Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2016., 22:19   #1
Exclamation Nasilje u obitelji

Danas sam imao prepirku sa ocem, nebitno, i toliko smo se posvađali da je došlo do tuče..
On stalno nasrće na mene ali uvijek se branim i odem iz kuće, ali ovaj put mi je prekipilo te sam mu uzeo štap iz ruke kojim me je udarao i njega udario po nozi i izgleda po ruci te sam mu tom prilikom povrijedio prst.
Sad ne znam je li ga slomio ili šta ali nije bitno to, bitno je da ne znam što osjećam, malo mi je i krivo ali opet ta patnja koja traje godinama je došla na svoje...
Ne želim da se izvinem jer on stalno vrši pritisak na mene, maltretira me, i ne znam kako to da zaustavim?
Pls pomoć jer ako ovako nastavi ja ću psihički otić' do 18te..
pubertetlija123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 22:23   #2
Znam da ga nisi htio udariti ali vjerujem da si bio jako frustriran i da si izgubio strpljenje. Vidim da sam shvaćaš da si napravio lošu stvar. Tvoj otac isto tako, posebno jer je stariji i trebao bi biti razumniji i iskusniji, nema pravo tebe udarati, prijetiti ti, vrijeđati, ponižavati te ili slično.To se djetetu ne radi
Oko čega se najviše svađate i od kada je tata takav ?
Ima on nekih svojih frustracija kao bolest ili novac ?
Što veli mama ?
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 18:09   #3
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Vidim da sam shvaćaš da si napravio lošu stvar.
LOL. Napravio je lošu stvar što se obranio dok ga je otac štapom udarao?
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:10   #4
bome, citam i ne vjerujem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:12   #5
Nisi ništa loše učinio, ako drugi put ponovi udari ga još jače, kad tad će prestat kad nauči da te smeta to njegovo propovjedanje or whatever
Conor McGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:01   #6
Bas. Moj suprug je od svog pijanog starog dobivao batine sakom i kapom (sakom vise :-P) sve dok jednog dana nije popizdio toliko da ga je samarom lansirao preko sobe. Jedino lose u tome je sto je toliko cekao da to napravi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:12   #7
Quote:
Conor McGregor kaže: Pogledaj post
Nisi ništa loše učinio, ako drugi put ponovi udari ga još jače, kad tad će prestat kad nauči da te smeta to njegovo propovjedanje or whatever
jok.
treba ga prisilno pokopat.
dignuo dijete na noge
i sada samo smeta.
neoliberalizam ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 10:14   #8
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
jok.
treba ga prisilno pokopat.
dignuo dijete na noge
i sada samo smeta.
neoliberalizam ?
"Dignuo je dijete na noge" pa ima pravo to dijete zlostavljati?
Svašta

@ pubertetlija123 - Imaš li nekoga s kim možeš razgovarati o tome? Kakav je stav tvoje majke? Ako su se strasti malo smirile, pokušaj i s ocem razgovarati, reci mu koliko te emotivno i fizički prvijedio i da njegovo ponašanje nije u redu.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 10:46   #9
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
"Dignuo je dijete na noge" pa ima pravo to dijete zlostavljati?
Svašta

@ pubertetlija123 - Imaš li nekoga s kim možeš razgovarati o tome? Kakav je stav tvoje majke? Ako su se strasti malo smirile, pokušaj i s ocem razgovarati, reci mu koliko te emotivno i fizički prvijedio i da njegovo ponašanje nije u redu.
Mislim da je ono o dizanju na noge bio sarkazam.
Iz iskustva: razgovori tu tesko da pomazu. Nasilnici se mirnim putem promijeniti nece, a majke obicno pribjegavaju kojekakovim supljim opravdanjima. Jedino sto pomaze je pokazati da ces vratiti i cekati da se odskolujes i odes.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 10:54   #10
Nadam se da je bio sarkazam.

