Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2004., 18:43   #1
Urtikarija

ljudi, ja vise ne mogu! skoro svaki dan! mislim si... konzervans i ostale umjetne gadarije! pa ih prestanem konzumirati. pastetu prezirem jednako kao i masovne ubojice. i salame, kobase, pudingiche, hrenovkice... nist' vam ja to ne jedem. i opet! aha! onda agrumi!!! pa ih izbacim iz svog vocnog menija (limun me najvise razara)... aaaaaaaa... onda mora da mi smeta sve sto je ''spricano''! (a sta nije spricano? yeah, right.) ma vraga, ljudi moji, izbacila ja limun ili ne, urtikariju imam PARASIEMPRE!!! dobijem ju i cim se nazivciram (a stresova u zivotu imam iznimno mnogo). joj sto to svvvrrrrbbbbiiiiiii... najednom! vrat, ledja, guza, nadlaktice... aaaaaaarrrrrrggggghhhhhhhh!!! bijelo brasno mi nemojte spominjati, ne konzumiram ga u-o-p-c-e. na alergotestu jos nisam bila (budem).

zanima me vase misljenje, prijedlozi, kremice, biljcice... nisam pronasla bas mnogo toga o urtikariji, pa, evo, otvaram topic i...

unaprijed zahvaljujem.
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 19:31   #2
Mozda najbolje da odes na testiranje. Ja ima dosta iskustva s urtikarijom, ali najcesce tocno znam od cega se pojavila. Do onda..trazi doktora neki antihistaminik jer se najvjerojatnije radi o alergijskoj reakciji na nesto.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 20:00   #3
..ja sam jednom dobila te plikove prije negdje 2 god i vise niakd tak jako..onda sma ensto pojela i pocela se gusit od tih plikova ..i onda me stari brzo na hitnu vozio..tam sam dobila kalcij..


..odi kod doktora i testiraj se....kod mene je bed kaj se uzasno bojim igle
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 03:08   #4
Ja sam par puta imala urtikariju, da se pohvalim
Bio mi je to gadan period u zivotu, problemi sa deckom, poslom... otisla na testiranje i rekli mi da je za sve kriv andol tj. neki njegov sastojak. Pa onda to prosirili na hrpu hrane, pica i sl.
Kad sam se smirila, sredila zivot = urtikaria nestala.
I isla ja onak iz fore neki dan popit dva andola da odem malo na bolovanje, kad ono nista, ne reagiram vise na to.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 10:35   #5
da, ali nekad mi se ''desi'' i od najmanje nervoze, npr. kad mami hitno teba otici u trgovinu (a ne da mi se) ili kad mi netko krade vrijeme (a pripremam ispit)... valjda mi je imunitet pao jer urtikariju imam otkad sam usla u pubertet... brzo to prodje, crveni se i svrbi sat-dva i onda prestane i nemam ja nikakva gusenja (moja stvar nije za hitnu), ali je prilicno neugodno i zeljela bih je se rijesiti. najgore je sto nikad ne znam kada ce me ''uhvatiti''. i... mrzim medikamente...
 
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 18:10   #6
Angry Urtikarija

da joj *ebem majku! cijeli život jedem normalno ribu, školjke, rakove i sad dobijem od istih urtikariju. kao da me kopriva veličine 2 metra ofurila po prsima, vratu, dekolteu i trbuhu. svrbi, peče, ogromni plikovi ma užas. bila sam kod doktora, dao mi je nekakav Flonidan, 1tabl. dnevno i belobazu-beloderm da s tim mažem. kako to traje već par dana, ne povlači se baš jako brzo (čak ni kada sam počela piti te dosta jake tablete) pitam se, ima li netko iskustva, koliko to može trajati? jer za 10 dana moram na put i slabo mi je

eh da i moram jesti samo lešo
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 18:15   #7
Probaj sa Claritinama, one pale i za urtikarije. Jedna moja ih je dobila od divljih jagoda, pa se s Claritinama problem povukao.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:11   #8
jesam, popila sam 4, plus šumeći Calcij od 1000 svaki dan ne pomaže samo se širi. danas sam dobila taj Flonidan, vidjet ću kroz dan dva da li će biti promjena.

hvala u svakom slučaju
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 21:10   #9
Flonidan je isto sto i Claritin, dakle, ako Claritine nije pomogao, nece ni Flonidan.

Sorry, znam, gadno je
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 21:25   #10
Malo Synopena + Dexamethazona u venu i urtike sigurno nestaju.
Loša stvar je da ja ne vidim liječnika opće prakse pa i podosta specijalista koji bi se usudili dati tako nešto što je kao ( potpuno neopravdano ) rezervirano samo za žešće oblike anafilaksije.

