Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2004., 08:05   #21
Quote:
btw. kakvi su predznakovi anafilaktičkog šoka i koliko uopće beloderm-belobaza pomaže kod ovoga?
Tahikardija, koža hladna, orošena hladnim znojem, subjektivni osjećaj nelagode, osjećaja stiskanja u prsnom košu, nedostatak zraka uzrokovan manjim ili većim otokom jezika i larinksa. Inače, da te strefio pravi anafilakički šok svi ovi simptomi manifestiraju se rapidno brzo te ne bi ti sad pisala ovdje s nama nego bi u najboljem slučaju ležala u bolnici.
Beloderm - belobaza uopće ne utječe na uzrok alergije niti ga bilo kako uklanja. Stoga, mazala se ti s tim ili ne za tvoje urtike to je sasvim nebitno. Tek će možda lokalno djelovati da te ne svrbi previše.
1. Ukloni parenteralno ( muskularne ili intravenske injekcije )akutnu anafilktoidnu reakciju ( synopen, dexamethazon, calcihept, adrenalin.... ) kod liječnika koji zna što treba uraditi.
2. Pođi u dogledno vrijeme na nekakvo alergološko testiranje.
3. Po rezultatima testiranja izbjegavaj u prehrani dokazane alergene.
Eto, ja bi tako napravio.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 09:24   #22
puno hvala svima na savjetima!

magic, opet imaš pravo. i ja mislim da je stvar između ostalog i u oslabljenom imunitetu jer sam primjetila 2 lišaja na nozi još prije mjesec i pol koje još uvijek saniram. lišaj je znak pada imuniteta, a zadnji put sam imala sličan prije dosta godina.

trebor, i ja planiram kad ovo prođe otići kod jedne poznanice, doktorice-alergologa u Pulu da vidimo o čemu se radi. jer sad kad bolje promislim, meni se lice i vrat zna često osuti (ali drugačije od urtikarije) od neke hrane. nisam sto posto sigurna ali mislim da su u pitanju sirevi, jogurti i suhomesnato.

danas mi se čini kao da mi je malo malo bolje. ajde valjda će proći brzo
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 09:33   #23
Ma ja sam skuzhila da tko ima predispoziciju na ta 'kozhna' sranja jednostavno vishe nema na shto NE REAGIRA.

Jedno vrijeme sam skuzhila da se osipam na onaj obichan Buco siric...Junior ga je volio papat pa uz njega i ja.


A sad vec duzhe vrijeme nemam problema...zanimljivo, da kad razmislim, ovo je jedno mirnije razdoblje u mome zhivotu.


Psyha chuda chini


p.s. nisi li ti pisala o nekom novom poslu???
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 10:01   #24
Quote:
magic kaže:
A sad vec duzhe vrijeme nemam problema...zanimljivo, da kad razmislim, ovo je jedno mirnije razdoblje u mome zhivotu.


Psyha chuda chini


p.s. nisi li ti pisala o nekom novom poslu???
jesam....novi posao starta ubrzo. uz to je bilo još dosta stresova, posebno ovo ljeto, zadnja 2 mjeseca...moja koža reagira upravo na to. stresove i turbulencije. sjebana koža, kao i tvoja sve se vidi na njoj i to je strašno. samo što je problem nadoknaditi nedostatk vitamina i dignuti imunitet sa sintetičkim stvarima, tabletama. kad je glava "mirna" sve se nekako i sa zdravljem posloži....
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 10:10   #25
Ma zato je najbolje prichekat da se sve smiri

Jerbo josh uvijek mislim da je to akutna urtikarija i da se mozhda ni nece ponovit u skorije vrijeme.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 10:15   #26
Quote:
LadyInRed kaže:
...moja koža reagira upravo na to. stresove i turbulencije. sjebana koža, kao i tvoja sve se vidi na njoj i to je strašno.

