Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 18:07   #21
Kod nas(dubai) je nedavno(29.9) potvrdjen pokusaj otmice u blizini djecjeg igralishta( susjedstvo u blizini)..mamili su curicu(6.god) sa macicima i slatkishima u automobilu(dva mushkarca)..srecom sto je znala bolje i pobjegla je kuci i rekla sve mami.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 24.10.2011. at 18:13.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:02   #22
Quote:
Da sam ja otmičar, išla bih otimati neku bebu Ecclestone, a ne po trgovačkim centrima
Ne vidim šta je smješno. Ne otima se dijete uvijek radi novaca. Ima i gorih stvari. (bijelo roblje, organi, ili neki bogati par koji ne može imati dijete, pedofili, manijaci)
Tako da mislim da je rofl neprimjeren tematici.


Meni je otmica djeteta, noćna mora. Često razmišljima o tome, malu ne puštam ni u dvorište samu, a kad krene škola biće mi još gore.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:20   #23
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Ne vidim šta je smješno. Ne otima se dijete uvijek radi novaca. Ima i gorih stvari. (bijelo roblje, organi, ili neki bogati par koji ne može imati dijete, pedofili, manijaci)
Tako da mislim da je rofl neprimjeren tematici.


Meni je otmica djeteta, noćna mora. Često razmišljima o tome, malu ne puštam ni u dvorište samu, a kad krene škola biće mi još gore.
Smiješna je pretjerana panika. Čitam crne kronike od prvog osnovne, ne sjećam se da sam ikad vidjela da je išta pisalo o otmicama djece u Hrvatskoj, ako ne računamo na Ljubomira Čučića i sina generala Zagorca (koji nije bio dijete kad je otet).

Jasno mi je da se matere i očevi brinu za djecu, ali mogli ste tu brigu i korisnije raspodijeliti, na realnije strahove.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:24   #24
mislim da strah nije nerealan. mene je otela kucna pomocnica i dadilja, sa super preporukama.sve je dobro proslo ali moglo je i gore i roditelji koji se brinu, brinu se s razlogom.
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:40   #25
Quote:
capoeira-zagreb kaže: Pogledaj post
mislim da strah nije nerealan. mene je otela kucna pomocnica i dadilja, sa super preporukama.sve je dobro proslo ali moglo je i gore i roditelji koji se brinu, brinu se s razlogom.
I kako će ova koja malu ne pušta u dvorište zaštititi dijete od kućnih pomoćnica i dadilja? I kako su ova djeca koja se ne voze javnim prijevozom zaštićena od kućnih pomoćnica i dadilja?

I evo guglala sam ko mani'ta sve kombinacije otmica dijete hrvatska oteto otkupnina, i dalje ne nalazim ni na kakav slučaj.

Našla sam neki znanstveni rad koji kaže da je u Hrvatskoj prosječno 10 takvih slučajeva godišnje - ali otmičari su sami roditelji, odnosno jedan roditelj otima od drugog. DZS ne spominje nikakve otmice djece, a druga kaznena djela su sva nabrojana.
U 2010. u Hr. je bila jedna jedina osoba prijavljena za otmicu ikog.

Zadnje uređivanje Eurifesa : 24.10.2011. at 19:59.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:53   #26
Od kolegicinog frenda brat je bio otet prije 35 u ducanu u Zagrebu
Djete od 5-6 godina
Naden je nakon nekoliko tjedana: silovan, istucen
Nikad poslije vise nije progovorio ni rijec

Pa eto kako se ne dogada
Ako se tada dogodilo, ne vidim mogucnost da se ne desava danas
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 20:08   #27
ja nedavno čula priču da ne nasjedam ako vidim samo i uplakano dijete da sjedi negdje u parku,na ulici i da mu piše adresa gdje živi,kao kad dovedeš dijete to tamo na tu adresu,otmu te


a prije par godina su mi dvije frendice skoro otete,trebale su ići negdje,više se nesjećam di ni što ,uglavnom vozile su se u autu,vozio ih je poznanik,ne prijatelj već poznanik i išli su u smjeru u kojem su i trebale ići prema dogovoru(nesjećam se di i zašto i što) i frendici je bilo sumnjivo što su se približavali autoputu a točno adresu nije znala tj. nije znala di to točno je,uglavnom izašle su na zadnjem semaforu prije autoputa,samo su istrčale iz auta,na autoputu nebi nikako mogle izaći da su ušli na njega i ko zna gdje bi završile
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:09   #28
oprosti, ali presmiješno mi je ovo s 2 frendice.
i s uplakanim djetetom. tako miriše na hoax.

