Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2013., 15:50   #1
Özgü Namal

Turska glumica Özgü Namal koja se proslavila ulogom Güllü (Serap) u "Hanımın Çiftliği", jednoj od najgledaniji TV serija u Turskoj, rođena je 28.12.1978. u Üsküdaru, İstanbul.



Počela je glumiti još kao dete u Masal Gerçek Tiyatrosu.
Diplomirala je na İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü, tj. Državnom konzervatoriju u Istanbulu.
Do sada je igrala u tridesetak serija i filmova, manje u teatru za koji se školovala.
Filmski debi Namal je imala 2002. godine u Sır Çocukları i od tada je igrala u nekoliko filmova: Anlat İstanbul, Büyü, Organize İşler, Polis, Beynelmilel and O... Çocukları. Za ulogu u filmu Mutluluk 2007. godine je nagrađena Zlatnom narandžom na Filmskom festivalu u Antaliji za najbolju glumicu (Antalya Altın Portakal Film Festivali).
Televizijski debi imala je 1998., a na ovim prostorima je pored uloge u Hanımın Çiftliği (Polja nade ili Nasledje jedne dame) koja je u Turskoj emitirana od 2009. do 2011. godine, poznata i po liku Elif Eylül u seriji Kurtlar Vadisi / Dolina vukova, koju je igrala od 2003. do 2005. godine.
Sada u seriji Merhamet / Milost igra Narin Yilmaz.

Izvori: 1., 2., 3.

Bhea is offline  
Old 19.11.2013., 18:26   #2
Vozdrica

Najnovije...

Özgü Namal & Engin Altan Düzyatan u filmu "Bu İşte Bir Yalnizlik Var" / "Way of Loneliness" rađenom po istoimenom romanu savremenog turskog pisca Tuna Kiremitçija.

Premijera filma je 13.12.2013.

Priča je to o muzičaru, gitaristi Mehmetu, ljubavi, prijateljstvu i borbi za goli opstanak, u ozračju ekonomske krize u Turskoj, 80-ih godina 20. stoljeća.

Par sličica iz i oko filma

http://imgkelebek.hurriyet.com.tr/Li...%20%287%29.JPG
http://www.imagebam.com/image/2c9c53277467544
http://www.imagebam.com/image/8f7056277467410
http://www.imagebam.com/image/8730b3277467448
Daša is offline  
Old 19.11.2013., 18:53   #3
Ozge mi je genijalna...gledala sam je u nekoliko serija i filmova..žena je sjajna glumica..gledala sam sinoć na yt ovu najavu za film sa Enginom i njih dvoje mi djeluju tako dobro i stvarno..promatram ih ne doživljavam ih uopće kao da glume već kao da su stvarno i ja s njima...kombinacija Engin&Ozge čista desetka!
teuta.luburic is offline  
Old 19.11.2013., 19:20   #4
Samo rijeci hvale za Ozgu. Gledala sam je u filmu Mututluk, a sada u seriji Merhamet.
Voljela bih kad bi se i ovaj novi film u dogledno vrijeme pojavio sa prevodom.
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Old 19.11.2013., 21:27   #5
prekrasna je.nadam se da će ova serija milost bit dobra.ja inače jako ne volim tog njenog partnera,ali ona mi je draga.
__________________
just do it.
just-do-it is offline  
Old 20.11.2013., 01:16   #6
Quote:
walli kaže: Pogledaj post
Samo rijeci hvale za Ozgu. Gledala sam je u filmu Mututluk, a sada u seriji Merhamet.
Voljela bih kad bi se i ovaj novi film u dogledno vrijeme pojavio sa prevodom.
I ja sam gledala.
Tematika je preteska. Ali je Ozgu sjajna u filmu.

http://www.imdb.com/title/tt0978649/
http://turkfilm.blogspot.com/2007/09...oguz-2007.html
http://i297.photobucket.com/albums/m...lulukCOVER.jpg
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Old 20.11.2013., 03:12   #7
Quote:
just-do-it kaže: Pogledaj post
prekrasna je.nadam se da će ova serija milost bit dobra.ja inače jako ne volim tog njenog partnera,ali ona mi je draga.
vjeruj mi da ne znam tko mi je draži Ibro ili Ozge...lik Narin ii Firat!
teuta.luburic is offline  
Old 07.12.2013., 22:36   #8
Hafif hafif sıyrılıp gitmeyi planlıyorum, by Ayşe Arman za Hurriyet.
- scan -
Ako neko ima volje prevesti byrun, ni GT mi ne pomaže. :tužni:
Čini mi se da ovo razumem:
Quote:
Ama sen parmakla gösterilen oyunculardan biri değil miydin?
-Okulda, “Kötü öğrenci ama iyi oyuncu olacak!” derlerdi. Son sınıfta Yıldız Kenter beni sınıfta bıraktı. Hep derse geç kalırdım…
U školi je za nju govoreno: loš je učenik, ali će biti dobra glumica... uvek je kasnila...

