Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2006., 11:49   #1
oduzimanje vozačke

sinoć me zaustavila policija i uhvatila me s 0,87 promila (umanjeno za toleranciju).

e sad, oduzeta mi je vozačka na 3 dana i policajac je rekao da nakon tri dana dođem u postaju po nju.

ali, po rješenju koje mi je uručeno, vozačka mi se oduzima na 3 mjeseca, dobivam 2000kn kazne i tri boda.

protiv tog dijela se mogu žaliti u roku osam dana. pa me zanima gdje i kako se žalim na to i postoji li realna mogućnost da mi neće uzet vozačku na tri mjeseca? i da mi neće dat tri boda?

hvala
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 13:10   #2
Ne postoji. Prešao si 0,5 do te granice uzimaju samo vozačku bez bodova. A i novčana kazna je manja. 0,87 je...puno.
Nemoj pit kad ideš van
Ili barem pij, ali onda doma preko seoskih puteva kao ja
Ken is offline  
Old 23.04.2006., 15:55   #3
Quote:
Ken kaže:
Ne postoji. Prešao si 0,5 do te granice uzimaju samo vozačku bez bodova. A i novčana kazna je manja. 0,87 je...puno.
Nemoj pit kad ideš van
Ili barem pij, ali onda doma preko seoskih puteva kao ja
rekao mi je policajac da mi oni napišu bodove ali da je na sucu odluka oću li ih stvarno dobit ili ne. to valjda ako se odlučim žalit.

a jebi ga, znam da je puno. doduše, napuhao sam 0,97 pa se to umanjilo za 0,1 tolerancije. al popio sam sigurno 2-3 litre pive pa mi nije jasno kako sam napuhao samo 0,97
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 16:24   #4
Quote:
kenove tablice kaže:
rekao mi je policajac da mi oni napišu bodove ali da je na sucu odluka oću li ih stvarno dobit ili ne. to valjda ako se odlučim žalit.
sudac ce ti eventualno smanjiti novcanu kaznu, ali bez obzira na tvoju zalbu oduzima ti se vozacka i dobit ces bodove.
Katrin is offline  
Old 23.04.2006., 16:31   #5
Quote:
katrin kaže:
sudac ce ti eventualno smanjiti novcanu kaznu, ali bez obzira na tvoju zalbu oduzima ti se vozacka i dobit ces bodove.
ma novčanu kaznu neću platiti, može me eventualno poslati na dobrotvorni rad ili u zatvor jer kaznu ne mogu i neću platit, to je sigurno.

jel to sto posto sigurno?? da mi definitivno pišu bodove? ako je, onda izgleda da je murjak srao..
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 16:38   #6
Quote:
kenove tablice kaže:
ma novčanu kaznu neću platiti, može me eventualno poslati na dobrotvorni rad ili u zatvor jer kaznu ne mogu i neću platit, to je sigurno.

jel to sto posto sigurno?? da mi definitivno pišu bodove? ako je, onda izgleda da je murjak srao..
samo se nemoj tako bahatiti na sudu...
Katrin is offline  
Old 23.04.2006., 16:53   #7
Quote:
katrin kaže:
samo se nemoj tako bahatiti na sudu...
neću se abhatit, bit ću lep, pristojan, pametan

evo šta ću reć u svoju obranu:

što se novčane kazne tiče probat ću se izvuć na to da sam student i da nemam primanja. probat ću se izđiberit i da mi prije vrate vozačku jer moram bolesnu baku vozit kući na more. i još ću probat s onim šemama pa dajte, imao sam samo 0,87, popio sam dvije pive, slavili smo rođendan.. zamislite, u njemačkoj bi bio tek 0,07 promila iznad dopuštene razine... a gledajte njemačku kako j e napredna.. ok, ovo neću reć.. uglavnom, jel ima neko još koji prijedog?
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 17:19   #8
Quote:
kenove tablice kaže:
neću se abhatit, bit ću lep, pristojan, pametan

evo šta ću reć u svoju obranu:

