Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 16:02   #1
Post Skidanje tetovaže

Molila bih one koji su imali iskustva sa skidanjem tetovaže da mi kažu svoje dojmove!
naime, razgovarala sam sa nekoliko različitih kirurga i svaki mi je rekao drugačiju stvar i ne mogu se odlučiti.
Ako postoji netko tko je skidao u Osječkoj bolnici puno bi mi pomogao...
Hvala
Lea0503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 12:10   #2
osobno nemam iskustva jer nemam ni tetovaže
frendica skidala kod nekog privatnika u zagrebu.
toliko loše joj je napravio da nemože vjerovati.
ugl, tetovaža ostala. površinski sloj kože izgleda ko da je spaljen - što i je -, tako da sad oko tetovaže ima okruglu fleku tamnije kože.
u savkom slučaju kaže da nikad nebi da su joj ovako objasnili.
sad će morati na korekcije, a tek nakon ove pi*darije kažu da se tetovaža možda nikad neće ni skinuti
a bitno da su masno naplatili!
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 21:13   #3
Moze se:
- prekriti novom tetovazom
- izrezati ako je mala
- skinuti laserom, crne idu najbolje, svijetle i glitter bas i ne
- izbrusiti
- kemijski piling (trikloroctenom kiselinom), cak sam vidjela upute za uklanjanje tetovaze glikolnom kiselinom, ali to mi zvuci nevjerojatno

"Uradi sam" tetovaze je teze ukloniti jer se ne zna na kojoj dubini je boja i vjerojatno nije na istoj dubini u citavoj tetovazi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:15   #4
Tetovaže se dijele u 3 skupine: amaterske, profesionalne i traumatske. Glede profesionalne tetovaže vrijedi pravilo da se koriste uglavnom mineralne soli kao boja dok kod amaterskih mogu biti i organskog porijekla. Profesionalnu tetovažu je teže skinuti jer se nalazi obično dublje od amaterske i boja je permanentnija. Najbolja metoda je uvijek kombinacija metoda koje se moraju ponoviti nekoliko puta (jako varijabilno). Laserima se može postići jako dobar rezultat ,ali onaj koji to radi mora imati pravi uređaj (q-switched Nd:YAG,aleksandrit,ruby itd ) i imati dosta znanja. Bitno je znati da jedan laser skida samo jednu boju tako da ih čovjek treba imati nekoliko, a u pravilu ordinacije imaju maks. jedan uređaj. Rezultati se moraju gledati kroz vrijeme ,a ne odmah nakon tretmana zato bi pozvao sve da se susdrže od komentara dok tretman nije gotov do kraja. Kontrole se rade na 30/60/90 dana. Može se otići na Šalatu u laserski centar i vidjeti šta kažu.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 18:59   #5
Kakve su to traumatske tetovaže?

Ja bi dobro razmislila prije skidanja jer mi se čini da kakva god da je tetovaža, da rezultat ''nakon'' izgleda puno gore. Čak se i Angelini Jolie još uvijek vidi ona 'Billy Bob' sa zmajem,a ak se njoj vidi,kak bi tek bilo nama običnim smrtnicima?
__________________
Zbog neslaganja glede nekih stvari, V napušta ovaj forum i pozdravlja one koji to zaslužuju
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 00:01   #6
Quote:
Verona_V kaže: Pogledaj post
Kakve su to traumatske tetovaže?

Ja bi dobro razmislila prije skidanja jer mi se čini da kakva god da je tetovaža, da rezultat ''nakon'' izgleda puno gore. Čak se i Angelini Jolie još uvijek vidi ona 'Billy Bob' sa zmajem,a ak se njoj vidi,kak bi tek bilo nama običnim smrtnicima?
Traumatska tetovaža nastaje kao što samo ime govori usljed nekakve traume. Npr. saobraćajna nesreća, eksplozija i sl. Obično se radi o suspenziji metalnih čestica u dermisu i kojekakvih kem. spojeva. Te je tetovaže teško skinuti i nikad neznaš koji ćeš rez. imati. U svakom slučaju sve ovisi o znanju operatera i opremi jasno.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 22:59   #7
ako se kojim slučajem napijete i sami si napravite tetovažu koja ne liči na ništa, namojte se opet napiti i skinuti je gašenjem cigarete na njoj.
Buffalo Bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 15:37   #8
SKIDANJE TETOVAŽE