Grozna situacija, nasilje koje uzrokuje još nasilja.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:23   #11
Zapravo, samoobrana nije nasilje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 22:04   #12
Quote:
pubertetlija123 kaže: Pogledaj post
Danas sam imao prepirku sa ocem, nebitno, i toliko smo se posvađali da je došlo do tuče..
On stalno nasrće na mene ali uvijek se branim i odem iz kuće, ali ovaj put mi je prekipilo te sam mu uzeo štap iz ruke kojim me je udarao i njega udario po nozi i izgleda po ruci te sam mu tom prilikom povrijedio prst.
Sad ne znam je li ga slomio ili šta ali nije bitno to, bitno je da ne znam što osjećam, malo mi je i krivo ali opet ta patnja koja traje godinama je došla na svoje...
Ne želim da se izvinem jer on stalno vrši pritisak na mene, maltretira me, i ne znam kako to da zaustavim?
Pls pomoć jer ako ovako nastavi ja ću psihički otić' do 18te..

Tvoj otac svaki put kada te udari krši zakon, jer je fizičko kažnjavanje djece zakonom zabranjeno u Hrvatskoj.

Ako mu to ponovo padne na pamet, slobodno nazovi policiju i prijavi fizčko kažnjavanje i obiteljsko nasilje.

Ovo ti govorim kao volonter, a kao ja, Retra, se u sebi jako slatko veselim jer si se obranio.
Razumijem da se loše osjećaš, svaka normalna osoba se loše osjeća kada povrijedi nekoga... sljeći put mu uzmi tu batinu, baci je kroz prozor i pozovi policiju.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 09:53   #13
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zapravo, samoobrana nije nasilje.
samoobrana se teško dokazuje.

najbolje je,
odmah se maknuti od nasilnika
i prijaviti policiji.

bacanje nasilnikove batine kroz prozor,
može nekog trećeg ozlijediti,
pa čak i ubiti,
a to je uvijek nepoželjna situacija
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:52   #14
Nazalost, u rl je najcesce vrlo tesko u kriticnom trenutku uciniti ono sto je najpametnije.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 08:47   #15
Znam da je stara tema ali ako se ipak nađe još neka pubertetlija, a nadam se da neće nikada više...


Dobila sam šakama jako puno puta.
Riječima također. I još nekim dijelovima tijela.

Ono što sam naučila je da policija neće učiniti ništa posebno jer za mene nije ni učinila.

Svakom dijetetu koji proživljava bilo kakav oblik nasilja toplo preporučam da vrati. Možeš i duplo više. Ako se buni, onda samo recite roditelju zlostavljaču sa puno sarkazma: "ne znam što se buniš? Ti si me to učio/la godinama. Konačno sam naučio/la"

Svaki puta kada roditelj-zlostavljač ne učini ono što si si ti zamislio ti lijepo uzmi prvo pri ruci i udri. To su te ipak godinama učili. Sad kada si konačno naučio, počni vraćati.

Sljedečih godina kada se zaposliš odmah počni ulagati u svoje psihičko zdravlje. Ne zato jer si lud bolestan ili što već. Nego zato da verbaliziraš duševnu povredu. Što više puta ivadiš van i izklofaš tu misao :"otac me pretukao kao svinju do krvi" to ce ona biti "blaza" iako nikada zaista i neće biti blaža.

Vježbajte svoj duh. Kada izađete iz tog kruga nasilja roditelj ce se smiriti i biti ce povrijeđen. Ja sam uspjela koji mjesec prije 18 rođendana otići. Još sam išla u srednju školu i radila po noći. Uspjela sam to u sebi zakopati provariti pomiriti se sa tim. Teško je. Poremeti ti odnose. Pomišliš kako ne zaslužuješ ljubav. Prati te osjećaj manje vrijednosti. Kada si tužan ili u nekom problemu nemaš taj iźvor vode sa kojeg piješ. Djeca bezuvijetno vole roditelje. Kada ces imati 25 pozeljet ćes se iz zezancije sjesti ocu u krilo da te potapša po leđima sa ponosom.. Ja to nikada nisam doživjela.


Sretno ti maleni čovjeće. Nadam se da je sada sve dobro.
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.06.2016., 12:46   #16
molim vas da se drzite pravila podforuma

Ne poticite i ne glorificirajte nasilja i nasilnih metoda u obitelji. kako roditelja spram djece, tako djece spram roditelja.