što se novčane kazne tiče probat ću se izvuć na to da sam student i da nemam primanja. probat ću se izđiberit i da mi prije vrate vozačku jer moram bolesnu baku vozit kući na more. i još ću probat s onim šemama pa dajte, imao sam samo 0,87, popio sam dvije pive, slavili smo rođendan.. zamislite, u njemačkoj bi bio tek 0,07 promila iznad dopuštene razine... a gledajte njemačku kako j e napredna.. ok, ovo neću reć.. uglavnom, jel ima neko još koji prijedog?
pojebi sutkinju u guzicu
skuribanda is offline  
Old 23.04.2006., 18:13   #9
Quote:
kenove tablice kaže:
neću se abhatit, bit ću lep, pristojan, pametan

evo šta ću reć u svoju obranu:

što se novčane kazne tiče probat ću se izvuć na to da sam student i da nemam primanja. probat ću se izđiberit i da mi prije vrate vozačku jer moram bolesnu baku vozit kući na more. i još ću probat s onim šemama pa dajte, imao sam samo 0,87, popio sam dvije pive, slavili smo rođendan.. zamislite, u njemačkoj bi bio tek 0,07 promila iznad dopuštene razine... a gledajte njemačku kako j e napredna.. ok, ovo neću reć.. uglavnom, jel ima neko još koji prijedog?
To da nemas primanja ti je najjaci argument. Njega najvjerojatnije u svoju obranu koriste i pljackasi banaka
Neznadar is offline  
Old 23.04.2006., 18:24   #10
Quote:
skuribanda kaže:
pojebi sutkinju u guzicu
to planiran al šta ako bude sudac?
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 18:26   #11
Quote:
Neznadar kaže:
To da nemas primanja ti je najjaci argument. Njega najvjerojatnije u svoju obranu koriste i pljackasi banaka
dobro, sad je najmanji problem kazna jer me nju ne mogu natjerati da platim. problem su bodovi koje bi mi mogli upisat i problem su 3 mjeseca koja bi morao bez vozačke.


nego, jel bi se netko mogao osvrnut na formu? gdje i kako se žalim?
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 18:47   #12
Quote:
kenove tablice kaže:
dobro, sad je najmanji problem kazna jer me nju ne mogu natjerati da platim. problem su bodovi koje bi mi mogli upisat i problem su 3 mjeseca koja bi morao bez vozačke.


nego, jel bi se netko mogao osvrnut na formu? gdje i kako se žalim?
Ne mogu te natjerati da platis? Je li ti ozbiljno tako mislis? Reci da se salis, i sve OK...
Neznadar is offline  
Old 23.04.2006., 19:03   #13
Quote:
kenove tablice kaže:
dobro, sad je najmanji problem kazna jer me nju ne mogu natjerati da platim. problem su bodovi koje bi mi mogli upisat i problem su 3 mjeseca koja bi morao bez vozačke.


nego, jel bi se netko mogao osvrnut na formu? gdje i kako se žalim?
pazi samo da auto nije na tebe, neki su se tako sjebali
sto se zalbe tice, treba ti sadrzavati tvoje podatke, kad i sto se dogodilo, po kojem clanku kojeg zakona te se tereti i tvoje obrazlozenje. dostavlja se sudu. na sta se uopce hoces zaliti? mislim, po kojoj osnovi?
Katrin is offline  
Old 23.04.2006., 19:10   #14
Quote:
Neznadar kaže:
Ne mogu te natjerati da platis? Je li ti ozbiljno tako mislis? Reci da se salis, i sve OK...
ne šalim se
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 19:11   #15
Quote:
katrin kaže:
pazi samo da auto nije na tebe, neki su se tako sjebali
sto se zalbe tice, treba ti sadrzavati tvoje podatke, kad i sto se dogodilo, po kojem clanku kojeg zakona te se tereti i tvoje obrazlozenje. dostavlja se sudu. na sta se uopce hoces zaliti? mislim, po kojoj osnovi?
nije na mene auto