Ma zato i pishem o svojim iskustvima


Znam da ti je to grozno...ali kronichne urtikarije, koje su mene muchile godinama, spadaju u autoimune bolesti...dakle alergichan si na sve, doslovno na sve.


zato shto tijelo reagira na unutarnji poremecaj vanjskom manifestacijom.

Od srca ti zhelim da je to samo trenutno stanje i da kad 'pritisk' prestane, alergija se nece ponoviti.


Do sljedeceg novog posla ili ljubavi
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 10:20   #27
nadam se...hvala
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 13:42   #28
brat bratu zadnjih 15 godina uvik na istom mistu mi iskoci odvratan veliki svrbezljivi lisaj na trbuhu
obicno iskoci kad sam vec dobrano u sranju i stresu ali tek kad on iskoci skopcam
ljecili me svime i svacime, nema sta nisam isprobala, nase, strano i nista ne bi pomagalo, ublazilo svrbez da ali nikad uklonilo lisaj
on bi nestajao kad bi se ja u psihi smirila, obicno bi tako nevidljivo nestao ko sto je i dosao i tribalo bi mi 2-3 dana da uopce shvatim da ga vise nema
al je uzas kad se pojavi, obicno ga nocu dok spavam tako izgrebem da izlazi neka prozirna tekucina van a ujutro pece i zateze za poludit
bile je momenta kad mi sve krenilo svrbezom za poludit, te kad sam na taj signal uspila hendlat situacije neke da do lisaja ne bi ni doslo, nazalost ni to bas svaki put moguce
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 13:51   #29
zašto ja npr. - ne smršavim svaki put kad mi je frka? umjesto što dobijem te vampire po koži. ili prištići ili lišajevi ili urtikarija i onda će mi netko reći da se ne brinem dovoljno o svojoj koži, da sam nemarna i neuredna nikad žensko od mene
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 14:14   #30
Quote:
LadyInRed kaže:
zašto ja npr. - ne smršavim svaki put kad mi je frka? umjesto što dobijem te vampire po koži. ili prištići ili lišajevi ili urtikarija i onda će mi netko reći da se ne brinem dovoljno o svojoj koži, da sam nemarna i neuredna nikad žensko od mene
pa...isto pitanje si postavljam i ja
ja ne dobijem pristice, nisam nikad ni imala ali i ovo sranje sto dobim nije nista vise pozeljno, ima dana kad mi je doktor reka neka si nocu vezem ruke jer cu trovanje si na vrat navuci
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:12   #31
Lady ja sam se nedavno uspila izborit sa groznom urtikarijom,po tabanima,dlanovima i citavim gornji dio tijela.

Uzasan svrab,po citavu noc se drapala...da ne duljim...pomogle mi tablete Astemisan(astemizol)
nisam ni otpila citavu terapiju,vec nakon par tabletica bilo mi bolje.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:42   #32
Joj fakat mi te žao, pet dana je stvarno puno za trpiti to.

Ja sam urtikariju dobivala puno puta, ali uvijek bi se povukla nakon par sati, jedan dan najviše. Doduše, onakvu reakciju kakvu ja dobivam ne bih poželjela nikome makar traje kratko, ali se ja doslovno u pet minuta izobličim
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 21:09   #33
Lady, nadam se da ti je do sada prosla urtikarija.

Ja sam je svakih par mjeseci dobivala prije nekih dvije godine. Otisla na Salatu vadit krv i otkrili da sam alergicna na andol tj. na one neke njegove sastojke. A poslije dobivala urtikariju iako nisam pila Andole.

Izgledala sam uzasno, najprije bi mi se lice sve izoblicilo, pocrvenilo, nateklo, pa onda ledja, pa guza , pa stopala i na kraju cijelo tijelo. Ponekad se cak pocela i gusiti.

Obicno bi odmah otisla na Salatu na hitnu, dobila neku inekciju, dali mi Dimidril ili Claritin i tako par dana. Rekli mi da bi prvih par dana trebala samo jest dvopek i piti caj al nisam se pridrzavala toga.

