Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2009., 13:26   #321
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Mene baš zanima, tko više voli jazz i klasičnu glazbu, lijevi ili desni? To bi nam mnogo više reklo o razlikama među ideologijama, no nabrajanje linkova s jubitoa.
prva LP koju sam kupio bio je Ray Charles, druga Jazz/Qeen!moji su furali dosadnjake kao Kico,Miso,Arsen i Gabi,Zvonko Spisic...treca LP koju sam kupio bila je Jimmy Handrix, cetvrta Santana...
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:30   #322
Evo jedna ratnička od pripadnika trećine Osovine:

http://www.youtube.com/watch?v=uKYRPzc_3M8

http://www.youtube.com/watch?v=uqQf_...eature=related

Okaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:31   #323
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
Deder, objasni nam kako to misliš?

Kako bi nam to urođena sklonost nekog pojedinca prema nekoj vrsti glazbe objasnilo razlike među ideologijama?

Evo, ovaj tvoj stav je primjer ne desničarskog, nego fašističkog stava.

Fašisti su ljude dijelili prema pripadnosti naciji ili boji kože, a ti si otišao korak dalje. Ti bi ih dijelio prema sklonosti nekoj određenoj vrsti glazbe.

Eto TO je pravo (a ne ovo naše zajebantsko) desničarenje!

Objasnilo bi tek možda ima li više obrazovanih (pismenih) na jednoj ili drugoj strani. A budući je mozak organ koji stalno treba trenirati, pokazalo bi i tko više trenira svoj um, a tko ga više trenira, više usmjerava i razvija svoje mentalne vještine. Zašto ne, to bi bilo zanimljivo istraživanje.

Fašisti su dijelili prema pripadnosti, no na nju se ne može utjecati, ali sklonost se može razvijati, ona nije nužno urođena, zato tu postoji značajna razlika. Sklonost, znači zapravo slobodu izbora.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:32   #324
Ovo mi je sjuper stvar od konzervativno libertarijansko ljevicarsko desne super grupe
Highwayman
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:34   #325
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=c6fog...eature=related
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:41   #326
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Objasnilo bi tek možda ima li više obrazovanih (pismenih) na jednoj ili drugoj strani. A budući je mozak organ koji stalno treba trenirati, pokazalo bi i tko više trenira svoj um, a tko ga više trenira, više usmjerava i razvija svoje mentalne vještine. Zašto ne, to bi bilo zanimljivo istraživanje.
Znači obrazovanost utiče na sklonost ili nesklonost određenoj glazbi? Hmmm... Fizičari vole rock, jezičari klasiku, agronomi hip-hop?

Ili misliš da jedan čovjek ne može (ma koliko (ne) obrazovan bio) imati sklonosti prema različitim "vrstama" glazbe?
Ili tvrdiš da su obrazovani ljudi toliko ograničeni da se ograničavaju na pojedinu vrstu (u ovom slučaju jazz) koju isključivo preferiraju?

Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Fašisti su dijelili prema pripadnosti, no na nju se ne može utjecati, ali sklonost se može razvijati, ona nije nužno urođena, zato tu postoji značajna razlika. Sklonost, znači zapravo slobodu izbora.
Točno. Sloboda izbora. Izabirem ono što mi se sviđa. Nekome se sviđa ovo, nekome ono, a nekome i ovo i ono, a nekome ni ovo ni ono.

I kakve veze onda ima sklonost određenoj vrsti glazbe s ikakvim obrazovanjem?
Okaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:43   #327
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
tipčno za ljude koji se hrvatskoj nazivaju ljevičarima da koketiraju sa "orijentom"
nije vama ni Seka strana
Ne znam koliko si svjestan prisutnosti istog orijenta u hrvatskim tradicijama. Očito ne!

BTW, raste, pankere i hipike baš na sekama i cecama vidjet nećeš. To si se malo zaletio.
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:50   #328
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
BTW, raste, pankere i hipike baš na sekama i cecama vidjet nećeš. To si se malo zaletio.
A te "raste, pankeri i hipici" su što? Mjerilo nečega?
Okaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:54   #329
Quote:
WeM kaže: Pogledaj post
ultimate na sto su nasi neznabosci i njihova prekodrinska bratija dobivali proljev:

http://www.youtube.com/watch?v=JBFNCrg7GoE
jos jedna ultimate na koju su se nekako nasi yugo-internacionalisti protiv svoje slobodne volje navikli:

http://www.youtube.com/watch?v=FxCyI...eature=related
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:55   #330
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
I kakve veze onda ima sklonost određenoj vrsti glazbe s ikakvim obrazovanjem?
Budući da s 10-11 godina nisam imao neko visoko obrazovanje, zacijelo ono nije nipočemu utjecalo da mi se svidi ludorija kao album Magical Mystery Tour od Beatlesa. Ne kažem da sam bio starmali ili tako nešto...