Duboko suosjecam sa svima koji su dozivjeli nasilje u obitelji, iskreno mi je zao sto policija i czss nisu odradli posao u skladu sa svojim ovlastima, ali rjesenje i dalje nije nasilno vracanje i ponasanje na isti nacin. stovise, "vracanje" (pogotovo u odrasloj dobi) fizickog nasilja fizickim nasiljem isto je nasilje, i kao takvo je pred zakonom kaznjivo.
maloljetnici iznad 14g su kazneno odgovorni. i to sto su ih roditelji fizicki i psihicki zlostavljali im nije olakotna okolnost (pogotovo ako to nigdje nije zavedeno i ne moze se dokaazti)
odlazak na psihoterapiju, razgovor sa strucnjacima i rad na sebi u svrhu prorade losih iskustva, toplo pozdravljam.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 16:08   #17
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
[COLOR="DarkRed"]
Duboko suosjecam sa svima koji su dozivjeli nasilje u obitelji, iskreno mi je zao sto policija i czss nisu odradli posao u skladu sa svojim ovlastima, ali rjesenje i dalje nije nasilno vracanje i ponasanje na isti nacin. stovise, "vracanje" (pogotovo u odrasloj dobi) fizickog nasilja fizickim nasiljem isto je nasilje, i kao takvo je pred zakonom kaznjivo.
maloljetnici iznad 14g su kazneno odgovorni. i to sto su ih roditelji fizicki i psihicki zlostavljali im nije olakotna okolnost (pogotovo ako to nigdje nije zavedeno i ne moze se dokaazti)
odlazak na psihoterapiju, razgovor sa strucnjacima i rad na sebi u svrhu prorade losih iskustva, toplo pozdravljam.
Ovakve izjave mogu samo izaći iz usta nekoga tko je totalno van svake pameti. Ne kužim zaista kakve veze ima tvoje žaljenje što uhljebi i ljenčine i czssa ne rade posao. To je samo dolijevanje soli na ranu.

Mislim da svakome jasno da pravo nije pravda. Siguran sam da su ove tvoje pravne stvari sasvim istinite. No moralnost toga je nešto sasvim drugo. Ne vjerujem da itko s imalo mozga može izjednačavati nasilnika i žrtvu koja se brani.

Ti si ovdje u stiuaciji u kojoj jedna strana kontinuirano krši zakon tj. u potpnosti negira pravo, a institucije ne djeluju. Ne možeš u tome trenutku omaložavati žrtvu na temelju kršenja zakona.

Ti govoriš o nekome idealnome svijetu, a stvarnost je sasvim drugačija.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 16:41   #18
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Ono što sam naučila je da policija neće učiniti ništa posebno jer za mene nije ni učinila.
Možeš li malo šire opisati kako nisu ništa učinili?
Jesi li ih zvala telefonski ili išla u stanicu prijavljivati? Što su ti rekli? Što se potom događalo? I iz kojeg si grada?

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
stovise, "vracanje" (pogotovo u odrasloj dobi) fizickog nasilja fizickim nasiljem isto je nasilje, i kao takvo je pred zakonom kaznjivo.
maloljetnici iznad 14g su kazneno odgovorni. i to sto su ih roditelji fizicki i psihicki zlostavljali im nije olakotna okolnost (pogotovo ako to nigdje nije zavedeno i ne moze se dokaazti)
prvi dio: kažnjivo je, ali postoji i faktor samoobrane.
drugi dio: olakotna okolnost im nije pri dolasku policije (ako roditelj podnese prijavu), ali je itekako na sudu. Naravno, ako je zavedeno i može se dokazati.

Zato ohrabrujem sve koji imaju ovakvih problema da prijavljuju čim prije i čim više. Imam primjer vrlo bliske prijateljice koja je spasila svoj duševni mir i život sebi i obitelji zato što se odvažila gurati stvari do kraja. Kao i sve kod nas - ide sporo i mišjim koracima, ali ima mogućnosti.

Stari je bio alkić koji bi se periodično (obično nakon isplate plaće) izbio od alkohola i ugnjetavao fizički i psihički cijelu obitelj. Nekoliko puta ga je majka prijavljivala, on bi noćio u policiji, platio i neke kaznice, sud mu je odredio obavezno liječenje od alkohola, czss im je odredio nadzor... no ništa od toga nije bilo pretjerano uspješno jer je prijave podizala majka. Kad ga je prijavila kćer za udaranje i uvrede, nakon 3. puta mu je izrečena mjera udaljavanja iz obitelji. Znam da se mnogi boje i brinu gdje će, ako to nasilnika razjari i poželi ih istjerati iz doma. Iako je stari bio vlasnik stana, on se morao iseliti i dobio je zabranu pristupa svojoj obitelji i tom stanu.

