Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2015., 21:03   #1
Ikea ili što zapravo boli u razvodu

Ne da mi se pokretati blog, ne da mi se pričati s bližnjima, a imam potrebu ispričati neke uvide vezane uz tu nesretnu rastavu...

11 mjeseci sam sama s klincima.
I teško je.
Materijalno me ex kroz 10 godina braka doveo u totalno očajnu financijsku situaciju. Otišla sam sam iz braka u dugovima, jer ex nije znao reći sebi ne... sa privatnim poslom koji je krvario od maltretiranja...

Prvih mjeseci sam radila kao konj da se postavim na noge. I jesam.

I onda sam našla divnog novog partnera. I posao je na pragu toga da procvjeta u punom smislu.

I sretna sam . idem psihologici da raščistim sav taj prošli kaos.

Ne bih se vratila nikad, i imam jedno jedino pitanje - što poslušah sve one dušebrižnike o braku lallalalalala ovo ono... To mi je glavna greška.

Glavno žaljenje - da sam čekala tolike godine. Nadala se da će do tvrde glave doći moje riječi. Moš mislit!

I odem ja s djecom u Ikeu jer se selimo u veći stan.

I tamo me poklopi očaj. Imam skoro 40. Startam život od nule. Kao na splavi. Moja djeca i ja... novi partner i ja još čistimo brakorazvodne parnice, liječimo rane sebi, djeci... nećemo se još useljavati... a dok se nova obitelj ne stvori - mora čovjek živjeti nekako...

S jedne strane - kad se sjetim derišta od ex-a u Ikei... u bilo kom dućanu. Dok nije dobio što je htio, nije bilo mira. I shvatim - pa nije on htio da i ja budem sretna. On je htio da njemu bude a drugima - što su drugi

I sretno ja kupujem kako mi se kupuje, što mi se sviđa.

A onda me opere, na odjelu dječjih soba... ovo je trebalo davno biti uređeno. Stabilan dom, uređen dom - da se bavimo nečim boljim i ljepšim. Životom. Ljubavlju. Razgovorom. Toplinom. Umjetnošlu... BTW Kreten nije dao da se ni taj ex dom uredi. Sad kužim - nije htio dati da ja išta stavim da je meni lijepo, a njemu se nije dalo. Pa smo mogli i na podu spavati, bez ičega, što ga briga...

E, i tako - trebali smo se smiriti, urediti dom daaavno prije...

A umjesto toga moja djeca i ja - na cesti, nas troje!

Sve jer sam ja htjela dohvatiti nedohvatljivo. Obiteljsku sreću To stoji - ali brate mili - s kim!!!

Uglavnom, godine su prošle, a ja sam se jedva izvukla - iscrpio me ljudski, materijalno, praktički me opljačkao, djecu sam dizala dok se on naizmjence durio i bečio i histerizirao... fuj!

Željela bih mu reći kako ima djecu i poznaje ih samo jer imam slabo srce, jer me držao sentiment da djeca imaju oca. Da mu je falilo koliko je vlat kose da ne vidi nikad niti mene niti dijete. Tada bh prije imala šanse upoznati nekoga i stvoriti pravu obitelj.

I to bi bilo jedino ispravno.

A sad - zašto sam 10 godina krvarila u tom sranju od braka? Jer sam naivna. Jer postoji ta neka brija da se brak može spasiti, da se razgovorom može postići dogovor, da se čuda događaju.

Ne može se brak spasiti - ako nema braka, zajednice, ljubavi, topline... Razgovor - s kim? S onim tko želi samo navući na svoj mlin? Pa nema s njim razgovora. A čuda? Čuda se događaju dobrim ljudima, onima čija srca generiraju toplinu, čuda se ne događaju ni zlostavljačima i bijednicima, ali niti onima koji se ugase uz nekog kretena, jer čekaju da se kreten probudi.

Da želim imati interakciju s budalom, rekla bih mu - žalim svaki tren koji sam provela s tobom. Svaku sekundu razmišljanja o tebi. Sve što treba čovjek kad se sretne s nekim kao ti - okrenuti se i otići. Otrčati. Djecu nisi zaslužio niti viđati niti imati. To ti je dar na kojem bi, da imaš čime, trebao biti zahvalan... Gadiš mi se. I gadim se sebi jer sam te trpila.