a slučaj prije 35 godina. ok, nitko nije rekao da nije moguće. ali to je jaaaako jaaako rijetka pojava.
jedna poznanica je poginula tako što je prolazila pored zaustavljenog kamiona a kamionu se u tom trenutku otkačila bočna stranica i tresnula je ženu po glavi i ona je na mjestu ostala mrtva. to se desilo prije par godina.
i što bi sad se ljudi trebali ustručavati hodati pored zaustavljenog kamiona.
tako da ako je nekad neko dijete bilo oteto, ne treba zbog toga biti u panici kao da je to ne znam kako česta pojava.
taj strah graniči maltene sa nerealnim. nemojte me krivo shvatiti..roditeljska zabrinutost je normalna..vjerojatno će i meni svakakvi scenariji padati na pamet kad mi se dijete bude samo kretalo svijetom.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:18   #29
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Smiješna je pretjerana panika. Čitam crne kronike od prvog osnovne, ne sjećam se da sam ikad vidjela da je išta pisalo o otmicama djece u Hrvatskoj, ako ne računamo na Ljubomira Čučića i sina generala Zagorca (koji nije bio dijete kad je otet).
Pretjerana panika nikad nije dobra. Ali to što se nešto nije dogodilo ili se o tome nije pisalo ne znači nužno da se neće dogoditi
Ajmo zagovarati stvarnu jednakost među ljudima pa dopustiti da se i među hrvatima nađu kojekakvi Priklopili...
I, da... jedno su hoaxovi, urbane legende i priče s kojima se plaše mladi roditelji (što bi ja krivično gonio ), a drugo su realne mogućnosti.
Ne valja ni zaključati djecu u 4 zida u nadi da ćeš ih tako zaštititi, ali isto tako ne valja ni banalizirati potencijalno opasne situacije.
Jer izraz "Nemoj pričati sa nepoznatima" ne postoji fore radi i ne ponavljaju ga bezveze ko papige već generacijama...
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:20   #30
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post

a slučaj prije 35 godina. ok, nitko nije rekao da nije moguće. ali to je jaaaako jaaako rijetka pojava.
j.
Objasni roditeljima otetog djeteta da je to rijetka pojava i da su zapravo, eto - imali peh.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:33   #31
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post

Meni je otmica djeteta, noćna mora. Često razmišljima o tome, malu ne puštam ni u dvorište samu, a kad krene škola biće mi još gore.
zdravorazumski je ne puštati tako malo dijete samo u dvorište. Djeca u predškolskoj dobi ne smiju biti bez nadzora.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:49   #32
Moj svekar je otet 1957. u dobi od 3 godine. Tako da se događalo i prije i sad, ali broj slučajeva u nas je tako mali da mislim da je panika bespotrebna.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 22:29   #33
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
I kako će ova koja malu ne pušta u dvorište zaštititi dijete od kućnih pomoćnica i dadilja? I kako su ova djeca koja se ne voze javnim prijevozom zaštićena od kućnih pomoćnica i dadilja?

I evo guglala sam ko mani'ta sve kombinacije otmica dijete hrvatska oteto otkupnina, i dalje ne nalazim ni na kakav slučaj.

Našla sam neki znanstveni rad koji kaže da je u Hrvatskoj prosječno 10 takvih slučajeva godišnje - ali otmičari su sami roditelji, odnosno jedan roditelj otima od drugog. DZS ne spominje nikakve otmice djece, a druga kaznena djela su sva nabrojana.
U 2010. u Hr. je bila jedna jedina osoba prijavljena za otmicu ikog.
ne kazem da se treba dijete panicno drzati u kuci jer ce se to ponasanje na neki nacin prenjeti i na dijete ali treba biti oprezan i sve provjeravati 200 puta. da , ja sam jedna od onih mama koja ce svoje dijete kada poraste voditi i u osnovnu skolu svaki dan ako bi trebalo ici samo do skole. neki nazalost nemaju tu mogucnost i to mi je jasno ali smatram da treba sve napraviti da se izbjegne katastrofalna situacija. mozda sam ja opreznija radi toga sto sam prozivjela.
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 22:36   #34
Quote:
capoeira-zagreb kaže: Pogledaj post
ne kazem da se treba dijete panicno drzati u kuci jer ce se to ponasanje na neki nacin prenjeti i na dijete ali treba biti oprezan i sve provjeravati 200 puta. da , ja sam jedna od onih mama koja ce svoje dijete kada poraste voditi i u osnovnu skolu svaki dan ako bi trebalo ici samo do skole. neki nazalost nemaju tu mogucnost i to mi je jasno ali smatram da treba sve napraviti da se izbjegne katastrofalna situacija. mozda sam ja opreznija radi toga sto sam prozivjela.
znaš li možda što su planirali učiniti s tobom?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 09:26   #35
Svasta se dogadja.