Neki možda očekuju da više obrazovanje podrazumijeva i istančaniji ukus u glazbu, ali u stvarnom životu nema nikakve veze.
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:56   #331
Okaš, ima veze utoliko što određene društvene grupe koje su povezane određenim sustavom vrijednosti često dijele i sličnu obrazovnu, profesionalnu i inu sudbinu, a manje zato što je neka glazba primitivnija od neke druge. Da, često je predvidljivo što netko sluša čak i po samom stupnju obrazovanja, što naravno ne znači da je glazbeni ukus zadat tim obrazovanjem, već ga jednostavno povlačiš iz svog bliskog društvenog okoliša. Zato i jest moguće da je meni, primjerice, ojkanje strano koliko i tradicionalna japanska glazba, a bilo kakav zapadnjački pop, jazz ili klasična glazba su mi bliski.
Drugi i zaista manje bitan aspekt je nečija obrazovanost u glazbi. Meni je daleko veći užas da neka sedamnaestogodišnjakinja sluša, primjerice, Jelenu Rozgu i slične imbecilne poskočice nego bilo kakvu narodnu glazbu (ne narodnjačku, to su isto dječje brojalice uglavnom). Stvarno mislim da moraš otupit od tog, opako otupit, do te mjere da ne možeš više otvoreno razmišljat; repetitivna idiotska muzika s uvijek istim tekstovima i uvijek istim ritmom mora ostavit ožiljak na mozgu Još nisam upoznala iznimku, zaista. Ne pričam o ljudima koji su ravnodušni pa slušaju svašta bez ikakvih emocija i promišljanja, mislim na one koji uvjereno slušaju realno smeće - idioti su i u drugim aspektima života, jebiga
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:56   #332
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
A te "raste, pankeri i hipici" su što? Mjerilo nečega?
Pa to su izraziti ljevičari.

edit:
Osim toga, kad prolazim pokraj nekog narodnjkačkog kluba, na prvi pogled ekipa uopće ne izgleda arhetipski lijevo. Skupi auti, mobiteli, ćelavci u kožnjaku i utegnute opajdare mi ne izgledaju kao netko tko razmišlja mnogo o politici, iako se neki s njom vjerojatno bave. Možda imam predrasude.

Zadnje uređivanje Tuli_Kupferberg : 19.12.2009. at 14:03.
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:02   #333
Quote:
Okaš kaže: Pogledaj post
Znači obrazovanost utiče na sklonost ili nesklonost određenoj glazbi? Hmmm... Fizičari vole rock, jezičari klasiku, agronomi hip-hop?

Ili misliš da jedan čovjek ne može (ma koliko (ne) obrazovan bio) imati sklonosti prema različitim "vrstama" glazbe?
Ili tvrdiš da su obrazovani ljudi toliko ograničeni da se ograničavaju na pojedinu vrstu (u ovom slučaju jazz) koju isključivo preferiraju?

Točno. Sloboda izbora. Izabirem ono što mi se sviđa. Nekome se sviđa ovo, nekome ono, a nekome i ovo i ono, a nekome ni ovo ni ono.

I kakve veze onda ima sklonost određenoj vrsti glazbe s ikakvim obrazovanjem?
Da, ja mislim da obrazovanost utječe na izbor svega, pa tako i glazbe, ali ne nužno. Siguran sam da među sveučilišnim profesorima ima mnogo više onih koji vole jazz od recimo, profesionalnih vodoinstalatera, iako su naravno drukčije varijante moguće.

Da, moguće je voljeti razne žanrove glazbe. Ne mislim da su obrazovani nužno pametniji od neobrazovanih, iako u pravilu statistički jesu. Ne mislim pametniji za zaraditi lovu, već spoznajama kojima raspolažu, a koje često mogu biti nelikvidne.

Recimo, sva istraživanja pokazuju da u ruralnim područjima pobjeđuju desne stranke, da u urbanima pobjeđuju lijeve stranke, iako naravno nije uvijek tako. Također, kladim se da ima više onih koji vole rock u Zagrebu, no u recimo, Benkovcu.

