Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 13:08   #3601
Quote:
filmko kaže: Pogledaj post
po zanimanju sam soboslikar te imam tetu u kanadi koja mi je našla posao u struci i kod nje mogu biti smješten. tražio sam job offer formular kojeg bi poslao teti da ga ispuni ali ga nema.

http://www.cic.gc.ca/english/work/ap...o-eligible.asp
http://www.cic.gc.ca/english/informa...tions/work.asp

na ova dva linka je dosta toga navedeno te mi nije jasno što je za mene konkretno potrebno tj. kako da najjednostavnije sredim papirologiju? dal možda netko zna na koliko se mjeseci može dobit najviše radna dozvola?

unaprijed puno hvala
teta ti nemre vise nis pomoci, nego taj poslodavac....

radne dozvole su obicno na godinu dana, sa opcijom produzenja
šatro gospon is offline  
Old 23.04.2012., 15:56   #3602
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Citajuci ove diskusije dobila sam dojam da se previse nade polaze na WH,po novom IEC, da vam je to k'o "odskocna daska". Ne vjerujem da je taj program najbolji nacin da se dodje do PR a to mu i nije namjena. Te morate biti mladi, te morate imati lovu i primaju svega 275 Hrvata. Sanjari su oni koji misle da ce se vratiti u Hrvatsku sa ustedjevinom. No naravno, svako iskustvo je dragocijeno.
za nekoga ko je (ocito) dosta upucen u imigracijse probleme u kanadi, ovo je izjava za ludnicu

ako IEC nije odskocna daska za karijeru/zivot u kanadi, onda neznam sta je...

al subtext tog programa je da Kanada daje priliku mladima iz cijeloga svijeta da upoznaju i vide kanadu, ako se kome svidi i bude uspjesan u toj prvoj godini - on je pravi materijal za imigraciju. i to je to. ako ne, ide doma. nije to nista spektakularno ni novo. slicne programe imaju i USA i Australija i Kina, svaka drzava taj program kroji sukladno svojim potrebama....

275 komada malo?? zivo me zanima koliko hrvata dobije kanadski PR godisnje, i sa druge strane, koliko bi od tih 275 komada preko interneta/rodbine/poznanika uspilo nabavit kanadskog poslodavca da prodje TPW proces zajedno sa njima...

__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Old 23.04.2012., 16:16   #3603
Ma pusti je...vidiš da piše gluposti.to treba samo kartonirati.
__________________
.
quadzilla is offline  
Old 23.04.2012., 18:17   #3604
pozdrav svima,
nov sam na forumu pa me zanim u cijeloj ovoj salati ima li tko informaciju kako prolaze sa zapošljavanjem njegovatelji i u kojoj provinciji.hvala
seroqvel is offline  
Old 23.04.2012., 19:29   #3605
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
teta ti nemre vise nis pomoci, nego taj poslodavac....

radne dozvole su obicno na godinu dana, sa opcijom produzenja
hvala. dal možda znaš da li negdje postoje gotovi formulari (šprance) koje poslodavac treba ispunit. konkretno ovdje mislim na job offer (predpostavljam da ovaj hrsdc poslodavac tamo rješava)

-a job offer from a Canadian employer
-written confirmation from Human Resources and Skills Development Canada (HRSDC) that the employer can hire a foreign worker to fill the job. This confirmation is called a positive labour market opinion.
In most cases, it is up to your employer to get that written confirmation. Information on the labour market opinion is found under Information for Canadian employers on the right-hand side of this page.
filmko is offline  
Old 23.04.2012., 19:43   #3606
Quote:
BrainVison kaže: Pogledaj post
joj sto mi ovakva prica smeta. pa kako cu se ja i jos x hrvata prijaviti za PR preko nekih PNP-ova kada imamo preko 20 i nemamo sanse da uopce radimo ista u hrvatskoj, ne racunajuci konobaranje preko ljeta,a ne jos da radimo u struci. tamo ima dosta poslova u B klasifikaciji koji nisu regulirani i ne treba nekako formalno obrazovanje osim srednje skole da pocmes raditi, samo volja. a ako nist drugo moze se otici u turisticka mjesta i ako se vec treba konobariti bar konobariti kao gospodin.
jel ti shvacas da je veca sansa da ja dobijem posao u kanadi i tamo ostanem nego sto cu u cijeloj hrvatskoj naci nekakv
ne..nije veća šansa..izbi si to iz glave.......