Treba biti oprezan,ali ne i paranoican.
Paranojama cemo samo blokirati djecu.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 09:36   #36
Sjećam se jedne emisije na FoxCrimeu, u Australiji. Troje braće/sestara. 13,11 i 7 god, išli popodne na kupanje i nestali. Nitko nikad nije pronađen od njih.
Ta mi se emisija toliko usjekla u pamćenje, jer izbubiti jedno djete je strava, al troje...užas!
__________________
ALBUM

Rastresi mi misli
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 10:43   #37
Quote:
LongoMai kaže: Pogledaj post
Objasni roditeljima otetog djeteta da je to rijetka pojava i da su zapravo, eto - imali peh.
upravo tako... rijetko se događa, ali nekome se dogodi, i te ljude nije briga za postotak i za rijetkost te pojave ...

Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Moj svekar je otet 1957. u dobi od 3 godine. Tako da se događalo i prije i sad, ali broj slučajeva u nas je tako mali da mislim da je panika bespotrebna.
kako su ga našli i tko ga je oteo?

... ja imam troje klinaca i naravno da mi nije svejedno, malu vodimo u vrtić, a stariji idu sami u školu... upozoreni su već odavno na neke stvari, upravo zato da znaju da se takve stvari mogu dogoditi i da budu na oprezu...
... mi smo u Vž, miran grad, nadam se da će i ostati, ali kak mm veli, moglo bi se prije dogoditi tu gdje ljudi "ne očekuju", nego u nekoj metropoli...

pa bilo je prije par mjeseci i za neku curicu koju je pokušal uvući tip u auto u Koprivnici, ako se dobro sjećam

da me frka, frka me, jer nikad ne znaš kaj se može dogoditi... a otmica djeteta... jedan od većih strahova u svakom slučaju ...
__________________
If you continually give, you will continually have.
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 11:19   #38
ja sam uzasno nepovjerljiva ...nakon incidenta sa prijasnjom dadiljom ( nema veze sa otmicom) sa ovom djecu nikada ali nikada ne ostavljam samu....doma je uvijek ili mmm ili ja ili moja mama....bez obzira koliko nam je ova dadilja super.
mislim da je strah opravdan......ja necu svoju djecu pustiti samu u skolu ili iz skole....niti na aktivnosti...mislim da cemo se pokriti za jedno vrijeme...jelte dok djeca ne budu malo veca da skuze neke stvari....na zalost nikada ne znas gdje nekakav predator vreba....to moze biti i susjed..
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 11:33   #39
Ne, ne treba biti panike niti paranoje, ali treba biti obavjesten i educiran(obavjestiti i educirati i razgovarati sa djecom, nama je zadnji sluchaj bio dobar povod da ponovimo sa klincima sto i kako u takvim situacijama)...jer koliko god su prve dvije pojave opasne, toliko i biti potpuno ignorantan i neobavjeshten je takodjer potencijalno opasno...ponashati se kao da se to nama/meni nece dogoditi sa glavom u pijesku.

Pogotovo u zemlji i sa zemljama u okruzenju koje su glavna ruta i tranziti za trafiking ljudima, seksualnim robljem, organima itd. odnedavno Bosna recimo nije vishe samo tranzit zemlja, sve vishe i vishe zena/djevojaka tamo zavrshava ciljano za seksualno iskorishtavanje kao zrtve tarfikinga.Podaci su porazavajuci.



Ima film koji treba pogledati....mislim da se zove "Not My Life"

nashla sam link.... http://notmylife.org/
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje Nica : 25.10.2011. at 12:08. Reason: spajanje postova
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 15:13   #40
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post

Pogotovo u zemlji i sa zemljama u okruzenju koje su glavna ruta i tranziti za trafiking ljudima, seksualnim robljem, organima itd. odnedavno Bosna recimo nije vishe samo tranzit zemlja, sve vishe i vishe zena/djevojaka tamo zavrshava ciljano za seksualno iskorishtavanje kao zrtve tarfikinga.Podaci su porazavajuci.

Upravo htjedoh reći.

Raspitajte se koliko je djece oteto za vrijeme rata u Hrvatskoj i BiH!!

Ja sad mogu linkati više slučajeva otmice djece u Njemačkoj - npr. dijete koje je oteto u rodilištu od strane medicinske sestre, pa dijete koje je oteto dok je majka isporbavala odjeću u kabini...

Događa se, itekako.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.