Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2015., 21:37   #6301
Ako slasticar zna svoj posao sigurno nece curit sokovi iz torte. Po meni je uvijek bolje imat vise okusa.
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:39   #6302
Mi cemo imat monte, ledeni vjetar i cokoladni parfe. Tak nam je preporucila slasticarka i sigurna sam da ce bit super.
palonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 00:14   #6303
Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Pa jel imate samo jednu tortu ili mladenačku+obične?

hvala cure!
bit će na katove, spojene. s obzirom da će biti više gostiju, vjerojatno na 4. kata (da ne ide previše u širinu). razmislit ćemo, hvala svima na idejama
__________________
Nobody can make you feel inferior without your permission.
valyca is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 11:31   #6304
Onda više okusa...neko nešto voli.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 19:11   #6305
Quote:
happy smile kaže: Pogledaj post
Ako slasticar zna svoj posao sigurno nece curit sokovi iz torte. Po meni je uvijek bolje imat vise okusa.

Baš, ovo prvi put čujem.
Mislim da je najbolje imati više vrsta, najčešće i bude tako koliko znam
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 00:06   #6306
Vjerojatno misli na voće iz ledenog vjetra, npr. jer je mekši, laganiji pa je cure strah staviti ga u mladenačku gdje ide slaganje na katove.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 00:10   #6307
da, ledeni vjetar se izbjegava slagati jedan na drugi zbog svog sastava. čuj mene, slastičarku
__________________
Nobody can make you feel inferior without your permission.
valyca is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 00:41   #6308
Da,da, tako je, ali može se staviti na vrh i to je to.
Ugl ja sam se zapravo osvrnila na ovo boldano curenje sokova.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 08:33   #6309
Meni su rekli da ledeni vjetar i te mekše torte ne mogu ići u tortu koja se ukrašava tom nekom smjesom (neda mi se sad googlat, al mislim da se zove tačino masa). Ako se hoće ledeni vjetar to mora bit ukrašeno šlagom. Nama je onda rekla da možemo imati dvije torte, jednu tu lijepu s kojom ćemo se slikati a sastrane još jednu od šlaga.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 08:52   #6310
Quote:
Bili Cvitak kaže: Pogledaj post
Mi bi isto neku laganiju tortu, neku ledenu, mozda cak sladolednu. Ima tko iskustva sa sladolednim?
Mi smo isto htjeli sladolednu tortu, ali na kraju smo odustali jer nas je bilo strah hoće li biti problema s transportom, čuvanjem i/ili posluživanjem (bio je 7. mjesec i vruće kao u paklu). Na kraju nam je slastičarka preporučila kombinaciju parfea i moussea pa smo imali čokoladni mousse na donjem katu, parfe lješnjak/pistacija na srednjem i parfe jagoda/čokolada na gornjem. Torta je bila jako ohlađena i okusom je zaista podsjećala na sladoled.

Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da ledeni vjetar i te mekše torte ne mogu ići u tortu koja se ukrašava tom nekom smjesom (neda mi se sad googlat, al mislim da se zove tačino masa).
Ticino
Da, mnoge su cure ovdje imale svakakve vizije okusa, no slastičarka im je srušila snove baš zbog toga što ne može svaki okus ići u tortu na kat niti pod ticino
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 08:55   #6311
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da ledeni vjetar i te mekše torte ne mogu ići u tortu koja se ukrašava tom nekom smjesom (neda mi se sad googlat, al mislim da se zove tačino masa). Ako se hoće ledeni vjetar to mora bit ukrašeno šlagom. Nama je onda rekla da možemo imati dvije torte, jednu tu lijepu s kojom ćemo se slikati a sastrane još jednu od šlaga.
Tičino masa (fondan) je ona obloga koja ide na tortu i ona reagira sa šlagom tako da torta mora biti od neke kompaktne kreme da bi bila ukrašena tičinom. Ako je ledeni vjetar onda bi tortu trebalo obložiti sa vafelom pa tek onda staviti tičino. Mada meni stvarno nije jasna ta fama oko ledenog vjetra jer ta torta je meni baš loša, fina mi bude jedino u npr Torte i to i Cukeraj, inače je uvijek sfušana, kore često predebele i ne suše se pravilno pa iz njih teče onaj sok, a ne samo iz voća, u glavnom većinom svi rade debele slojeve i mene to izgleda jako neuredno :/
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:04   #6312
Upravi zato ledeni vjetar, parfe torte i slicno se stavljaju na teze torte, kao cokoladna, ferero...