To što tebi ta prića smeta je samo tvoje problem,Air ti govori ispravno a ti razlući i odlući.... večina WHovaca je pala s kruške pa se uvijek možeš pridružiti skupini...to što je za sada jednom od WHovaca uspijelo da se gazda angažira oko njegove radne dozvole govori više o njemu i njegovoj radnoj etici i velikoj dozi sreće...a ako misliš da su tu konobari toliko deficitarni da će eto baš tebi netko srediti PR...hahahhaha...go ahead....PNP programi su ono što se traži i ganjajte to...i samo još nešto....hebe mi se da li netko mi vjeruje ili ne...
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....
Warlock is offline  
Old 23.04.2012., 19:45   #3607
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Bedasto pitanje.. Ako dobijem TWP za Quebec, da li onda mogu ici i u druge provincije ili sam vezan za Quebec? Ja pretpostavljam da to samo znaci da mi je tamo entry port...
čak ni entry port...možeš sletiti gdje god hočeš...
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....
Warlock is offline  
Old 23.04.2012., 19:58   #3608
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
za nekoga ko je (ocito) dosta upucen u imigracijse probleme u kanadi, ovo je izjava za ludnicu

ako IEC nije odskocna daska za karijeru/zivot u kanadi, onda neznam sta je...

točno IEC nije odskoćna daska ! na prste jedne ruke se mogu izbrojati poslovi i radna mjesta koja bi ti omogučila ostanak..i opet zavisi o šefu dal se njemu da zajebavati s tvojim papirima ili će uzeti nekog od 250.000,00 emigranata koji dolaze s PR statusom ( poput mene )....

al subtext tog programa je da Kanada daje priliku mladima iz cijeloga svijeta da upoznaju i vide kanadu, ako se kome svidi i bude uspjesan u toj prvoj godini - on je pravi materijal za imigraciju.

taj program je zamišljen za zemlje koje su razvijenije i imaju stanovništvo s intelektualnim i financijskim kapacitetom da godinu dana provedu negdje vani učeći o novim kulturama...to vrlo često rade Amerikanci pa i Kanađani kad uzmu year off to explore old Europe..s obziom da hrvatistan po statistici ispada kao zemlja srednjeg razvoja s potencijalom taj program je otvoren i za HR..i to je to...a pravi materijal za emigraciju je onaj koji uspije kroz hrpetinu informacija,zakona,i mogučnosti naći svoj put...WH to nije.....


275 komada malo?? zivo me zanima koliko hrvata dobije kanadski PR godisnje, i sa druge strane, koliko bi od tih 275 komada preko interneta/rodbine/poznanika uspilo nabavit kanadskog poslodavca da prodje TPW proces zajedno sa njima...

did i mention i got a PR
ostani confused !......drhtim u iščekivanju novih mudrolija !
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....
Warlock is offline  
Old 23.04.2012., 20:05   #3609
Što znači PNP?
Maxx 22 is offline  
Old 23.04.2012., 20:33   #3610
Quote:
Warlock kaže: Pogledaj post
ostani confused !......drhtim u iščekivanju novih mudrolija !
ja stvarno nemogu shvatit (ocito jos uvik) kako 2 ljudi koji su prosli/prolaze kompletan trosak para&vrimena&zivaca nemogu skuzit prednosti WHa??

A stvar je toliko jednostavna, ocito za mene nema pomoci.

usput. u gornjem postu kolega je cudno quotao - pa mozda neuvjezbanom oku ispada da JA iman PR, e pa neman. jebiga. a bude li mi poslodavac proucava internet history - necu ga ni dobit
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....

Zadnje uređivanje tipST : 23.04.2012. at 21:09.
tipST is offline  
Old 23.04.2012., 22:12   #3611
Quote:
Maxx 22 kaže: Pogledaj post
Što znači PNP?
http://www.cic.gc.ca/english/immigra...cial/index.asp

Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
ja stvarno nemogu shvatit (ocito jos uvik) kako 2 ljudi koji su prosli/prolaze kompletan trosak para&vrimena&zivaca nemogu skuzit prednosti WHa??