IMALI NETKO TKO JE SKIDAO TETOVAŽU PLASTIČNOM KIRURGIJOM ZANIMA ME CIJENA I DOJMOVI
ajazidzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 10:24   #9
Hm.. da se i ja malo ubacim.... Ima li tko iskustva s dermoabrazijom? Kažu da se i tako mogu skidati tetovaže... Ja imam jednu na ruci, al me svi zbog nje gledaju kao da sam freak.... :-)

Pa sam razmišljala o skidanju. U Osijeku.. na Plastici (u KBO) nitko se ne usudi skidati tetovaže, al postoji privatni kirurg koji kaže da je velika opasnost od ožiljka.... Tako da se ne mogu odlučiti.... da ili ne....
LittleBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 11:10   #10
Dermablend ili Coverderm puder!
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 11:23   #11
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
Dermablend ili Coverderm puder!
hm..ali to opet nije trajno rješenje...

mislim, sama sam si kriva zbog tetovaže ali....
LittleBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 13:04   #12
Gle, s obzirom na ožiljke koji ostaju nakon skidanja, bolje da se vidi tetovaža nego ožiljak, ja sam se jednom raspitivala kako skinut svoju i od svih opcija najviše bih pristala na ponovno tetoviranje (znači tetoviraju po tetovaži u boji kože) tako da je to najbolji učinak, samo je dosta skupo pa nikako da dođe na red.
Sva sreća da se jedino po ljeti vidi tako da uspjevam ta dva mjeseca s puderima zakamuflirati!
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 13:11   #13
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
Gle, s obzirom na ožiljke koji ostaju nakon skidanja, bolje da se vidi tetovaža nego ožiljak, ja sam se jednom raspitivala kako skinut svoju i od svih opcija najviše bih pristala na ponovno tetoviranje (znači tetoviraju po tetovaži u boji kože) tako da je to najbolji učinak, samo je dosta skupo pa nikako da dođe na red.
Sva sreća da se jedino po ljeti vidi tako da uspjevam ta dva mjeseca s puderima zakamuflirati!
hm... moja se vidi od proljeća do jeseni... jedino kad imam duge rukave se ne vidi... al sam čvrsto odlučila da ju želim skinuti...
LittleBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:04   #14
Quote:
Verona_V kaže: Pogledaj post
Kakve su to traumatske tetovaže?

Ja bi dobro razmislila prije skidanja jer mi se čini da kakva god da je tetovaža, da rezultat ''nakon'' izgleda puno gore. Čak se i Angelini Jolie još uvijek vidi ona 'Billy Bob' sa zmajem,a ak se njoj vidi,kak bi tek bilo nama običnim smrtnicima?
Ja iman problema, moram skinuti tetovažu koja mi je na nozi kako bi upisala policijsku akademiju...sada jel netko zna koliko to košta?
natasa_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:17   #15
Quote:
natasa_st kaže: Pogledaj post
Ja iman problema, moram skinuti tetovažu koja mi je na nozi kako bi upisala policijsku akademiju...sada jel netko zna koliko to košta?
hm.. ne znam kolika je tvoja... al za moju (6x5 cm) su rekli oko 300E...
LittleBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:06   #16
hmmm da se i ja malo ubacim...da se razumijemo volim svoje tetovaze ali jednu treba skinuti jer ne lici ni nasto tetovaza nije velika,ima 3 cm a trenutno mi je primamljivo skidanje trikloroctenom kiselinom sto je patientia rekla i na kraju sto mislite koliko bi dolso uklanjanje laserom?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:36   #17
kako naci tu kiselinu dali neko zna???
dragon12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:02   #18
Ne znam, al ak misliš sam/a to radit, radije nemoj.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:44   #19
ako iko zna kako da se nadje ta kiselina neka kaze uradio bih to .. imam tetovazu mala je i zelim da je maknem u crnoj boji je.. kako to uraditi osim lasera
dragon12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 12:16   #20
mozes kupiti kremu za skidanje Rejuvi se zove
dragon12345 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.