Također bih napomenula da je policija oprezna pri prvom prijavljivanju nasilja u obitelji. I prijavljivači često osjećaju da se bore s vjetrenjačama. No ne treba odustati. Nakon što zlostavljač bude zaveden u njihovu evidenciju, na svaku sljedeću prijavu će se gledati puno ozbiljnije (što se vidi i po tome kakve ljude šalju na teren nakon prijave).
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 21:01   #19
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Ovakve izjave mogu samo izaći iz usta nekoga tko je totalno van svake pameti. Ne kužim zaista kakve veze ima tvoje žaljenje što uhljebi i ljenčine i czssa ne rade posao. To je samo dolijevanje soli na ranu.

Mislim da svakome jasno da pravo nije pravda. Siguran sam da su ove tvoje pravne stvari sasvim istinite. No moralnost toga je nešto sasvim drugo. Ne vjerujem da itko s imalo mozga može izjednačavati nasilnika i žrtvu koja se brani.

Ti si ovdje u stiuaciji u kojoj jedna strana kontinuirano krši zakon tj. u potpnosti negira pravo, a institucije ne djeluju. Ne možeš u tome trenutku omaložavati žrtvu na temelju kršenja zakona.

Ti govoriš o nekome idealnome svijetu, a stvarnost je sasvim drugačija.

nisam van pameti.
nasilje je uvijek nasilje, bez obzira s koje strane dolazi.
dal je osoba bila kontinuirano zrtva nasilja (pa je vratila) ili joj je u zivotu dosadno pa je nekoga nalemala.

na kraju krajeva, vecina nasilnika su bili zrtve kroz djetinjstvo, mozda i zrtve i obitelji i sustava, pa svjeedno kada nalemaju svoju primarnu obitelj su nasilnici. hoces li im i tada uzeti to ko olakotnu okolnost?

jedna stvar je vratiti u samoobrani, prvi put kada se to dogodi (a nemas kuda pobjeci i ne mozes tog trentuka zvat policiju), a druga stvar je savjetovati nekome vrati mu kada ces biti dovoljno velik. to nije samoobrana, to je izivljavanje.
i nasilno je ponasanje koje itekako osudjujem.

tebi su mozda czss, policija, sudovi uhljebi, meni su dio sustava, u kojima ima vrsnih ljudi koji rade svoj posao najbolje sto mogu, i da medju ima onih koji taj posao rade ofrlje ili uopce ne rade. od pljuvanaj po forumu i savjetovanaj drugima da ih izbjegnu, ne vidim apsolutno nikakvu korist dok god se iz moje place financiraju njihove (dakle njihov posao nece nestati) nego se treba fokusirati da se onaj dio nefunkcionirajucih uhljeba makne.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 23:04   #20
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
nisam van pameti.
nasilje je uvijek nasilje, bez obzira s koje strane dolazi.
dal je osoba bila kontinuirano zrtva nasilja (pa je vratila) ili joj je u zivotu dosadno pa je nekoga nalemala.
Tako je, i ratovanje protiv nacista moralno je neobranjivo jer je svaka ljudska smrt ljudska smrt, motivacija je nebitna, svako je ubijanje čovjeka jednako loše i jednako neprihvatljivo i trebalo je pisat peticije i žalit se upravi vodovoda i pustit Hitlera da radi što hoće da se saveznici slučajno ne bi spustili na njegov nivo.

Ovo nije poticanje na nasilje, nasilje je svakako uvijek grozno i loše, ali želim samo reći da znam više slučajeva u kojima su ljudi prestali biti žrtve nasilja, bilo obiteljskog bilo vršnjačkog, kad su pokazali zube i razbili nasilniku pičku ili jasno dali do znanja da će to sljedeći put napraviti. Očito, to je bilo loše, protuzakonito, i sram ih može biti, i nikome nikad ne bih savjetovala da to napravi, slažem se s onim sucem što je rekao da je prihvatljiva reakcija na batine skutrit se u ćošku, i mislim da se svi možemo složiti da je to zbilja najpametnije što netko može napraviti, i da je bolje biti žrtva nego nasilnik, makar čovjek bio nasilan samo prema onome tko ga mlati.

Heil Hitler.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.