A stvar je toliko jednostavna, ocito za mene nema pomoci.
vrlo jednostavno..WH traje godinu dana( i nema mogučnosti ostanka),nakon koje se vraćaš od kud si došao i tražiš ili novi WH (imaš ga pravo dva puta iskoristiti ) ili pokrečeš za neki drugi oblik emigracije (bilo to PNP,PR,temporary work ect.a za to trebaš potpuno novu dokumentaciju ,različite fnaknade,i lovu .. ) ...sve to je gubljenje vremena ako zaista želiš emigrirati...
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....
Warlock is offline  
Old 23.04.2012., 22:52   #3612
Quote:
seroqvel kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
nov sam na forumu pa me zanim u cijeloj ovoj salati ima li tko informaciju kako prolaze sa zapošljavanjem njegovatelji i u kojoj provinciji.hvala
Working temporarily in Canada: Live-In Caregiver Program
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 24.04.2012., 01:14   #3613
Quote:
Warlock kaže: Pogledaj post
http://www.cic.gc.ca/english/immigra...cial/index.asp



vrlo jednostavno..WH traje godinu dana( i nema mogučnosti ostanka),nakon koje se vraćaš od kud si došao i tražiš ili novi WH (imaš ga pravo dva puta iskoristiti ) ili pokrečeš za neki drugi oblik emigracije (bilo to PNP,PR,temporary work ect.a za to trebaš potpuno novu dokumentaciju ,različite fnaknade,i lovu .. ) ...sve to je gubljenje vremena ako zaista želiš emigrirati...
Ja se slazem sa tipST - mislim da uopce nije nemoguce napraviti isto sto je Amstel napravio. Radi se o tome da treba otici u jednu od provincija u kojoj fali radne snage, tipa Alberta

U Vancouver be se npr, tako nesto vrlo tesko moglo izvesti, ali vec u Edmonton bi se moglo...
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 24.04.2012., 02:26   #3614
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ja se slazem sa tipST - mislim da uopce nije nemoguce napraviti isto sto je Amstel napravio. Radi se o tome da treba otici u jednu od provincija u kojoj fali radne snage, tipa Alberta

U Vancouver be se npr, tako nesto vrlo tesko moglo izvesti, ali vec u Edmonton bi se moglo...
let's agree to disagree
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....
Warlock is offline  
Old 24.04.2012., 02:38   #3615
WH je vrsta otvorene radne dozvole koja traje godinu dana i koja nije vezana za poslodavca. Uvijeti izdvanja radnih dozvola ako postoje su stampani na samoj dozvoli.

Sto je mogucnosti ostanka tice sve ovisi o situaciji u kojoj se nadete.

Ako se svidite poslodavcu i upoznate ljude moguce je produzenje radne dozvole sto automatski ne znaci i PR ali je dobar korak naprijed u citavoj
prici. Produzenje radne dozvole i/ili otvaranje nove ne ide preko ambasade nego se vrsi unutar kanade (CIC Vergeville), dok promjena statusa u PR u velikoj vecini slucajeva ide preko ambasade bez obzira gdije se trenutno nalazite (unutar ili izvan Kanade).









Quote:
Warlock kaže: Pogledaj post
http://www.cic.gc.ca/english/immigra...cial/index.asp



vrlo jednostavno..WH traje godinu dana( i nema mogučnosti ostanka),nakon koje se vraćaš od kud si došao i tražiš ili novi WH (imaš ga pravo dva puta iskoristiti ) ili pokrečeš za neki drugi oblik emigracije (bilo to PNP,PR,temporary work ect.a za to trebaš potpuno novu dokumentaciju ,različite fnaknade,i lovu .. ) ...sve to je gubljenje vremena ako zaista želiš emigrirati...
angelfire is offline  
Old 24.04.2012., 06:59   #3616
Quote:
I am currently in Canada with a work permit issued under the IEC initiative. My employer would like me to continue working after the permit expires. Is this possible? What should I do?

You may not work in Canada without holding a valid work permit. Keeping in mind that a work permit issued under the IEC initiative cannot be renewed or extended, one possibility remains:

If you wish to prolong your stay in Canada under Citizenship and Immigration Canada’s Temporary Foreign Workers Program, you must apply for a work permit at least 30 days before the expiry date of your current status as an IEC participant by contacting the Case Processing Center at the following address:

CPC Vegreville, 6212, 55th Avenue,
Vegreville, Alberta T9C 1W5
CANADA

For more information, you can contact the Citizenship and Immigration Canada (CIC) call center at 1-888-242-2100 or consult the CIC website. Please note that your employer must first obtain a favourable Labour Market Opinion (LMO) from Service Canada in order for you to submit an application for a temporary work permit.
Evo odgovora. Explorer je sretan koliko i pametan ... i jos je k tome nasao skilled work sto mu drasticno poboljsava sanse. Zelim mu srecu a tako i svima koji su u slicnoj situaciji. Ipak mislim da je on iznimka koja potvrdjuje pravilo.