Idealno bi ti bilo ako poznaš nekog anesteziologa, pa da mu se obratiš s problemom. To nije striktno njihovo područje ali taj profil liječnika suvereno vlada jačim antialergijskim lijekovima i ne libi ih upotrijebiti ukoliko je to potrebno. A kod tebe mi se čini da je.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:33   #11
upravo to, injekcija Synopena bi riješila stvar evo osjećam po nogama i rukama sitne piknjice, samo se širi morati ću naći neku vezu da mi to zabiju u venu jer ovo neće tako brzo proći

hvala puno na savjetima

btw. kakvi su predznakovi anafilaktičkog šoka i koliko uopće beloderm-belobaza pomaže kod ovoga?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:41   #12
Quote:
LadyInRed kaže:
btw. kakvi su predznakovi anafilaktičkog šoka i koliko uopće beloderm-belobaza pomaže kod ovoga?
To si pojela prije par sati, ne? Prema tome, mislim da bi ti anafilakticki sok da je trebao vec nastupio (jednom me ubola osa, bilo je brzo od uboda, a za hranu ne znam, al misim da je ista procedura).
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:54   #13
ma kakvih par sati ovo traje već 5. dan. počelo je sa par plikova, tada sam uzela Claritine, calcij i to, i samo je sve gore i gore...
znači anaf. šok ide nakon par sati. dobro, jer mi se čini da danas cijeli dan osjećam čudnu bol u prsima zabrijala sam već totalno, izludit će me ovo
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:03   #14
Pola zhivota borila sam se s urtikarijama...


svakih par dana novi osipi...zemljopisne karte su nula....


Kad ne bih mogla izdrzhati, otishla bih na hitnu i oni bi mi spichili kalcij-dimidril...jest da poslije prespavash cijeli dan, ali pomogne.


p.s. ako ne znash shto je uzrokovalo urtikariju, trebala bi na strogu dijetu...ali ne samo hrane nego i kozmetichkih proizvoda. bar dva dana, dok se organizam malo ne prochisti.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:15   #15
thx magic. doktor mi je i savjetovao dijetu...lešo...plus jogurte bez kojih ne mogu živjeti, ali to je kalcij pa ajde..

a ako stavljam ovaj beloderm, jedostavno se moram s nečim istuširati jer se bojim da ću slojem na sloj samo još pogoršati stanje
imaš pravo, trebala bih pripaziti i kad kosu perem da mi šampon ne kapne na mjesto gdje sam osuta, a to je sada skoro cijelo tijelo
vidjet ću još sutra do kraja dana, ako se ne poboljša, odo ja na hitnu
magic jel tebi bilo najizraženije po prsima? jer meni je baš tu, na ostalim dijelovima je sitnije i rijeđe
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:20   #16
Prije dvije godine tako su mi prsa i ramena bila osuta, bash u ovo vrijeme, da sam se sramila nosit otvorenu odjecu.


Meni je beloderm loshe djelovao...opcenito sve masnije kreme.

Glupo mi je davati neke nadri savjete, ali najlakshe mi je bilo kad bih se nakon tushiranja naprahala djechjim talkom. I to nikakvim mirisnim, nego kupljenim u apoteci.

Ili bih namochila ruchnik u otopinu vode i sode bikarbone i time tapkala te dijelove tijela.


Obavezno izbaci omekshivash pri prenju dok si osuta!

Provjeri niste li mijenjali deterdjent u posljednje vrijeme.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:22   #17
Quote:
LadyInRed kaže:
ma kakvih par sati ovo traje već 5. dan. počelo je sa par plikova, tada sam uzela Claritine, calcij i to, i samo je sve gore i gore...
znači anaf. šok ide nakon par sati. dobro, jer mi se čini da danas cijeli dan osjećam čudnu bol u prsima zabrijala sam već totalno, izludit će me ovo

Ne brini, da je anaf. shok trchala bi ti na hitnu vec nakon pola sata.


to vrlo VRLO ruzhno pochinje i ODMAH znash da ti samo doktor mozhe pomoci.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:23   #18
o geeez slabo mi je jer može biti od gomile toga. baš zato što apsolutno ništa nisam mjenjala ni od kozmtike ni detergenata ni omekšivača ni prehrane, ništa- baš zato može biti momentalna reakcija na bilo što od toga....

uvijek sam imala sjebanu kožu ali da ću do ovoga doći....

idem krknuti još kalcija i da vidim kako će izgledati sutra

thx
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:27   #19
Quote:
magic kaže:
Ne brini, da je anaf. shok trchala bi ti na hitnu vec nakon pola sata.


to vrlo VRLO ruzhno pochinje i ODMAH znash da ti samo doktor mozhe pomoci.


ili ulaziš u medicinsku povjest

btw, otopina sode bikarbone i vode; a sjećam se da su mi jednom prali blagom kamilicom
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:32   #20
ma kamilicu vec dugo ne preporuchaju jer ti mozhe smetati i eterichno ulje koje je ipak prisutno i u chaju.


jebiga, kad to krene, bash je za popizdit.


btw jednom sam zhivjela mjesec dana na lesho sranjima i rizhi i nikako bolje.


Moja je nona za ruchak imala maneshtru pashta i fazhol....jela sam ju ochima...


Ona je rekla - il ce te ubit - il cesh ozdravit i napunila mi tanjur. i chashu crnog vina.


Sljedece jutro probudila sam se bez osipa


Poslije je dermatolog rekao da mi je mozhda organizam bio preslabio pa mu je fakat trebala 'inekcija' da se izbori.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.