Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2005., 14:12   #41
Evo probat cu jos jednom - Tajland - mozes nac nocenje za svega nekih cca 5 dolara na noc, nece bit zesci luksuz al cete imat sve kaj vam treba (bungalow na samoj plazi - dakle pjesak i palme) - Tajland je mrak zemlja i definitivno jako povoljna. Mozes probat i Maleziju. Sto se tice last minute aranzmana - jedino kaj ti moze bit problem je viza (ako treba).
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:15   #42
jel tko spomeno mal'dive...to su oni otoci pred indijom i svojevremeno su bili hit, a imaju baš to pješćane plaže, palme i aerodrome.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:24   #43
Prvo - vize
http://www.mvp.hr/MVP.asp?pcpid=1161

zatim, komentari
http://www.holidaytruths.co.uk/

Šteta što ne znaš njemački, imam puno više takvih stranica. Svejedno evo ti ih pa nađi nekog da ti pomogne u čitanju
http://www.holidaycheck.de/index.php
http://www.hotelbewertungen.net/open...uide.php?pg=hn
http://www.urlaubsreklamation.de/hau...lamationen.htm

Evo ti i jedna stranica sa sličicama jednog turista
http://www.alovelyworld.com/index2.html
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:26   #44
Je spomenuli smo Maldive koji su jos uvijek hit i relativno je skupo tamo ic. Ali nebi preporucila maldive jer covijek zeli ludjacki nocni provod a toga tamo nema.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:27   #45
A moš si mislit luđačkog provoda sa dvoje male djece.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:28   #46
Ne treabju mi nikakvi luksuz niti klima uredjaj u sobi niti TV ama bas nista treba mi samo dorucak i vecera, preko dana cu piti morsku vodu, a decki ce ionako jest kokose sa palme. Nama sto treba jeste cista pjescana plaza sa sto manje ljudi i sto vise zelenih palmi, te sto vise sunca a nikako kise.

Za Tunis sumnjam da imaju palme, meni palma oznacava pacificki ugodjaj, to tuniski turizam nema ili se mozda varam, moj frend je bio tamo kazu da su tamo muslimanke u drugom redu, da su u kaficima sve odreda muski arapi, no nekak mi se Tunis ne svidja jer se tmao mroa obici muzeje i kafice, a ja hoce samo pijesak, sunce i palme i tirkizno more!

Tajland uopce nije lose, ali se bojim mnogo turista i monsuma, inace sam za to, niej vazno sto je jeftino, meni je vaznije da nema puno Aussieja i drugih jebenih drkarosa, hocu samo pijesak,palma i sunce!

Meni se najvise svidjaju Maldivi, Sejselski otoci, Mauricijus, nesto sto ima na Pacifiku, a to se moze naci u Indiku posto je to blizu, a Karipski otoci su isto jako dobri, samo me brine za cijene i za nesnosne americke turiste
te se bojim za mnogo uragana...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:30   #47
Draga Indi, ne ne zelim ludjackog provoda!

ja zelim samo mir pjescane plaze, sunce i zelene palme!!! Ne trebaju mi ludjacki provod, toga imam sve odreda u ZG, ja hocu samo ostvarenej djecackog sna, to jest zalaz sunca na cisti horizont mora, tirkizno more kakvo to imaju Indijski i Tihi ocean, bijela plaza ili moze malo tamnija plaza, uglavnom da se mogu izlezavati 7 dana non stop a da mi nitko ne probudi!
A odonda da mogu uplivati u prekrasno more, a oko mene koralji i tirkizna voda! Hehe.

Provodi me ne zanimaju jer imam zenu i deckice!! Moze neko napusteno mjesto, samo da je mirno i fino.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:36   #48
Kaj se dotikavlje pacifičkog ugođaj,
imaš palme i po našoj obali

Ima jako zgodnih Tunižanki, i znaju biti znatno oskudnije obučene neg domaće puce na špici
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:39   #49
a di su pjescane plaze i palme na nasoj obali? Bil sam na Bolu, nema toga nista. Na Korculi nema, zar mozda ima na Mljetu? Silba ima samo pjescane plaze, al nema palmi?

Je li se sjecas fotki sa Pacifika? Tirkizno more unadogled, bijeli pijesak i zelena palma, a ja lezim na grani palme! Hocu to!!! Hocu to!!

