Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 09:24   #1
SONY HVR-HD1000E

Zanima me da li neko imao iskustva sa ovom kamerom i kako se pokazala. Planiram da nju kupim jer je jedna od najjeftinijih (ako ne i najjeftinija) a vjerujem da može poslužiti svrsi, da nije toliko "smeće" jer Sony to nebi sebi dozvolio. Znam da je kamera "osakaćena" da nema puno opcija i podešavanja ali cijena sve govori. Koliko vidim po ostalim forumima, i nije toliko loša.

Da, još da napomenem, da bi se koristila isključivo za svadbe gdje je automatika u 99% slučajeva uključena, zbog nemogučnosti finog podešavanja. Gledao sam negdje neki prezentacijski video gdje je koriste baš za snimanje svadbi.

Volio bi čuti vaša mišljenja zašto se Sony odlučio na takav potez, da napravi jeftinu HDV kameru.
XPhantom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:22   #2
Ja sam dobio svoj primjerak HVR-HD1000 prije tri tjedna i od tada sam s njom snimio jedno vjenčanje i dosta materijala za promotivne spotove.
Kamera je za svoju cijenu više nego dobra, njene dimenzije odaju dojam profesionalne kamere, kao i "Made in Japan" natpis na njoj, a što se tiče kontrola - ne radi se o manjku nego o pristupačnosti.
Naime, kameri jedino (po mom) nedostaje Gain kontrola, iako se ona može indirektno "podesiti" putem otvora blende. Stvar je u tome da se do većine kontrola dolazi kroz izbornik kamere, a ne sa posebnim vanjskim gumbima (kojih je svega nekoliko).
Kamera se ponaša relativno dobro u uvjetima sa slabim osvjetljenjem, iako je tilt bluran već kod relativno dobrog osvjetljenja.
Registracija boja je dobra, iako se zna dogoditi da boje budu i prenaglašene, balans bijelog na automatici nije uvijek savršen (pogotovo kod fluo rasvjete) ali to se da brzo i jednostavno korigirati ručnom "one push" funkcijom (zumiranje na bijelu površinu).
Inače, kamera zbog svoje mase traži uistinu dobar stalak, posebno zato što joj mjesto za montažu na stalak (odnosno na pločicu) nije baš dobro izbalansirano (preteže zadnji kraj čak i sa najmanjom baterijom).
Preporučujem upotrebu ručnih postavki za sve situacije koje nisu idealne.
Prvo vjenčanje sam snimio sa SD no prema savjetima ostalih i vlastitom iskustvu od sada sve snimam u HD, što je moguće sa kamere skinuti u "downgrade" modu na SD.
Mikrofon bio mogao biti i bolji...
Više o iskustvima drugih korisnika možeš naći na; http://dvinfo.net/conf/showthread.php?t=110860
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 10:33   #3
Zahvaljivam se na odgovoru, sada sam još bliže odluci da ću kupiti baš tu kameru. Ako može još pitanje, vezano za izdržljivost baterije. Koliko su baterije izdržljive i koliko meže da snima preko LCD, odnosno preko tražila (bez LCD) da znam koliko dodatnih baterija da kupim, za prvu ruku, znam da od viška glava ne boli ali ...

Lijep pozdrav
XPhantom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:46   #4
Sorry, nije me bilo ovdje poprilično dugo. Pretpostavljam da si već kupio svoju kameru, no svejedno - ako nekog drugog bude zanimao odgovor:

Trajanje baterije pri korištenju LCD-a ili bez njega razlikuje se oko 10-15%. Puno više troši zumiranje, uključivanje/isključivanje itd.

Ne preporučujem kupnju dodatnih F570 baterija - one imaju najveću cijenu u odnosu na kapacitet. Najbolji izbor je F970, no one su naravno i najskuplje, pa je razumna alternativa odabrati F770.

Podaci o trajanju baterija (Sony):

Baterija - HDV min/max - DV min/max - Punjenje full
NP-F570 - 100/190 min - 110/200 min - 260 min
NP-F770 - 210/390 min - 230/410 min - 450 min
NP-F970 - 310/580 min - 340/605 min - 630 min

Manja brojka je realna za standardne uvjete snimanja. Trajanje je navedeno s uključenim LCD. Ako ga isključiš dobivaš cca. 15-30 minuta više.
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 20:05   #5
Slovo u imenu

Veliki pozdrav za sve vas ovdje. Imam jedno pitanje kad vezano za SONY HVR-HD1000. Primjetio sam da se uz tu kameru vezu i dodatna slova kao sto su ''P'', ''U'', ''E''... (npr. SONY HVR-HD1000P). Zanima me u cemu je razlika?
Unaprijed hvala na odgovoru!!!

P.S. Zanima me i kako da znam koja je PAL a koja NTSC
bosnianman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 20:27   #6
Quote:
bosnianman kaže: Pogledaj post
Veliki pozdrav za sve vas ovdje. Imam jedno pitanje kad vezano za SONY HVR-HD1000. Primjetio sam da se uz tu kameru vezu i dodatna slova kao sto su ''P'', ''U'', ''E''... (npr. SONY HVR-HD1000P). Zanima me u cemu je razlika?
Unaprijed hvala na odgovoru!!!

P.S. Zanima me i kako da znam koja je PAL a koja NTSC
kolko ja znam kamere za Europu naravno koje su PAL imaju oznaku E. Za ostalo ne znam.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 21:01   #7
Hvala na odgovoru!
bosnianman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 11:00   #8
koliko sam primjetio PAL je i ova koja nosi ''P'' i ona koja nosi oznaku ''E''. Zna li netko u cemu je razlika???
bosnianman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 12:44   #9
Ima li ova kamera mogućnost korištenja wirelles mikrofona?
__________________
-IMAGE IS EVERYTHING-
djjosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.