I jedva čekam da stvorim novi, topli dom, da život uđe u rutinu... i da ljubav mogu graditi, dijeliti, stvarati - javno. Želim tu budalu što dalje od sebe, želim da vrijeme prođe i da ga zaboravim.

Tužna sam što ima pravo na djecu, što ima pravo na sve što mu padne na pamet. Nema sankcija za bračno zlostavljanje - jedino što možemo je okrenuti se i otići. Ljuta sam što sam tolike godine sebi uskratila.
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 22:25   #2


Znam da to možda sada još ne vidiš, ali si zapravo jedna od rijetkih sretnica u sličnim pričama.
Naravno da bismo svi najradije birali bajke i hepi endove, ali kada to već pođe nekim neželjenim smjerom, velika je stvar shvatiti da nije život nužno samo jedna priča i da nikad nije kasno početi neku ljepšu, negdje drugdje s nekim drugim.

Polako, i silazna putanja je trajala, treba vremena da sve sjedne na svoje mjesto. Na dobrom si putu.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 22:39   #3
A da ti malo detaljnije kazes koju o tom braku? Nismo saznali ama bas nista, osim da je tip kreten (rijec s kojom ga castis nekoliko puta) i da je kao htio da sve bude kako njemu pase. Cuj, ako je to takav veliki grijeh da radi toga zasluzuje da nikad vise ne vidi djecu, onda ne znam sto bih rekao...mogla bi malo detaljnije pa da dobijemo malo bolji uvid u to zasto si ga prikazala kao najgoreg covjeka koji se ikad rodio.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 00:41   #4
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
mogla bi malo detaljnije pa da dobijemo malo bolji uvid u to zasto si ga prikazala kao najgoreg covjeka koji se ikad rodio.
Svakom je njegova budala najgora
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 11:26   #5
Nije bilo Ikee dok je traja vaš brak, inače bi se i on s nečin pomamija, jebiga.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 12:55   #6
Bilo je Ikee u Grazu, pa nemamo 70 godina, da smo predikeina generacija.
Koje je to iskustvo bilo, s ex-om u Ikei! Trebala sam pobjeć, ostat u Austriji, bilo što...
A što se detalja tiče - ne da mi ih se pisati. Neću prežvakavati loše stvari. Ukratko, sebičan, nezreo, neodgovoran čovjek, slabe emotivne kontrole, nasilan, manipulativan, okrutan, sitna duša, inatljiv, uvredljiv, narcisoidan. Stručnjak u izradi pakla od života. Što ćeš više detalja od toga
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 12:59   #7
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Nije bilo Ikee dok je traja vaš brak, inače bi se i on s nečin pomamija, jebiga.
Ikea ,super , sad imam razlog zašto se rastati , ikea novi pogled u ,budučnost, novi slogan ministarstva turizma : full of life , razvod full of life
kissas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 03:39   #8
Ka prvo svaka cast da imas profesionalnu pomoc u ljecenju dusevni rana. jer ti je jos i potrebna cim te jos takvo nesto hvata.

Naravno da si ti kriva ako si ostala predugo u braku ali jebiga ipak je proslost.

Shvati da taj kreten nije vridan da je jos uvijek dio tvog Zivota, a to ako ti nanese takva promsiljanja ipak jos je.

A zasto nisi otisla?

pa valjda kao i sve mi druge Koje smo predugo bili u vezi.
Slusala si selo, obitelj, fratra itd.
I ne rastavlja se kao dobra zena, hrvatica, katolkinja itd.
I tko ce te rastavljenu i sve takve Price.