A tunsi ima palme? Tunizanke su u redu, ali ne namjervaam jebati njih, jer pobogu na medenom sam mjesecu, pored zene i deckica to ne treba napravit, zar niej tak?!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:47   #50
Ona ako hoces mir i tisinu i sunce i pjesak i palme i plavo more i tropski ugodjaj - MALDIVI - ALI onda odi BEZ djece i probaj nac last minute jer je tada stvarno jako povoljno (ja sam bila vec 4 puta i imam iskustva). Za Maldive netreba viza (dobis ju na aerodromu pa je to okej). Sezona (kad nece bit kise) na Maldivima ti je negdje od 11. pa do kraja 3. mjeseca, al je tada i najskuplje. Otoci su tako isfurani da svaki ima prakticno svoju skoro pa privatnu plazu - nema australaca i nema amera, al ima francuza, talijana, japanaca i njemaca - ak stvarno zelis idilu i ljencarenje na plazi onda odi na Maldive. Najjeftiniji aranzman last minute koji sam ja ikad za tamo nasla je bilo u 7. mjesecu (imali smo srece da nekim cudom niti jednom nije padala kisa) 7 dana polupansion u resortu sa 4 zvjezdice, ukljucen let i transfer me doslo 1,500 franaka. Takvu cijenu neces naci u sezoni.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:50   #51
hm, hm ovo jako zvuci preodlicno, ali znaci moram se zenit u 7. mjesecu?! Hm, hm...tvoju ponudu cu drzati na prvo mejsto. Svidja mis e maldivi!!!

Nego reci ti meni imas li kakvu fotku sa Maldivija ili mozda neki link da to vidim?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:58   #52
Imam miljon fotki sa maldiva al ih nemrem tu postat jer nemoze. Maldivi su ti pretezno prepuni ljudi koji su na medenom mjesecu i tocno potpadaju u kategoriju onog sta ti zelis
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:06   #53
Probat cu guglati pa da vidim.

Hm, kazes prepun mladenackih parova? Em, bit ce njima cundo kada dofuram deckice sa sobom, ja jako volim da deckici upijaju pacificki dozivljaj i da to bude Maldivi, a kazes da ne smetjau jedni drugome? Da je plaza dovoljno velika za svakoga?!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:13   #54
Ima i ljudi sa djecom, al su pretezno parovi ili ronioci (jer je to ronilacki heaven) - kazem nema nikad guzve na plazama. Maldivi su mali otoci i broj lezaja na otocima je rasporedjen tako da nitko nikom ne smeta na plazi. I kad sam bila u naj busy sezoni apsolutno nikad nije bilo guzve na plazi - idealno. BTW, it's indian ocean.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:16   #55
GOTCHA!!!

Guglao sam i odmah mi se stvorila prekrasna slika maldivske plaze! Pogodak! To je to ono sto trazim!

Znam da nije pacifik, ali treba mi neki pacificki ugodjaj ali i ovaj maldivski je skoro isti!!! Samo da na drugom kraju ne bude nista, samo bespuca mora sve unedogled!

Poceti cu polako istrazivati i vidjeti sto se mzoe najbolje izvuci iz svega toga. Cijena je tu negdje, samo trebam se ozeniti u 7 ili u8mj, ali to je isto kao da idem na more!

Meni je vecu gust iz EU zime doci u Maldive usred tropa! No kazes da je skupo, hm, hm, vidjet cu kaj mogu naci kakave popuste ili kaj ja nzam...

Mnogo hvala Indi, tvoj nick je mzoda zbog indijskog oceana?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:22   #56
Jelda su slike lijepe, a tek kad dodjes tamo Nije mi nick po tome

JAKO VAZNO za znat ti je da su 7. i 8. mjesec tamo WET SEASON i kao sto sam rekla - mi smo imalo jako veliku srecu taj put da nije padala kisa, sto su i domoroci rekli, inace riskiras da tada tamo pada kisa svaki bozji dan cijeli dan....Ostalih puta kad sam bila tamo je bilo jednom u 10. mj. jednom u 11. mj i jednom krajem 2. mj. i jos sto je plus, je da nema jetlaga jerbo je ili 3 ili 4 sata razlike - ovisno dal ides u ljeti ili zimi
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:27   #57
Moze li negdje dobiti precizna vremenska prognoza sto se tice Maldivija. Meni je nezgodno zeniti se u 7. il u 8. mj, pa paziti da ne bude kise i toplo je bilo na Jadranu pa bilo na Maldivijima. Meni vise pase u zimi pa da onda skoknem na dolje, ali imas pravo tada je onda skuplje, moram naci nekakvo rjesenje. Meni se da vjencat u zimi (nedje u 11/12mj,mozda u 1mj, kada svi odu na skijanje!!Haha!!)pa onda skok na tropski raj...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:30   #58
evo ti jos ovaj link - probudilo mi lijepa sjecanja http://images.google.ch/images?q=mal...=Search+Images