a za ovu osnovu si me uhvatila e to ne znam. al čekaj daj mi objasni malo podrobnije ako znaš kako to sad ide. jel ja automatski idem kod suca za prekršaje ili da bi došao do toga trebam uložit žalbu?
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 19:16   #16
Quote:
kenove tablice kaže:
nije na mene auto

a za ovu osnovu si me uhvatila e to ne znam. al čekaj daj mi objasni malo podrobnije ako znaš kako to sad ide. jel ja automatski idem kod suca za prekršaje ili da bi došao do toga trebam uložit žalbu?
a na sta bi se ti zalio? s cime se ne slazes? iako, ako si vec potpisao papire na licu mjesta to se tumaci kao da se slazes s onim sto tamo pise. ne mozes samo napisati zalbu i izjaviti ' ja se zalim'
moras imati neku osnovu.
na sud ides svakako, bar bi tako trebalo biti.
Katrin is offline  
Old 23.04.2006., 19:31   #17
Quote:
kenove tablice kaže:
nije na mene auto

a za ovu osnovu si me uhvatila e to ne znam.
Pa lijepo objasni sucu da je bilo vruce, i da si jeo nesto slano, pa si bio zedan. I on ce sigurno razumijeti zasto si popio dvije-tri pive. I odmah ce te, pun razumijevanja za tvoj slucaj i tvoju nevolju, osloboditi optuzbe

Nije da se ne zafrkavam, ali kako mislis objasniti zasto si pio, a onda isao voziti i kako to mislis opravdati?
Neznadar is offline  
Old 23.04.2006., 20:06   #18
Quote:
katrin kaže:
a na sta bi se ti zalio? s cime se ne slazes? iako, ako si vec potpisao papire na licu mjesta to se tumaci kao da se slazes s onim sto tamo pise. ne mozes samo napisati zalbu i izjaviti ' ja se zalim'
moras imati neku osnovu.
na sud ides svakako, bar bi tako trebalo biti.
Ne može napisati žalbu, jer se na mandatne prekršajne kazne koje određuje policija izjavljuje prigovor, a ne žalba.

A prigovor MOŽE biti bez ikakvog obrazloženja i bez ikakvog pozivanja na zakon, i sigurno neće biti odbijen jer nema obrazloženja, već će se provesti redovan postupak.

E sad kas sam objasnio pravnu stranu, da prijeđem na moralnu.

Ako si mogao biti faca i voziti pod utjecajem alkohola, onda budi faca i plati kaznu, jer i sam dobro znaš da si napravio pizdariju.

Kako nemaš para za kaznu, a imaš za izaći vani i popiti?
__________________
Summum ius, summa iniuria.
johnny_b_good is offline  
Old 23.04.2006., 20:12   #19
Quote:
katrin kaže:
a na sta bi se ti zalio? s cime se ne slazes? iako, ako si vec potpisao papire na licu mjesta to se tumaci kao da se slazes s onim sto tamo pise. ne mozes samo napisati zalbu i izjaviti ' ja se zalim'
moras imati neku osnovu.
na sud ides svakako, bar bi tako trebalo biti.
dobro, dakle na sudu pokušavam ublažiti kaznu ako sam dobro shvatio. to mi je jedino bitno, nema veze zove li se to žalba, prigovor, postupak ili kako već..
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 20:14   #20
Quote:
Neznadar kaže:
Pa lijepo objasni sucu da je bilo vruce, i da si jeo nesto slano, pa si bio zedan. I on ce sigurno razumijeti zasto si popio dvije-tri pive. I odmah ce te, pun razumijevanja za tvoj slucaj i tvoju nevolju, osloboditi optuzbe

Nije da se ne zafrkavam, ali kako mislis objasniti zasto si pio, a onda isao voziti i kako to mislis opravdati?
ne kanim se opravdavati, samo kanim postići da mi kazna bude manja pošto mi vozačka treba
kenove tablice is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.