Prestani zaliti izgubljene godine, jer sa tim zaljenjem gubis dio danasnji bolji godina. Zivi, danas i za sutra a ne u jucer. Uzivaj vise bas zbog izgubljeni godina imas obavezu i pravo vise uzivati a ne kukati za njiman, jer su proslost.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 11:25   #9
Quote:
Antiopejae kaže: Pogledaj post
Ukratko, sebičan, nezreo, neodgovoran čovjek, slabe emotivne kontrole, nasilan, manipulativan, okrutan, sitna duša, inatljiv, uvredljiv, narcisoidan. Stručnjak u izradi pakla od života. Što ćeš više detalja od toga

ovakav je postao nakon potpisa kod matičara ili te je vodila ženska logika da ćeš ga promjeniti???? svi ipak znamo da s ljudi ne mjenjaju preko noći
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 00:09   #10
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
ovakav je postao nakon potpisa kod matičara ili te je vodila ženska logika da ćeš ga promjeniti???? svi ipak znamo da s ljudi ne mjenjaju preko noći
Pa evo moj se bas nakon maticare i crkve se okrenuo za evo ne 180 ali blizu Toga. Sa misljenjem "sada si moja zena, i iman pravo ti prelipiti samar ako ne slusas" a dok nije "imao meine" me je nosio tako receno na rukama itd.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 21:09   #11
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Pa evo moj se bas nakon maticare i crkve se okrenuo za evo ne 180 ali blizu Toga. Sa misljenjem "sada si moja zena, i iman pravo ti prelipiti samar ako ne slusas" a dok nije "imao meine" me je nosio tako receno na rukama itd.
E, to sam htjela reći. Hrpu stvari je preuštio, i mislim prevario. Saznala sam što misli, hoće i "kako će se živjet" (to on ima autonomno pravo diktirat sam) tek kad sam bila trudna.

Trebala sam ga ošamarit prvi put kad je zalupetao i okrenut se i nikad ne doć blizu.
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 21:24   #12
Quote:
Antiopejae kaže: Pogledaj post
Jer postoji ta neka brija da se brak može spasiti, da se razgovorom može postići dogovor, da se čuda događaju.

Ne može se brak spasiti - ako nema braka, zajednice, ljubavi, topline... Razgovor - s kim? S onim tko želi samo navući na svoj mlin? Pa nema s njim razgovora. A čuda?
Cuj.. moze. Moze, ako su prave osobe u pitanju, i ako se razgovara jednom, max. dvaput, nakon cega se osobe trgnu i promijene, jer im je stalo do druge osobe.
Ako se verbalno puca u prazno, a narcizam fura, jbg, onda nista od spasa.

Nije razgovor kao takav 'brija'. Brija je razgovor s pogresnom osobom. Tj bilo kaj s pogresnom osobom.

Kuzim da si povrijedjena i bijesna i to je normalno. Bilo bi cudno da nisi. Na neki nacin suosjecam, progledala si, osvjestila sto nije valjalo i vjerojatno vise ljuta na sebe kaj si si to dozvoljavala nego na njega kao takvog.
Nazalost, imate opipljive, zive rezultate vaseg braka sto cini situaciju malo tezom. Ali bice, kad prodje ljutnja, kad je ispucas, kada krenes dalje i shvatis da s drugim covjekom moze biti sve ono kaj nije bilo s prvim, onda ces poceti disati opet.

A ovo sa 'skoro 40'. Realno, nikad nije dobro vrijeme za bit ranjen. Ja sam to prosla s 25, puno mladja, al jednako sam se osjecala izgubljeno, jer sam si mislila zasto sam najbolje mlade godine protratila na nekog nakon kog sam se osjecala ko rusevina. Dakle, imala 20, 40, ili 60 - bit ranjen uvijek boli i uvijek ti je zao tog vremena. Al itekako se mozes i izvuci. I budes.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 21:38   #13
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Cuj.. moze. Moze, ako su prave osobe u pitanju, i ako se razgovara jednom, max. dvaput, nakon cega se osobe trgnu i promijene, jer im je stalo do druge osobe.
Ako se verbalno puca u prazno, a narcizam fura, jbg, onda nista od spasa.

Nije razgovor kao takav 'brija'. Brija je razgovor s pogresnom osobom. Tj bilo kaj s pogresnom osobom.

