Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2012., 17:42   #581
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Je li možete još neki koji dugo koristite ulje stavit sliku kose prije nego što ste ga počele koristiti i poslije?
Ja sam ga bila stavila dva puta, ali je to bilo u razmaku od skoro tri tjedna. Pa nisam vidjela nikakav rezultat, bila mi je kosa kao i obično.

Koštalo je 30ml skoro 20 kuna, pa sam odustala jer sam u ta dva puta potrošila skoro cijelu bočicu.

Sad ne znam, ako stvarno djeluje možda bih mogla pokušat pronaći neko jeftinije. Može li se ricinusovo ulje kupiti igdje osim u ljekarnama?
Nemoj ga stavljati samog nego ga pomjesaj sa malo nekog drugog ulja da se lakse nanosi pa ce ti duze trajati.Ja pomjesam sa maslinovim ili bademovim.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 20:07   #582
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Je li možete još neki koji dugo koristite ulje stavit sliku kose prije nego što ste ga počele koristiti i poslije?
Ja sam ga bila stavila dva puta, ali je to bilo u razmaku od skoro tri tjedna. Pa nisam vidjela nikakav rezultat, bila mi je kosa kao i obično.

Koštalo je 30ml skoro 20 kuna, pa sam odustala jer sam u ta dva puta potrošila skoro cijelu bočicu.

Sad ne znam, ako stvarno djeluje možda bih mogla pokušat pronaći neko jeftinije. Može li se ricinusovo ulje kupiti igdje osim u ljekarnama?
Ricinusovo ulje je najjeftinije od svih ulja, svakako probaj kupit na nekom drugom mjestu. Evo ja sam baš neki dan u običnoj ljekarni kupila Kemigovo ulje, 200ml za cca 23Kn. Ne znam koliko ti je duga kosa, ali mislim da bi ti bočica od 30ml trebala puno duže trajati od dva puta. I ovo što kaže Nikita, pomiješaj sa kokosom, arganom, suncokretom, pšeničnim klicama, bademom.. ovisi što ti više odgovara, pa će se lakše nanositi i sve skupa će duže trajati.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 20:20   #583
i nanosi na vlažnu kosu..manje će trebati a ulja se bolje upiju..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 08:11   #584
Quote:
Hunny kaže: Pogledaj post
Meni se čini da sam jedina kojoj užasno puno ispadaju trepavice makar koristim ricinusovo ulje i to već 3 mjeseca. Ima itko ideje za što je to tako?
Meni su ispadale, ali u neznatnim količinama. Tako da sam odlučila žrtvovati tih par trepavica za dužinu ostalih Nanosila sam ulje svaku večer prije spavanja. Sad sam uzela malu pauzu, nastavit ću nanositi svaku drugu ili treću večer pa ćemo vidjeti. Inače, rezultati su mi počeli vidjeti već nakon tjedan-dva, isto najviše kada stavim maskaru.
Thaleia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:12   #585
Kupih konačno i ja ric.ulje! Opada mi kosa pa bih htjela probati jer sam čula da pomaže. E sad, mislila sam ga stavljati na mokru kosu, ostaviti na glavi sat-dva i onda isprati šamponom. Jel to ok? i nanosite li ga vi direktno na tjeme iz bočice ili iz neke posudice?
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:35   #586
Quote:
sputnjik kaže: Pogledaj post
Kupih konačno i ja ric.ulje! Opada mi kosa pa bih htjela probati jer sam čula da pomaže. E sad, mislila sam ga stavljati na mokru kosu, ostaviti na glavi sat-dva i onda isprati šamponom. Jel to ok? i nanosite li ga vi direktno na tjeme iz bočice ili iz neke posudice?
neces ga moci nanositi iz bocice jer je jako jako gust, morat ces ga pomijesati sa nekim drugim uljem (maslinovo, bademovo,...) da bi ga mogla nanijeti.
neznm za druge cure, ja ga nanosim na suhu kosu i ostavim ga da dijeluje par sati, isperem samponom i to je to.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:56   #587
Quote:
sputnjik kaže: Pogledaj post
Kupih konačno i ja ric.ulje! Opada mi kosa pa bih htjela probati jer sam čula da pomaže. E sad, mislila sam ga stavljati na mokru kosu, ostaviti na glavi sat-dva i onda isprati šamponom. Jel to ok? i nanosite li ga vi direktno na tjeme iz bočice ili iz neke posudice?
Mislim da nije bitno da li ga stavljaš na mokru ili suhu kosu. Ja ga stavljam na suhu: uzmem plastičnu špricu i napunim oko 10 ml i rasporedim na glavi lagano stišćući špricu. Nakon toga umasiram od vlasišta do vrhova - malo je gusto, ali ide... ne razrjeđujem ga. Nakon 2-3 h normalno operem šamponom. Nakon toga kosa je mekana i mirišljava
Maslinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 08:52   #588
Evo, sad imam maslinovo, bademovo i ricinusovo ulje... Počet ću s mješavinom toga i masiranjem tjemena... obzirom da useljavamo u novu kuću i da imam ekstremno puno čišćenja, slaganja i namještanja, prebacivanja stvari i sl. iskoristit ću te duge sate za kosu (jer ću biti sama i neću nikome "smrdit").
Prošli tjedan sam napravila smjesu od bademovog i maslinovog i vrlo sam je lako isprala...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 12:52   #589
Ja sam koristila mjesavinu ricinusa i maslinovog i bilo mi je super ali sam onda jednom probala ricinus i badem i ODUSEVILA SE!! Kosa mi nikad u zivotu nije bila ljepsa.Inace imam kvalitetnu kosu koja nije ispucala i vise je suha ali je debela dlaka i prilicno je ostra na dodir.Sa bademovim je mekana kao svila i mogu samo zamisliti kako ce biti lijepa kad je isfeniram poslije takvog pakunga
Probacu za vikend
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 13:25   #590
:-) neka! Petica za kosu! Nadam se da će i meni konačno početi rasti. Baš danas gledam, ne pamtim koje sam godine podrezala vrhove, a još imam istu dužinu kose :-)
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 15:04   #591
Quote:
Maslinica kaže: Pogledaj post
Mislim da nije bitno da li ga stavljaš na mokru ili suhu kosu..
bolje je na mokru/vlažnu kosu..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 19:14   #592
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
:-) neka! Petica za kosu! Nadam se da će i meni konačno početi rasti. Baš danas gledam, ne pamtim koje sam godine podrezala vrhove, a još imam istu dužinu kose :-)
blago tebi moja raste ko luda, a ništa ne stavljam u tu svrhu na nju... ja bi htjela usporiti rast kose, ali kako
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 19:42   #593
Evo i ja nekih 2 tjedna stavljam ricinus svaku večer prije spavanja na trepavice, i mislim da su mi malo gušće i duže. Tražila sam i drugo mišljenje, za slučaj da si umišljam al potvrđeno je pa ću ga stavljati i dalje.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 08:59   #594
@Gazdarice, sumnjam da bi ti se svidjelo da ti kosa raste u korijenu (pa se moraš farbat), a na vrhovima je beživotna i lomi se i duljina se ne mijenja... Dakle, ona RASTE, samo joj se duljina ne mijenja... znam, čudno zvuči. Jučer sam počela s ricinusom (+badem i masline i vitamini), valjda će biti bolje za koji mjesec. Toliko godina imam želju samo da mi naraste ispod grudi, ali je točno iznad i ni makac.