Sve te urtikarije prestale kad su se rijesile stresne situacije koje su tada obiljezavale moj zivot...
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 21:56   #34
stanje se nažalost ne popravlja lice mi se nije izobličilo ali se urtike šire po cijelom tijelu, sad imam po rukama i nogama, leđima, hodam po ovoj vrućini u dugim rukavima jer to kao ne smije na sunce, ma užas sad sam popila tabletu dimidrila, ako se do sutra navečer ne smiri idem na injekciju.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 22:01   #35
Ja ti obicno prva dva-tri dana idem na injekcije. Inace isto tako ne prolazi. Samo se siri i svbi za popizdit!
I bolji mi je Claritin od Dimidrila, od D. mi se stalno spavalo tak da sam prespavala gotovo cijeli dan.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 22:20   #36
ja sam popila dimidril prije 3 sata, jedva držim oči otvorene. ali ni Claritine ni Flonidan mi nisu pomogli
idem spat. thx Tijana
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 20:16   #37
Probajte zirtek jedan od 3 najbolja leka za alergiju u SAD-u!Meni je pomogao nemam vise problema sa alergijom
__________________
Minerva
Minerva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 12:19   #38
e to sam i ja nedavno imala...ne bih ni znala sta je da ne bi ovog podforuma

Ja sam pila Ca,rinolan i mazala se sinopenom.
Mislim da nista konkretno nije pomoglo dok se urtikarija nije odlucila sama povuci sto se ,slucajnosti li,desilo kada sam prestala da se nerviram i kada sam ponovo pocela da spavam po 8 sati u komadu
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 12:21   #39
mislim da sam i ja uletio u društvo te grozote. samo je malo atipično - pojavi se, traje 10tak dana i onda se povuče. ima li još netko da mu nije kronična (traje po par tjedana), a da ne traje i samo jedan dan? još nisam siguran za je urtikarija jer tek sutra idem doktorici (na godišnjem je danas). prije sam bio i kod dermatologa, dala mi je diprogentu i od toga je prošlo. samo, nikad nije nitko od doktora spomenuo urtikariju, a totalno odgovara opisu. zapravo, svaki puta sam je mazao dvaput dnevno diprogentom ili kuteridom jer sam imao osjećaj da se nikad ne bi povukla.
pokušavam ne grepsti jer se onda pojave vodeni plikovi. iako nisam siguran koliko ću izdržati jer užasno svrbi. zahvatilo mi je najviše zglob desne ruke, djelomično prste na obje ruke i što je najgore (i novo) - jedan plik na vrh nosa i nekoliko njih na bradi! katastrofa! prije mi je zahvatilo samo prste ili desnu podlakticu.
nekak mi se čini da je uzrok stres, iako znam biti pod 100 puta većim stresom pa se ne pojavi, nego što sam kad se pojavi.

dajte mi nekoliko riječi utjehe jer se osjećam grozno: ne izlazim iz kuće jer svi bulje u to pa mi je neugodno i osjećam se jadno, a i mrzim dodirnuti bilo što zahvaćenim dijelom kože, grozim se toga, ne znam zašto.

što su najčešći uzroci toga osim stresa? (mislim na stvari poput agruma, konzervansa i sličnog)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:21   #40
mozda pomognem.
moj muz je iste te simptome dobio nakon jednog velikog stresa u zivotu.to je bilo prije 8 godina.pokusao je sa svim mogucim izbacivanjima hrane i svega mogucega.na kraju je dobio ljek koji je pio svaka 3-4 dana.on ti doslovce bez toga nemoze zivjeti.ako ga ne popije na vrijeme postane nervozan jer ga svrbi citavo tjelo.sada ga pije cak i u razmacima od 9-10 dana, pa predpostavljam da ga za koju godinu nece ni trebati.pokusaj to vidjeti.ljek se zove periactin.nisam sigurna sto je tocno po sastavu ali ako te zanima pogledati cu.mislim nije neko rjesenje jer doslovce postanes ovisnik al ipak olaksava zivot.
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.