I moze se obloziz ticinom. Mi smo imali izmedz ostalog i ledeni vjetar i cijela torta je bil u ticinu i nista nije curilo niti ista slicno.
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:18   #6313
mene zanima jedna stvar koliko je inače norma po osobi na stolu u sali? ja sam razgovarala sa ženom od vlasnika slastičarne Kašnar ( jer oni surađuju sa mojom salom) na sajmu vjenčanja u West Gateu i rekla mi je da oni stavljaju 10 deka po osobi na stolu. Kaj nije to malo ?
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:36   #6314
Nekima je to dosta, nekima malo, mi smo imali 20 dkg po osobi i ostalo je jako malo. Dok je drugima to previse...
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:16   #6315
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
mene zanima jedna stvar koliko je inače norma po osobi na stolu u sali? ja sam razgovarala sa ženom od vlasnika slastičarne Kašnar ( jer oni surađuju sa mojom salom) na sajmu vjenčanja u West Gateu i rekla mi je da oni stavljaju 10 deka po osobi na stolu. Kaj nije to malo ?

Ja planiram 10 dkg po osobi, moguće da uzmem još npr 2-3 kg za dopunjavati tacne na stolovima... Računam da popodne ispred restorana imamo hladni buffet gdje će biti i kolači, pa za restoran mislim da 10 dkg plus torta je skroz dovoljno. A i onako sam tip osobe "radije da se pojede sve (da fali) nego da se hrana baca"...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:19   #6316
Jel to misliš na one kolače koji stoje na stolu?
Bila sam na jednoj svadbi prije godinu dana gdje su kolači na stol došli tek s kavom
A ja sam navikla da su na stolu odmah
Mislim da se na toj svadbi nije pojelo skoro ništa kolača jer smo se svi najeli svega prije.
Dok su se na svadbi na kojoj sam bila kuma prije pola godine kolači stavili na stol odmah i otišlo je skoro sve, mislim da je bilo oko 150g po osobi na stolu.

I slažem se da ledeni može ispod ticina bez problema, na slastičarni je da osmisli kako će stajat ticino preko toga.
Slažem se sa sanjom, meni su na svadbama tooooliko sfušani ledeni vjetrovi da je to nešto strašno.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:21   #6317
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
mene zanima jedna stvar koliko je inače norma po osobi na stolu u sali? ja sam razgovarala sa ženom od vlasnika slastičarne Kašnar ( jer oni surađuju sa mojom salom) na sajmu vjenčanja u West Gateu i rekla mi je da oni stavljaju 10 deka po osobi na stolu. Kaj nije to malo ?
Nije, to je normalna količina kolača po osobi. Uvijek netko pojede više, ali ima i ljudi koji neće pojest ni jedan jedini kolač. Probaj kupit pola kile kolača i stavit pred sebe i onda buš vidla koja je to hrpa, da nije tak malo kak ti se čini

A ak na kraju nisi sigurna dal je dosta, uzmi 15 deka za svaki slučaj
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:59   #6318
Upravo to, neki neće pojesti niti jedan kolač, dok ima ljudi koji su u stanju sami pojest onu jednu tacnu

Kad smo bili kod frendice na svadbi, ona je imala 10 dkg po osobi i za našim stolom su kolači planuli odmah i cijelu večer ih više nije bilo...to mi je onak, bezveze, makar recimo ja sam od onih koji će pojest kolač ili dva, ali eto, za stolom su sjedili mladi koji vole puno kolača

Mi smo imali onaj slatki stol, sa čašicama, pralinama, fontanom, kolačima...i baš su se zapikivali za njega i stalno nešto jeli
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:21   #6319
da tako je i meni ženska rekla da ako mislim da će biti to premalo lako uzmem tipa 5 kg više pa u slučaju da sfali da dopune. ali meni je u cijenu menija uključen i kolači i torta. e sad sala surađuje s 2 slastičarne i mislim kad sam zvala tu drugu slastičarnu ( ako me pamćenje služi dobro ) mislim da je ženska rekla da stavlja 20 dkg po osobi. onda bi rađe za tu cijenu koliko i ovako i onako platim za meni neka bude ipak više kolača ( da ne moram još dodatno nadoplatiti tipa tih 5 kg ) nego manje.. a i ako ostane sljedeći dan kad će ljudi dolaziti dat ću im za doma i brzo će to nestati
meni je isto uključen u meni taj slatki stol ali s kolačima i tortama. pa mi nije jasno kaj će i na stolovima od gostiju biti kolači i tamo na tom slatkom stolu?
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:14   #6320
Happy smile, tko vam je radio slatki stol?
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.