Super fotke (by Zeynel Abidin AĞGÜL):




InStyle party.

Sa fanicom na setu Merhameta.
Bhea is offline  
Old 08.12.2013., 21:49   #9
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
....
Televizijski debi imala je 1998., a na ovim prostorima je pored uloge u Hanımın Çiftliği (Polja nade ili Nasledje jedne dame) koja je u Turskoj emitirana od 2009. do 2011.
Sada u seriji Merhamet / Milost igra Narin Yilmaz.

Ispričavam se na skraćivanju .
Koja lampica mi se upalila, ja sam ta "Polja nade" preletila nekoliko popodneva, ali sad se sjećam prelijepe crnke u crvenoj haljini na točkice. (Outfit sam zapamtila jer mi je bio genijalan.). To je Ozgu .

Evo plakata njenog novog filma:



I link na današnje gostovanje Ozgu i Engina Altana Duzyatana, (i režisera Hakan “Ketche” Kırvavaç) u tv emisiji
http://tvarsivi.com/player.php?y=36&...8+10%3A35%3A28

Zadnje uređivanje Ivančica5 : 08.12.2013. at 21:57.
Ivančica5 is offline  
Old 10.12.2013., 14:00   #10
Upoznajte Ozgu Namal: ona je posebna!
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica

Zadnje uređivanje Bhea : 10.12.2013. at 16:02. Reason: link nije zamena za tekst, pa barem i naslov
Ina84 is offline  
Old 10.12.2013., 21:53   #11
Prepisivači, pa još ne umeju ni prepisati kako treba.

Sa Başarom Savurom se razišla još krajem zime ili početkom proleća, a objavljeno je u četvrtom mesecu, ako se dobro sećam.
Turski mediji su joj zatim, negde pred kraj 1. sezone serije, 'prikačili' kolegu İbrahima Çelikkola, tj. nakon što se on razišao sa Deniz Çakir (u vreme dešavanja oko Gezi parka, tu oni imaju još zajedničkih fotki).
Sledeća spekulacija se pojavila mislim početkom sedmog meseca kada su Ozgu prišili (poznatog) novinara Kanata Atkayu. Onda je od kraja tog meseca snimala film, pa nije bilo abrova sve do početka snimanja/emitiranja 2. sezone kada su objavili (gecce, npr.) kako je ona zapravo sa redateljem Merhameta Çagatayom Tosunom glavom i bradom, a da je priča o Çelikkolu zapravo (po)služila kao paravan, te da je i sam Çelikkol bio iznenađen svim tim.
Ona (niti bilo od njih) ništa nije ni negirala, ni potvrdila, a, koliko sam videla, paparazzi je od odmora u Bodrumu fotkaju u biti samu...
IMHO, manir TR medija je takav da svakoj solo glumici 'lepe' nekog, pa se pored njih izlizala i ona stara 'gde ima vatre ima i dima', postajući slabo upotrebljiva.



PS.
Kasnim s linkovima na tekstove, no evo nekih koje sam uspela naći:
- Özgü Namal ile Kanat Atkaya Birlikte mi?, nagađanje da je sa Atkayom. Sećam se da sam pomislila kako su prvo nastale fotke a onda su smislili tekst uz njih da bi ih mogli objaviti, pa otud cela priča pod upitnikom, te
- Özgü Namal'dan ters köşe, u kojem gecce piše da je Çelikkol paravan. Navodno.
Bhea is offline  
Old 11.12.2013., 19:55   #12
Ozgu Namal i EAD na premijeri Bu İşte Bir Yalnızlık Var.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Old 12.12.2013., 00:01   #13
Evo preveden trejler filma U ovome ima samoće, Ozge i Engin

http://www.youtube.com/watch?v=QcOMH4CnWxc

Ozge o liku Narin - odličan intervju.

https://www.youtube.com/watch?v=dZfvfZrj3ik
Snupika is offline  
Old 12.12.2013., 00:46   #14
Quote:
Snupika kaže: Pogledaj post
Evo preveden trejler filma U ovome ima samoće, Ozge i Engin

http://www.youtube.com/watch?v=QcOMH4CnWxc

Ozge o liku Narin - odličan intervju.

https://www.youtube.com/watch?v=dZfvfZrj3ik
Cini se super film.
A intervju, odlican!
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Old 13.12.2013., 00:18   #15
Anarsist ve seksi!, nastavak intervjua od subote, iz pera Ayşe Arman. (scan)
Ima zanimljivih delova, no podug je, ne usuđujem se ni pokušati 'prevoditi', pa ću koliko razumem prepričati.