Kuzim da si povrijedjena i bijesna i to je normalno. Bilo bi cudno da nisi. Na neki nacin suosjecam, progledala si, osvjestila sto nije valjalo i vjerojatno vise ljuta na sebe kaj si si to dozvoljavala nego na njega kao takvog.
Nazalost, imate opipljive, zive rezultate vaseg braka sto cini situaciju malo tezom. Ali bice, kad prodje ljutnja, kad je ispucas, kada krenes dalje i shvatis da s drugim covjekom moze biti sve ono kaj nije bilo s prvim, onda ces poceti disati opet.

A ovo sa 'skoro 40'. Realno, nikad nije dobro vrijeme za bit ranjen. Ja sam to prosla s 25, puno mladja, al jednako sam se osjecala izgubljeno, jer sam si mislila zasto sam najbolje mlade godine protratila na nekog nakon kog sam se osjecala ko rusevina. Dakle, imala 20, 40, ili 60 - bit ranjen uvijek boli i uvijek ti je zao tog vremena. Al itekako se mozes i izvuci. I budes.
Hvala ti, Tinch Osjetila sam neki mir i sigurnost iz tvog pisanja, znaš o čemu pričaš Nadam se Ma s mojim drugim je sve kao iz bajke, tim više ova debilana dolazi do izražaja - ista ja, a ono - jedno pakao, drugo raj. A ništa se posebno ne trudim, jesam kakva jesam, dapače - još sam opuštenija, iskrenija i ništa ne fingiram...
Eto, valjda će se slegnuti stvari i valjda više se neću niti sjećati da sam jednom provela godine i godine u Alcatrazu. Stvarno, želim se okrenuti budućnosti svim srcem... držite mi fige!
Trenutno je najveća borba za ostvariti dobar posao - pa vibrrrrr da to sredim, to je ipak pola mira Kad je kruha na stolu i ljubavi, sve se može :klap:
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 21:48   #14
Pa da, nesto mi zvoni poznato to tvoje Samo kaj ja nisam bas imala jako velike posljedice, no taj osjecaj bijesa i protracenog vremena mi je jako dobro poznat. Kazu ljudi - svako iskustvo je korisno, al jel mi vjerujes da za ovo svoje ja to ne mogu reci. ozbiljno, mozda bi mi korisnije bilo da se u to nisam ni uplela. Zato te kuzim. I znam da ces se izvuci.
Mene je osobno zezala upravo cinjenica da mi je dosla nova osoba koja mi je, s vremenom, i pruzila vise nego kaj sam mogla zamisliti, pa je tim gore bilo prisjecanje na bivsu pricu.. Kao kad se u bogatstvu prisjecas siromastva
Tako da sam imala ljute momente i tijekom novih sretnih perioda, i to onak, i godinama nakon. Ali samo momente, nista duze.

Ne bi te zeljela plasiti, samo eto, pokusavam objasnit da nisi sama, deffo nisi
Super je da si se izvukla i krenula, to je najvaznije i ponekad najteze.
A sve ce se posloziti kako treba, to sam sigurna.
Jer sreca prati hrabre, to je jedna od istinitih floskula. I to prije hrabre, nego oni koji sjede u mraku (losoj vezi), i cekaju da im se nebo smiluje Jer ce naici 'pravda'. Nece.
Pravdu uzimas u svoje ruke, izlazis na sunce i grabis, ti si to napravila i zato sam sigurna da ce se sve s vremenom rijesiti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 21:59   #15
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa da, nesto mi zvoni poznato to tvoje Samo kaj ja nisam bas imala jako velike posljedice, no taj osjecaj bijesa i protracenog vremena mi je jako dobro poznat. Kazu ljudi - svako iskustvo je korisno, al jel mi vjerujes da za ovo svoje ja to ne mogu reci. ozbiljno, mozda bi mi korisnije bilo da se u to nisam ni uplela. Zato te kuzim. I znam da ces se izvuci.
Mene je osobno zezala upravo cinjenica da mi je dosla nova osoba koja mi je, s vremenom, i pruzila vise nego kaj sam mogla zamisliti, pa je tim gore bilo prisjecanje na bivsu pricu.. Kao kad se u bogatstvu prisjecas siromastva
Tako da sam imala ljute momente i tijekom novih sretnih perioda, i to onak, i godinama nakon. Ali samo momente, nista duze.