Inače, sjetila sam se da sam jako dugu kosu imala samo u periodu kad sam krenula na UN (pa se počela zdravo hraniti) i onda nakon UN ostala trudna (pa mi hormoni skočili)... Tad je rasla predivno kosa, a ostale dlake ne :-) idealna kombinacija.
Sad ćemo vidjeti što će biti.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 09:50   #595
Ricinusovo ulje je pregusto da bi se stavljalo samo. Uvijek bih ga kombinirala sa avokadom ili makadamijom i kokosom. Svakako što se češće stavlja npr. bar 1 x tjedno bolji će biti i rezultati.
Planiram sad kad odem na more stalno držati mješavinu ulja na kosi tokom cijelog dana.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 12:06   #596
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
@Gazdarice, sumnjam da bi ti se svidjelo da ti kosa raste u korijenu (pa se moraš farbat), a na vrhovima je beživotna i lomi se i duljina se ne mijenja... Dakle, ona RASTE, samo joj se duljina ne mijenja... znam, čudno zvuči. Jučer sam počela s ricinusom (+badem i masline i vitamini), valjda će biti bolje za koji mjesec. Toliko godina imam želju samo da mi naraste ispod grudi, ali je točno iznad i ni makac.

Inače, sjetila sam se da sam jako dugu kosu imala samo u periodu kad sam krenula na UN (pa se počela zdravo hraniti) i onda nakon UN ostala trudna (pa mi hormoni skočili)... Tad je rasla predivno kosa, a ostale dlake ne :-) idealna kombinacija.
Sad ćemo vidjeti što će biti.
to svakako, ali ja bi da uopće ne raste moram se bojati svako 3 tjedna u zadnje vrijeme, a prije sam bez problema mogla nakon 5 :
sad sam se ošišala onako baš taman kratko, i dok odem na more to više neće biti kratko a ne da mi se šišati svako mjesec dana
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 14:55   #597
E sad sam pala u probleme zbog te moje maske za kosu - iskapala sam po muževoj odjeći (ili sam stavila ručnik koji mi je bio na ramenima da mi ne kapa po odjeći maska, skupa s njegovom odjećom) i tako se opralo i naravno sve je sad flekavo. Kako da očistim te masne mrlje???
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 17:02   #598
mi masne mrlje peremo tako da stavimo likvi na mrlju pa onda u mašinu. drugi mudri savjet nemam nažalost
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 23:27   #599
vidim da vecina vas ricinusovo ulje pomijesa sa jos nekim uljem.

ja stavljam ricinusovo samo na glavu, da li je onda jednak ucinak ricinusovog nego da je pomijesano sa jos nekim uljem ?
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 10:45   #600
hmmm... pa čuj, vjerojatno je jači učinak ricinusa kad stavljaš samo ricinusovo, jer je veća koncentracija istog na glavi, ali ako stavljaš mješavinu, onda imaš i još neke "prednosti", jer bademovo i maslinovo nisu jednakog sastava kao ricinusovo, pa onda dobiješ dodatne plusiće... Možda sporije djeluju (ne znam!), ali sigurno je njega tada kompletnija.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.