer rodom iz danasnje Hrvatske. Bili age, pase, harambase...u onim okupiranim djelovima...koji su tad sacinjavali dio Bos.Pasaluka...pod Osmanlijama.
Zanima me je'l' bi ja na temelju "povjesnog prava" (onog istog sto rabe Zidovi...a cak i zidovski konvertiti) imala pravo na dvojno drzavljanstvo?
Fate is offline  
Old 09.05.2009., 23:12   #9
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Nije samo Bosna i Hercegovina Meksiko za Hrvatsku, nego je i Hrvatska Meksiko za Bosnu i Hercegovinu. Ovo se naravno podrazumijeva na one građane Hrvatske ili BiH koji imaju dvojno državljanstvo ove dvije države. Kako pravosuđe funkcionira u EU? Da li je to jedinstven pravosudni prostor? Npr. kad bi neki njemački Ante Jelavić izvršio kazneno djelo u Njemačkoj i pobjegao u Češku da li bi se spasio na taj način?

Nevjerovatno da svi ignorišu ovaj post i boldani dio. Valjda se ne uklapa u temu.
Zgembo Admislic is offline  
Old 11.05.2009., 09:09   #10
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Svi zločini počnjeni nakon 1.1.2010., počinjeni u Hravtskoj ili Bosni,a osoba ima dvojno državljansto, će dopustiti izručivanej istiih...
U tom smjeru su i najavljene izmjene Sporazuma o dvojnom državljanstvu. U svakom slučaju krajnje je vrijeme za to.
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 11.05.2009., 09:43   #11
Ako ga Bosna ne izruci Hrvatskoj, reagovace Hag, a tamo sve drzave moraju isporuciti ratne zlocince, jer su potpisale sporazum.
Ovo je bio izuzetno glup potez i hrvatskih i bosanskih vlasti.
Koja blamaza, danas ga osude, a on ujutru sedne u kola i otputuje iz grzave
Miso62 is offline  
Old 11.05.2009., 09:52   #12
Quote:
Fate kaže: Pogledaj post
Moja familija jer rodom iz danasnje Hrvatske. Bili age, pase, harambase...u onim okupiranim djelovima...koji su tad sacinjavali dio Bos.Pasaluka...pod Osmanlijama.
Zanima me je'l' bi ja na temelju "povjesnog prava" (onog istog sto rabe Zidovi...a cak i zidovski konvertiti) imala pravo na dvojno drzavljanstvo?

'90-ih da, ali sada su taj zakon promijenili. Bilo je dovoljno da das izjavu da se osjecas pripadnicom hrvatskog naroda i da prilozis nekakav dokument u kojem se bilo tko od tvojih predaka izjasnio Hrvatom/Hrvaticom ili je bio regrutiran u hrvaske postrojbe.

Naravno, pod uticajem OESS-a (citaj "brace") taj zakon je ukinut.
pjosip is offline  
Old 11.05.2009., 10:45   #13
Quote:
Miso62 kaže: Pogledaj post
Ako ga Bosna ne izruci Hrvatskoj, reagovace Hag, a tamo sve drzave moraju isporuciti ratne zlocince, jer su potpisale sporazum.
Ovo je bio izuzetno glup potez i hrvatskih i bosanskih vlasti.
Koja blamaza, danas ga osude, a on ujutru sedne u kola i otputuje iz grzave
Još je gore,on se dok mu ne skinu imunitet može vozikati između Bosne i Hrvatske...

Sanader je zbog ugađanja desnici ugrozio odnose s EU(pravosuđe)...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 11.05.2009., 15:04   #14
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Još je gore,on se dok mu ne skinu imunitet može vozikati između Bosne i Hrvatske...

Sanader je zbog ugađanja desnici ugrozio odnose s EU(pravosuđe)...

O čemu ti pričas molim te?

Kojoj desnici je to Serenader ugodio??? Kome to molim te i cime? I kojim je postupkom onda ugrozio odnose s EU?

Tim sto je čovjeka kojem se to nije moglo dokazati sa montiran procesom jer mu je smetao na političkoj sceni sredio ni manje ni vise nego deset godina zatvora zbog "ratnog" zločina!?
mara99 is offline  
Old 11.05.2009., 15:40   #15
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
'90-ih da, ali sada su taj zakon promijenili. Bilo je dovoljno da das izjavu da se osjecas pripadnicom hrvatskog naroda i da prilozis nekakav dokument u kojem se bilo tko od tvojih predaka izjasnio Hrvatom/Hrvaticom ili je bio regrutiran u hrvaske postrojbe.

Naravno, pod uticajem OESS-a (citaj "brace") taj zakon je ukinut.
Ne'znam valla.
Meni je prijatelj'ca morala pokazati....krsni list. (Na svu sreccu pa joj babo bio ex-fratar).
Fate is offline  
Old 11.05.2009., 16:06   #16
Quote:
Sorrow.Srb kaže: Pogledaj post
To oko izručivanja bi funkcionisalo samo ako vlasti BIH počnu da hapse kriminalce, drugačije bi bilo samo mrtvo slovo na papiru... A u tom slučaju to ni nebi bilo potrebno ako pravosuđe funkcioniše kako treba...
Ili ti ga da hrvatske vlasti pocnu hapsiti kriminalce...
masekasica is offline  
Old 11.05.2009., 16:09   #17
Zašto je Glavašu Herceg-Bosna emigracija kako je rekao preko telefona... Zar to nije Domovina?
Brankovac is offline  
Old 11.05.2009., 16:24   #18
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Zašto je Glavašu Herceg-Bosna emigracija kako je rekao preko telefona... Zar to nije Domovina?
Ma mal si je fulao, znas, bio je pod dojmom, tek je stigao, a preizborni je skup u Beliscu prilicno bitan!
mara99 is offline  
Old 11.05.2009., 20:21   #19
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Zašto je Glavašu Herceg-Bosna emigracija kako je rekao preko telefona... Zar to nije Domovina?
Polako, dok coek sredi papirologiju.
Aztec is offline  
Old 11.05.2009., 20:52   #20
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
Polako, dok coek sredi papirologiju.
Osobnu iz Banja Luke
mara99 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.