probaj ti i u 11. ili 12. mjesecu nace neki last minute za maldive - ima i toga al nije onak jeftino al opet nije ni 3 soma

u tropskim podrucjima ti u principu uvijek ima kise, u suhoj sezoni se moze desit da ima kise i da pada recimo sat vremena svaki dan - precizne prognoze nema. generalno pravilo je wet season 4 ili 5 mjescec pa do negdje 10. mjeseca a ostatak je high season iliti suha sezona.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 15:46   #59
GoldenSurferFromCRO
Maldivi - muz i ja bili na medenom


ali prije par godina mislim da je za nas 2 kostalo cca17 000 all inclusive
evo
franka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 01:01   #60
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
GOTCHA!!!

Guglao sam i odmah mi se stvorila prekrasna slika maldivske plaze! Pogodak! To je to ono sto trazim!
Razmisli i o alternativnim, ali manje poznatim destinacijama. Samim time te manje poznate destinacije su jeftinije, manje je guzve, a pretjerana izgradnja ne narusuje okolis.

Netko je spomenuo Tajland - nije losa preporuka, ali po mojem ukusu previse betonizirano i turisticko. Naravno, postoje i zabacenije destinacije ali nisam siguran koliko si spreman u tom slucaju odreci se hotelskog konfora.

Umjesto skupih azijskih destinacija, predlazem ti Pulau Perhentian u Maleziji. Poprilicno je jeftin jer je nepoznat, a otoci i more su predivni. Nije badava National Geographic tu destinaciju proglasio u top 10 prije dvije godine kada sam ondje bio. BTW, to je moj izbor za medeni mjesec, tako da ja oko toga necu imati problema

Ako sada pocnes traziti aranzmane (ili negdje sredinom ljeta), mozes pronaci jeftine charter letove do Phuketa - Tajland (350-400 USD) ili Penanga - Malezija (400-500 USD). No, u tom slucaju morat ces do otoka doci busom ili zeljeznicom. Iz Phuketa mozes busom, ali dosta dugo traje (oko 12 sati). Iz Penanga je znacajno krace - 6-7 sati ako me sjecanje ne vara. Ili nesto skuplji let do Kuala Lumpura pa zeljeznicom ili vlakom do otoka.

Cijena nocenja u top hotelu iznosi 50 do 80 USD (300-450 kn) za cetveroclanu obitelj, iako se moze i jeftinije proci.

Cijena hrane za cetveroclanu obitelj dnevno nikako ne moze preci 20 USD.

Uglavnom za tjedan dana u top hotelu potrositi ces oko 3000 USD - 18000 kn (2000 USD za prijevoz, 500 USD za hotel, 150 USD za hranu, oko 250 USD za zeljeznicu/vlak/brod), sto je manje nego 5000 kn po osobi.

Evo ti link:
http://www.impression.com.my/Perhent...perhentian.htm

A evo ti i moje slike:
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tju...rkic/my_photos

Vjerojatno trazis ovakve palme:
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tju...6c.jpg&.src=ph

Ili ovakve plaze (ova je 2 km duga):
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tju...ca.jpg&.src=ph

Ili zalazak sunca:
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tju...cc.jpg&.src=ph

Viza za maleziju ti ne treba. Kisna sezona traje od 10. do 1. mjeseca, a ostalo vrijeme je otvoreno. Mi smo bili krajem 1. mjeseca, nije palo ni kap kise, a plaze su bile doslovno napustene - desetak ljudi na 2 km plaze.

Kuba je skupa, jako skupa. Dominikanska republika je ok, ali sigurnost je ocajna (bio frend prije godinu dana, nisu im dali nos proviriti iz hotelske rezidencije koju cuva vojska). Jamajka takoder ne odise sigurnoscu.

Evo ti link na top plaze u svijetu:
http://www.bugbog.com/beaches/best_beaches.html

Dakle, Tajland je lijep iako malo preturisticki:
Khao Lak
Ko Lanta
Ko Tao, Ko Samui - istocna obala

Australija je top destinacija, posebno coral reef - no on bas i nije za kupanje. Ali Whitsunday islands su odlicna destinacija.

Baci pogled i na Novi Zeland...

Pacificke destinacije su daleko daleko preskupe, kao i vecina karipskih.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.