Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 13:20   #1
Imotski

Zanima me što u gradu Imotskom ima od kulturne ponude, znači manifestacije, tradicionalna jela, pića, muzeji... Ako je netko upoznat ili je od tamo, da mi pomogne, hvala
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 15:49   #2
Ovisi oko kojeg datuma mislis posjetiti Imotski?
Ljeti ima najvise dogadjaja.
Inace, tijekom cijele godine mozes posjetiti Modro i Crveno jezero, tvrđavu Topanu (iznad Modrog jezera, odanle je super pogled na jezero),muzej u franjevackom samostanu..Ima jos jezera ala jezero Galipovac, Lokvicica jezero, pa dolje ispod Imotskog kod Prolosca rjecicu Vrliku i 2 jezera "Dva oka", Prolosko blato (sad je isusilo, inace je to veliko jezero kad ima puno vode).
Btw, jedan od obicaja : probaj baciti kamencic u Crveno jezero, tj. da kamencic padne bas u vodu, jer rijetko to kome uspijeva.
U susjedstvu Imotskog (u krugu 50 km, i to u Hercegovini) ima dosta kult./pov. znamenitosti i nesto muzeja
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 17:14   #3
Nasmijanonebo je uglavnom sve rekla. Najveća kulturna zbivanja se odvijaju u litnjim misecima tako da sada od kulturnih znamenitosti imaš jedino muzej grada i muzej u franjevačkom samostanu.
Liti je već tradicionalna 'Imotska sila', manifestacija zamišljena ko festival kulture, s koncertima, predstavama, izložbama; traje misec-dva dana. U isto to vrime, 15 km od grada su 'Glumci u Zagvozdu' sa svojim predstavama i koncertima.
Alternativci u svojim prostorijama (famozne gaće i Jaca) imaju kvalitetne koncerte i izložbe fotografija, crteža...
Na Cvitnicu se uprizoruje Isusova muka, u svibnju se održava festival mandolinista, 'Mandolina Imota'.

Što se ića i pića tiče žalosno je što jedan takav grad nema neku svoju konobu s tradicionalnim jelima, di se može oćutit duh starih vrimena. Šteta.
Jedan hotel/restoran ima u ponudi tradicionalna jela, ali je malo van grada.
Imotska se torta može kušati u jednoj slastičarnici.
Inače, u zadnje su se vrime napravili veliki pomaci u vinarstvu i vinogradarstvu pa ima sve više vinara sa svojim, u hrvatskim okvirima, već prilično poznatim vinima.
Sridinom kolovoza, 13.8. odvija se festival vina, 'Cvit razgovora' di lokalni vinari nude svoja vina. Kupi se čaša za 30 kuna i degustiraju se vina. Službeno ime je Festival kujundžuše, ali nude se i bila i crna vina, i rose. Nema ograničenja kod degustacije, ali nije baš đir da se ljudi opijaju

Samo ću ispraviti nasmijanonebo. Prološko blato nije isušilo, samo se voda povukla i dosta je niže nego inače, a rijeka nije Vrlika, nego Vrljika.
__________________
Nema pravde ni nasuprot

Zadnje uređivanje spyker22 : 05.09.2012. at 17:22.
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 19:17   #4
Tipfeler za vrljiku he..a zaboravio si dernek , 2.kolovoza,to je dan kad valjda svi imocani iz svita moraju biti tamo..i misa u zelenoj katedrali doli na vrljici...da,steta sto nema klasicne konobe u centruali mozda i ne bi upalilo jer bas nema turista nesto prrevise,.ali sve koje posaljem da obidju imotski (a nisam imocanka,he) vele da im se svidja tamo...i da,nogomet na dnu modrog jezera kad presusi je dozivljaj he.a i stadion do topane,na netu ga proglasili jednim od deset najcudnijih stadiona na svijetu. a i oko imotskog ima svasta za vidit. Btw,topana je mjesto radnje hasanaginice. Plus,ima dobrih mjesta okolo za klopu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 19:38   #5
Opet te moram ispraviti

Dernek je 15. kolovoza, na Veliku Gospu, a 1. kolovoza je Dan grada iliti 'Luda noć', dan uoči Gospe od Anđela.

Lip je Imotski, ima svojih posebnosti i potencijala, ali je nedovoljno iskorišten. Sljedeće godine će biti pušten u promet tunel Sv. Ilija (Bast-Rastovac) iako ne virujem da će tunel bez neke ozbiljne turističke promocije i, prvenstveno, ulaganja donit neke velike koristi.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:18   #6
Meni osobno je zabavnije 1.8.,to uoci gospe od andjela i bude puno vise judi neg na velu gospu..za velu gospu je veci dernek u posusju (nisam ni odanle)...tunel je fizicki gotov,samo jos trebalo dovrsiti pristupnu cestu za zagvodske strane.jja obisla tunel sa primorske strane,jos lani bilo gotovo...jesu li i dovrsili pristup iz zagvozda ovo ljeto?daj boze da to otvore dogodine,samo sto ce ovi sa makarske strane divljat sto ce rollingstonsima biti jos lakse do mora. Salim se,salim.tunel ce koristiti turistima koj ce ljetovati na makarskoj rvijeri,a mogu ovako krace i do drvenika pa na trajekt do hvara i korcule..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 05.09.2012. at 20:27.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:39   #7
Onda dogodine dođi na Cvit razgovora ..bit će ti još zabavnije. To bude najopuštenija večer u gradu. Iće, piće, pisma.
Kroz tunel se već vozi, samo se ne smi još pustiti službeno u promet. Navodno je sve gotovo do travnja sljedeće godine.

Rolling Stones. U2?

Žeste se jer će highlanderi brže na more i jer će im oteti dio kolača. Ne vidim u tome neki problem. Kome se išlo na more taj je i prije izgradnje tunela išao na more, a što se ovog drugog tiče, liti su u primorju ionako prebukirani pa bi ih tribali taman malo rasteretiti. Ali ne moraju se brinuti previše oko toga. Priko brda nema toliko kapaciteta da bi mogli primiti veliki broj turista.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:46   #8
O rollingstonsima na pm da ne zachatamo temu..pa ces skontat na sto sam mislila.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:48   #9
Ama skonta sam hahahaha...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:58   #10
Ma skuzila sam da si skonto a sto sam ja,na pm.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 23:17   #11
Super, hvala. Ma bija sam već tu, kupa se u Modrom, valjda par najlipših sati u životu. Mir, tišina, boja, lipota, uh. Ma pitam za roditelje, šaljem ih doli, samo ne znam ima li šta sad il je pametnije pričekat lito. Pa neka tura Imotski - Pelješac.
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 23:18   #12
Za prirodu znam da je nenad....a, al ono, izać di navečer i to...
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 01:05   #13
Onda bolje čekati lito. Više događanja, više živosti.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 10:19   #14
podrzavam spykerovu sugestiju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 21:22   #15
Modro i Crveno

Dobra vecer,

Nekoliko slike iz Imotskog

https://www.facebook.com/media/set/?...9523495&type=3



Skokovi
https://www.facebook.com/media/set/?...9523495&type=3



Crveno

https://www.facebook.com/media/set/?...9523495&type=3

Pozdrav,
Aga
Sedam Bisera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.