Razgovor nam je prenet na način prepoznatljiv za Armanovu...
Ljubav je za nju ogledalo (), na pitanje zaljubljuje li se lako, uzvratila je: Naravno da ne. Ne mogu se lako predati i dodala, koliko razumem, da je shvatila da ima srce od stakla i da se plaši njegovog loma.
Namal kaže da je tipični Jarac, sklona dugim vezama, sedam godina je bila sa Oktayom (Kaynarca), a tri sa Basarom (Savur).

Oseća kako joj otkucava biological clock, unutarnji glas joj govori: ženo, imaj dete, a opet, u drugu ruku želi biti slobodna, pa je u malo konfuznoj situaciji. U životu je imala/prošla sve, videla svet, ni za čim ne žali.
Potvrdila je da je ponovo zaljubljena, voli biti zaljubljena. Ne želi otkriti ime, čovek nije poznat.

Kaže da je u Turskoj teško biti single women, da im tada svakog proglašavaju za sevgilija... Tu ima jedna rečenica u kojoj se pominju reči problem i reputacija, a koju mi ovaj čas ne pada na pamet kako prevesti. Zbog toga, kaže dalje, ne izlazi mnogo. Prijatelja ima oba pola, voli da razgovara sa muškarcima, ima svoju mušku stranu, voli da pije raki, priča o Galatasarayu. Ali, čak joj i prijatelje (mediji, očigledno) proglašavju za sevgilije.
Upitana za tu masculine side kaže da je 'duguje' vremenu provedenom sa ocem, sa kojim je već u šestoj godini išla na utakmice Galatasaraya. Sa njim je prvi put kušala i piće.

Upitana kako tako je tako prirodna u svojim ulogama, kaže dosta toga, ali od svega trenutno razabirem ovo: mora poverovati u priču, ako veruje onda je Ok i u stanju je sve odigrati.

Preskačem opet deo i stižem do odgovora na pitanje gde živi.
Na azijskoj strani, sama. Voli svoju samoću. U sred prirode, more ispred, planina iza, okružena šumom. Ima i stari kamin, za kojim umire, neoklasičan nameštaj.
Nema porodicu u Istanbulu.
Otac joj ima rak pluća, ali odbija konvencionalnu terapiju. Ne uzima nikakve lekove, potpuno je na holističkim preparatima. Kaže za njega da je sjajan tip, jedan od njenih role modela.
Govori dalje o tome da je sve energija itd. itd.

Dotakle su se i braka i solo majčinstva, kaže da bi mogla sama podizati dete, te da su joj i otac i majka OK s tim. Kada je jednom pomenula da bi mogla otići u banku sperme, majka ju je podržala.

Ima još toga, ali mi je dosta.



Smeh.
InStyle party.
Sva njena izdanja na 1 slici.

Zadnje uređivanje Bhea : 13.12.2013. at 00:51.
Bhea is offline  
Old 13.12.2013., 08:27   #16
Zgodna je
Suncana 007 is offline  
Old 13.12.2013., 11:01   #17
@Bhea,
svaka čast,konačno i ja, pronašla ženu, glumicu vrijednu moga zanimanja.
nije lijepa na prvu, ali to čime ona zrači je neprocjenjivo.
izvrsna glumica, njena dostojanstvenost me očarala...stil, i način razgovora, kako i što priča...konačno...netko tko urbano i intelaktualno, prilazi svakom intervjuu, i svakoj ulozi...
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Old 13.12.2013., 21:12   #18
Ozgu kao glumica naklon do poda, i lijepa je žena, zaista zrači nečime posebnim
Music Addict is offline  
Old 15.12.2013., 19:56   #19
Özgü Namal'a kötü haber!
Otac joj je imao infarkt, pa je prvim avionom otišla za Bodrum. Koliko razumem gecce/GT, to se sve dogodilo pre premijere filma "Bu İşte Bir Yalnızlık var".

Bodrum'dan kötü haber / Loša vest iz Bodruma, piše i Hurriyet.

Zadnje uređivanje Bhea : 15.12.2013. at 20:02.
Bhea is offline  
Old 19.12.2013., 21:45   #20
Özgü Namal'ın acı günü! / Bolan dan za Özgü Namal

Izgubila je oca.
RIP

U linkanom tekstu piše da je Kubilay Namal preminuo u privatnoj bolnici u Bodrumu u 62. godini, od posledica zatajenja više organa.
Hospitaliziran je 6.12. zbog infekcije pluća.

Özgü Namal, brat Duygu Namal i majka Akile Namal su bili u bolnici.
Po izlasku ona je okupljenim novinarima rekla, po GT: "treated for about 15 days, the pain of losing my father from lung failure are experiencing today. I'm dealing with my father's funeral. Buried in Istanbul on Saturday".

Bhea is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.