Ajde, sad me pokusajte razuvjeriti.
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Old 24.04.2012., 14:48   #3617
Recimo da upoznaš nekoga u Kanadi dok ti traje WH viza i odlučiš se oženiti/udati,kako sa tim stvari stoje?
Maxx 22 is offline  
Old 24.04.2012., 15:46   #3618
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Evo odgovora. Explorer je sretan koliko i pametan ... i jos je k tome nasao skilled work sto mu drasticno poboljsava sanse. Zelim mu srecu a tako i svima koji su u slicnoj situaciji. Ipak mislim da je on iznimka koja potvrdjuje pravilo.


Ajde, sad me pokusajte razuvjeriti.
pa evo, pokusat cu ja.

on nije nasa skilled work ni blizu, i on je u biti i najveca potvrda prednosti WH. znaci, doma je radia nesto sasvim drugo, nesto sa cim nebi moga ni pomirisat FSW il SW programe.

dosa je tu, u 2-3 dana nasa poslodavca, i dalje je sve bajka....

znaci, da nije bilo WH - on nikad nebi ni uspia imigrirat u kanadu, da nije bilo otvorene radne vize, nebi ga taj poslodavac zaposlia, i da mu sansu da se dokaze....

znaci, amo nazvat IEC program "bridge to PR", ko ga zeli iskoristit u svrhu ostajanja u kanadi (premda mu to nije namjera) - ima vrhunsku startnu poziciju. IEC vodi prema CEC, a dalje prema PR. naravno, treba srece, snalazljivosti, volje za rad, blablabaa.

da se razumimo, ko ima sve uvjete za PNP, ima predobro zanimanje, radno iskustvo, zna englerski&francuski, stvarno zeli doc u kanadu, dovoljno je pametan i strpljiv za proc kroz cijeli proces, ima para za financiranje toga svega - PNP is the way to go, za sve ostale (mladje od 35) - tu je IEC program

za mene osobno, IEC je najbolji jer nudi priliku da prvo "osjetis" kanadu, a onda odlucis zelis li je uzat za sebe...

usput, eklusiva - danas iden na 2 krug razgovora za Ft. Mcmurray
(Daily mean °C in Dec through March is -15 )

over&out
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Old 24.04.2012., 20:49   #3619
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Tvoje zanimanje je na listi onih koji nedostaju, pogledaj ovdje, broj 7371, krane operators.

http://www.workingin-canada.com/visa...d#.T48juVKCn1k

To znaci da mozes dobiti stalnu dozvolu boravka.

Ja osobno bih otisao turisticki i prvo nasao posao pa da firma sredjuje papire, puno je brze nego ako ides sam skupljati potrebnu dokumentaciju.
Eto, mene zanima kao sto sam prije par dana pisao da li je to istina? Da li se može otići turistički, pronaći posao i onda sa poslodavcima rješavati papire i dozvolu? Molim ljude koji znaju o tome da potvrde da li je to moguće kao sto je mali zeleni napisao da bi on napravio.. Došao turistički, našao posao i onda sredivao papire.. I da li se onda stvarno papiri sreduju brže?

Hvala svima, nadam se odgovorima bez prepucavanja i vrijedjanja
zj01 is offline  
Old 24.04.2012., 23:03   #3620
Quote:
zj01 kaže: Pogledaj post
Eto, mene zanima kao sto sam prije par dana pisao da li je to istina? Da li se može otići turistički, pronaći posao i onda sa poslodavcima rješavati papire i dozvolu? Molim ljude koji znaju o tome da potvrde da li je to moguće kao sto je mali zeleni napisao da bi on napravio.. Došao turistički, našao posao i onda sredivao papire.. I da li se onda stvarno papiri sreduju brže?

Hvala svima, nadam se odgovorima bez prepucavanja i vrijedjanja
Ne,kao turist nemaš pravo na rad,također emigracijska služba će te prorešetati pitanjima di ideš,kod koga,imaš li dovoljno love....nakon 6 mjeseci moraš napustiti državu..u slućaju da se nekim slučajem zaposliš ( a to je jedino moguće na crno..poslodavac i ti riskirate kazne s tim da se tebi piše mala primjedbica u karton da si muljo na granici ...pa next time kad bi htio doći..ne bu bilo next time )...i da..oni to zaista provjeravaju...
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....
Warlock is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.