Ne bi te zeljela plasiti, samo eto, pokusavam objasnit da nisi sama, deffo nisi
Super je da si se izvukla i krenula, to je najvaznije i ponekad najteze.
A sve ce se posloziti kako treba, to sam sigurna.
Jer sreca prati hrabre, to je jedna od istinitih floskula. I to prije hrabre, nego oni koji sjede u mraku (losoj vezi), i cekaju da im se nebo smiluje Jer ce naici 'pravda'. Nece.
Pravdu uzimas u svoje ruke, izlazis na sunce i grabis, ti si to napravila i zato sam sigurna da ce se sve s vremenom rijesiti.


Istina, posebno s ovim nebom i smilovanjem i pravdom. Nema toga. Imamo svoju glavu, dvije ruke i noge i što možemo s time, to će se dogoditi. Ostalo neće.
:klap:
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 18:51   #16
Quote:
Antiopejae kaže: Pogledaj post
E, to sam htjela reći. Hrpu stvari je preuštio, i mislim prevario. Saznala sam što misli, hoće i "kako će se živjet" (to on ima autonomno pravo diktirat sam) tek kad sam bila trudna.

Trebala sam ga ošamarit prvi put kad je zalupetao i okrenut se i nikad ne doć blizu.

Bas si opasna..... Tada nismo mogle, trudne i preosjecajne i sa onom misli u glavi, "neka dijete ima oca. ".

Sretno u novoj ljubavi.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 20:29   #17
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Bas si opasna..... Tada nismo mogle, trudne i preosjecajne i sa onom misli u glavi, "neka dijete ima oca. ".

Sretno u novoj ljubavi.
Hvala na suosjećajnosti, EmiliaK
Je, što smo mi babe na tu djecu sumanute. Da ih bar nije upoznao. Da sam bar odselila trudna na kraj svijeta i priči kraj. Eto, summa summarum mojih 10 godina.
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 20:47   #18
Ne kužim, pa sama si birala muža, valjda ti je bio i dečko par mjeseci/godina prije tog vjenčanja...Objesi me, al da se on toliko promjenio tog trena kad ste ušli u brak ne vjerujem.
Dakle, ken ju eksplejn jor mindset kad si se išla udavati za takvog gnjusa?
Ili priča ne ide tako kako si ti nama ispričala, svaka priča ima dvije medalje, to sam dobro naučio u životu
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 21:41   #19
Ima mi taj nekoliko ruznih momenata u ovoj temi.
Onaj u kojem autorica raspolaze svojom dicom kao da su ona iskljucivo njena ili uopce icija svojina ("ima da bude sritan sto ih poznaje -zbog mene.....tribala sam uciniti da ih ne poznaje").
I onaj di mi se cini da je dio ljutnje na sebe zbog svojih izbora pribacila na bivseg partnera. Jer kao sto je vec istaknuto: partnera si je ipak sama izabrala, sto valjda podrazumijeva da je u njemu za nju u jednom zivotnom periodu bilo i neceg dobrog.
A ako nije...zasto ga se izabralo?

Nikad nisam kuzila taj gnjev minulih vrimena. Kao da te netko doslovce silia na ista.
Ne znam, lipse mi je kad covik preuzme svoj dio odgovornosti i zakoci sa tolikom negativnoscu. Barem u ime nekadasnjeg slobodnog izbora.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 21:43   #20
Ja sam primjerice u samom startu znala za falinge mog dečka, kasnije muža - koje su nas dovele do kraha. Na samom vjenčanju sam imala napadaj panike i depre.....onaj osjećaj kad ti negdje duboko unutra zvoni alarm. Ali nisam imala muda rasturiti to sve dok je trebalo. Kukavički sam pristala na brak, na dijete i sve što ide. I trudila sam se, pokušavala omalovažiti alarm i raditi na nama.
Kad je konačno puklo u meni, osjetila sam golemo olakšanje. Ne žalim, naprosto jedan krivi put koji sam sama odabrala, sad par koraka natrag, pa pravim.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.