No, ovo što sam napisao zapravo me trenutno ne zanima, jer htio bih dovesti u vezu sklonost slušanja određenog glazbenog žanra prema stupnju urbaniteta, obrazovanja, ekonomskog razvoja, klimi, reljefu, i tko zna do kojih bismo sve zanimljivih spoznaja mogli doći.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:04   #334
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Pa to su izraziti ljevičari.
Pa i ne, ne u suvremenoj produkciji. Danas je gotovo svejdno i uopće ne možeš generalizirat, sve se iskomercijaliziralo i teško da žanr odražava stav.

Usput, mene generalno veseli ovaj topic, čak je i ovdje linkana muzika koju ne slušam uglavnom dobra muzika (udio debilne je neznatan). Slično ugodno iznenađenje je na Kokošinjcu na topicu Što kokice slušaju , dok malodobne pozere s Glazbe ne jebem previše Dočim u RL, kad naletim na nekog od 18, 19 godina, obično mi dođe plakat kak im je izbor skučen. A sve im je dostupno.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:06   #335
Wink

http://www.youtube.com/watch?v=QhnKCSdtkeo

ima nas ima:

http://www.youtube.com/watch?v=J4Yjm...eature=related
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:11   #336
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post

No, ovo što sam napisao zapravo me trenutno ne zanima, jer htio bih dovesti u vezu sklonost slušanja određenog glazbenog žanra prema stupnju urbaniteta, obrazovanja, ekonomskog razvoja, klimi, reljefu, i tko zna do kojih bismo sve zanimljivih spoznaja mogli doći.
Pa zaboravio si najvažnije - kulturni okoliš u kojem se socijaliziraš. Sigurna sam da bi moj ukus u glazbi bio donekle različit da sam odrastala u Dalmaciji ili možda i znatno različit da mi se uho od djetinjstva naviklo na gange, grleno pjevanje, druge ljestvice, druge ritmove...
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:11   #337
naslov teme je promašen u RH ne postojer ljevičari i desničari već Jugoslaveni i Hrvati...

uglavnom mali izbor akutalnog

http://www.youtube.com/watch?v=Jizlo...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=602-e1DRF_E
unatoč đankozi vokalu.. a to mu u lice i kažem

http://www.youtube.com/watch?v=c3KHD...eature=related
kad me uhvati yugonostalgija

Najveći za kraj
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:13   #338
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Budući da s 10-11 godina nisam imao neko visoko obrazovanje, zacijelo ono nije nipočemu utjecalo da mi se svidi ludorija kao album Magical Mystery Tour od Beatlesa. Ne kažem da sam bio starmali ili tako nešto...

Neki možda očekuju da više obrazovanje podrazumijeva i istančaniji ukus u glazbu, ali u stvarnom životu nema nikakve veze.
10-11 godina? Mislio sam da pričamo o odraslim ljudima.

U glazbi ne postoji istančani ili neistančani ukus. Postoji samo:
a) sviđa mi se i
b) ne sviđa mi se.

Sve ostalo je čisto preseravanje.
Što se tiče Beatlesa... U vrijeme njihovog pojavljivanja slušanje njihove glazbe je bilo smatrano čistim neukusom. Odrazom lošeg glazbenog ukusa. (hint - čupavci)

Danas nema simfonijskog orkestra koji iti malo drži do sebe da nema par skladbi na repertoaru, a evo, kao što vidimo na tvom primjeru, uzimaju se kao primjer istančanog ukusa.

Slično se, samo u drugoj mjeri, danas događa kod nas s Halidom Bešlićem.

U moje vrijeme se smatrao notornim cajkašem, a dans je, kao, neki "mejnstrim". Biti na njegovom koncertu danas je, kao tobože, odraz kulture i razumijevanja glazbe.

Tako da su sve te priče s istančanim i neistančanim ukusom samo prazna tlapnja.
Okaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:14   #339
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
naslov teme je promašen u RH ne postojer ljevičari i desničari već Jugoslaveni i Hrvati...

uglavnom mali izbor akutalnog

http://www.youtube.com/watch?v=Jizlo...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=602-e1DRF_E
unatoč đankozi vokalu.. a to mu u lice i kažem

http://www.youtube.com/watch?v=c3KHD...eature=related
kad me uhvati yugonostalgija

Najveći za kraj
Ne slažem se s podjelom građana ove zemlje, ali za Black Keyse
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:15   #340
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko si svjestan prisutnosti istog orijenta u hrvatskim tradicijama. Očito ne!

BTW, raste, pankere i hipike baš na sekama i cecama vidjet nećeš. To si se malo zaletio.
Jugoslaveni i jedni i drugu.. luzeri
frch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.